unosan posao

biznis-farma

Početnik
Poruka
7
jeste li se zapitali...
sta da se radi u ovoj zemlji?da se zaradi novac za pristojan zivot,da izuzmemo kriminalne aktivnosti sverc isl,nasi politicari zagovaraju poljoprivredu,da gajimo ovce svinje isl? ma kakvi to su teski poslovi,sa konstantnim angazovanjem radne snage tj fizikalisanje...
a da ne pricamo o investicijama staje oprema isl,takodje i spada u prljave poslove,samim tim moja preporuka je pcelarstvo,sezonski posao koji nezahteva konstantno angazovanje,fizicki relativno lak,isplativ,mogu da pomognem prilikom formiranja novih pcelinjaka,literatura na prodaju,cd knjige isl
 
jeste li se zapitali...
sta da se radi u ovoj zemlji?da se zaradi novac za pristojan zivot,da izuzmemo kriminalne aktivnosti sverc isl,nasi politicari zagovaraju poljoprivredu,da gajimo ovce svinje isl? ma kakvi to su teski poslovi,sa konstantnim angazovanjem radne snage tj fizikalisanje...
a da ne pricamo o investicijama staje oprema isl,takodje i spada u prljave poslove,samim tim moja preporuka je pcelarstvo,sezonski posao koji nezahteva konstantno angazovanje,fizicki relativno lak,isplativ,mogu da pomognem prilikom formiranja novih pcelinjaka,literatura na prodaju,cd knjige isl

koliko i koje kosnice imas i kolika su potrebna ulaganja da bi biznis bio isplatljiv?
 
Pcelarstvo uopste nije lak psao iako je sezonski. POstoje mnogi problemi: grabez, bolest, druge pcele, strsljeni, otrovi itd... Uzmite neke knjige pa procitajte... raspitajte se ali znajte da pcelari tajne i finese (koje zivot znace) ovog posla cuvaju kao zmija noge.
 
pcelarim sa 130 kosnica,tipa lr {americki standard}.moja preporuka je cifra od 100 pcelinjih drustava to je vec ozbiljan biznis
,takav pcelinjak mogu da formiram plus besplatna obuka...
mp cena meda je 250-300din vp cena 120-160din
drustvo u proseku na pasi sakupi 20-25kdg meda,imamo bagremovu pasu {dva puta},llivadsku,lipa,suncokret...
 
Pcelarstvo uopste nije lak psao iako je sezonski. POstoje mnogi problemi: grabez, bolest, druge pcele, strsljeni, otrovi itd... Uzmite neke knjige pa procitajte... raspitajte se ali znajte da pcelari tajne i finese (koje zivot znace) ovog posla cuvaju kao zmija noge.
nista nije lako...
i jednostavno...
da biste postali profesionalac u poslu potrebno je max 1god,tj jedna pcelarska sezona....
malo sposobniji vestiji ljudi koji mogu brzo da ukapiraju mogu da savladaju posao za par meseci
 
pcelarim sa 130 kosnica,tipa lr {americki standard}.moja preporuka je cifra od 100 pcelinjih drustava to je vec ozbiljan biznis
,takav pcelinjak mogu da formiram plus besplatna obuka...
mp cena meda je 250-300din vp cena 120-160din
drustvo u proseku na pasi sakupi 20-25kdg meda,imamo bagremovu pasu {dva puta},llivadsku,lipa,suncokret...

Svaka cast,ne bavim se pcelarstvom ali znam coveka koji ima oko 1200 kosnica!
 
Kupi kravatu, uclani se u vodecu stranku i citaj hemingveja dok ne obogatis recnik.
Onda polako pocni da dizes ruku na partijskim sastancima....
U medjuvremenu se dobrovoljno prijavi za lepljenje plakata, naravno, ako si mlad.

...nekako mora da se pocne...
 
Ne treba biti pametan ovde..samo 'namazan'..iznajmis tezgu na pijaci..odes na kvantas..kupis 100kg voca..zarada nekad i vise nego duplo..opet tako kupis robu kod kineza..i par tezgi dalje prodajes duplo skuplje..nas narod je mnogo talentovan..;)
 
Ne treba biti pametan ovde..samo 'namazan'..iznajmis tezgu na pijaci..odes na kvantas..kupis 100kg voca..zarada nekad i vise nego duplo..opet tako kupis robu kod kineza..i par tezgi dalje prodajes duplo skuplje..nas narod je mnogo talentovan..;)

i tako ti prodajes... prodajes... ceo zivot
kupujes od kineza pa prodajes... kinezi poizvode ti prodajes,ma ekstra
svaka cast na ideji...
i svodimo zemlju na trgovinu tj preprodaju... pruzanje usluga isl,
svaka proizvodnja je na nuli bas zbog takvog razmisljanja tipa:bolje dinar u hladu nego pet u radu....
 
i tako ti prodajes... prodajes... ceo zivot
kupujes od kineza pa prodajes... kinezi poizvode ti prodajes,ma ekstra
svaka cast na ideji...
i svodimo zemlju na trgovinu tj preprodaju... pruzanje usluga isl,
svaka proizvodnja je na nuli bas zbog takvog razmisljanja tipa:bolje dinar u hladu nego pet u radu....

Није проблем у раду него у новцу потребном за улагање у производњу.
Не кажем да треба цео живот куповати од кинеза па препродавати, али многи имају новца једино за то....
 
i tako ti prodajes... prodajes... ceo zivot
kupujes od kineza pa prodajes... kinezi poizvode ti prodajes,ma ekstra
svaka cast na ideji...
i svodimo zemlju na trgovinu tj preprodaju... pruzanje usluga isl,
svaka proizvodnja je na nuli bas zbog takvog razmisljanja tipa:bolje dinar u hladu nego pet u radu....

