Urasli nokti!! POMOĆ!!

Ono što možeš da pokušaš je da sečeš note pod pravim uglom, bez krivljenja, kao i da stavljaš natopljeno parčence vate između nokta i bočnog dela prsta gde nokat urasta.
Ukoliko ništa ne pomaže, ostaje ti da se javiš hirurgu koji će to srediti.
 
Ништа ти то неће помоћи, не замајавај се глупостима, иди одмах код хирурга и то среди (они ће видети да ли треба да се чупа цео нокати, или може само да се исече део који ураста), ништа не боли, јер ти да анестезију, једио после операције, тај дан, мало боли, ал' вреди трпети.
 
@ narodni heroj
da li si ti prosao tu proceduru, kod hirurga?
ja imam duboke kanale i uvek se podvice zanoktica i to gnoji i boli. do sada je to resavala pedikirka, jednom u dva meseca; ali sad trazim neko trajno resenje, mnogo je skup pedikir.
 
Ne znam da li se ovo pominjalo..

Mene je drug zgazio na palac onako bas celom nogom, vristao sam :D

keva mi je kupila hipermangan

i onda svake noci, stavim nogu u neku posudu i rastvorim hipermangan u vodu i razvlacim palac sa strane, kako bi hipermangan dospeo u taj predeo gde me boli.. (i to radis najvise 2 nedelje)

i to radim 3 noci, mnogo mi je bolje

nista ne boli i lepo izgleda :D ..

nije mi puno urastao u odnosu kao sto sam video na ovim slikama, ali nadam se da ce nekom pomoci ovo :)

a sad ako je vec nesto ozbiljno onda bolje idite kod hirurga ili kod koga vec ;)
 
Imam jedno pitanje za profesionalca... U trudnoci su mi oba nokta palca urasla sa obe strane. Isla sam kod pedikira u 9. mesecu trudnoce i to uspela da resim,i ako je bolelo vise nego sami porodjaj. Medjutim,zbog manjka vremena posle porodjaja,i nemogucnosti da odrzavam nokte kako bi trebalo,problem sa uraslim noktima se ponovo pojavio,samo ovaj put cini mi se gore! Pomalo se gnoji,otice pa cak i malo krvari jedna strana. Anestezija ne dolazi u obzir jer dojim(pri tom mislim a operaciju),a za pedikira nemam vremena jos uvek. Uzela sam neke kapi protiv urastanja,mada mi se cini da se od toga upale jos vise.
Da li postoji nesto sto ja mogu sama da uradim,tj sa kojim "alatom" se cupa urasli deo nokta?! I bilo koji drugi savet je dobrodosao. Pozdrav!
 
Imam 20 godina i imam probleme sa uraslim noktima citavih petnaest godina. Prvi put sam cupao nokat kad sam imao samo 7 godina, i mogu da kazem da je to gubljenje vremena, jer nakon toga nokat pocinje da urasta nize i bolovi budu jos veci, tako da je bilo situacija da nisam bio u mogucnosti da stanem na noge. Probao sam mnogo stvari, potapanje u kalijum permanganat i po nekoliko puta dnevno, mazao raznim kremama, stavljao bokvicu, razne masti, pravio V urez na noktu kako bi poceo da se skuplja ali ni to nije pomoglo. Cupanje nokta ne predlazem nikome, jer je to najobicniji mesarski postupak koji traje samo par sekundi. Bukvalno da vas skinu sa one stvari. Moj komsija je cupao nokat 7 puta i to na svakih par meseci, verovatno je do sad jos jednom. Jedina stvar koja pomaze, ali to ne resava stvari trajno, je da svakih (ja sam svake dve nedelje) zasecete nokat i izvucete ceo urasli deo iz mesa. Moram priznati da je to jako bolno i krvavo, mada bolece vas samo taj dan, pa ste mirni opet dve nedelje. Isto to vam radi pedikir (valda je to taj, uvek ih mesam). Jedina stvar za koju sam ja cuo, i u potpunosti resava stvari, ali naravno ne primenjuje se u ovoj sugavoj drzavi je
sprej koji rastvara keratin, ne znam kako se tacno zove, imam zapisano, hemicari ga uvek zakomplikuju. To se naravno primenjuje na zapadu. Koriste je sportisti, a sa sigurnoscu znam da je kao korisnik tog spreja naveden engleski fudbaler Lampard. ( Taj sprej sam video na reklami, u kojoj je pokazan postupak rastvaranja nokta, koji traje samo par sekundi) Jedini razlog zasto se ne primenjuje kod nas je to sto se taj postupak obavlja uz nadgledanje lekara, a kod nas nema ko to da nadgleda. Interesuje me da li je iko cuo za taj sprej, u ovoj sugavoj zemlji i ako jeste, gde moze da se kupi?
 
