Урош Милутин, краљ Бугарске и Албаније

На који је начин краљ Милутин завладао бугарским територијама ?

  • Наследио их је од оца

    glasova: 1 14,3%
  • Наследио их је од деде

    glasova: 2 28,6%
  • Добио их је женидбом

    glasova: 2 28,6%
  • Поклонили су му Ромеји

    glasova: 0 0,0%
  • Уступио му стриц

    glasova: 0 0,0%
  • Борбом и ратом

    glasova: 2 28,6%
  • Поклонио му брат

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .
Ovo je bese iz nekih kasnijih prepisa njegove titule?
Ne znam, samo sam tu jednu stranu sačuvala iz neke stare teme gde sam postovala isto pre više godina, a Slaven će se možda setiti gde je to bilo jer je bio jedini učesnik u diskusiji..Nisam sigurna, ali u glavi mi je da je to "sija knjiga Angeline Branković".
Pogledajte prilog 1299591

Ovo poslednje nije zeta, već hi. 60. 6860. godina, odnosno 1351. ili 1352. po vizantijskom kalendaru.

Pa ako je "ksi" 60, onda si u pravu pa je svakako Car Dušan a ne Milutin. Na levoj margini rukopisa piše savremenim ciframa 1299.,, to je unelo zabludu.
 
Ovo je bese iz nekih kasnijih prepisa njegove titule?
Ne znam, samo sam tu jednu stranu sačuvala iz neke stare teme gde sam postovala isto pre više godina, a Slaven će se možda setiti gde je to bilo jer je bio jedini učesnik u diskusiji..Nisam sigurna, ali u glavi mi je da je to "sija knjiga Angeline Branković".

Reč je o Karlovačkom rukopisu Dušanovog zakonika, koji je delo ritora Pokrovo-bogorodične škole u Sremskim Karlovcima, Petra Teodorovog, iz 1764. godine.

https://www.digitalna.nb.rs/view/UR...irtuelne=NBS/RukopisiIKnjige/rukopisna_knjiga
 

Back
Top