Uspesna,lepa a sama??

Qq ... Stanija postade reper za lepotu, uspešnost ... i samoću?
Who the **** is Stanija?
Zucne li sad neko o Ceci, nadrljo je.

Pitaj Platonidu, ona bi da ih izjednači...
(Stvarno, koliko mi se gade snobovi, sad se opet setih 'nemam pojma ko je', a iskače iz jogurta...)

- - - - - - - - - -

E, sad si se "upecao" i zapravo sam dao odgovor na sve ono sto sam govorila - tema je takva, problem je sto je i lepa, osim sto je uspesna, i eto, vec u tvom mozgu izaziva asocijaciju na starletu. Kako vam ne ide u glavu da neko moze biti i lep u uspesan (od zena)? Istovremeno obrazovan?

:hahaha:

Zaboga, lepa i uspešna devojko... pa TI si postavila kriterijume za lepu i uspešnu na takav način da se u njih uklapaju i starlete i generalni menadžeri Fejsbuka... :D

Ajde, otresi se, pa ponovo. Jasno sam te pitao, a ti melješ svoje.
 
Pitaj Platonidu, ona bi da ih izjednači...
(Stvarno, koliko mi se gade snobovi, sad se opet setih 'nemam pojma ko je', a iskače iz jogurta...)

- - - - - - - - - -



:hahaha:

Zaboga, lepa i uspešna devojko... pa TI si postavila kriterijume za lepu i uspešnu na takav način da se u njih uklapaju i starlete i generalni menadžeri Fejsbuka... :D

Ajde, otresi se, pa ponovo. Jasno sam te pitao, a ti melješ svoje.

Izgleda da se ne razumemo (kakvo iznenadjenje!).

Mislila sam na lepe i obrazovane, a uspesne, i koje nisu nimalo snobovi, i koje su patrijarhalno vaspitane, mozes li da zamislis da postoje i takve, cak i vise nego sto mislis?

E sad, kad to zamislis, onda shvati da nije njihova "krivica" to sto su i lepe, i niti znaju ko je Stanija, niti Farma, niti imaju profil na Fejsbuku da bi znale sta bi menadzeri Fejsbuka rekli o njima, niti nista. Koje su ozbiljne, ali ne i snobovi. Jel' mozes da zamislis da postoje i takve zene? Koje hvale i aplaudiraju im u svom poslu, ali muskarcu je to problem da shvati? I utuvi u glavu da su i fine, i drugari, ne snobovi, ali da im niko ne prilazi?

Zato i kazem da je za takvu takodje uspesan i zreo muskarac kome nece biti potreban Fejsbuk i koji ce shvatiti njen trud i rad.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se ne razumemo (kakvo iznenadjenje!).

Mislila sam na lepe i obrazovane, a uspesne, i koje nisu nimalo snobovi, i koje su patrijarhalno vaspitane, mozes li da zamislis da postoje i takve, cak i vise nego sto mislis?

E sad, kad to zamislis, onda shvati da nije njihova "krivica" to sto su i lepe, i niti znaju ko je Stanija, niti Farma, niti imaju profil na Fejsbuku da bi znale sta bi menadzeri Fejsbuka rekli o njima, niti nista. Koje su ozbiljne, ali ne i snobovi. Jel' mozes da zamislis da postoje i takve zene? Koje hvale i aplaudiraju im u svom poslu, ali muskarcu je to problem da shvati? I utuvi u glavu da su i fine, i drugari, ne snobovi, ali da im niko ne prilazi?

Gle iznenađenja, sad znaš ko je Stanija... :D
A sad ću malo da se kidam na boldovano... :lol:

Inače, cela priča je bila oko toga da su po tvojim kriterijumima lepe i uspešne one koje rodbina hvali, a komšije bi da tucaju. I ti reče da se uklapaš u to, ma čak i živiš svoj san.
 