OVAKO!! UPOZORENJE I SAVET IZ NAJBOLJE NAMERE Zahedite ove sto hoce da zarade na vasoj muci koji nemaju dva grama mozga i briga ih za posledice po vas!! pedikire, manikire... i ostale "strucnjake". ovo je cist medicinski problem a ne samo estetski. Pravac kod lekara opste medicine da ti da uput za hirurga. Ako ti hirurg uradi kao sto je meni pre tacno godinu dana, resio si problem za ceo zivor. Na operaciji nista neces osetiti sem anestezije odnosno uboda igle i to traje par sekundi.. i posle operacije te boli jedan dan i za tri-4 dana si kao nov! Inace ovakvi strucnjaci mogu da vam izazovu takve (da ne kacim slike) upale, infekcije i gangrenu do te mere da mora da se odstranjuje ceo prst. i moj savet ako vam to ne kaze lekar opste medicine: kupite hipermangan u apoteci. U toploj vodi u lavoru stavite malcice hipermangana dok ne pocrveni kao roze veno ne kao crno vino, znaci rozikasto da bude. I drzite stopala u tome jedno par minuta i tako svako vece do operacije. To ce smanjiti upalu i bolove, dezinfikovati rane, ukloniti gnoj i operacija ce biti sigurno bezbolna i krace ce trajati i lakse cete se oporaviti.. a ovog GANCU i njemu slicne zaobidjite u sirokom luku. Zivi bili!!
 
Nije lepo pricati o nekom a pri tome ne otici kod njega i proveriti sta radi i kako radi,nisu svi isti i kao u svakom poslu ima ljudi koji nisu strucni i pravih profesionalacaSve sto neko uradi bar u pedikiru je prosto proveriti zar ne?Samo toliko.
 
Meni se vec nekoliko puta desavalo da lose isecem nokata pa posle nekoliko dana prst mi se naduje ,i stvori se nesto sto sam cuo da lekari zovu GRANULOM. To je kao loptica koja se napravi od tkiva i neda noktu da raste. Kad sam bio kod lekara on mi je rekao da 2x dnevno potopim noge u lavoru sa vodom u kojoj cu razmutiti neke kristalcice koji se kupuju u kutiji i zovu se HIPERMANGAN.Od toga nokti postaju braonkasti a tkivo se cisti,sterilise. Nekoliko puta mi je tako prolazilo,ali ovog puta nikako da prodje!!!!!Ne znam sta da radim kad god se vratim kuci i izujem patike na carapi vidim limfu i nesto malo krvi. Zanima me da li je neko imao slican problem i kako ga je resio. Vec sam poceo da razmisljam da odem kod lekara i trazim odmah operaciju da sredim to jednom za svagda,inace imam veoma dobre nokte tj. pravilno rastu i to..., ali ja uvek nesto zakomplikujem. Cekam odgovor ili predlog HITNO !!!!
 
