"Ukidanje sankcija Iranu treba biti na dnevnom redu u Istanbulu"

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
110120146.jpg

Sergej Lavrov

Sergej Lavrov
"Ukidanje sankcija Iranu treba biti na dnevnom redu u Istanbulu"

Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov kazao je u četvrtak da ukidanje međunarodnih sankcija nametnutih Iranu "treba biti na dnevnom redu" razgovora predviđenih za petak i subotu u Istanbulu između velikih sila i Irana o njegovom nuklearnom programu.



Na pitanje postavljeno na zajedničkoj novinskoj konferenciji s turskim kolegom o njegovim očekivanjima u vezi s pregovorima u Istanbulu, Sergej Lavrov je odgovorio: "Ako se uspijemo dogovoriti o izgledima za naš rad i narednim susretima, bit će to dobar rezultat."

"Nuklearni program teba da bude u središtu razgovora, a problemi koji nisu još riješeni u vezi s ovim programom treba da se riješe. Ali ukidanje sankcija nametnutih Iranu treba također da bude na dnevnom redu", kazao je Lavrov.

(FENA)
 
Bravo za Rusiju.Odmah se da vidjeti da nas Rusija podrzava i da Rusija zeli jak Islamski svijet.To bi bila jedna dobra stvar da se Iranu ukinu sankcije jer od toga ima racuna i Rusija koja isto uvozi Iransku naftu ali isto od toga ima racuna i Kina.Bravo za Rusiju jer ona sve cini kako bi muslimani mogli ubjediti medjunarodnu javnost o namjeri posjedovanja nuklearne tehnologije te da nuklerana tehnologija Iranu sluzi za prozivodnju struje i za medicinske svrhe.Ocekujem da ce Iran moci da ubjedi medjunarodnu zajednicu o svojim namjerama i da ce Amerika uvidjeti da se ne moze Iran drzati pod sankcijama.Volio bih vidjeti Iran koji ce biti jaka drzava i koja ce pomagati siromasnim islamskim zemljama i biti jedan od glavnih faktora mira u svijetu.Ipak Rusija nije ostavila na cjedilu Irana i mislim da Rusija vodi jednu dobrui politiku za muslimane i da zeli Amerikance ubjediti da se silom ne mogu muslimani primorati na sprovodjenje nekog sporazuma.Znaci nuklearna tehnologija u Iranu je jedna velika investicija i ona je jedna od vaznih uzdanica za proizvodnju jeftine elektricne energije.Sada sa ove pozicije mislim da Iran ne namjerava da proizvede nukleranu bombu i da Amerikanci moraju licno da se uvjere da Iranu nije cilj nuklearna bomba.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je dobro sto Rusija podrzava Islamske zemlje i sto je za ukidanje sankcija Iranu i za stavranje Palestinske drzave sa istocnim Jerusalemom.Mislim da je politika Ruysije veoma dobra i da ona tezi da muslimanima povrati ponos i da muslimani budu zadovoljni statusom u svijetu.Politika Amerike je do sada bila takva da je muslimane marginalizovao i da su muslimani bili obeshrabreni da nesto urade povodkom gorucih pitanja za muslimane svijeta.Sada je doslo vrijeme da Iran pokaze da ne namjerava da napravi bombu i da zeli imati nuklearnu tehnologiju samo za prozivodnju struje jer svi znamo da Iran zeli unapredjivati nauku i da zeli raditi na tome da posalje covjeka u kosmosu.Mislim da je Iran jedna zemlja koja dosta razvijena na nacunoj sonovi od svih ostalih Islamskih zemalja ali ipak se nadam da ce UIran izbjeci rat i da nece biti napadnut od Amerike i da ce se konacno ukinuti sankcije Iranu jer to pogadja gradjane Irana najvise i zato medjunarodna zajednica treba ukinuti sankcije Iranu kako bi Iran mogao da se ekonomski razvija.
 

Back
Top