To bi značilo da je dovoljno samo da žena da znak, i da je inicijativa uvek na ženi. :think: A nije ...
Јесте, довољно је да жена да знак, и инцијатива је УВЕК на жени. (нећемо се хватати за изузетке).
Овде се, очигледно не слажемо. Било би интересантно да чујем твоје виђење, да не кажем разлоге за то гледиште.

Ali, čak i one daju znake, samo što je potrebno iskustvo i umeće da se znaci pročitaju. Najveći gard imaju i najnepristupačnije deluju devojke/žene s manjkom samopouzdanja - dok ne nalete na iskusnog muškarca koji vrlo dobro prepoznaje šta se krije iza fasade.
Мало сам био искочио са колосека: ствар је у изласцима. Знак мање више...не завршава посо. Удварање је једно, али редовни изласци и романтика је друго. А о романтици је реч у теми. Значи, ако ОНА не прихвати да изађе, нема ту леба. Дакле: ЖЕНА је та која одлучује. Те ако је сама, онда нека стане пред огледало ако не зна ко је овде проблем.

Ne treba meni rešenje. ;)
Нисам ни мислио на тебе. Само сам говорио у другом лицу једнине.
 
Zasto su lepe i uspesne devojke uglavnom same? Zasto vazi to pravilo?? Na licnom primeru sam uvidela da karijera ne predstavlja kocnicu i prepreku da se zapocne emotivna veza jer upravo ta veza daje doprinos i stimulans za nove pocetke na drugim zivotnim aspektima. Ali sa kim je zapoceti? Zar je toliko tesko naci odgovarajuceg muskarca ili zenu? Zar vecini muskaraca smetaju zene manje ili vise uspesne od njih? I obratno. Da li su one samo trofej ili pak potencijalna opasnost? Molila bih da se ne brise ova tema jer je od psiholoskog znacaja....
Volela bih da cujem odgovore strucnijih lica (ako ih ima) jer takav (solo) status (na duze staze) lepih i uspesnih devojaka i muskaraca ne samo da dovodi do nezadovoljstva,psihickog,emocionalnog, sexualnog vec i do ljubomore, konflikata sa drugim ljudima oko najbanalnijih stvari, frustracija. Nedostatk ljubavi i paznje od suprotnog pola moze izazvati kontraefekte; bezvoljnost, nezainteresovanost, demotivisanost,depresivnost i agresivnost
Kako resiti takav jedan problem?(A problem je onima koji su vec zasli u neke godine i onima koji tek pocinju) Kako na miran nacin podneti takav (duzi) period ,bez nerviranja i bez sukobljavanja sa drugima?

Samo trenutna faza u životu...uglavnom stvar izbora, na koju možemo da utičemo (osim ako nismo na pustom ostrvu)

U vezi ovog drugog..većina je prošla kroz ta stanja...ali okej i za sve to mora da se preuzme odgovornost...ne može taj neko da nas učini bezvoljnim, demotivisanim, nezainteresovanim, depresivnim i agresivnim...ne možemo tog drugog okriviti zato što se mi osećamo loše...možemo se osetiti u jednom momentu tužnim što se stvari ne odvijaju onako kako mi mislim da treba, ali ne može to da potraje neko duže vreme...ako su drugi odgovorni za tvoje emocije onda nastupaš iz pozicije nemoći...ili ti žrtve..a to niko ne voli... dok se problem ne reši (ako je uopšte problem) u međuvremenu budeš sa svojim prijateljima i radiš ono što ti prija :D
 
Ок, био сам свеж тј тек устао па нисам ни размишљао какав је пост био, тек сам после скапирао кад сам одрадио ритуале јутарње... Али види, ако су жене сатиране на тај начин и мушкарци су, поготово овде код нас, јер се знало устани у 5-6 ујутру и пичи на њиву, иди по волове, на испашу, коси, цепај дрва и остало, види од кад нас тек постоје школе, ево и мој деда има само 4 разреда основне, баба није имала ни дана школе, ал' она није хтела да иде, нико јој није бранио, умрла је није знала да се потпише. Тако да ја не видим где су то жене биле спутаване а да су мушкарци радили шта су хтели, радили су шта су морали и једни и други, такве су заједнице биле да би се опстало знало се шта је чији посао, јер жене нису могле да косе, цепају дрва и остало, још на то треба мушкарци да се баве и децом и чишћењем куће, па чиме би се тад жене бавиле? Погледај само мало реалније. И узми пример Марије Терезије, капираш шта ти причам, да је то било тек тако жена на положајима, богатих жена не би било нигде, прву компанију у области шминке и осталих производа је покренула жена, та компанија је и данас присутна, само има нове власнике, дакле нису биле само неми посматрачи како се данас прича.