Ajde da ponovim,kod urastanja nokta dolazi do upale tkiva i dok se ne odstrani deo nokta koji pravi proces nema pomoci nego samo privremeno olaksanje.Kod nekih urastanja na pocetku problema je nokat nije napravio vecu "krivinu" i kod same upale tkiva dovoljan je antibiotik i to se sanira,vremenom "krivina" postaje veca i nije dovoljno ispirati antibiotikom vec mora da se odstrani deo nokta(opet ponavljam)koji pravi proces dok se to ne uradi on stalno gnoji,sluzavi i na kraju izbaci "bivlje meso" i svaki dodir je katastrofalan i neverovatno bolan,dolazili su ljudi zimi po snegu u papucama,bosi jer nisu mogli ni carapu da obuku,naravno to su bas specijalni slucajevi.Savet probaj sa pedikirom,hirurg je poslednje resenje ako nista drugo ne pomogne.
 
Imam problem i neznam kako da ga resim! Procitala sam sve savete vase i komentare i sve se zavrsi na to da se ipak moraju obratiti hirurgu.ja sam imala problem na palcu,nokat mi je urastao u meso,otisla sam i operisala. Zatim se pojavilo na drugom palcu,ponovo operisala. proslo je godinu dana i ja opet imam isti problem. Sada se dvoumim da li da odem i treci put se operisem jer znam sta me ceka,bolna operacija i previjanja. probala sam razne meleme,koristila jod...nista ne pomaze! ako neko ima neki savet....:(
 
Kod problema urastanja noktiju je igranka bez prestanka(znam jer i meni urastaju nokti), problem ne moze da se resi dok se ne odstrani deo nokta koji pravi proces(ponavljam po ko zna koji put), sa raznim "mazalicama" antibioticima se zaustavlja da prst ne "bukne" ali ni to nije vecno,znaci mora da se odsece deo nokta koji urasta,stalnim i pravilnim secenjem nokta gde je problem dobija se da se vremenom podigne tkivo i nokat ne moze da raste okomito kao ranije, vec je "krivina nokta" sve blaza,takodje posle odredjenog vremena,vremenski period izmedju dva secenja noktiju je duzi i nije tako vise bolno kao u pocetku kad su ljudi isli kod pedikira na pet dana ili udaraju glavom u zid.Pravo vreme kada resite problem odlazka kod pedikira je kada nokat "osecate" pod nekim uglom ne stalan bol koji je pocetak procesa.
Operacijom se resava trenutacno stanje i bolno je uglavnom posle prestanka anestezije,oporavak traje nekoliko dana,ja imam pacijentkinju koju su operisali vise puta i opet ima problem,resenje je medicinski pedikir ako moze ako ne operacija je neminovna!
Ravno secenje je opcija samo za one koji imaju pravilne nokte i ne udaraju im levo i desno,takodje ono kao "pusti da izraste" vazi za osobe koje i nemaju neki problem, za ozbiljne probleme svaki sat tj. dan je bitan inace se napravi "ruza" od prsta,bukne i procveta na sve strane,ako nekog interesuje ja mogu i slike primera da postavim pre i posle.
 
Imao sam i ja problema sa ovim. Pre par godina počeo na desnoj nozi baš da urasta nokat palca, samo sa jedne strane. Tu neka upala, stalno slinila, neko meso se nakupilo tu, boli k'o đavo ako čuknem nešto prstom. Doduše, nije kad hodam ili trčim, a fuZbal i nisam nešto voleo, tako da i nije bila prevelika smetnja. Pošto sam tada bio u srednjoj, odem ja kod doktora, dao mi neki hipermangan (pomenuo je neko u prethodnim postovima), to je prah malo sitniji od kristal šećera, između tamno plave i crne boje. Ubacivao sam između dva prsta toga, u lavor vode koja postane crvena. Prokletinja oboji nokte u plavkasto :D I zaista, malo umiri tu infekciju, kao da je umrtvi. Ništa značajno, ali koristilo je u svakom slučaju.

