Urologija

Ne znam kolike su referentne vrednosti laboratorije u kojoj su radjene analize ali vrednosti koje Vi navodite nisu povisene.
Nemate razloga za zabrinutost/

Na pocetku je navedeno da je tema posvecena muskom svetu. Da li i zene mogu da se ukljuce ovde sa uroloskim problemima da ne bi smo bez veze stavljale postove gde im, mozda, nije mesto ?

Pozdrav !

Da li neko može da mi da sevet za ovaj problem.
Već 2-3 dana imam ovaj simptom. Kada me uhvati nagon za
mokrenjem i počnem da mokrim, javlja mi se bol pri mokrenju (kroz penis), a isto tako taj bol je propraćen bolom u levom delu abdomena koji se proteže prema preponama.

Počeo sam ad pijem mešaivee čajeva od kukuruzne svile, koprive, maslačka. A pored toga pijem i zeleni čaj, žalfiju i čaj od mente.

E sad neznam šta može biti razlog i da li je ovo što primenjujem dobro.
Da li razlog može biti taj da mi je organizam dehidriran(jer sam svakodnevnio sportski aktivan ) a primetio sam da se manje znojim nego inače

Hvala

Imam jedno pitanje vezano za osobu u mojoj najblizoj okolini.Posle koliko vremena se,nakon operacije prostate ( prostata je hirurski odstranjena ), vraca prirodni osecaj za mokrenje tj. za mogucnost zadrzavanja urina?
Urolog je napomenuo mesec dana,medjutim sada je proslo vec 2 meseca,a lekar daje neodredjeno objasnjenje za taj problem.Veliko hvala ukoliko mozete nesto da mi odgovorite u vezi ovog problema.

Niko nece moci tacno da vam kaze.Kad se vrati,vatio se.Potrebno je da radite vezbe zadrzavanja mokrace.
Ali i pored sve dobre volje,nekad se desi da se osecaj zaista nikad ne vrati 100%.

Dobro vece, imam pitanje na koje verujem nije tesko odgovoriti, bar onima koji znaju ili koji su radili.
Partneru je prepisano da zbog klamidije uradi spermokulturu, no nije receno da li bi trebalo nesto narocito da uradi pre toga.
Da li mozda treba da se predhodni dan pridrzava neke posebne ishrane ili tako nesto? Koje doba dana je najbolje da se uzme uzorak sperme?
Kako se to radi uopste?
Nikada se nismo susreli sa ovim testom pa ne znamo ni kada ni kako ni u koju "bocicu" ni gde da kupimo tu "bocicu" ili sta god treba... Lekari nemaju vremena da objasne pa zato pitam ovde.
Nije sramota pitati, jel...

Hvala na bilo kakvom odgovoru!

hmm, doktorka je rekla da to obavi kod kuce.
no dobro, za taj sam se postupak raspitala, u apoteci ima tih bocica.
ali citala sam na nekom od sajtova da je potrebno apstinirati od sexa i od svrsavanja uopste 2-5 dana.
da li je to tacno?

Vec sam se javljao povodom problema sa pojavom krvi u spermi. Uradio sam analizu urina i sperme. Molim vas da mi kazete vase misljenje!!! Unapred, Hvala!!! :confused:

vrsta uzorka: urin; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: sterilno;
vrsta uzorka: sperma; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: Koagulaza negativan Staphylococcus spp.

Antibiogram:
1.Ampicillin - senzitivan
2.Eritromicin - rezistentan
3.Vankomicin - senzitivan
4.Horamfenikol - rezistentan
5.Tetraciklin - senzitivan
Direktan preparat: Gram + koke,leukociti

Mikroskopski pregled sperme:

Volumen 2,9 ml; Izgled: bledo-zute boje; Ph 8,0

Br.spermatozoida u ejakulatu:
1.br.spermatozoida u 1 ml----- manje od 10,0 x 10[SUP]9[/SUP] / 1
2.br.pokretnih spermatozoida (posle 30 min) ----- 0,50 arb.jed.
3.slabo pokretnih spermatozoida (posle 30min) -----0,20 arb.jed.
4.nepokretnih (posle 30min) ----- 0,30 arb.jed.

Uvidnom polju prisutni:
Epitelne celije: 2-3 ;

Morfologija:
Normalni oblici: 0,80 arb.jed.
Patoloski oblici: 0,20 ard.jed.

Baka, koja ima 72 godine dobila je prije nekoliko dana ovakav nalaz, zali se na povremene bolove ispod rebara, u predjelu zucne kesice. Navodi i poteskoce sa stolicom, koja je oskudna.

NALAZ: Parenhim jetre hiperehogen. Žučna kesa operativno izvađena. Intrahepatični i ekstrahepatični putevi nisu prošireni. Subhepatično, perihepatično, intraperitonealno i u Duglasovom prostoru prisutna slobodna tečnost /Ascites/.
Pankreas i slezena bez patoloških promjena. Oba bubrega normalne veličine, dobrog parenhima, desno laka staza gradus I, lijevo staza i u kaliksim i pijelonu, i proširen lumbalni dio uretera /staza gradus III/. U karlici također prisustvo slobodne tečnosti. M.bešika prazna, u predjelu uterusa hipoehogena area promjera 57x59 mm. Vijuge debelog crijeva proširene.
DG: ASCITES. STEATOSIS HEPATIS. STASIS RENIS L DEX. URETEROHYDRONEPHROSIS L SIN. PELVIS IN OBS!

Potrebno je uraditi Se, KKS, urin, ureu, kreatinin, AST, ALT, GGT, ukupne, direktne i indirektne bilirubine, Fe, amilaze u krvi, i markere CEA i CA 19,9.
Uraditi i pregled ginekologa.
Uraditi CT gornjeg i donjeg abdomena. Kontrola sa nalazima.

