4 Arapske mudrosti

I u svakoj temi po prioritetu: sns, Vučić, sendvičari, prijave.
Sve postove sa političkim prizvukom - brisati!!
Pa ti si prva milion puta branila SNS i Vucica, koji su cisto zlo. Cim podrzavas to zlo, nisi nista bolja od njih. Zapravo si deo tog zla.

Ali okej, posto je i vise od pola moderacije u SNS-u, onda vidim da je to prihvatljivo ovde, zapravo cak i pozeljno :)
 
A volis i da vredjas :)
Bukvalno si nula od coveka, cisto zlo. Nije ni cudo sto si u SNS-u, tamo placu za takvima.
A nadrilekarstvo, horoskop i vidovnjastvo je super na psihologiji? :D

Pripadnost SNS-u nije politicka, vec psiholoska pojava.
Pa ti si prva milion puta branila SNS i Vucica, koji su cisto zlo. Cim podrzavas to zlo, nisi nista bolja od njih. Zapravo si deo tog zla.

Ali okej, posto je i vise od pola moderacije u SNS-u, onda vidim da je to prihvatljivo ovde, zapravo cak i pozeljno :)
A nadrilekarstvo, horoskop i vidovnjastvo je super na psihologiji? :D

Pripadnost SNS-u nije politicka, vec psiholoska pojava.
dosta , ako je i od tebe , dosta je
ok , smo se razumeli
 
oćeš da kažeš , da ćeš svoju decu , unuke i ostalu rodbinu zamarati svojim problemima

Hoću da kažem da sam tip koji ne zamara nikoga na svetu svojim problemima, ali da se u normalnim društvima (isključićemo Balkan jer to nisu normalna društva) problemi dele i sasvim je normalno pričati o tome. To što je na ovom podneblju ako si muškarac sve sramota i onda nam hodaju okolo polu ludi i pod lekovima, to je drugo.
 
Hoću da kažem da sam tip koji ne zamara nikoga na svetu svojim problemima, ali da se u normalnim društvima (isključićemo Balkan jer to nisu normalna društva) problemi dele i sasvim je normalno pričati o tome. To što je na ovom podneblju ako si muškarac sve sramota i onda nam hodaju okolo polu ludi i pod lekovima, to je drugo.
sve to ok , možda i tako treba da bude, ali ove Arapske poslovice možemo naći i ovde kod nas
jedna konstanta se uvek provlači kroz vreme i narode
_pomogni sam sebi, ako oćeš da ti i Bog, / neko drugi/ pomogne
te poslovice dolaze do izražaja, možda ne toliko tada , kao sada u ova i ovakva vremena, jer ako se zagrebe malo dublju u suštinu tih poslovica i pogledati ih u širem kontekstu
drže vodu i su itekako aktuelne sada nego li kada su izrečene
a Balkan , pa za Balkan imam svoje viđenje i njemu , to je , bar po meni, jedini region gde ljudi još misle svojom glavom, gde ne moraš da se povinuješ sistemu/koliko god nemoguće izgleda/, to je prostor i narodi u njemu koji još uvek imaju svoje JA , gde usred ponoći možeš da keš novcem u džepu da prošetaš centrom grada,,,i još mnogo toga
a zombi , koje se spominju, nisu proizvod i izmišljotina Balkana , to je uvoz od onamo gde ličnost je dovedena u stanje da ne može sama da rešava i naj običnije probleme , jer _eto tu je "sistem" koji će ličnosti u svemu pomoći i dati mu na tacnu
a u pozadini je kontrola, i to na perfidan način umotana u slatku oblandu
ima još mnogo toga da se diskutira o ovome
ekonomska moć zapadnih vrednosti ne može da nadmaši umstvene vrednosti naroda sa ovih prostora
 
"bolje ceo zivot biti bogatas nego jedan dan siromah"
Screenshot_20230518-072028~15.png
:hahaha1: :ok: :pivce:
 
sve to ok , možda i tako treba da bude, ali ove Arapske poslovice možemo naći i ovde kod nas
jedna konstanta se uvek provlači kroz vreme i narode
_pomogni sam sebi, ako oćeš da ti i Bog, / neko drugi/ pomogne
te poslovice dolaze do izražaja, možda ne toliko tada , kao sada u ova i ovakva vremena, jer ako se zagrebe malo dublju u suštinu tih poslovica i pogledati ih u širem kontekstu
drže vodu i su itekako aktuelne sada nego li kada su izrečene
a Balkan , pa za Balkan imam svoje viđenje i njemu , to je , bar po meni, jedini region gde ljudi još misle svojom glavom, gde ne moraš da se povinuješ sistemu/koliko god nemoguće izgleda/, to je prostor i narodi u njemu koji još uvek imaju svoje JA , gde usred ponoći možeš da keš novcem u džepu da prošetaš centrom grada,,,i još mnogo toga
a zombi , koje se spominju, nisu proizvod i izmišljotina Balkana , to je uvoz od onamo gde ličnost je dovedena u stanje da ne može sama da rešava i naj običnije probleme , jer _eto tu je "sistem" koji će ličnosti u svemu pomoći i dati mu na tacnu
a u pozadini je kontrola, i to na perfidan način umotana u slatku oblandu
ima još mnogo toga da se diskutira o ovome
ekonomska moć zapadnih vrednosti ne može da nadmaši umstvene vrednosti naroda sa ovih prostora

Naravno da zapadna društva imaju svoje mane i nedostatke, kao što ima i ovde pozitivnih strana, ali mislim da je naš narativ "mi smo Bogovi" zapravo kompleks više vrednosti, gde mi stalno pokušavamo da obrazložimo sebi kako smo mi još uvek nešto super u odnosu na druge, ali nam zato pola zemlje ode tamo da živi i da se ne vrati, koristimo sve njihove proizvode i kaskamo za njima bar 30 godina.

Ako pričamo o kontroli, probaj i ovde da uradiš nešto što nije u skladu sa sistemom, pa da te pitam.
 
zapravo kompleks više vrednosti, gde mi stalno pokušavamo
naj ozbiljnije , i imamo tu višu vrednost mentalnog sklopa
tačno idu ljudi na zapad zbog većih primanja i zarade , ali
zašto zapad nema tu infrastrukturu radnika
ako sistem ne diraš finansijski , ako im ne diraš novac , kao i u celom svetu, tako i ovde možeš šta oćeš
 
naj ozbiljnije , i imamo tu višu vrednost mentalnog sklopa
tačno idu ljudi na zapad zbog većih primanja i zarade , ali
zašto zapad nema tu infrastrukturu radnika
ako sistem ne diraš finansijski , ako im ne diraš novac , kao i u celom svetu, tako i ovde možeš šta oćeš

Pa kako to oni tako ispod nas, tako gluplji ili šta god, a u svemu bolji i ispred nas?
 

Back
Top