Uhapšena majka zbog ubistva četvoromesečne bebe

Da li treba uvesti smrtnu kaznu za ubice dece?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pa smrtna kazna nije u skladu sa ustavom je l' tako? :think:

То не знам...
Питај правнике.
Али је легитимно право да се напише предлог за измену закона којим би се то регулисало...

А онда на крају Уставни суд може га да обори ако буде донесен ако није у складу са уставом...
 
čedomorstvo se svuda u evropi tretira kao ubistvo sa smanjenom uračunljivošću. Majčino ubistvo deteta do druge (čini mi se) godine nije otežavajuća već olakšavajuća okolnost.

kako ćete takvi divlji u evropu?

To je samo zato da psihijatri imaju nacina da zarade. Olaksavajuca okolnost, ubila je tek rodjeno dete... Sta, nije znala da ako zapucas malo dete u zid moze da umre??? Olaksavajuca okolnost je kada zalivas cvecr pa ti padne saksija komsiji na glavu pa ga slucajno ubijes, a ne kada dete prebijes do smrti...
Olaksavsjuca okolnost, glupost....
 
То не знам...
Питај правнике.
Али је легитимно право да се напише предлог за измену закона којим би се то регулисало...

А онда на крају Уставни суд може га да обори ако буде донесен ако није у складу са уставом...

Pa znam ja da nije, ali dobro... e sada tu smo bash kod poente... :) .. .znachi bilo ko moze da iznese bilo kakav predlog za izmenu zakona? :) To shto ce to Ustavni sud oboriti je manje bitno jer je cela ta priche pro forme da se kulturno uvije u oblandu neka prozivka, zelja da se neko eliminishe ili neshto slichno... :think:

To je samo zato da psihijatri imaju nacina da zarade. Olaksavajuca okolnost, ubila je tek rodjeno dete... Sta, nije znala da ako zapucas malo dete u zid moze da umre??? Olaksavajuca okolnost je kada zalivas cvecr pa ti padne saksija komsiji na glavu pa ga slucajno ubijes, a ne kada dete prebijes do smrti...
Olaksavsjuca okolnost, glupost....

Mislim da je olakshavajuca okolnost to shto dete ispod dve godine nije josh potpuno svesno mada nemoj to uzeti kao pozdanu informaciju poshto nisam siguran.
 
Pa znam ja da nije, ali dobro... e sada tu smo bash kod poente... :) .. .znachi bilo ko moze da iznese bilo kakav predlog za izmenu zakona? :) To shto ce to Ustavni sud oboriti je manje bitno jer je cela ta priche pro forme da se kulturno uvije u oblandu neka prozivka, zelja da se neko eliminishe ili neshto slichno... :think:

Реално, може било ко да тражи измену или доношење закона.
Претпостављам да и пре уласка предлога у процедуру постоји нека оцена уставности и утемељености...

Рекох, питај правнике...
 
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...a+majka+zbog+ubistva+četvoromesečne+bebe.html

Strašno :rida: Danas svaka budala ima dete ...
Zbog ovakvih treba vratiti smrtnu kaznu :neutral:

Zavisi od procene psihijatra...smanjena uracunjivost kod zena nakon porodjaja je cesta bolest, utice na uracunjivost i vinost prikom izvrsenja dela...dusevna poremecenost se mahom javlja u prve dve nedelje nakon porodjaja ali se individualno procenjuje kod svake zene...inace kada sam ja ucila materijalno kr. pravo zaprecena kazna za cedomorstvo je bila od 6 meseci do 5 godina zatvora...spada u privilegovana ubistva...
 
To je samo zato da psihijatri imaju nacina da zarade. Olaksavajuca okolnost, ubila je tek rodjeno dete... Sta, nije znala da ako zapucas malo dete u zid moze da umre??? Olaksavajuca okolnost je kada zalivas cvecr pa ti padne saksija komsiji na glavu pa ga slucajno ubijes, a ne kada dete prebijes do smrti...
Olaksavsjuca okolnost, glupost....

olakšavajuća okolnost u smislu suženja svesti izazvanog porođajem, dojenjem i/ili brigom za dete, ne u smislu samoodbrane ili ubistva iz nehata :D
 
Реално, може било ко да тражи измену или доношење закона.
Претпостављам да и пре уласка предлога у процедуру постоји нека оцена уставности и утемељености...

Рекох, питај правнике...

Pa da znash da i hocu... :)

... a onda cu da se vratim ovde i da neke demokratski terorishem. :mrgreen:
 
Postavljachica teme, Enchanted, poziva na nasilje.