Ali, pošto je taj efekat bio nedovoljan, smorim se ja jednog dana i uhvatim grickalicu, neku pincetu (dugačku sa tankim vrhom, iz nekog kompleta za lemnjenje :s) i jedan žilet (ne mislim na jednokratne brijače marke Gillete, već pravi žilet koje ljudi stavljaju u mašinicu kad se briju). I tako ja sat vremena sečem, kidam, izvlačim, cedim, gnjavim i još mnogo glalogla.

I izvukoh jedan veći komad nokta posle jednosatnog napora, k'o da me sunce ogrejalo :D Sipam malo rakije na to mesto, a malo u sebe (da olakšam operacione muke :D) Isprobavam ja prst, stavljam ga u razne položaje, i ništa ne boli, uspeh! Bilo je veliko olakšanje kad sam se otarasio toga posle skoro 2-3 godine. Malo me keva malo čudno gledala kad je videla sa čim sam izvodio zahvat.

I posle toga sam opet ponavljao par puta (***, stoka, ne pazim, a ponekad i krivo odsečem nokat), ali bilo je daleko lakše jer nisam puštao da to ode dalje i dublje.

Sad nešto razmišljam, mislim da bi me zatvorili u Lazu L. da me neko video sa flajkom rakije i pincetom za lemnjenje kako kopam po upaljenom noktu koji krvari...
 
Posto sam profesionalac, pedikir i radim na problemima(medicinsi pedikir) hteo bi samo malo da pojasnim neke stvari i time pomognem neupucenima.Urastanje nokta ili noktiju je prvo genetika pa onda redom zadebljali nokti,uska obuca,mehanicke povrede i nepravilan hod(karakteristican za trudnice), Kod uraslog nokta ako je u pitanju neka veca "krivina" nema spasa ako se ne odsece i izvadi deo nokta koji pravi proces,ispijanjem antibiotika postize se to da prst nece da "bikne" ali posle ispijanja antibiotika (i tome dodje kraj) proces se ponavlja.Nokte treba seci ravno ali ako su pravilni(jos nisam sreo nekog ko nema neki nepravilan nokat a radim 14 godina na problemima) ukoliko se savijaju i uvijaju onda se prvo resava problem pa sece ravno,kod manjih urastanja pomaze secenje ravno ali to su jako retki slucajevi.Secenje uraslog nokta vrsi se skalpelom(ja radim drugom metodom) pa je bolno i krvavo pa zato mnogi imaju strah od takvih intervencija(vatice koje se guraju izmedju nokta i tkiva nemoguce je kod ozbiljnih problema a idealna su podloga za gljivice koje nagrizaku nokat)Kao i u svakom poslu postoji majstor i kasapin pa ne treba suditi nesto na osnovu drugih pedikira.Osnova ove price je da ne treba cekati da se nokat upali vec odmah ici prvo kod dobrog pedikira u krajnjem slucaju kod hirurga(sa laserom nemam iskustva niko mi nije dosao ko je imao intervanciju laserom da ga pitam za iskustvo).Pravilnim odrzavanjem-secenjem uraslog nokta dobija se to da se tkivo podigne i vremenom nokat ne ide tako okomito.U velikoj vecini slucajeva problem se ponavlja (znam ljude koji su operisali po 3 i vise puta urasle nokte).Posto sam nov na forumu ako nekog bude interesovalo stavicu i slike primera.

Pozdrav Ganco! Imam urastao nokat vec 2 godine. Pre godinu dana nisam mogla da izdrzim bol i otisla sam kod pedikira i zena mi je sve to lepo sredila pa sam odmah lepo hodala i nije bilo bola! Dala mi je upustva kako da secem nokat i rekla da kupim 3% hidrogen i kremu flogocid. Od tada sve radim po upustvima i mogu da hodam normalno,sa strane sam imala "divlje meso" koje imam i sad ali se dosta povuklo a i prst se vise ne gnoji i nije crven! Pa imam pitanje za tebe,da li ce se ono povuci vremenom ili treba da koristim neke kapi ili nesto drugo jer sad kad nemam bolove vec godinu dana ne bi bas da idem na operaciju.
 
