Ухапшен Ратко Младић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma yebe mi se za mladica.. valjda ce i tog hadzica da posalju gde mu je mesto... ne vidim ni zasto toliki problem pravite oko haga.. pa eto Gotovina je posteno osudjen... svima treba da se sudi .. :) pa tako i mladicu... mozda je bio mason cim se bavio zidarstvom :D :D :D

Готовина је морао бити осуђен због транскрипта који су предати хашком тужилаштву. Они га директно оптужују и ту није могло бити манипулација.

Проблем је пресуда муслиманском команданту армије од 3 године због ратних злочина, ослобађајућа пресуда Орићу, непроцесуирање злочина над Србима, уништавање доказа који су предати о трговини органима на Косову итд....
 
208584_212783422080950_212781502081142_826749_5285029_n.jpg


РАТКО МЛАДИЋ ИЗМЕЂУ КАРАЏИЋА И МИЛОШЕВИЋА
("Република Српска", Др Драган Ђокановић)

- Ми ћемо подржати наше официре; ми ћемо подржати Ратка Младића и друге официре
који су стали у одбрану српског народа у Крајини! – говорио је Радован Караџић грађанима Дрвара, окупљеним на великом народном митингу, на градском фудбалском игралишту...
У Дрвару сам, тада, први пут чуо за Младића. Било је то неколико дана уочи одржавања плебисцита за останака Срба у Југославији...
Човјека кога је Караџић споменуо и похвалио, упознао сам, на састанку у предсједништву српске републике, јуна 1992., на Палама. Претходног мјесеца постао је командант Главног штаба српске војске у БиХ...
Дуго сам, том приликом, гледао у његову капу. Била је то капа југословенске армије, са које је неко скинуо петокраку и умјесто ње ставио српску заставу...


- Реците, ђенералу, да промијени капу – шалио сам се, након састанка, с људима из Младићевог окружења.
- Не жели он да буде ђенерал, а ни да мијења капу! – узвратио је крупан и тамнопут човјек, мислим да се звао Бранислав.
- Онда ђенерал неће ни постати, али ће капу сигурно промијенити – рекао сам му,
осмјехујући се...


У Зворнику, на састанку са општинским повјереницима те регије, посљедњег дана јуна 1992., Младић је имао исту капу на глави. Међутим, мени тај детаљ, иако сам га и том приликом запазио, није више био важан. Младића сам, од састанка у Зворнику, почео гледати другим очима. Био је то човјек с чврстом одлуком да све у Републици Српској што носи оружје, а није у полицији, буде под његовом контролом. Апсолутно сам га подржавао у томе и он је то знао...

На Пале, у Предсједништво, често је долазио и с Караџићем се, почетком рата, добро слагао...

Био нам је једном приликом и домаћин на вечери у војном хотелу на Јахорини. Дочекао нас је са својим најближим сарадницима. За округлим столом било је тачно онолико столица колико је домаћин позвао гостију.
- Предсједниче Караџићу, изволите овдје, потпредсједник Кољевић ће до Вас, а за
министра Ђокановића сам предвидио да сједне овдје – говорио је Ратко Младић, пратећи ме до мјеста гдје ћу сјести. Између Караџића и мене остале су празне три столице. Убрзо смо одгонетнули шта је посриједи. Генерал је на вечеру довео супругу Босиљку и кћерку Ану...


* * *

Ана је била слика и прилика свог оца. Отресита и врло луцидна... Те године постала је апсолвент на медицинском факултету у Београду...
Ратко је био врло везан за своју кћерку и њена изненадна смрт, која се десила кратко вријеме послије те јахоринске вечере, „из темеља“ је уздрмала овог војсковођу.

Шта се, у ствари, десило?

Ана је са својим колегама и колегиницама била на апсолвентском путовању у Русији. По повратку у Београд почела се жалити на главобоље и проблеме с памћењем... „Прочита страницу текста из медицинске књиге, понови је скоро у потпуности и онда ми се жали како ништа није запамтила“, причао је забринути Младић својим сарадницима... Психичке проблеме у којима се, нажалост, нашла није могла дуго да трпи па је, из очевог пиштоља, пуцала у себе...

* * *

Политички сукоб између Слободана Милошевића и Радована Караџића довео је Ратка
Младића у врло деликатну позицију. Пред Караџићем се заклео, а Милошевића је, такође, сматрао својим предсједником и у многим стварима зависио од њега...


„Сва тројица сте моји предсједници. И Ви, господине Караџићу, и Ви, господине
Милошевићу и Ви, господине Ћосићу“, говорио је Ратко Младић, током своје врло жустре и антимировне дискусије, на скупштинској сједници 1993., приликом одбацивања мировног плана „Венс–Овен“...

Раскол између Милошевића и Караџића, који је слиједио послије одбацивања мировног плана, а који је ескалирао у 1994. и, нарочито, 1995. години, командант Главног штаба Војске Републике Српске није могао премостити...

