Uhapšena lažna zubarka u Beogradu!

mario80

Legenda
Poruka
61.959
Sa lažnom diplomom radila u beogradu godinama!

https://www.blic.rs/vesti/hronika/b...tevic-uplela-u-mrezu-lazi-o-bv-dental/sr0e2vb
Snezana-Stevic-foto-drustvene-mreze-427x285.png

Sve se može kada se hoće!

KREZUBA NACIJA: Skoro MILION Srba nema zube, a svaki dan ih pere SAMO POLOVINA

Svaki deseti građanin Srbije nema nije nidan zub u vilici, podaci su Instituta za javno zdravlje "Milan Jovanović Batut".

Istraživanje je pokazalo da više od 700.000 građana Srbije bez zuba.

Od kada odlazak kod zubara nije u paketu obaveznog zdravstvenog osiguranja broj poseta stomatologu opao je za čak 60 odsto.

Danas se obeležava Svetski dan oralne higijene, a koliko Srbi vode računa o zdravlju zuba, da li je nedostatak novca zaista jedini razlog za "krezubost" nacije, koliko je preventiva važna i koliko u nju ulažemo za "Jutro" je govorio dr Jovan Cabunac, stomatolog.

Mi porodično posećujemo uglavnom istog zubara i borimo se da nam osmeh bude reprezentativan-ne holivudski, ali da je sve na svom mestu i reprezentativno. Zube treba negovati i održavati.
Iskreno, kada vidim osobu bez nekih zuba, svaka dalja komunikacija sa tom osobom je već za mene završena. Zube svi moramo da imamo, zube da peremo i održavamo, i kad se osmehnemo da je set zuba u našim ustima, a ne prozori, ne nekakve praznine.
Dobar stomatolog nas spašava srama, stida i nesigurnosti u sebe.

Zanimljiv? Bio bi smešan da nije tužno što i ono što ima diplome nema blage veze o poslu i više se bavi politikom, putovanjima, a bogami onaj Babić prodao srpske zemlje i ne mora više da radi....
Pitanje za ovog stručnjaka što se razume u preventivu trebalo bi da bude "Imate li vi obraza, gospodo "doktori" ? " a i onaj ko vodi stručnu instituciju lekara....

ima li jos krezubih u Evropi...nismo valjda najgori
E ovo je duhovit komentar kad uzmem od koga dolazi...
Pa koliko paznje prema razvoju takva i stomatologija..

Secam se kad su ukidali stomatolosku zdravstvenu zastitu , ja kazem ljudi pa mnogo toga zavisi od zdravlja zuba, bice vam duplo bolesnija nacija od bubrega, bolesti hipertenzije, gastro bolesti....
A bio mali , neverovatno kad se setim koliko mi je bilo i tada jasno u kakvoj prcvarnici rastem...
Jok ti si budala pricas gluposti...
Eto sad je doslo to vreme...
A dobro zubara ni za lek...svako je lovac na dobre pare a laku zaradu....ah to je zub za mene , da ga ja popravljam, a ovaj nije nije nije nije...ovaj cete morati ovamo to ce biti papreno skupo...

Secam se kad su ukidali stomatolosku zdravstvenu zastitu , ja kazem ljudi pa mnogo toga zavisi od zdravlja zuba, bice vam duplo bolesnija nacija od bubrega, bolesti hipertenzije, gastro bolesti....
A bio mali , neverovatno kad se setim koliko mi je bilo i tada jasno u kakvoj prcvarnici rastem...
A dobro zubara ni za lek...svako je lovac na dobre pare a laku zaradu....ah to je zub za mene , da ga ja popravljam, a ovaj nije nije nije nije...ovaj cete morati ovamo to ce biti papreno skupo...
Naravno da lupaš, stomatologija je imala najbolje uslove dok tvoji debilni kapitalisti nisu zatrovali te seljačine da su elita u srbiji koja treba da zaradjuje enormno, pa su tražili da budu izdvojeni iz RFZ da ne bi imali konkurenciju. Imaš težak problem sa sebičnim razmišljanjem da je svet nastao od tvog rodjenja....što neminovno proizvodi lupanje gluposti....

Koliko treba biti glup da te neko vrati dva veka unazad i umesto populizma postavi kao smisao elitizam? Ne znaš šta je elitizam srednjeg veka?
A da, nisi bio rodjen još....a rodjenjem si postao elita, jer je narod glup....narod jeste glup, zato se drži zajedno, zato veruje u boga umesto u elitno rodjene...

Naravno da lupaš, stomatologija je imala najbolje uslove dok tvoji debilni kapitalisti nisu zatrovali te seljačine da su elita u srbiji koja treba da zaradjuje enormno, pa su tražili da budu izdvojeni iz RFZ da ne bi imali konkurenciju. Imaš težak problem sa sebičnim razmišljanjem da je svet nastao od tvog rodjenja....što neminovno proizvodi lupanje gluposti....
Ne razumem sta pricas...
O odvajanju stomatologije u posebnu granu medicine ili o prestanku postojanja stomatoloske prakse kao drzavne ponude zdravstvene?
Kad ukines drzavne stomatologije, naravno da ces imati pad zdravstvenog stanja nacije....jer racunas na to da ce svi placati visoku cenu stomatoloskih usluga koja je svuda poznato visoka...

