Уставни суд одлучио...МАНДАТИ ПРИПАДАЈУ ОДБОРНИЦИМА

Нормалан процес ће довести до тога, да ће многе странке
које немају квалитетно чланство, саме од себе нестати
са политичке сцене Србије....
:D


ovo je sasvim druga prica; prica o tome kako je ustavni
sud presudio da su stranke....besmislene, kao i prosli...
a mozda i buduci izbori...:mrgreen:
 
И због чега онда она цела халабука око Регистрације политичких партија ????

Да се узму паре за оверу потписа или је нешто друго у питању ????

Političke stranke su jedan od nosioca političke borbe, sa svojim programom i ciljevima.
Tako je u svim zemljama, pa i kod nas. Imali smo ih previše pa je trebalo da se očisti od fantomskih partija sa 2-3 člana.
To nema veze sa vlasništvom mandata.
 
Iako je i Znojavi u pravu sa jedne strane, sa druge imamo ustavni sud kao najvišu instancu u zemlji, tako da zaista nema dalje, kraj priče

pa nije ustavni sud nepogresivi bog na nebesima bas.

vidi sta majstori kazu:

Ustavom je izričito utvrđeno da su građani nosioci suvereniteta, da se ne može prisvojiti suverenost od građana, da građani raspolažu pravom da biraju i da to čine na neposrednim izborima, te se prema shvatanju Suda, svojstvo odbornika saglasno Ustavu može steći jedino neposrednim izborom od strane građana.

neposrednih izbora u srbiji nema, ne glasa se za coveka kao u vecinskom sistemu.
nisu li ceo sistem onda doveli u pitanje?
dal je moguce da je ustavni sud posle toliko godina odlucio da svi izbori sto su se odigrali do sad, nisu ustavni?

i to posle tri godina od usvajanja zakona, sad su nasli da kazu da je neustavan?

i sad, rechke, dodje neko i na osnovu ove odluke ospori svako postizborno menjanje/korigovanje liste od strane stranaka i hoce li ostati jedna opstinska skupstina u svom sastavu?
ili parlamentarna?

kompletan izborni sistem je doveden u pitanje samo da se onemoguce radikali.

bojim se da imamo partijski ustavni sud
 
ovo je sasvim druga prica; prica o tome kako je ustavni
sud presudio da su stranke....besmislene, kao i prosli...
a mozda i buduci izbori...:mrgreen:


Тако је Врагана,
укинути партије,
укинути изборе,

Васпоставити Царевину,


Кад Бугари могу да имају Краља Бориса, зашто ми не би имали Цара ... :per::per::per:

Али где онда оде Демократија .... :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
Ајде .... :lol::lol::lol:

Баш код Чавошког ???? :think:

Baš kod njega!
Nas 5-oro na ispitu u 5-ci. Sablasno! Ali eto....
Imao sam jedno od pitannja "Ustav SAD" kada sam oddeklamovao ono iz knjige, pitao me je
- Kolega da li zaista mislite to za ustav SAD?
Onda sam mu odgovorio šta STVARNO mislim o ustavu, politici i sistemu u SAD.
...i 9-ka.
Što i nije loše jer nisam imao pojma o jednom pitanju, pa sam ga menjao:mrgreen:
 
pa nije ustavni sud nepogresivi bog na nebesima bas.

vidi sta majstori kazu:



neposrednih izbora u srbiji nema, ne glasa se za coveka kao u vecinskom sistemu.
nisu li ceo sistem onda doveli u pitanje?
dal je moguce da je ustavni sud posle toliko godina odlucio da svi izbori sto su se odigrali do sad, nisu ustavni?

i to posle tri godina od usvajanja zakona, sad su nasli da kazu da je neustavan?

i sad, rechke, dodje neko i na osnovu ove odluke ospori svako postizborno menjanje/korigovanje liste od strane stranaka i hoce li ostati jedna opstinska skupstina u svom sastavu?
ili parlamentarna?

kompletan izborni sistem je doveden u pitanje samo da se onemoguce radikali.

bojim se da imamo partijski ustavni sud

Ustav je vrhovni zakon i izborni sistem i svi zakoni moraju da se menjaju kako bi se potčinili ustavu.
 
Političke stranke su jedan od nosioca političke borbe, sa svojim programom i ciljevima.
Tako je u svim zemljama, pa i kod nas. Imali smo ih previše pa je trebalo da se očisti od fantomskih partija sa 2-3 člana.
To nema veze sa vlasništvom mandata.

А јел и то рекао Чавошки ??? :think::think::think:

QQ !!!!
Ево га још један ПРАВНИК И ПОСЛЕДИПЛОМАЦ ....