Tebi uopšte nije jasno o čemu ja pričam. Evo prosto, uzmimo primer srednjovekovnu Srbiju ili bilo koju drugu srednjovekovnu zemlju. Konkretno na primeru Srbije. Da li je žena mogla da bude u srednjovekovnoj Srbiji, ma da li je smela da pomisli da bude: kaznac, tepdžija, logotet, sveštenik eto kao poslovi koje realno može da obavlja i žena jer ne zahtevaju ratne i fizičke sposobnosti. Onda, jelte pošto je crkva tokom čitavog srednjeg veka bila glavni nosilac ondašnjih pogleda na svet, žena je svuda biće nižeg reda, zabranjeno joj je ovo, ono, ulazak u sve delove crkve, ulazak na Hilandar... Ako nisi upućen kaznac bi recimo sa današnje tačke gledišta bio poreznik, tepdžija - geodeta, logotet - kancelar sekretar. Ne gledaj usko najniže slojeve društva. Uopšte nabroji mi funkcije koje je žena tada mogla da obavlja...Tek tu i tamo je neka žena uspela da se istakne na nekom drugom polju, sem da bude, supruga majka i peračica gaća.
 
Јесте, довољно је да жена да знак, и инцијатива је УВЕК на жени. (нећемо се хватати за изузетке).
Овде се, очигледно не слажемо. Било би интересантно да чујем твоје виђење, да не кажем разлоге за то гледиште.


Мало сам био искочио са колосека: ствар је у изласцима. Знак мање више...не завршава посо. Удварање је једно, али редовни изласци и романтика је друго. А о романтици је реч у теми. Значи, ако ОНА не прихвати да изађе, нема ту леба. Дакле: ЖЕНА је та која одлучује. Те ако је сама, онда нека стане пред огледало ако не зна ко је овде проблем.


Нисам ни мислио на тебе. Само сам говорио у другом лицу једнине.

Možda mi je gledište zastarelo i prevaziđeno, nemam pojma. :lol:
Ali, samo jednom u životu imala sam inicijativu, i bila je mladalački eksperiment (u funkciji spoznaje umem li da osvojim).
Nisam bila talentovana da primetim muške znake a naročito nisam bila vična slanju signala ... pa opet nikada nisam bila sama. I nemam utisak da sam JA nešto odlučivala ... osim toga da ću muškarcu prepustiti inicijativu.

Lepota nikada nije bila posebno važna. Svako nađe ono što traži, ukoliko zaista traži.

Što se tiče izlazaka: da, ukoliko devojka/žena odbije sastanak, najčešće ništa od toga.
 
  • Podržavam
Reactions: Nez
Јесте, довољно је да жена да знак, и инцијатива је УВЕК на жени. (нећемо се хватати за изузетке).
Овде се, очигледно не слажемо. Било би интересантно да чујем твоје виђење, да не кажем разлоге за то гледиште.

Ако ја рецимо гледам а не узвраћам осмех зашто онда не прилази?
 
Ако ја рецимо гледам а не узвраћам осмех зашто онда не прилази?

Нисам разумео најбоље овде.
Ипак да покушам: само гледање може бити давање знака али и не мора. Зависно од контекста или ти сутиације. Те ако не приђе на само гледање, појачај знак. Е, сад, гледање са осмехом је ЗНАК! Ако тада не приђе, онда не покушавај даље. ОН има неки проблем. Који год да је проблем, то тебе није брига. Чак је боље за тебе да се држиш подаље од њега, све иако ти приђе (некад касније и негде), јер шта ће ти мушакарац са проблемом!
 
