Urologija

Doktor mi je prepisao da pijem Panklav. Medjutim citam u uputstvu da je Panklav na bazi Amoksicilina! U antibiogramu pise da je Stafilokoka kod mene neosetljiva na Amoksicilin.
Da li je to pogresna terapija? :confused:
Necu da pocnem da pijem dok mi neko ne odgovori.:rumenko:

Da li ja moram da pijem antibiotike koji su osetljivi ili neosetljivi na stafilokoku???:confused:

Evo i antibiogram za Strafilokoku

ANTIBIOTIK OSETLJIVOST
Penicillin G (visoka doza) - neosetljiv
Ampicillin - neosetljiv
Amoxycillin - neosetljiv
Amoxiclav - osetljiv
Cephalexin - osetljiv
Gentamycin - osetljiv
Erythromycin - slabo osetljiv
Chloramphenicol - osetljiv
Tetracyklin - neosetljiv
Trimethoprim+sulfa - osetljiv
Cefprozil - osetljiv

Doktor mi je prepisao da pijem Panklav. Medjutim citam u uputstvu da je Panklav na bazi Amoksicilina! U antibiogramu pise da je Stafilokoka kod mene neosetljiva na Amoksicilin.
Da li je to pogresna terapija? :confused:
Necu da pocnem da pijem dok mi neko ne odgovori.:rumenko:

Da li ja moram da pijem antibiotike koji su osetljivi ili neosetljivi na stafilokoku???:confused:

Evo i antibiogram za Strafilokoku

ANTIBIOTIK OSETLJIVOST
Penicillin G (visoka doza) - neosetljiv
Ampicillin - neosetljiv
Amoxycillin - neosetljiv
Amoxiclav - osetljiv
Cephalexin - osetljiv
Gentamycin - osetljiv
Erythromycin - slabo osetljiv
Chloramphenicol - osetljiv
Tetracyklin - neosetljiv
Trimethoprim+sulfa - osetljiv
Cefprozil - osetljiv
Очито јесте грешка, јер је панклав комбинација амоксицилина и клавулинске киселине.
Иди код неког да ти промни терапију, немој на своју руку да узимаш антибиотик, без обзира што имаш анти-биограм.

Kоје, чије ординације?
Ма можеш код свог лекара опште праксе у локалу, само понеси тај анти-биограм са собом.;)

Ево управо сам дошао од доктора. Рекао ми је да сам могао да се лечим "100 година" и да ми ништа не би помогао Панклав у лечењу, јер је је доктор, његов колега погрешио. Рекао ми је да сам исправно поступио, што сам дошао код њега по савет, и преписао ми је следећи лек Цефалексин, који, за разлику од Панклава, осетљив је на моју стафилококу.
Не сумњам ја у стручност доктора који ми је преписао Панклав, него само кажем да се догодила случајна грешка.

Решен проблем :D

imam 22 godine i pre 4 godine sam imao upalu bubrega,tacnije desnog. Lecio sam to i sve je bilo u redu posle. Da li je moguce da na svaku prehladu mene boli desni bubreg? bubreg me boli ,odem i uradim ultrazvuk i u redu je ,a on boli cim se malo prehladim .. da li je to normalno ili kako vec da se spretnije izrazim ? osetim bol onako od napred u predelu izmedju rebara i kuka, sa ledja,mada mi bol prelazi ponekad malo i na desni kuk .

Акутну упалу бубрега (пијелонефритис) најчешће изазива бактерија Ешехирија коли. Њу треба потпуно залечети како би се спречио рецидив и прелазак у хронично стање. Код сваке прехладе треба урадити антибиограм и узимати одговарајућу терапију. Треба одржавати детаљну и редовну хигијену генитално-ректалног подручја. Такође, треба наћи доброг интернисту-нефролога да детаљно провери бубреге и евентуално детектује ожиљке од предходне упале. Ако се човек придржава ових правила, биће све у најбољем реду.:)

У Србији не постоји.
А колико знам, не постоји ни у другим земљама.
Нек'ме неко исправи, ако сам погрешила.

Ljudi, imam jednu neodoumicu pa se nadam da ćete mi je rešiti, do sutra ako može :). Danas mi je doktor dao dijagnozu upale prostate i poslao da radim urinokulturu i spermokulturu. E sad, za tu spermokuluturu, jel istina ono da mora da se čeka 2-5 dana uz apstinenciju od ejakulacije, i da masturbacija mora da se odvija u prostorijama higijenskog zavoda ili to nema veze u mom slučaju? Ništa od toga mi lekar nije rekao, pa rekoh da pitam, da nešto ne zeznem :)! Hvala unapred!

Ljudi, imam jednu neodoumicu pa se nadam da ćete mi je rešiti, do sutra ako može :). Danas mi je doktor dao dijagnozu upale prostate i poslao da radim urinokulturu i spermokulturu. E sad, za tu spermokuluturu, jel istina ono da mora da se čeka 2-5 dana uz apstinenciju od ejakulacije, i da masturbacija mora da se odvija u prostorijama higijenskog zavoda ili to nema veze u mom slučaju?
Spermokultura ili spermogram? Za spermokulturu, koliko ja znam, nije potrebna apstinencija. Ja sam nedavno spermokulturu odradio kod kuce. Ako zivis blizu, odradi je kod kuce. Ako ne, moraces kod njih.

Spermokultura ili spermogram? Za spermokulturu, koliko ja znam, nije potrebna apstinencija. Ja sam nedavno spermokulturu odradio kod kuce. Ako zivis blizu, odradi je kod kuce. Ako ne, moraces kod njih.

E pa zato sam i postavio pitanje, zato sto sam bio u nedoumici. Jer ja radim spermokulturu, a znam da za spermogram obavezno ide apstinencija pa nisam znao da li to važi i za ovo prvo!!!

Hvala ti puno!!!

Moram da postavim jos jedno pitanje. Iskreno, nikad me ovako nije bilo strah :confused:

Ako je meni doktor dao dijagnozu Prostatitis chr. samo na osnovu rektalnog pregleda i uputio me na spermokulturu i urinokulturu, a usput mi dao i dva antibiotika, da li su time iskljucene sanse da se zapravo radi o kanceru prostate? Mislim, znam ja da se kancer javlja cesto kod starijih ljudi i da su kod mene sanse za to male ali, voleo bih da budem siguran. Kad citam ove simptome kancera po internetu, onda se tripujem jos vise! Hvala unapred!

Он хоће да провери да ли бактерије има и у сперми и мокраћи. Зато је и дао антибиотике као терапију, антибиотици нису сигурно избор у терапији тумора (канцера) простате.:)
Иначе, када смо код канцера простате, ако се открије у раној фази, проценат излечења иде и до скоро 100%.

Back