Zao mi ako niste u mom postu videli..ali u pitanju je sarkazam..to je sustina naseg naroda...ja se time ne bavim..ali znam kako dolazim do novca i koliko pomenuti zaradjuju odnosno,gde su nas doveli..poz
 
problem nedostaka novca za ulaganje u posao ,moze da se resi,za invensticije u poljoprivredi,mozete da konkurisete kod ministarstva poljoprivrede,oodbravaju se povoljni krediti sa periodom otplate do 60 meseci sa grejs periodom od 12meseci,nisu potrebni ziranti,garancija za vracanje kredita je hipoteka na zemlju, livade sume njive... kamata na poljoprivredne kredite neprelazi 4%
 
10000 za sto kosnica sa drustvima.pa je onda potrebno jos prateca oprema tj.vrcaljke ,kamion za selidbe jer je stacionarno pcelarenje kesa u velikoj vecini slucajeva.pa lekovi, posude itd.znaci jos toliko sredstava najmanje.osim ako ne zasadis sam na svojoj zemlji npr.hektar bagrema ili nekog drugog medonosnog bilja . a plasman nije tako lak jer sam cuo dosta ozbiljnih pcelara koji imaju vece kolicine meda da ne mogu da prodaju.u stvari mogu ali po nepovoljnim cenama koje nude firme koje se bave trgovinom pcelinjim proizvodima.inace veca bi bila zarada [celara kada bi plantazeri voca placali po dovezenoj kosnici u vocnjak sto je uobicajeno na zapadu ali ne i kod nas.inace dokazano je da je rod voca veci i do 60% ako ga pcele oprase.zatim tu je i vosak koji se koristi u industriji,polen propolis itd. mislim da je za ozbiljan biznis u pcelarstvu potrebno bar 250 kosnica i to zahteva puno rada.sve ovo ispod je tezgarenje ali i tu se moze zaraditi vise nego u nekoj firmi samo treba mnooogo raditi i biti uporan a ne pokleknuti posle prve godine kad se zadesi neka bolest ili lose vreme pa nema pase i mora se dokupljivati hrana za pcele da ne izumru ili odu a to su opet dodatni troskovi.dakle nije tacno sto kaze prijatelj odozgo da se relativno malo radi a dobro zaradi.svaki posao ako zelite dobru zaradu morate dobro da ulozite i puno radite.osim ako se necete baviti politikom :)inace pcelarstvo je predivan posao i sigurno vraca ulozeno .mislim na ulozena sredstva i ulozen rad.i brate svoj si gospodar sto je najbitnije.
 
i tako ti prodajes... prodajes... ceo zivot
kupujes od kineza pa prodajes... kinezi poizvode ti prodajes,ma ekstra
svaka cast na ideji...
i svodimo zemlju na trgovinu tj preprodaju... pruzanje usluga isl,
svaka proizvodnja je na nuli bas zbog takvog razmisljanja tipa:bolje dinar u hladu nego pet u radu....

U svakom poslu je tako,dali to bili kinezi ili Vi sasvim je normalno u trgovini. Kao sto i sami kazete da vam je vp. cena 120-160 isto je tako i sa kinezima i sa bilo kim. Uglavnom proizvodjac najbolje prolazi a zatim 1-2-3 ruka kako se ko snadje
 
Pcelarstvo je odlicna stvar, mada, rekao bih i tezak posao kome se treba posvetiti. Naravno, moze lepo da se zaradi.

Jos jedna dobra stvar, leska. Gajenje lesnika, naime, lesnik je deficitarna roba koja se dobro placa i uvek imja kupca. Ko ima zemlju da zasadi, naravno..
 
jeste.leska!srbija uvozi velike kolicine a ima prostora da se proizvodi i za izvoz.bitno je da je za lesnik siguran plasman.ja imam neku zemlju doduse ne prva klasa nego u brdu pa bi rado oformio jedan hektar zasada.a uz put da stavim i par kosnica sa pcelama posto leska prva cveta a i da zadovoljmo zacetnika ovog topica;)ima dosta sajtova koji se bave leskom i to vrlo korisnih samo treba malo proguglati.
 
Pcelarstvo je odlicna stvar, mada, rekao bih i tezak posao kome se treba posvetiti. Naravno, moze lepo da se zaradi.

Jos jedna dobra stvar, leska. Gajenje lesnika, naime, lesnik je deficitarna roba koja se dobro placa i uvek imja kupca. Ko ima zemlju da zasadi, naravno..

Ja sam razmišljao o tome vidjevši neki prilog na hrvatskoj televiziji, ali zemlja je daleko od mjesta u kom živim, pa se bojim da bi mi pokrali sve. Angažovao bih nekog iz sela, interesuje me red veličine ulaganja i potreban kvalitet zemlje, rizici i tako to.
 
Ja sam razmišljao o tome vidjevši neki prilog na hrvatskoj televiziji, ali zemlja je daleko od mjesta u kom živim, pa se bojim da bi mi pokrali sve. Angažovao bih nekog iz sela, interesuje me red veličine ulaganja i potreban kvalitet zemlje, rizici i tako to.

nije vrag da i kod tebe oce da maznu? meni su pre dve godine na fruskoj gori obrali ceo vinograd iako sam bio tamo svo vrame osim osam dana pred berbu posto sam morao na put.kad sam stigao sledeceg vikenda imao sam sta videti.ni jednog jedinog grozda nisu ostavili. a i sadnice kradu ako ne cuvas iako im je isplatljivije obrati rod.
 

Back
Top