Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prođe malo više vremena dok ne stigne pošta do Vukovara, tako da ja nisam dobila pozivnicu, niti sam se ikad prijavljivala posebno, a bila sam na svakoj tortijadi od prve. Nemam telefon a treba i ja da ga nađem. Žao mi je što ne stignem na forum da ćaskam sa vama, ali samo da kažem- torte su vam izvanredne, imam mnogo knjiga iz sveta i mnoge od vaših torti bi mogle da se ubace u te knjige. Ali, ja se tome više ne čudim- ja to već dugo znam.
 
9-1.jpg
 
Spric i sve ostalo umetke, reducire i dr. mozes da narucis u Eurowiltu, u Beogradu, mada ti preporucujem da narucis prvo brosuru, da vidis sta ti treba, a zatim alat. Tortice su bas slatke i raduje me sto nas je sve vise na forumu. Koko hvala za pohvalu, kad je od takvog majstora, stvarno prija. Pozdrav i svim novim clanovima.
 
hvala carli na savetu,brosura je narucena!nadam se da ce mi u buduce biti mnogo lakse da dekorisem.samo mi jos nije jasno(posto sam nova u ovome)kako se dobiju te zlatne,srebrne i sedefaste boje i kako se radi sa fondanom.cime se razvlaci i da li i za fondan treba poseban alat ili moze i bez alata za pocetak.mozda zvucim dosadno ali sam veoma radoznala i volela bih u buduce da se bavim ovim poslom.za sada samo vezbam i uhodavam se.vrlo ste svi ljubazni i hvala vam na ne sebicnim savetima.nisam ni sanjala da cu ovoliko znanja o ovom poslu steci na forumu.
 
Ivana, kad ti stigne brosura naci ces vrlo brzo sve odgovore. Videces sta se koristi za fondan i koliko kostaju boje i mnoge druge stvari koje nisi ni pitala. Ukoliko ti nesto nije jasno, posalji pp. Drugi su sigurno zauzeti a ja trenutno imam vremena, pa ti odgovaram. Ali ako si nestrpljiva, vrati se unazad i naci ces odgovore na svoja pitanja. Pozdrav.
 
Stvarno svaka cas zenske vredno se radi ! Vesna ja jos nevide da neko pravi tako lepe ruze od slaga stvarno da se covek zaprepasti prave viltonowe ruze!Koko ako saznas broj telefona molim te javi ja se nadam da cu doci sa odmora bar tri dana ranije! Jer stvarno to nebih da propustim kao sajam zbog dragih musterija:dash:
 
Hitno mi je potrebna jedna informacija. Da li znate ko radi slike (fotografije) na pirincanom papiru ili neko ko prodaje pirincani papir, stampac je tu, samo papir fali. Covek koji to radi u Jagodini ga nema, a meni hitno treba jedna slika za tortu

Na tortijadu moze da dodje bilo ko, samo za ucesce treba da se prijavi. Brojevi telefona su 011 30 28 162 i 011 30 28 196 Divna i Dana. Gagigujo moram da te razocaram, ali ne pada mi napamet da i ove godine budem budala i ne spavam celu noc praveci mala remek dela koja oni samo cusnu u stranu, jer ce i ove godine kao i prethodnih biti namesteno. Ovog puta nosimo torte zbog dece (mozda sa nekim zivotinjicama, jer to deca vole), sasvim jednostavne, ali ukusne i samo tako necu biti razocarana kada kao i obicno izaberu torte koje ni slucajno nemogu da se ubroje ni u najlepse, ni u one s najboljom idejom.... a da ti ne pricam kako svake godine izaberu za najdeciju neku svadbenu.... mislim ja sam jos uvek ogorcena zbog prosle godine, pa tako s besom pricam, ali zaista je bilo predivnih torti na tortijadi, a nisu ni pomenute, pa ko ne bi bio ljut.... jos uvek se secam razocaranja u ocima ucesnica od prosle godine.... ove godine nosmo obicne torte, idem da iskupujem jos nesto od alata i da se vidim sa nekim zenama i vas dvoje da dodjete obavezno (gagigujo) i klinca da povedete.
Gospodja Marija ce kao i ranije da donese alat, pretpostavljam???

A evo i onih torti koje sam vam obecala:




Teta tanja evo BRATZ(kloe) i BRATZ bebe (figurice napravljene od dekor mase)
 
Poslednja izmena:
Moram ponovo da pohvalim ove divne, vredne, kreativne, sposobne... (i jos puno toga lepog :)) zene i da dodam jednu napomenu (iako, po onome sto ovde citam, verovatno nije ni potrebno).
U poslednje 2 ipo godine, koliko imam igraonicu, videla sam (i isekla :D) mnooooooooooooogo decjih rodjendanskih torti kako onih iz "kucne" radionice, tako i onih koje kad pogledas zastaje dah.
Proslog vikenda je bilo dva rodjendana (i 4 "profi" torte), moja draga prijateljica je dosla da mi pomogne, i kada je posla kuci, spakujem joj nekoliko parcadi koje su gosti ostavili za nas.
Juce je navratila sa sledecim komentarom: "Moji su se zahvalili za torte, bas su se obradovali! Izgledale su fenomenalno, ali ne mogu da verujem da se "to" daje deci da jedu! Pa to je cist secer + vestacke arome... Zar te bake, mame ili neko ne mogu da naprave normalnu tortu i eventualno plate samo ukrasavanje?"
Ipak ima i onih koji znaju sta je torta i veoma im je bitno sta je ispod tog malog remek dela.
Koliko pratim ovu temu, vecina vas veoma vodi racuna i o tome i drago mi je da je tako.
Zao mi je samo sto ni jedna nije blize...
 