Догађаји који су се, тих година, у низу дешавали тражили су од Младића управо супротно; не да премоштава раскол него да се јасно опредијели и јавно изабере страну: Милошевић или Караџић...

Имао је Младић и прилику да - оног дана када га је Караџић, из само њему знаних разлога, смијенио - преузме историјску одговорност и „лично поведе народ у правцу мира и сарадње с међународном заједницом“ (тако сам, у поводу Младићеве смјене, а одговарајући на новинарско питање „којим путем да иде Република Српска“, изјавио за београдски радио дневник). Младићево преузимање власти, у том тренутку, било би једнако пуној и, што је врло важно, отвореној сарадњи са Слободаном Милошевићем; на кога се, иначе, међународна заједница почела све више да ослања...

Међутим, Ратко Младић није имао политички потенцијал да схвати важност тренутка у коме се нашао нити да прихвати, историјским догађајима, наметнуту обавезу око преузимања пуне одговорности у своје руке. Изгледа да није био свјестан чињенице да је само он, рачунајући све Србе у Републици Српској, могао, не ризикујући притом народно комешање и бунт, да смијени Караџића и оконча рат...

:dash:

С обзиром да Младић ништа од тога није урадио, за њега је најбоље било да је, након издатог наређења којим га је Караџић смијенио са мјеста команданта Главног штаба, све мирно прихватио и отишао у пензију...
Међутим, ни то, за Ратка Младића, није било изводљиво. Његови потчињени нису хтјели да чују за Караџићево наређење и скоро сви су стали иза свог ратног команданта. Стање у Главном штабу, без обзира на Караџићево наређење, значи, остало је непромијењено.

У периоду који је слиједио, умјесто да поведу војску и народ у правцу мира, генерали су наставили са довожењем оружја и муниције из Београда; још једном створили слику политичке и војне лојалности Караџићу и, убрзо, сви скупа, кренули у нове оружане сукобе с противничком страном...

Иако је муниција, у ноћним сатима, преко старог зворничког моста, стизала у Републику Српску, дневнополитичке подршке, Младићу, од Милошевића и званичне Србије није било...

Телевизија са Пала, својим емисијама и свакодневним извјештајима са ратишта,
покушавала је народу дочарати постојање јединства између „војног и политичког
руководства“, али, у стварности, анимозитети су бивали све већи, а створени јаз још дубљи...


Када се, напријед описаном, придода и врло непријатељска релација коју је генерал српске војске систематично изграђивао с војним и цивилним представницима међународне заједнице, и то скоро од самог почетка рата у Босни и Херцеговини, постаје јасно да је Ратко Младић, и својом кривицом, био поприлично незаштићен и неприпремљен за замке двојних политика и лавиринт врло замршених шпијунских игара...

У свему томе изгубио је осјећај и за вријеме у коме живи; послушао неког ко му је желио све најгоре и напао на заштићену зону Уједињених нација...

Кренуо је, тада, и као официр и као човјек у суноврат звани Сребреница, да би, како је рекао, „српском народу, уочи великог празника Петровдана 1995. вратио Сребреницу и осветио се Турцима, на овом простору“.

http://www.eastsarajevocity.com/ind...nc=view&catid=4&id=1327&limit=6&limitstart=12
 
Готовина је морао бити осуђен због транскрипта који су предати хашком тужилаштву. Они га директно оптужују и ту није могло бити манипулација.

Проблем је пресуда муслиманском команданту армије од 3 године због ратних злочина, ослобађајућа пресуда Орићу, непроцесуирање злочина над Србима, уништавање доказа који су предати о трговини органима на Косову итд....

To su sve lazi. Lazes kao ker. O organima se vrsi istraga pod UN. Sto se Nasera tice nije bilo dokaza. Sto se Mladica tice ako ne bude bilo dokaza nece biti ni optuzen.

Ne srei vise i prestani o nekim zaverama da pricas.
 
To su sve lazi. Lazes kao ker. O organima se vrsi istraga pod UN. Sto se Nasera tice nije bilo dokaza. Sto se Mladica tice ako ne bude bilo dokaza nece biti ni optuzen.

Ne srei vise i prestani o nekim zaverama da pricas.

Ти немаш појма о чему пишеш. Ево да ти мало објасним да се не проваљујеш овде.

Какве користи што се врши истрага ако су докази који су послати већ раније уништени? То омета истрагу и враћа је на почетак ако ниси знао а сумњам да си довољно интелигентан и да схватиш уопште шта то значи.

За Орића је наравно постојало довољно доказа, чак је суд у Хагу и констатовао да су се десили ти злочини који му се стављају на терет, само ето као није могао да докаже његову командну одговорност.

У књизи под насловом "Планирани хаос" се под поглављем "Како је убијао Насер" наводе детаљно злочини које је лично он извршио.
 