Postavljačica teme poziva na promenu zakona i uvođenje smrtne kazne. Ti si pozivao na nasilje nad psima nekakvim ciglama i na svoju ruku.

Razlika je jasna i molim te da ne spamuješ temu. Za žalbe imaš standardnu proceduru i ako misliš da sam te oštetila tu je supermod. Ne spamuj ovu a ni bilo koju drugu temu jer si nezadovoljan odlukom ;)
 
Postavljačica teme poziva na promenu zakona i uvođenje smrtne kazne. Ti si pozivao na nasilje nad psima nekakvim ciglama i na svoju ruku.

Razlika je jasna i molim te da ne spamuješ temu. Za žalbe imaš standardnu proceduru i ako misliš da sam te oštetila tu je supermod. Ne spamuj ovu a ni bilo koju drugu temu jer si nezadovoljan odlukom ;)

Pa supermod je vec povukao tvoju kaznu. :mrgreen:

Nego sada se pozivaju korisnici da podrze peticiju gazdi. :mrgreen:

I nije istina da sam pozivao da se to odradi na svoju ruku, uopshte nisam naglasio ko treba da ih prebije... :mrgreen:

Naravno imam i dokaz za to. :mrgreen:

Znachi sada cu da turim u tu peticiju i klevetu i laz na rachun moje malenkosti. :mrgreen:
 
Ради се о начину изражавања.
Твоја изјава је заиста била непримерена.

Naravno da nije neprimerna, pa zaboga devojku izujeda chopor besnih pasa i neko kaze da je neprimerno shto ja mislim da to treba sprechiti... :roll:

Koliko vas je ovde kojima psi znache vishe od ljudi!? :eek:

P.S. Inache postoje shinteri koji po zakonu takve pse ubijaju, ono shto sam ja predlozio je daleko humanije... ali dobro sledeci put cu samo da kazem zashto shinteri ne rade svoj posao i ne pretvore ih sapun?

Mislim ako vam je to primernije. :neutral:
 
Poslednja izmena:
čedomorstvo se svuda u evropi tretira kao ubistvo sa smanjenom uračunljivošću. Majčino ubistvo deteta do druge (čini mi se) godine nije otežavajuća već olakšavajuća okolnost.

kako ćete takvi divlji u evropu?

Čedomorstvo zasigurno jeste čin koji samo neuračunljiva osoba može da izvede, pošto.za razliku od čedomorki, svaka druga žena će svojim životom braniti život sopstvenog deteta. Tako je to priroda uredila, ne pitamo se mi tu ništa. Čedomorke treba lečiti, a posle izlečenja (ako je uopšte moguće), biće joj dovoljna kazna to što će nastaviti da živi.
 
...pazi da ne bude Cell block tango:zper:...ups slucajno je naleteo 13 puta...nisam htela...ne secam se, znam samo da sam sekla meso, ja to nikako nisam mogla, pa ja sam ga vooooooooolelaaaaaaaa :rida::rida::mrgreen:

da, da, to je ta neuračunljivost!

Čedomorstvo zasigurno jeste čin koji samo neuračunljiva osoba može da izvede, pošto.za razliku od čedomorki, svaka druga žena će svojim životom braniti život sopstvenog deteta. Tako je to priroda uredila, ne pitamo se mi tu ništa. Čedomorke treba lečiti, a posle izlečenja (ako je uopšte moguće), biće joj dovoljna kazna to što će nastaviti da živi.

jeste, ali samo u smislu da je svako ko počini neki gnusan zločin na neki način bolestan. mene interesuje da li zakon ovde štiti i očeve, ali mislim da je odgovor "ne".
 
...hehehe kolega dosla maca na vratanca...ravnopravnost he...:zper:

...elem, otac ne moze dobiti pravnu zastitu zato sto je cedomorstvo uslovljeno hormonskim reakcijama, dakle disbalans biohemijskih supstanci uzrokuje smanjenu uracunjivost...daleko veci problem je vreme izvrsenja krivicnog dela jer se cedomorstvo odnosi na porodjaj i vreme neposredno nakon porodjaja...
 
u starome Rimu očevi su imali suvereno pravo post-partum abortusa nad svojom decom, čak i odraslom

nije rezonski, ali nije ni ova smanjena uračunljivost majke do četiri (4) godine posle porođaja

Рекох ја већ негде али мене изгледа овде нико не чита... :)
Ради се о постпорођајној депресији која може да буде баш тешка, особито ако се не лечи на време.
И да утиче на развој још неких обољења...
 

Back
Top