4 Arapske mudrosti

u čemu su bolji
e da, majstori su za izrabljivanje i davanje manjih nadnica

U svemu su bolji. Imaju bolju ekonomiju, politiku, zdravstveni sistem im se ne raspada, školstvo im je bolje, obrazovni sistem im je bolji, u sportu su bolji, fudbal, košarka, sve što vredi. Ulažu sistemski u stvari, ne kao mi kampanjski.

Uostalom, da nisu u svemu tome bolji ne bi naši ljudi ni išli tamo. Plus sve više ljudi ide ne samo zbog love jer je imaju i ovde.
 
U svemu su bolji. Imaju bolju ekonomiju, politiku, zdravstveni sistem im se ne raspada, školstvo im je bolje, obrazovni sistem im je bolji, u sportu su bolji, fudbal, košarka, sve što vredi. Ulažu sistemski u stvari, ne kao mi kampanjski.

Uostalom, da nisu u svemu tome bolji ne bi naši ljudi ni išli tamo. Plus sve više ljudi ide ne samo zbog love jer je imaju i ovde.
dobro
 
U svemu su bolji. Imaju bolju ekonomiju, politiku, zdravstveni sistem im se ne raspada, školstvo im je bolje, obrazovni sistem im je bolji, u sportu su bolji, fudbal, košarka, sve što vredi. Ulažu sistemski u stvari, ne kao mi kampanjski.

Uostalom, da nisu u svemu tome bolji ne bi naši ljudi ni išli tamo. Plus sve više ljudi ide ne samo zbog love jer je imaju i ovde.
Dzaba pricas, SNS bot zna to sve nego mora da prica pricu sto mu diktiraju iz stranke :)
 
Dzaba pricas, SNS bot zna to sve nego mora da prica pricu sto mu diktiraju iz stranke :)

Iskreno, nemam pojma ko je, ne pratim ko šta piše ovde, niti za koga se ko zalaže, samo smatram da je iluzorno pitati se u čemu su to oni bolji od nas, dok mi uredno imamo firmu BG Metro i nemamo metro. Toliko o tome. Ovde predstavljamo kao uspeh što neka Nemačka firma dođe i otvori kod nas fabriku uz sve subvencije sa naše strane, gde naši radnici motaju kablove za neke smešne pare, ali smo bolji od njih. Da smo mi bolji od njih mi bi tamo otvarali fabrike.
 
Iskreno, nemam pojma ko je, ne pratim ko šta piše ovde, niti za koga se ko zalaže, samo smatram da je iluzorno pitati se u čemu su to oni bolji od nas, dok mi uredno imamo firmu BG Metro i nemamo metro. Toliko o tome. Ovde predstavljamo kao uspeh što neka Nemačka firma dođe i otvori kod nas fabriku uz sve subvencije sa naše strane, gde naši radnici motaju kablove za neke smešne pare, ali smo bolji od njih. Da smo mi bolji od njih mi bi tamo otvarali fabrike.
Ne pratim ni ja, ali zapazi se kad si malo duze ovde ko je SNS bot i pise kako mu stranka nalaze, a ko prise iskreno i ljudskii.
Sve sto si rekao je vise nego ocigledno, i vidi i dete od 10 godina a ne mator covek.
 
Јако наивно.

Ako već istupiš sa takvim stavom, onda ga i obrazloži da vidimo tvoju inteligenciju, ovako mi nisi predmet diskusije.

Prvo, nisam SNS član, simpatizer, bot. Član sam opozicione stranke.

Zanima me na koje zemlje konkretno misliš? Pitam, jer imam rođake u Nemačkoj, Kanadi, Rusiji, Australiji.

I imam subjektivno mišljenje formirano na osnovu razgovora sa mojim rođacima.

Što se mene tiče ne moraš uopšte obrazlagati da li si SNS ili opozicija ili šta god, kod mene su svi podložni diskusiji.

Mislim konkretno na Nemačku, Belgiju, Kanadu, Nizozemsku.
 
U Nemačkoj je školstvo slično kao u Americi, Kanadi.

U Kanadi je školstvo slično kao u Americi-postoje 11,12, 13 razred, pa koledž.

Moja sestra koja je radila kao direktor škole ( mislim da je srednja škola ) pričala je da su deca u Srbiji pametnija od dece u Kanadi. Mnogo više se uči kod nas.

Naša deca u drugom, trećem razredu bolje znaju matematiku nego kanadska deca.