Tako da nije da je neocekivano, ali opet su svi ubedjeni da ce biti drugacije....evo i ti sada, posle toliko vremena...

Ne razumem sta pricas...
O odvajanju stomatologije u posebnu granu medicine ili o prestanku postojanja stomatoloske prakse kao drzavne ponude zdravstvene?
Kad ukines drzavne stomatologije, naravno da ces imati pad zdravstvenog stanja nacije....jer racunas na to da ce svi placati visoku cenu stomatoloskih usluga koja je svuda poznato visoka...

Tako da nije da je neocekivano, ali opet su svi ubedjeni da ce biti drugacije....evo i ti sada, posle toliko vremena...
Koji svi? Srpska seljačka elita iz amerike? Ili svi oni koji trče kod marića da peru svoju glupost iz 90tih?

Još je gore, jer su i kroz državnu stomstologiju prvi počeli da rade štogore tobolje, kao zaista seljačka elita, ona elita koja je pobegla sa sela i postala šljam civilizacije....seljačine.
Po meni samo seljačina misli da je elita jer dobro zaradjuje kopajući ljudima po ustima....elita kapitala, bez mozga. Ne vidim veliku intelektualnu razliku izmedju stomatologa i djubretara...osim što djubretari rade poštenije svoj posao jer nije ograničen moralnim kodeksima...iliti seljačkim podelama vrednosti...

Pazi kad su ukidali stomatolosku zastitu, bilo je nekih ljudi koji su se bunili , i ja sa njima kao klinac, ali svi ostali su bili kiselo zluradi u smislu mnogo para se ustedi , ko ima pare i treba da plati....

Svi u drzavi su bili za...zvanicno...ja se ne secam ko je bio tacno u vlasti...ali bih rekao da je bio Sloba jos...po mom godistu

I lici , tada su roditelji bili protiv dece , sto ne bi bili protiv stomatoloskih usluga...

Razlog zbog kojeg su se našli u nezavidnoj situaciji datira još iz 2006. godine, kada su usvojeni zakoni o zdravstvenoj zaštiti i zdravstvenom osiguranju te prateći pravilnik, kojima je ukinuta besplatna stomatološka zaštita pri domovima zdravlja.

Tada je blizu 2.000 stomatologa proglašeno viškom i skinuto sa budžeta Republičkog fonda zdravstvenog osiguranja, koji im je uplaćivao plate.

Dok je stomatološka zaštita bila obuhvaćene paketom obaveznog osiguranja, zubari su godišnje imali od 3,25 do četiri miliona poseta, da bi taj broj pao na ispod dva miliona nakon donošenja zakona.

Prosečan broj poseta stomatolozima se kontinuirano smanjuje od 1997. godine,

Ovo je samo poslednji tala ukidanja stomatologa..
Glavni je bio pre toga
Tada je valjda od 1991 ili 1992 u vecini stomatoloskih radnji u Srbiji bilo nestasica materijala pa su naplacivali materijal 7dm po porciji a zub su racunali ako je kutnjak 4 porcije, a ako je 2,3 to su 2 porcije...
Tako se preko porcija ustvari ugradjivao stomatolog

U 2007. je plombirano 59 odsto zuba manje nego 2005. godine, a povećan je broj vađenja", kaže magistar Vesna Korać, iz Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".

Poslednja izmena:

eh, da su samo zubi u pitanju,,,Srbija, zemlja rizika na svakom koraku...ukinuo bih hipokratovu zakletvu...samo, nisam dobio prilikuy da budem Pol Pot

eh, da su samo zubi u pitanju,,,Srbija, zemlja rizika na svakom koraku...ukinuo bih hipokratovu zakletvu...samo, nisam dobio prilikuy da budem Pol Pot
Ima gore u tom smislu kazu kolumbija i brazil...
Ja gledam ove kolumbijke preko neta, pola ih ima neke cudne gene ima ruku ko bokser, vilicu kao da je musko , sve nesto koscato i guzato....
Brazilke su najslicnije nasim zenama, najmanje razlika, psiholoski , ali brate ne znam brazilce ali kriminal im je uzas....

Ko je ukinuo javno zdravstvo popravke zuba streljati po kratkom postupku.

Ko to podržava i dan danas je isto za tešku doživotnu robiju.

U srbiji nebi popravljao bicikl a kamoli radio zube kod srBskog privatnika prevaranta lopova zubara. Svo moje društvo popravlja zube u inostranstvu. Mnogoje jeftinije i traje plomba po 15-20 godina!

Ko je ukinuo javno zdravstvo popravke zuba streljati po kratkom postupku.

Ko to podržava i dan danas je isto za tešku doživotnu robiju.

U srbiji nebi popravljao bicikl a kamoli radio zube kod srBskog privatnika prevaranta lopova zubara. Svo moje društvo popravlja zube u inostranstvu. Mnogoje jeftinije i traje plomba po 15-20 godina!
..pa nije bas tako, ima dobrih zubara, ja sam davno radio polmbu laserski i evo dan danas traje ..i mnogi nasi gastozi ovde kod nas rade zube jer je jeftinije nego u inostranstvo a ni kvalitet ne zaostaje.

Back