Нисам разумео овде.
Ипак да покушам: само гледање може бити давање знака али и не мора. Зависно од контрскта или ти сутиације. Те ако не приђе на само гледање, појачај знак. Е, сад, гледање са осмехом је ЗНАК! Ако тада не приђе, онда не покушавај даље. ОН има неки проблем. Који год да је проблем, то тебе није брига. Чак је боље за тебе да се држиш подаље од њега, све иако ти приђе (некад касније и негде), јер шта ће ти мушакарац са проблемом!

Хтела сам да кажем ако он гледа и осмехује се а ја само гледам, да ли је то довољан знак с моје стране?
 
Nisam bila talentovana da primetim muške znake a naročito nisam bila vična slanju signala ...
Ово је заиста, веома ретко што се жена тиче. Волио бих да упознам једну сличну. :D

pa opet nikada nisam bila sama. I nemam utisak da sam JA nešto odlučivala ...

То је тако и најбоље, када радиш спонтано, (без да примећујеш). :cool: Оне које се труде, скоро редовно греше.

Lepota nikada nije bila posebno važna. Svako nađe ono što traži, ukoliko zaista traži.
Одаје веома стабилну особу, сигурну у себе ...и много још, али нећу овде ...
да се задржим на теми. То је само ствар стила: било да је тихо, или агресивно, свесно или несвесно, али жена је та која даје знак.
 
Хтела сам да кажем ако он гледа и осмехује се а ја само гледам, да ли је то довољан знак с моје стране?

Није.
Ако се погледи "закључају", може да буде давање знака. Закључају значи да га ти гледаш и да не скидаш поглед најмање 4 секунда (ово је дуг период!).
 
Pa sto mu se ne osmehnes ako ti se svidja?

Не знам ни сама :neutral:

- - - - - - - - - -

Није.
Ако се погледи "закључају", може да буде давање знака. Закључају значи да га ти гледаш и да не скидаш поглед најмање 4 секунда (ово је дуг период!).

Нисам га никад толико дуго гледала, него ја погледам па склоним поглед и тако све док он гледа.
 
Pa sto mu se ne osmehnes ako ti se svidja?

Мораш да водиш рачуна коме се и када осмехујеш. Јер поглед са осмехом од стране жене је у ствари ПОЗИВ да приђе. А онда имаш посла са неким за кога немаш појма је ли насртљивац или досада жива, или будалетина...требаш се после отарасити њега. То увек није лако.

Приметио сам да многе жене, већина њих!??, не размишљају много, већ деле осмех лево и десно, онда она се жали како је мушкарци спопадају?! :roll:
 
Poslednja izmena:
Мораш да водиш рачуна коме се и када осмехујеш. Јер поглед са осмехом од стране жене је у ствари ПОЗИВ да приђе. А онда имаш посла са неким за кога немаш појма је ли насртљивац или досада жива, или будалетина...требаш се после отарасити њега. То увек није лако.

Приметио сам да многе жене, већина њих!??, не размишљају много, већ деле осмех лево и десно, онда кад приђеш она се жали како је мушкарци спопадају?! :roll:

Pa zato sto su vesele (prirode).

Ali to ne znaci da im se svi svidjaju kojima s eosmahuju, naprotiv, najcesce je u pitanju prijateljstvo, drugarstvo. E sad, to jeste tesko muskarcu da razdvoji, ali zato postoji uozbiljenje i otklon koji ce svaki pristojan muskarac da razume.
 
Сигурна сам али мислим да се ја њему не свиђам па не знам како да реагујем, јер ми већ јесмо причали па је он престао да ми прилази.

Prestao da prilazi, a osmehuje ti se kad se vidite?

Nije, nego si ti nesto pogresno protumacila. Svidjas mu se jos, ali je verovatno neki tvoj znak protumacio kao nezainteresovanost s tvoje strane.

Pravo je pitanje, da li se on tebi svidja.
 