Postoje tri vrste osiguranja kada je zdravstvo u pitanju. Osnovno, gde ljudi idu u državne bolnice. Zatim je tu Medical care, viši nivo gde ljudi uplaćuju za pojedine usluge privatnih lekara i prvivatnih bolnica.

Na kraju imaju još dodatni nivo medicinskih usluga, najskuplji je ali sve od pregleda pa do operacija može da se obavi u privatnim bolnicama.

Ne znam kako je u Belgiji i u Nizozemskoj.

Svaka zemlja, bilo da je u Evropi ili u Kanadi, SAD, Australiji ima i prednosti i mane.

Pre skoro dve godine preminuo je sin mog brata. Žive u Australiji. Pozlilo mu je ispred jednog hipermarketa. Čekao je više od 30 minuta Hitnu pomoć i preminuo je..
 
U Nemačkoj je školstvo slično kao u Americi, Kanadi.
U Nemackoj je skolstvo besplatno, a univerziteti su fantasticni.
I nije nimalo slicno kao u USA, za Kanadu ne znam.
U Kanadi je školstvo slično kao u Americi-postoje 11,12, 13 razred, pa koledž.

Moja sestra koja je radila kao direktor škole ( mislim da je srednja škola ) pričala je da su deca u Srbiji pametnija od dece u Kanadi. Mnogo više se uči kod nas.
Uci se vise i uci se bespotrebnije u odnosu na Nemacku i USA.
Naša deca u drugom, trećem razredu bolje znaju matematiku nego kanadska deca.
Ali ne od nemacke dece. Isti je nivo onoga sto se uci.
Postoje tri vrste osiguranja kada je zdravstvo u pitanju. Osnovno, gde ljudi idu u državne bolnice. Zatim je tu Medical care, viši nivo gde ljudi uplaćuju za pojedine usluge privatnih lekara i prvivatnih bolnica.
Na kraju imaju još dodatni nivo medicinskih usluga, najskuplji je ali sve od pregleda pa do operacija može da se obavi u privatnim bolnicama.

Ne znam kako je u Belgiji i u Nizozemskoj.

Svaka zemlja, bilo da je u Evropi ili u Kanadi, SAD, Australiji ima i prednosti i mane.

Pre skoro dve godine preminuo je sin mog brata. Žive u Australiji. Pozlilo mu je ispred jednog hipermarketa. Čekao je više od 30 minuta Hitnu pomoć i preminuo je..

Mom detetu, u Nemackoj, nesto se ukocila noga. Za 2 sata mu je uradjen UZ, Rentgen, Magnet i pregledalo ga troje specijalista. Bukvalno smo cekali samo na anesteziologa 10-tak min, da dodje i uspava ga da bi mirovao za magnet.
Ne znam sta vise od toga moze.

Kad cujem u Srbiji kakvo je stanje....


A o porodjaju u Nemackoj i Srbji - pa bukvalno 3 veka razlike.
 
U Nemačkoj je školstvo slično kao u Americi, Kanadi.

U Kanadi je školstvo slično kao u Americi-postoje 11,12, 13 razred, pa koledž.

Moja sestra koja je radila kao direktor škole ( mislim da je srednja škola ) pričala je da su deca u Srbiji pametnija od dece u Kanadi. Mnogo više se uči kod nas.

Naša deca u drugom, trećem razredu bolje znaju matematiku nego kanadska deca.

Postoje tri vrste osiguranja kada je zdravstvo u pitanju. Osnovno, gde ljudi idu u državne bolnice. Zatim je tu Medical care, viši nivo gde ljudi uplaćuju za pojedine usluge privatnih lekara i prvivatnih bolnica.

Na kraju imaju još dodatni nivo medicinskih usluga, najskuplji je ali sve od pregleda pa do operacija može da se obavi u privatnim bolnicama.

Ne znam kako je u Belgiji i u Nizozemskoj.

Svaka zemlja, bilo da je u Evropi ili u Kanadi, SAD, Australiji ima i prednosti i mane.

Pre skoro dve godine preminuo je sin mog brata. Žive u Australiji. Pozlilo mu je ispred jednog hipermarketa. Čekao je više od 30 minuta Hitnu pomoć i preminuo je..

