USTAV SRBIJE

Ne, ja hocu da banujem sve koji vredjaju, psuju i pljuju po drugima, koji propagiraju destruktivne ideje i koji ne postuju pravilnik foruma na koji su se obavezali prilikom registracije.
Nista vise, i nista manje od toga...

2 Nexus 6,
IP logovi malkice drugacije govore... Ne brini se, nece niko biti banovan zbog duplih nick-ova ukoliko se to ne moze dokazati...
 
Incognito:
Nije se on nista samnom dogovarao - cak sam i njemu zapretio da ce biti banovan ako nastavi da vredja ucesnike, pa makar i banovane, na forumu.
A tebi tesko palo sto sam banovao Diocles-a zbog duplog nick-a? Uplasio si se za sebe?
Ја сигурно за оног Diocles-a , проблем је у томе што виспак нпр. напише глупост, Михајло му одговори и ти банујеш Михајла.
Ако хоћеш да се држиш правилника нека се на све односи
 
commodore:
******... tema je bila ustav...
ne interesuju me IP-ovi korisnika
ajmo sudstvo...
ocemo kontinentalno, dusanovo, anglosaksonsko... kakvo pravo?

Треба прихватити оно законодавство КОЈЕ НАЈОШТРИЈЕ САНКЦИОНИШЕ
ШПЕКУЛАЦИЈУ.... е... а ту ће се "ондак" појавити велики проблем у погледу схватања о томе да ли је шпекулација или шпекулант МАНА или ВРЛИНА::: :shock:
 
commodore:
sta mislite na srbe i porotu?
mozda bi to smanjilo korupciju sudova?

Јел' па да судије имају тоге и перике као ови циркузанти у Хагу... јел' 'оћете да се врнете у средњи век----- е...
... много, бре, гледате филмова са англосаксонског подручја...
 
a gde vidis porotu u Hagu?
trojca sudija, bez porote...klasicno kontinentalno pravo...
jos kad vidis da kod nas jedan ministar pravde zalaze za smrtnu kaznu, a drugi je "spaljivao" knige...dodje ti da places...
porota je dobra stvar...
 
Nexus 6:
a gde vidis porotu u Hagu?
trojca sudija, bez porote...klasicno kontinentalno pravo...
jos kad vidis da kod nas jedan ministar pravde zalaze za smrtnu kaznu, a drugi je "spaljivao" knige...dodje ti da places...
porota je dobra stvar...

Порота је ИНКВИЗИЦИЈА, средњи век... спаљивање вештица... линч... бања за лажове и опсенаре А ЗАКОН ЈЕ ЗАКОН - а то што кажеш да је Зоран Стојковић актуелни минитар Правде "спаљивао књиге" - то, наравно, по обичају ЛАЖЕШ !

Зоран Стојковић је Београђанин, Крсташ... ожењен је Италијанком И МНОГО ДОБРО ЗНА ШТА ЈЕ МАФИЈА... е, сад, што то смета ДС-у и ЛДФ-овцима и НВО, није ни чудо... ако остане... има да вам смрси конце !
 
Nexus 6:
ne...samo ih je zabranjivao...ma oni su nepogresivi, nemoj da se uzbudjujes...

kako je porota inkvizicija, objasni mi, molim te...a jos vise linc...???

Ту причу о Зорану Стојковићу КОЈИ НЕМА НИ ЈЕДНУ ЈЕДИНУ МРЉУ У СВОЈОЈ
КАРИЈЕРИ "пустио" је Небојша Попов, човек "масовик", човек 68-осмаш, човек праксисовац, човек који је на десетине људи ПОСЛАО НА РОБИЈУ И УНИШТИО ИМ КАРИЈЕРУ... и мени не можеш бар када је Београд у питању "да продајеш краставце".

А то како је порота инквизиција - схватићеш када будеш разумео како је ПОРОТА НАСТАЛА... дуга је историја правосуђа... међутим без обзира на лутања мораш знати једно а то је ДА СУ СВИ ПОЗИТИВНИ И ДОБРИ ЗАКОНИ БАЗИРАНИ НА МОРАЛУ И ЕТИЦИ ХРИШЋАНСКЕ ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ...и да између појма ПРАВДЕ КАТОЛИКА И ПОЈМА ПРАВДЕ ПРАВОСЛАВАЦА ПОСТОЈИ ДУБОКИ Ј А З ...е, али то је дуга прича...

... овдашњим дебилцима најлакше је да имају "пушкице" и ДА ПРЕПИСУЈУ ОД ДРУГИХ... али то нема везе са мозгом...
 
E sad nisam nista razumeo... da ga... :shock:
Common law podrazumeva sudiju koji ne vodi proces nego pazi da se postuje procedura. Presudu donosi vece od 12 gradjana istog/slicnog staleza kao i optuzeni...
(zakonska fraza ja "to be judged by the jury of his pares")
Optuzeni ne mora da se brani uopste - nego je tuzilac DUZAN da optuzbu dokaze VAN RAZUMNE SUMNJE.
Zatim porota donosi presudu...
Na osnovu KRIV JE / NIJE KRIV presude sudija u skladu sa kaznenim odredbama donosi KAZNU...
Sta tu ima lose?

Kontinentalno pravo podrazumeva
a) Vece 3 sudija koji I VECAJU, I PRATE PROCES I DONOSE PRESUDU
b) institut ISTRAZNOG SUDIJE koji zamenjuje/nadomesta javnog tuzioca

Haski sud je KOMBINOVAN neksuse... tuzilac mora da dokaze nevinost... predsedavajuci veca VODI proces... vece sme da postavlja pitanja... i donose presudu... zato i ne funkcionise...
 
veruj mi...o istoriji pravosudja znam ponesto...imam ispit za koji dan...

porota je nastala i pre hriscanstva...a, znam da je tesko poverovati, i moral je nastao pre hriscanstva...
porota je tu samo da oceni da li je optuzeni kriv ili ne...a ne da o tome odlucuje jedan, ili trojca, sudija...
a kazna se odredjuje po zakonu...
 
Nexus 6:
veruj mi...o istoriji pravosudja znam ponesto...imam ispit za koji dan...

porota je nastala i pre hriscanstva...a, znam da je tesko poverovati, i moral je nastao pre hriscanstva...
porota je tu samo da oceni da li je optuzeni kriv ili ne...a ne da o tome odlucuje jedan, ili trojca, sudija...
a kazna se odredjuje po zakonu...

Прво, ако овако наставиш има да паднеш на испиту...
друго јел' Ти и Твоји истомишљеници желите да нас вратите УНАЗАД ЈЕДНО АКО БИ МОГЛО ДА "БИДНЕ" 2000 ГОДИНА... а што да не... ако сте нашли покриће за своје лудости...

и запамти... не знам ко ти је професор... али ПОРОТА је продужени систем линча и инквизиције...
 

Back
Top