Ovako stoje stvari,"divlje meso" nastaje kao posledica urastanja nokta,(nikat udje u mesi i istisne drugo meso napolje)u praksi kada se dobro isece urastao nokat,"divlje meso" se u celosti uvlaci ili vrati na svoje mesto,ako postoji neka "krivina"tj neki deo nokta koji urasta i nije isecen on nedozvoljava da se meso vrati na mesto,ali bi trebalo da ta "krivina " pravi problem,oseca se neki bol pod nekim uglom i mozda malo crveni,mada je prag bola kod svakog razlicit,jedan bi umro od nekog bola dok ga drugi i ne oseca.Bio sam svedok kod pacijenata da kod ozbiljnijih "krivina" ne mogu da iseku sve sto treba i da na svakih par dana seku nokte na problematicnom delu i tako po malo popustaju sa bolom,kad se odsece sve sta treba,jako se brzo meso vrati na mesto,3-4 dana zavisno od upale i velicine "divljeg mesa".Zakljucak dok postoji otok ili bilo sta nepravilno,divlje meso,crvenilo,nedaj boze gnoj,nesto nije u redu i nije uradjeno kako treba!
 
Posto sam profesionalac, pedikir i radim na problemima(medicinsi pedikir) hteo bi samo malo da pojasnim neke stvari i time pomognem neupucenima.Urastanje nokta ili noktiju je prvo genetika pa onda redom zadebljali nokti,uska obuca,mehanicke povrede i nepravilan hod(karakteristican za trudnice), Kod uraslog nokta ako je u pitanju neka veca "krivina" nema spasa ako se ne odsece i izvadi deo nokta koji pravi proces,ispijanjem antibiotika postize se to da prst nece da "bikne" ali posle ispijanja antibiotika (i tome dodje kraj) proces se ponavlja.Nokte treba seci ravno ali ako su pravilni(jos nisam sreo nekog ko nema neki nepravilan nokat a radim 14 godina na problemima) ukoliko se savijaju i uvijaju onda se prvo resava problem pa sece ravno,kod manjih urastanja pomaze secenje ravno ali to su jako retki slucajevi.Secenje uraslog nokta vrsi se skalpelom(ja radim drugom metodom) pa je bolno i krvavo pa zato mnogi imaju strah od takvih intervencija(vatice koje se guraju izmedju nokta i tkiva nemoguce je kod ozbiljnih problema a idealna su podloga za gljivice koje nagrizaku nokat)Kao i u svakom poslu postoji majstor i kasapin pa ne treba suditi nesto na osnovu drugih pedikira.Osnova ove price je da ne treba cekati da se nokat upali vec odmah ici prvo kod dobrog pedikira u krajnjem slucaju kod hirurga(sa laserom nemam iskustva niko mi nije dosao ko je imao intervanciju laserom da ga pitam za iskustvo).Pravilnim odrzavanjem-secenjem uraslog nokta dobija se to da se tkivo podigne i vremenom nokat ne ide tako okomito.U velikoj vecini slucajeva problem se ponavlja (znam ljude koji su operisali po 3 i vise puta urasle nokte).Posto sam nov na forumu ako nekog bude interesovalo stavicu i slike primera.

Eh zanima me, posto sam radila kod doktora Lazara Prodanovica oba nokta sa unutrasnje strane, prije nekih 6 dana..koliko mi treba za oporavak, ne potpuni ali recimo da mogu hodati nekih sat i po u ponedjeljak, to dodje 1. oktobar..da li cu imati posljedica koje ce se odrazavati na konce, ima li opasnosti da ce konci popucati ili da ce se poceti gnojiti, odnosno crveniti? Posto ste jedini strucnjak na ovom forumu, molim Vas da mi odgovorite. Pozdrav.
 

Back
Top