To što se kod nas mnogo više uči, ne znači da smo u bilo čemu bolji. Oni ljudi uče strogo ono za šta su se opredelili, može da ne zna u Americi iz koliko država mu je zemlja sastavljena, ali zato ako je u finansijama u tome će biti dobar. Meni je bolji majstor koji popravlja samo jednu vrstu auta, nego onaj koji popravlja sve, više verujem u ovog koji radi samo jednu grupaciju da zna.

Što se tiče zdravstva, kod nas ti zakažu magnetnu za 6 meseci, možeš tri puta da umreš do tad.

A što se tiče hitne pomoći, sestra mi je jednom od premora pala u neki vid nesvesti/kome, dok je došla hitna ona i došla sebi, mi je povratili kako smo znali i umeli. A da ne pričam o tome što ljudi odu da operišu čukalj i ne izađu iz sale nikad živi.

Suštinski, naravno da sve ima prednosti i mane, naravno da ima sigurno i stvari koje mi više odgovaraju ovde nego tamo, zato i živim ovde, ali pričati kako smo mi za njih tate, a šiju nas gotovo u svemu, pa smešno je.

Kao što rekoh, ne idu oni da rade ovde, nego obratno, ne otvaramo mi tamo fabrike, nego obratno. Ovde se na sva zvona hvalimo kad dođe Nemac da otvori fabriku za 150 radnih mesta, o čemu pričamo?! Kako smo mi to bolji od njih i u čemu?

Тема је о арапским мудростима.

Kao što rekoh, kad nekoga zalepiš sa jako naivno, onda ili daš obrazloženje svog stava ili si samo bezobrazan.
 
Kako si samo uspeo da izvuces iz konteksta, svaka ti cast. 🙄🙄🙄

Resenje je ne zatvarati se u sebe i ne ćutati i ne trpeti jer to vodi ka suicidu.

Rešenje je sve suprotno od tih "mudrosti" - pričati o bolu, o problemima, deliti muke i rešavati ih uz pomoć prijatelja, porodice i stručnjaka.
Jedan covjek je htjeo da testira svoje prijatelje tako sto je najboljem drugu, ispricao kako je, a ustvari nije, vec duze vreme imao problem sa potenciom, i sad se kaje sto se prije nije obratio prijateljima i struci za pomoc, te je na kraju postao impotentan i da mu vise nema pomoci. Nadao se da ce ga drugar razumjeti i da ce mu pokusati na neki nacin pomoci. Medjutim desava se suprotno. taj drugar je ubrzo to razglasio ostalim njegovim prijateljima i nedugo zatim poceli su ga potcjenjivati i omalovazavati.

Poceli su ga odstranjivati iz drustva i javljali su se jedino kada bi njihovim suprugama trebala neka pomoc, kao da ih negdje odveze, da im nesto odnese, da im bude pri pomoci dak oni pijance , dok idu kod ljubavica, dok se zakartaju i nesto slicno tome. On j skontao u cemu je poenta, da oni u stvari njega vise ne cijene, i da ga u stvari zbog te njegove mane samo iszele iskoristavati, upustio se u tu njihovu igru, i dok su oni uzivali u zivotu, on je sticao povjerenje kod njihovih supruga i normalno da je vremenom to sve preslo u intimu do te mjere da je poceo da spava sa njima.

Sve to je potrajalo tako dugo, dok ga jednog dana taj prijatelj nije zamolio da bude na pomoci njegovoj supruzi, dok on obavi nekakav posao koji ce potrajat nekoliko dana, da ustvari ostane kod supruge jer se ona u zadnje vrijeme ne osjeca najbolje, i da se boji ostati sama. Normalno on je to prihvatio, i dok je kolega bio odsutan, on je uzivao sa njegovom suprugom.

Nakon nekoliko dana, prijatelj se vraca kuci, zahvali mu se sto mu je pazio na suprugu dok je bio na putu, i da sada moze biti slobodan, i da ide svome domu. On se sa njim pozdravi i krene, i dok je izlazio, desilo se da je zaboravio, skopcati hoze-tregere, koji su mu visli ispod sakoa. To je bilo dovoljno da mu jaran skonta da ga je ovaj ustvari slagao da je impotentan, da je ustvari on uzivao sa njihovim suprugama dok su oni vjerovali da im je samo vjerno sluzio....

Ko je u ovoj prici koga varao i ko koga iskoristavao zakljucite sami. Nije dzaba ona izreka, kako drzavu treba cuvati od neprijatelja, a tajnu i suprugu od prijatelja......
 

Back
Top