Tema@ generalno ljudi,bez obzira na pol, ako su okrenuti karijeri isključivo, često i svesno ( a i nesvesno) amputiraju neke druge segmente života, ipak životne prioritete bira pojedinac.
A, grupa-lepe-zgodne-same-uspešne, msm da i nije neka velika populacijski gledano, tako da kada uzmem u obzir ljude sa konkretnim problemima ova kategorija i nije alarmantna.
I malo mi nije jasno šta znači biti uspešan u Srbiji?
Obrazovan, zaposlen? Sa jednim, dva posla, stalni plus honorarni? Takve su armije ljudi, koje imaju posao od koga se prosečno živi, ako su politički neaktivni ili nemaju neko porodično nasledstvo. Zaista, koji su parametri uspešnosti?
 
Zasto su lepe i uspesne devojke uglavnom same? Zasto vazi to pravilo?? Na licnom primeru sam uvidela da karijera ne predstavlja kocnicu i prepreku da se zapocne emotivna veza jer upravo ta veza daje doprinos i stimulans za nove pocetke na drugim zivotnim aspektima. Ali sa kim je zapoceti? Zar je toliko tesko naci odgovarajuceg muskarca ili zenu? Zar vecini muskaraca smetaju zene manje ili vise uspesne od njih? I obratno. Da li su one samo trofej ili pak potencijalna opasnost? Molila bih da se ne brise ova tema jer je od psiholoskog znacaja....
Volela bih da cujem odgovore strucnijih lica (ako ih ima) jer takav (solo) status (na duze staze) lepih i uspesnih devojaka i muskaraca ne samo da dovodi do nezadovoljstva,psihickog,emocionalnog, sexualnog vec i do ljubomore, konflikata sa drugim ljudima oko najbanalnijih stvari, frustracija. Nedostatk ljubavi i paznje od suprotnog pola moze izazvati kontraefekte; bezvoljnost, nezainteresovanost, demotivisanost,depresivnost i agresivnost
Kako resiti takav jedan problem?(A problem je onima koji su vec zasli u neke godine i onima koji tek pocinju) Kako na miran nacin podneti takav (duzi) period ,bez nerviranja i bez sukobljavanja sa drugima?

Uspešna žena može smetati samo iskompleksiranim muškarcima. Zašto je teško ostvariti kvalitetnu vezu? ljudi sve više vole sebe i ne znaju da dele ništa
to ti je isto za sve ljude
 
Tema@ generalno ljudi,bez obzira na pol, ako su okrenuti karijeri isključivo, često i svesno ( a i nesvesno) amputiraju neke druge segmente života, ipak životne prioritete bira pojedinac.
A, grupa-lepe-zgodne-same-uspešne, msm da i nije neka velika populacijski gledano, tako da kada uzmem u obzir ljude sa konkretnim problemima ova kategorija i nije alarmantna.
I malo mi nije jasno šta znači biti uspešan u Srbiji?
Obrazovan, zaposlen? Sa jednim, dva posla, stalni plus honorarni? Takve su armije ljudi, koje imaju posao od koga se prosečno živi, ako su politički neaktivni ili nemaju neko porodično nasledstvo. Zaista, koji su parametri uspešnosti?

To je pravo pitanje, ali bar ja tu podrazumevam zenu koja je zavrsila fakultet sa visokim prosekom, koja se nije zaposlila preko veze, koja je uspesna u svom poslu (napreduje ili je rado vidjena i pitana, pohvaljivana od strane stranaka, kolega, ili pacijenata ako je doktor ili u firmi), valjda bi to trebalo da budu neki (pravi) kriterijumi uspesnosti.

Na novac kao satisfakciju danas tesko ko moze da racuna. Niti treba, jer se mnogi/e zaposle preko veze, pojma nemaju, a primaju visoku platu.


Uspešna žena može smetati samo iskompleksiranim muškarcima. Zašto je teško ostvariti kvalitetnu vezu? ljudi sve više vole sebe i ne znaju da dele ništa
to ti je isto za sve ljude

Tacno tako. Samo nezrelima, "nedoraslima" i nedostojnima nje, cak i lenjima.
 