Baka, koja ima 72 godine dobila je prije nekoliko dana ovakav nalaz, zali se na povremene bolove ispod rebara, u predjelu zucne kesice. Navodi i poteskoce sa stolicom, koja je oskudna.

NALAZ: Parenhim jetre hiperehogen. Žučna kesa operativno izvađena. Intrahepatični i ekstrahepatični putevi nisu prošireni. Subhepatično, perihepatično, intraperitonealno i u Duglasovom prostoru prisutna slobodna tečnost /Ascites/.
Pankreas i slezena bez patoloških promjena. Oba bubrega normalne veličine, dobrog parenhima, desno laka staza gradus I, lijevo staza i u kaliksim i pijelonu, i proširen lumbalni dio uretera /staza gradus III/. U karlici također prisustvo slobodne tečnosti. M.bešika prazna, u predjelu uterusa hipoehogena area promjera 57x59 mm. Vijuge debelog crijeva proširene.
DG: ASCITES. STEATOSIS HEPATIS. STASIS RENIS L DEX. URETEROHYDRONEPHROSIS L SIN. PELVIS IN OBS!

Potrebno je uraditi Se, KKS, urin, ureu, kreatinin, AST, ALT, GGT, ukupne, direktne i indirektne bilirubine, Fe, amilaze u krvi, i markere CEA i CA 19,9.
Uraditi i pregled ginekologa.
Uraditi CT gornjeg i donjeg abdomena. Kontrola sa nalazima.
Шта те конкретно занима?

Дијагноза је следећа: масна јетра, асцитес (слободна течност у трбушној дупљи), застој мокраће у уретерима посебно у левом, уз проширеност лумбалног дела уретера

Vec sam se javljao povodom problema sa pojavom krvi u spermi. Uradio sam analizu urina i sperme. Molim vas da mi kazete vase misljenje!!! Unapred, Hvala!!! :confused:

vrsta uzorka: urin; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: sterilno;
vrsta uzorka: sperma; vrsta analize: bakterioloska; rezultat: Koagulaza negativan Staphylococcus spp.

Antibiogram:
1.Ampicillin - senzitivan
2.Eritromicin - rezistentan
3.Vankomicin - senzitivan
4.Horamfenikol - rezistentan
5.Tetraciklin - senzitivan
Direktan preparat: Gram + koke,leukociti

Mikroskopski pregled sperme:

Volumen 2,9 ml; Izgled: bledo-zute boje; Ph 8,0

Br.spermatozoida u ejakulatu:
1.br.spermatozoida u 1 ml----- manje od 10,0 x 10[SUP]9[/SUP] / 1
2.br.pokretnih spermatozoida (posle 30 min) ----- 0,50 arb.jed.
3.slabo pokretnih spermatozoida (posle 30min) -----0,20 arb.jed.
4.nepokretnih (posle 30min) ----- 0,30 arb.jed.

Uvidnom polju prisutni:
Epitelne celije: 2-3 ;

Morfologija:
Normalni oblici: 0,80 arb.jed.
Patoloski oblici: 0,20 ard.jed.

Bakterije u spermi su svakako patoloski nalaz,na svu srecu,osetljive su na uobicajene antibiotike.
Odes kod lekara sa tim nalazom i on ti prepise neko od ponudjenih na koje je bakterija senzitivna.
O spermogramu ne mogu nista da kazem,ali o tome ce ti takodje reci lekar kome budes nosio nalaze.

Шта те конкретно занима?

Дијагноза је следећа: масна јетра, асцитес (слободна течност у трбушној дупљи), застој мокраће у уретерима посебно у левом, уз проширеност лумбалног дела уретера
Oprostite na neprecizno formulisanom 'pitanju'. Zanima me na sta upucuje ovaj nalaz, tj. kakve mogu biti preliminarne prognoze (kakve su mogucnosti da je u pitanju neki malignitet)?

Duboko zahvalan!

Oprostite na neprecizno formulisanom 'pitanju'. Zanima me na sta upucuje ovaj nalaz, tj. kakve mogu biti preliminarne prognoze (kakve su mogucnosti da je u pitanju neki malignitet)?

Duboko zahvalan!
Колико сам разумела никаква тумефакција (тумор) није регистрована. Наравно, то не значи да га и нема, али ако га и има стадијум је почетни- то ће се утврдити анализом туморских маркера и можда неком прецизнијом методом визуализације од ултра-звука.
Међутим, ја пре мислим да је код ваше баке у питању број година.

kada se nacitam tako svega po netu, ja sam odlucio otici urologu. a naime sam ucio kad bolje pogledam neke sitne dvije bradavice, pa mi to malo cudno, nije pre bilo.
zivim u Bijeljini, sigurno ste culi za nju, i zanima me da li je neko iz bijeljine ili zna nekoga odatle da mi preporuci ili predlozi nekog privatnog urologa, posto ja ne znam ni jednog niti znam gde ih ima.
a na netu ne mogu nadjem nista po tom pitanju za navedeni grad.
hvala na pomoci

kada se nacitam tako svega po netu, ja sam odlucio otici urologu. a naime sam ucio kad bolje pogledam neke sitne dvije bradavice, pa mi to malo cudno, nije pre bilo.
zivim u Bijeljini, sigurno ste culi za nju, i zanima me da li je neko iz bijeljine ili zna nekoga odatle da mi preporuci ili predlozi nekog privatnog urologa, posto ja ne znam ni jednog niti znam gde ih ima.
a na netu ne mogu nadjem nista po tom pitanju za navedeni grad.
hvala na pomoci
Obratite se lakaru opšte prakse, on če Vas uputiti na pregled kod specijaliste urologa.

Back