• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

USPEŠAN BRAK?!?

aksunamun

Zainteresovan član
Poruka
242
Divan savet jednog duhovnika.
Dok se zaljubljenost ,zaljubljuje zbog necega .Ljubav voli bez razloga.

Pitanje za vas:Zbog cega volimo mamu?
Zbog lepote?Ne,mama moze da bude i ruzna.Zbog dobrote?Ne, mama moze da bude i surova,ali je mi svejedno volimo.
Zbog cega volimo svoje dete?Zbog toga sto je milo?Ne ,ono moze da izraste skoro dva metra i da bude drsko prema nama,mi ga ipak volimo.
Moze se reci da mamu volimo zato sto nas je rodila ili da volimo svoje dete zato sto smo ga mi rodili.Medjutim,i to nije tacno.Ima usvojene dece koju ljudi vole podjednako kao svoju.Ili,na primer,zbog cega volimo sestru?Nisam je rodio,ni ona nije rodila mene,ali je moja sestra i ja je volim.
Moze se dugo tako nabrajati ,ali se ipak nece naci crta ili svojstvo karaktera zbog kojeg volimo svoje bliznje.
Svoje dete se voli, zato sto je svoje.Ono je moje,i gotovo!Nije dobro ali je moje!
A muz???Dakle,u pravoj ljubavi sobstvenog muza ili sobstvenu zenu treba voleti samo zato sto je on tvoj,odnosno tvoja.
Vec cujem suprostavljanje,dete je moje zato sto sam ga ja rodila,a muz postao zato sto sam ga izabrala.Danas sam izabrala ovog,sutra cu onog.Ali dete i majka se ne biraju.
Da cujemo sad sta ovim povodom kazu Biblija i Crkveno predanje.
Dakle otvaramo prve glave knjige posdtanja:"ZATO CE OSTAVITI COVEK OCA SVOJEGA I MATER SVOJU I PRILEPI CE SE ZENI SVOJOJ I BICE DVOJE JEDNO TELO".(1.MOJS.2;24).Cujte jos jednom pazljivo:"BICE DVOJE JEDNO TELO".Zapamtite ove reci i razmislimo o tome sta one znace.
Sta znaci postati jedno telo?Pogledajte me imam dve ruke ,niko se nece usuditi da kaze imam jednu ruku sa dva kraja.Imam dve noge ali dve ruke i dve noge cine jedno telo.Zamisli da leva noga kaze desnoj :"sad cu ja da idem desno a ti idi levo,dosadilo mi je da se mlatim sa tobom svuda,hocu makar malo da idem sama".
Jasno je da ove reci vase podsecaju na buncanje ludaka.Ili predpostavljamo da je leva noga nagazila na ekser i ozbilnjo se povredila ,a desna joj kaze:"Sta,nabola si se?Bolje bi ti bilo da gledas kud ides,sad idi kako znas!"To nije moguce,ako se jedna noga slomila ,jasno je da ce ona druga nositi tezinu celog tela i trpeti dvostruko vece opterecenje.Ako se jedna ruka razbolela ,druga ce raditi dvostruko vise.
Svaki bol jednog organa prenosi se i na ceo organizam.
(Svestenik Ilija Sugajev).

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.688
bolje pitaj -sta im ne fali?
i ne zovu se one - "iskusne" i tim slicnim zamazujucim terminima ,zna se kako su se one nekada zvale u stara vremena dok je brak zaista bio brak.

Kizo stvarno lupaš. I moram reći da ti je stav prilično dvoličan, Realno mi muškarci težimo da svaku sa kojom se hajd da tako kažem zabavljamo odvučemo u krevet. I otkuda mi onda pravo da tražim da bude nevina prije braka.

KiZo

Poznat
Poruka
9.623
pa dobro i gowno se zove kaka a moze i da se zove sladoled nema veze , ja kazem za kakve je ljude i zene brak bio stvoren , a sad sto svi oce u brak jer tako treba il iz sujete...