Moj mladji bratanac ima rodjendan u petak.
na pitanje: "kakvu cemo tortu da pravimo?", jedini odgovor je bio: "Samo da bude od cokolade!"
Iako im uredno pravim torte po zelji od prvog rodjendana (Aleksa ce uskoro 9, Toma za koji dan puni 7 godina), oni ih vrlo retko i vrlo slabo jedu. :(
Naravno da znam dosta torti sa cokoladom, ali bih da imam sto veciu izbor, tako da su sve ideje i predlozi dobrodosli.
Jedina napomena je da svi radje jedu "filaste" varijante torti.
 
Evo ja imam jedan predlog. KORICE: 3 jaja, 3 kašike sećera, 2 kašike brašna, 4 kašike mlev. oraha, 1 kaš. kakaoa. Ispeći tri takve korice. FIL: 4jaja,500gr. čokolade menaž, 1/2 l slatke pavlake. Fil se pravi na sledeći način---- na pari otopiti čokoladu, u posebnom sudu umutiti belanca. Kada se čokolada otopi , dodati je u belanca i lagano sjediniti. U drugoj posudi umutiti pavlaku i dodati joj jedno po jedno žumance.Onda na kraju sve dobro sjediniti . Stviti malo u frižider da se stegne. Ja korice natapam sa mlekom,onda stavim fil i nekad preko fila stavim šlag. Fil se dobro steže, pa možeš da staviš i duplu meru fila da bi bila BAŠ kremasta. Ja takođe volim kremaste torte. ako ti nešto nije jasno,slobodno pitaj.
 
Evo ja imam jedan predlog ya čokoladnu tortu. Napraviš tri korice od po 3 jaja, 3 kašike šećera, 2 kaš. brašna,4 kaš. brašna,4 kaš. mlev. oraha, 1 kaš. kakaoa. FIL-4 jaja, 400 gr. čokolade Menaž, 400gr slatke pavlake. Otopiti čokoladu na pari bez ulja. umutiti sneg od belanaca, dodati čokoladu i uz blago mešanje sjediniti. U drugom sudu umutiti slatku pavlaku, dodati joj jedno po jedno žumance. Onda dodati masu sa čokoladom i sve dobro sjediniti. Ovaj krem se dobro steže, pa možeš da napraviš i duplu meru da bi bila baš kremasta.Fil pre filovanja staviti malo u frižider da se stegne.Ja korice kvasim za ovu tortu sa mlekom.To je to.
 
Smehuljice ovaj recept sam vec postavljala, ali evo opet....Torta je super za klince, jedini problem je sto idu ziva jaja, pa moras da budes sigurna u izvor (ja uzimam jaja sa jedne farme, koja redovno nosi jaja na analize i donose mi izvestaje iz veterinarske stanice, pa je ipak leti ne pravim, za svaki slucaj

ČOKOLADNA TORTA

16 jaja
375g margarina
125g maslaca
250g šećera
250g prah šećera
100g mlečnog keksa
300g plazma keksa
300g čokolade za kuvanje
300g mlečne čokolade
200g šlag pene
2dl mleka

Ispeći tri kore od: 250g margarina umutiti sa 250g šećera, 8 žumanaca, dodati 100g mlevenog mlečnog keksa, 300g otopljene čokolade za kuvanje i čvrst sneg od 8 belanaca.
Fil I: 125g margarina i 125g maslaca penasto umutiti sa 250g prah šećera, 8 žumanaca, dodati 300g mlevenog plazma keksa, 300g otopljene mlečne čokolade i čvrst sneg od 8 belanaca
Fil II: Umutiti 200g šlag pene s 2dl mleka.
Filovati: kora,fil I, fil II, kora,….
Naravno da umesto margarina mozes da stavis sve maslac (a ne samo pola) tj. puter (ima i onih koji neznaju da je to jedno isto???? zamisli molim te), narocito, ako dekoracije nisu neke zahtevne.
A sto se tice tih varijanti da mi donesu tortu da je ukrasim, iako i to radim, to ne volim, jer mi se par puta desilo da te torte koje mi donesu ne budu ni za sta, pa me onda ljudi prozivaju. Skoro sam ukrasavala snajki jednu, pa su me konobari iz hotela gde je nosila tortu, koji me inace znaju i znaju kakve torte pravim, tako iskritikovali, da sam jedva uspela da im objasnim da sam tortu samo ukrasila, a ne i napravila.
Kvalitet govori za sebe i najvise volim kada mi musterije dodju s preporukom, a takvih vec imam i iz Beograda....
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top