Сале, да ти ниси заједно са Томом полагао :think::think::think:
 
Тако је Врагана,
укинути партије,
укинути изборе,

Васпоставити Царевину,


Кад Бугари могу да имају Краља Бориса, зашто ми не би имали Цара ... :per::per::per:

Али где онда оде Демократија .... :dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

kakvu crnu carevinu...pa da platjamo balove za likove koji jedva govore srpski
i ambicijozne prodavacice iz butika...ovaj, manekenke...:mrgreen:
sto ne bi jednostavno imali komsiju Peru, Ziku, Miku...u Narodnoj skupstini...
kao legitimno izabrane predstavnike svog kvarta...i to sve za dz...volonterski...
da nam Pera, Zika i Mika pokazu primjerom...kako to izgleda bit...drustveno koristan...doduse, nestalo bi glamura iz politike, al sta tjes...sve ima svoju cijenu...:mrgreen:
 
Baš kod njega!
Nas 5-oro na ispitu u 5-ci. Sablasno! Ali eto....
Imao sam jedno od pitannja "Ustav SAD" kada sam oddeklamovao ono iz knjige, pitao me je
- Kolega da li zaista mislite to za ustav SAD?
Onda sam mu odgovorio šta STVARNO mislim o ustavu, politici i sistemu u SAD.
...i 9-ka.
Što i nije loše jer nisam imao pojma o jednom pitanju, pa sam ga menjao:mrgreen:

Готови смо,
Ево га још један ПРАВНИК И ПОСЛЕДИПЛОМАЦ ...
Опет Крста као одскочна даска за функцију ....

Па сад кад крене и Сале да поставља теме као претходник му ...
Добро је што више ниса, зелени,
толики прЕтисак тешко да бих издржао ....

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
a jok...ne zjebe ga nego svede na... pozeljnu mjeru...
kad su interne stvari u pitanju, e sad...kad su...tudje stvari u pitanju....
tu vec dolazi do primjetnog...izostravanja....svih cula...:mrgreen:

pa to.
covek jos ne uspe da razvije neki intelektualni i moralni integritet i vec se obreo u stranci. i onda krene obozavanje lika i dela, opravdanje za sve i svasta i ono najobicnije navijastvo.

tako onda ovaj bude radikal chetnik, nacionalista, pa titovac komunista i ostrasceni cionista antiamerikanac :)
 
pa to.
covek jos ne uspe da razvije neki intelektualni i moralni integritet i vec se obreo u stranci. i onda krene obozavanje lika i dela, opravdanje za sve i svasta i ono najobicnije navijastvo.

tako onda ovaj bude radikal chetnik, nacionalista, pa titovac komunista i ostrasceni cionista antiamerikanac :)


sto je najbizarnije...to se ponekad vidja "all in one"...:zcepanje:
 
kakvu crnu carevinu...pa da platjamo balove za likove koji jedva govore srpski
i ambicijozne prodavacice iz butika...ovaj, manekenke...:mrgreen:
sto ne bi jednostavno imali komsiju Peru, Ziku, Miku...u Narodnoj skupstini...
kao legitimno izabrane predstavnike svog kvarta...i to sve za dz...volonterski...
da nam Pera, Zika i Mika pokazu primjerom...kako to izgleda bit...drustveno koristan...doduse, nestalo bi glamura iz politike, al sta tjes...sve ima svoju cijenu...:mrgreen:

Неће то да ваља,

Мој комшија Пера (МиниСтар садашњи) за пар година МиниСтровања
обнови возни парк,
запосли сву ближу и даљу фамилију,
прошири кућу, и то вала богато ...
(То што се види и зна, остало ће вероватно новине да пишу кад му истекне мандат)

И шта ће онда за нас, мале мишеве да остане ???

Видиш да се и Сале накострешио од кад чуо да ће да буде тарапана са мандатима ...

b0201.gif
 
Čuj,ustavni sud doneo odluku,a kako i njima verovati kada su donosili ranije različite odluke u vezi mandata,skoro su se žalili sudu u Strazburu dvoje nekadašnjih iz G17 zbog blanko ostavki i mandata.
Nemam ništa protiv da mandati pripadaju izabranim,onda će i partije paziti koga okupljaju i kome daju poverenje a i narod ko će ga zastupati,ali mi ovo liči na ustupak SNS-u kako bi se ozakonio kao stranka ali bez izbora.
 
Неће то да ваља,

Мој комшија Пера (МиниСтар садашњи) за пар година МиниСтровања
обнови возни парк,
запосли сву ближу и даљу фамилију,
прошири кућу, и то вала богато ...
(То што се види и зна, остало ће вероватно новине да пишу кад му истекне мандат)

И шта ће онда за нас, мале мишеве да остане ???

Видиш да се и Сале накострешио од кад чуо да ће да буде тарапана са мандатима ...

b0201.gif

cekaj malo...pa zar nismo vec pricali o onim...imovinskim karticama
da nije i to...ponisteno? :mrgreen:
 
:)
mos misliti koji su to onda unutrasnji konflikti i nereseni problemi.
pa nije ni cudo sto nas problematcican heroj stampa po 4 topika dnevno. valjda misli ako ubedi druge u celu nemogucu kombinaciju, ubedice i sebe.

ne bih rekla da uopce ima unutrasnjih konflikata...
ni u jednom takvom slucaju...:mrgreen:
 
Сале, маче наше,
то што си турио Жуте наочаре на главу
не значи да си сву памет из репа посисао ...

Мачке и УСТАВНО ПРАВО ....

b0201.gif

9-ka kod profesora Koste Čavoškog:mrgreen:

Samo sto Kosta uopste nije drzao i ispitivao predmet Ustavno pravo, nego Uvod u pravo , ko zna sta si i gde ti polagao :sad2:
 

Back
Top