Uskoro kontrolor u svakom vozilu

Od 15. jula u svakom autobusu, tramvaju i troli biće angažovan po jedan kontrolor
M. Pejić | 18. 06. 2013. - 14:26h izmena vesti 18:35h | Foto: N. Marković | Komentara: 326

Gradsko saobraćajno preduzeće Beograd sutra će raspisati javni konkurs kojim će biti angažovano još 700 kontrolora u gradskom prevozu, saopšteno je danas na konferenciji za medije koja je održana u Starom dvoru.

Cilj je da se od 24. juna do 15. jula sukcesivno povećava broj kontrolora u prevozu, da bi od 15. jula u svakom vozilu bio angažovan po jedan kontrolor koji bi neprekidno radio.



Aleksandar Bijelić, gradski menadžer kaže da se skoro 50 odsto Beograđana "švercuje" i da je ova mera jedan od načina da se tome stane na put, jer kako ističe, GSP trpi velike gubitke.



Prema podacima koji su saopšteni na konferenciji, u Beogradu je trenutno angažovano 270 kontrolora.



Uskoro će u prodaju biti puštena i vremenska karta koja će koštati 100 dinara i važiće za neograničen broj vožnji narednih 75 minuta.



- Pola miliona Beograđana uredno plaća prevoz i grad je dužan da njima obezbedi redovne i kvalitetne usluge. Sa druge strane od oktobra prošle godine raste broj ljudi koji prevoz koriste, a ne plaćaju, čime ugrožavaju kompletan sistem - naglasio je Bjelić.



Poređenja radi, u evropskim gradovim poput Beča ili Dizeldorfa broj “švercera” ne prelazi 2 procenta, dok je ta cifra u Štutgartu ispod jedan posto.



Prema odluci gradske uprave, za nepersonalizovane karte i karte kod vozača u ITS1 ukida se druga zona, a cena doplatne karte u vozilu se smanjuje sa 1.500 na 1.000 dinara. I cena karte kod vozača u ITS1 ubuduće će iznositi 150 dinara.





Bjelić dodaje da je grad pored kupljenih 200 „Solarisovih” autobusa, ugovorio nabavku dodatnih 200 autobusa domaćih proizvođača čime želi da se pospeši domaća privreda.


Pa kako im često idu autobusi, to je ravno karti za jednu neprekidnu vožnju.....:think:
 
Jedva čekam da vidim kako će u špicu na nekoj stanici da prođe kontolor
i vozač ako otvore samo prva vrata, mislim da će biti posla i za policiju i za hitnu pomoć.
Биће посла само за Хитну помоћ, полиција ће бити заузета "обавезама" на српском ТАКСИМУ! ;)
 
Beograd -- Grad Beograd otvoriće konkurs za 700 novih kontrolora u gradskom saobraćaju kako bi od sledećeg meseca u svakom vozilu bio bar po jedan kontrolor.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=724057

Spremajte pare .... Za nove poreze i GSP karte

Drzavni GSP ce da zaposli 700 konduktera iz naseg dzepa da bi privatni BUS PLUS imao bolju naplatu koja ce ostati u njihovom dzepu!
E to se zove drzavno-privatno parnerstvo!
А ти мислиш да се треба шверцовати?
 
Švercovanje, tj. borba protiv BUS PLUS-a je poslednji oblik otpora u ovom gradu.Cena karte nije primerena zaradama.O crvenom svetlu mislim sve najbolje.
Управо у томе и јесте ствар, шверцовање није прави начин за борбу против "Бус плуса". То није никаква смислена и организована борба.

За праву борбу, како смо већ видели из много примера, недостаје грађанска свест. И свест о солидарности...

(Где сте били, ви, остали Београђани, док смо ми протестовали против сече платана на Булевару?)
 
Управо у томе и јесте ствар, шверцовање није прави начин за борбу против "Бус плуса". То није никаква смислена и организована борба.