Poslednja izmena:
Prestao da prilazi, a osmehuje ti se kad se vidite?

Nije, nego si ti nesto pogresno protumacila. Svidjas mu se jos, ali je verovatno neki tvoj znak protumacio kao nezainteresovanost s tvoje strane.

Pravo je pitanje, da li se on tebi svidja.
А и сретнемо се једном месечно, некад и више пута, зависи. Добро, не осмехује се стално, али увек тако мало дуже погледа. Можда и јесте протумачио незаинтересованост са моје стране, старији је а ја нисам у почетку сконтала да би можда нешто хтео са мном, кад ми је дошло у главу он је одустао.
Свиђа ми се мислим да сам чак и заљубљена, али када би ми и пришао ја би се сва збунила и вероватно све упропастила, али добро, то се неће догодити :D
 
Zavisi koliko je karijera bitna i koliko ce uticati na porodicu. Primera radi, neko moze da bude sefica firme, marketinga, cega vec, nije ni bitno, ali ostavlja se pitanje da li takva osoba zeli decu i da li moze da im se posveti? Ne, ne mislim da napusti karijeru i da se posveti deci, daleko od toga, vec koliko ce licnog zivota zrtvovati zbog karijere, mada mislim da u ovoj zemlji ima zena koje rade i koje imaju decu.

Primera radi, moja majka je radila sa mojim ocem u istoj firmi, bila je vise placena sa vecom strucnom spremom, ali dok su oni radili mene su odgajili baba i deda, e sad, neko mozda nema tu mogucnost, neko ne moze da priusti vrtic, ili ne znam kakav drugi problem moze da postoji. Ja to vidim kao jedini prakticni problem, "ne zelim decu i/li nemam (previse) vremena za njih", ili ako je radoholicarka da joj je posao sve i nema vremena za zezanje i opustanje.

Drugi problem koji moze da postoji je problem muske sujete malo (pa i straha). Neki muskarci mozda imaju "fiks ideje" da su manje muskarci ako zaradjuju manje, ili ako su im supruge uspesnije od njih, a i da se ne lazemo, u kafani sigurno ce se neko napraviti pametan i da kaze tom muskarcu "sta je bilo, nemas para za pivo, zavrnula zena slavinu a?" ili nesto slicno, mada to vise govori o tim ljudima koji daju takve komentare.

Meni bi mozda brinulo ako bi me gledala sa visine, kao "ko si ti, zaradjujes 20 000 kao majstor, a ja 40 000 kao sekretarica (meni treba neki ambiciozniji, napredniji, uspesniji muskarac)". Ako uzmemo da je ovo u zagradi tacno, zar onda oba pola, tj. neki pripadnici, ne mere muskost i muskarca na osnovu toga koliko je uspesan, ambiciozan, i koliko novca zaradjuje?

Sto se lepote tice, to je klasicno nesamopouzdanje, "vidi kakva je, moze da bira koga hoce, otimaju se oko nje valjda, sta cu joj ja sugavko jedan, daleko sam ispod njene lige".
 
А и сретнемо се једном месечно, некад и више пута, зависи. Добро, не осмехује се стално, али увек тако мало дуже погледа. Можда и јесте протумачио незаинтересованост са моје стране, старији је а ја нисам у почетку сконтала да би можда нешто хтео са мном, кад ми је дошло у главу он је одустао.
Свиђа ми се мислим да сам чак и заљубљена, али када би ми и пришао ја би се сва збунила и вероватно све упропастила, али добро, то се неће догодити :D

:hahaha: :zag: Pa dobro, zaljubljenost cesto stvara tremu i odmaze, ali ako je pravi muskarac i zreo, nece ti dati vremena da dodje do toga da se "zbunis i upropastis". Videces i sama po tome. ;)

U suprotnom, sta ce ti njegovi osmesi bez "dela"?
 
Poslednja izmena:

Back
Top