- - - - - - - - - -

Kizo stvarno lupaš. I moram reći da ti je stav prilično dvoličan, Realno mi muškarci težimo da svaku sa kojom se hajd da tako kažem zabavljamo odvučemo u krevet. I otkuda mi onda pravo da tražim da bude nevina prije braka.

pa sta?
ako je smerna i na mestu odbice svakog....
i ja sam odbijao devojke koje mi se nisu svidjale...

KiZo

Poznat
Poruka
9.623
To što je ona nevina ušla u brak ne znači da te neće varati ili ostaviti :D Ni da ćete se slagati u drugim stvarima.

naravno da ne znaci ,ali povecava sanse da nece i da ce mi se vise i bolje prilagoditi nego da je vec istrosena....
nemamo hiljadu srca pa da volimo 1000 puta ,vec samo jedno.

- - - - - - - - - -

Iz licnog iskustva kazem da uspesan brak se podstice samo ljubavlju,postovanjem i povjerenjem znam jer je moj brak propao
brate ne prebacuj sebi ,muskarci su mnogo posteniji iskreniji i plemenitiji pol, verovatno cak nista nisi ni zgresio vec te nije ni volela u startu.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.688
naravno da ne znaci ,ali povecava sanse da nece i da ce mi se vise i bolje prilagoditi nego da je vec istrosena....
nemamo hiljadu srca pa da volimo 1000 puta ,vec samo jedno.

Do ne baš tako davno su ljudi ulazili nevini u brak. I to opet nije spriječavalo švaleraciju. Jedino je tad razvoda bilo manje jer se razvod smatrao srtamotom.

- - - - - - - - - -

brate ne prebacuj sebi ,muskarci su mnogo posteniji iskreniji i plemenitiji pol, verovatno cak nista nisi ni zgresio vec te nije ni volela u startu.

Ma ja mi ne varamo žene :hahaha: Ne tučemo ih ne maltretiramo i slično :hahaha:

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
nevina zena nece da vara jer se s krajnjim razlogom cuvala za jednog coveka
onaj sa osecajem da propusta zivotni varijitet analogno svojoj personi, ce to da oseti na vreme , pre braka

:think: zar mislis da je neko sa 20 i posle sa 30, 40 godina isti?....cuvanje pre braka i ulazenje u sexualne odnose nakon vencanja moze biti macka u dzaku te nema garancije kao ni da udjes u brak sa nekim ko je imao iskustvo pre....sta ako se pokazu sexualne nekompatibilni?....sta ako ona posle par godina shvati da pored sebe ima nekoga koja je prerasla ipozeli da nadoknadi propusteno??....da se pusti sa lanca :))))

gost 230618

Veoma poznat
Poruka
10.610
Dalje ,
valjalo bi da se ne uzmu mladi , vec u poznijim godinama iz razloga sto u slucaju kada se odrasta i sazreva u braku ,brak prosto trpi posledice svakog nezrelog postupka.

Ili da sazru ranije, uzmu se ranije, pa imaju više volje i snage, elana, a decu će podizati i biti im drugari. Neće padati umorni u krevet kada dođu s posla, nego će imati više energije da se sa decom igraju umesto TV-a, a kada dočekaju unuke, biće koliko-toliko u snazi da pomognu deci oko unuka, a i duže će uživati u plodovima svog truda i zalaganja. To svakako pod uslovom da su im brak i porodica neki životni prioritet. Ukoliko to nije slučaj, uvek ima nešto drugo što će ih okupirati ili ispunjavati.

gost 204907

Elita
Poruka
22.648
Мда, јесте то да што си млађи имаш више снаге да јуриш за децом, лакше ти пада неиспаваност, али по тој логици би требало правити децу још у адолесцентском периоду или да нисмо способни да јуримо после 30, што није тачно. Рани бракови су добри да се баке и деке што дуже играју са децом јер, на жалост, живот је кратак. Чињеница је да су, у највећем броју, рани бракови осуђени на пропаст, углавном због неиживљености или еуфемистички речено, незрелости главних актера.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.