За праву борбу, како смо већ видели из много примера, недостаје грађанска свест. И свест о солидарности...

(Где сте били, ви, остали Београђани, док смо ми протестовали против сече платана на Булевару?)
Bole nas cose za vase platane, gde ste vi bili kada se Bg pljackao svih ovih godina? Jao, seku nam platane, smrc, smrc...moreee
 
Управо у томе и јесте ствар, шверцовање није прави начин за борбу против "Бус плуса". То није никаква смислена и организована борба.

За праву борбу, како смо већ видели из много примера, недостаје грађанска свест. И свест о солидарности...

(Где сте били, ви, остали Београђани, док смо ми протестовали против сече платана на Булевару?)

Београдска "грађанска (не)свест", била је кључна у довођењу на власт дилетаната и СЕКАЧА платана!
"Грађанска свест" својом "солидарношћу", пре ће стићи до Јапана или Сарај'ва него до Врања, Лесковца
или (недајбоже) Бањалуке, Бијељине, Косовске Митровице ...

О београдској "грађанској" свести и солидарности остали су веома занимљиви записи од 1914. '15...
 
Bole nas cose za vase platane, gde ste vi bili kada se Bg pljackao svih ovih godina? Jao, seku nam platane, smrc, smrc...moreee
Е, због те ваше несвести, између осталог и еколошке, и даље ће нам и бити тако како је.

Платани нису само "наши", већ припадају свима.

И није само реч о платанима, наравно.

Што се мене тиче, не знам за "ми" или "ви".

Ја читавог живота радим и доприносим овој држави и народу, не странчарим, не висим по форумима читав дан и не кукам, већ увек гледам да поправим шта је у мојој моћи, од свога дворишта полазећи.
 
Управо у томе и јесте ствар, шверцовање није прави начин за борбу против "Бус плуса". То није никаква смислена и организована борба.

За праву борбу, како смо већ видели из много примера, недостаје грађанска свест. И свест о солидарности...

(Где сте били, ви, остали Београђани, док смо ми протестовали против сече платана на Булевару?)

Opet, mi, vi. Dokle tako.
Podrzavam ne pacanje karti, to inako nema veze sa GSPom. Nego sa smanjenim parama za privatne dzepove.
GSP se inako placa iz gradske kase, to znaci da smo vec platili prevoz. Sad jos jednom da platimo. E pa necu. Placam vrlo savesno sve racune, kartu necu makar se tukao sa kontrolorima. Kad kontroloa bude iz GSP i kad pare od karti budu isle u GSP, placacu.
 
Е, због те ваше несвести, између осталог и еколошке, и даље ће нам и бити тако како је.

Платани нису само "наши", већ припадају свима.

И није само реч о платанима, наравно.

Што се мене тиче, не знам за "ми" или "ви".

Ја читавог живота радим и доприносим овој држави и народу, не странчарим, не висим по форумима читав дан и не кукам, већ увек гледам да поправим шта је у мојој моћи, од свога дворишта полазећи.

Aj cuti limunka, bila si mod ovde, a ovde vec pravis sama razliku na mi i vi. Pa reko da ti pomognem malo. I jos jednom, bole nas cose za vase platane i demonstracije, vi ste oni kojima demonstracije smetaju jer ometaju saobracaj te kasnite na posao. Smarate tim licemerjem, muka mi je.
 
Управо у томе и јесте ствар, шверцовање није прави начин за борбу против "Бус плуса". То није никаква смислена и организована борба.

За праву борбу, како смо већ видели из много примера, недостаје грађанска свест. И свест о солидарности...

(Где сте били, ви, остали Београђани, док смо ми протестовали против сече платана на Булевару?)

Ja tu stanujem i slažem se da su platani morali da se seku.Put je morao da se proširi, kom pravo, kom krivo.Platani rastu.A koji ti oblik borbe predlažeš da me karta za jednu i pet stanica ne košta isto!?Ima nas koji koristimo više prevoza do posla.
 

Back
Top