To su sve lazi. Lazes kao ker. O organima se vrsi istraga pod UN. Sto se Nasera tice nije bilo dokaza. Sto se Mladica tice ako ne bude bilo dokaza nece biti ni optuzen.

Ne srei vise i prestani o nekim zaverama da pricas.


Ово је веома популарна пјесма у фбих у којој се слави ослобађајућа пресуда Орићу и његово клање Срба у Кравици са ријечима " ко на Божић у Кравицу дође....Насер својим борцима говори ви славите док Кравица гори....баш на Божић огријала Бога...." и остале гадости.


Знаш шта....од ових злочинаца више ми се гаде једино такви као ти, који намјерно шире пропаганду негирајући злочине.
 
To su sve lazi. Lazes kao ker. O organima se vrsi istraga pod UN. Sto se Nasera tice nije bilo dokaza. Sto se Mladica tice ako ne bude bilo dokaza nece biti ni optuzen.

Ne srei vise i prestani o nekim zaverama da pricas.

Ово је свједочење Бошњака, не Србина него Бошњака из Сребренице о томе како је убијао Насер.


Svedočenje Ibrana Musafića - Prilog krvničkoj biografiji Nasera Orića



Srebrenički planirani haos



Mustafić svedoči da Orić ne samo da je dobro znao da su pomenuti zatočenici
pobijeni, nego je i sam u tome učestvovao. „Kada smo onu ekipu zarobljenih na
Zalazju iz zatvora ponovo poveli prema Zalazju i kad je počelo klanje, meni je
dopao Slobodan Ilić. Popeo sam mu se na prsa. Bio je bradat i čupav kao
životinja. Gledao je u mene i nije progovarao ni reči. Izvadio sam bajonetu i
direktno ga udario u jedno oko, a zatim provrtio nožem. Nije ni zapomagao.
Zatim sam ga nožem udario u drugo oko. Nisam mogao da verujem da ne reaguje.
Iskreno rečeno, tada sam se prvi put uplašio, tako da sam ga odmah posle toga
preklao”
, doslovce je Orić prepričao svoj “podvig” Mustafiću.


http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg40160.html
 
Polako ali sigurno,istina kad tad dođe na videlo!!

"Cifra od 8.000 je inkompatibilna sa prostom aritmetikom srebreničkih brojeva pre jula 1995. godine. Broj raseljenih lica iz Srebrenice, to jest, oni koji su preživeli masakr i bili registrovani od strane Svetske zdravstvene organizacije i bosanske vlade početkom avgusta 1995, iznosio je 35. 632. Broj muslimana koji su stigli do muslimanske linije „bez da su njihove porodice bile obaveštene“ iznosi najmanje 3.000, a oko 2.000 je ubijeno u borbi. To nam daje 38. 632 preživelih, plus 2. 000 slučajeva poginulih u borbi, što implicira da bi broj stanovništva pre evakuacije iz srebreničke „zaštićene zone“, 11. jula 1995, morao iznositi 48. 600 – ako je pogubljeno 8. 000. Ali, stanovništvo pre evakuacije početkom jula kretalo se u opsegu od 37. 000 do 40.000; sudija Tribunala Patricija Vald jednom je iznela cifru od 37. 000 kao svoju procenu. Brojevi se jednostavno ne uklapaju"
 
Ratko Mladić, na skupštinskoj jednici 12. maja 1992. u Banja Luci, kada je postavljen na mjesto komndanta Glavnog štaba srpske vojske u SR BiH:

mladic.jpg

Ratko Mladić, 1992.


„Људи и народи нису пиљци нити кључеви у џепу па ћемо их премјестити тамо амо. … Рат не можемо водити ни на сваком фронту нити против народа, ја бих овдје предложио да ми усвојимо такву памет да ми нећемо у рат, а ако будемо нападнути ми ћемо се бранити и ми нећемо рат против Муслимана као народа, нити против Хрвата као народа, већ против оних који су тај народ повели и нахушкали на нас… Према тома ми не можемо очистити нити можемо имати решето да просијемо само да остану Срби или пропадну Срби и остали да оду. Па то је, то неће, ја не знам како ће господин Крајишник и господин Караџић објаснити
свијету. То је, људи, геноцид.“



Dr Dragan Đokanović, na sjednici NSRS 11. septembra 1993., nakon koje je podnio ostavku na članstvo u Vladi RS:

Dragan_%C4%90okanovi%C4%87_Konvencija_o_Jugoslaviji.jpg

Dragan Đokanović, 1992.


"- Ви, докторе Караџићу, врло добро знате шта сам, на Предсједништву, рекао о злочинима у Зворнику, а рекао сам - наставио сам дискусију обраћајући се посланицима - исто оно што и Грујићу и Мијатовићу:
- Водите рачуна, могу вас, сутра, оптужити за геноцид. Ви сте људи са именима и
презименима, на функцијама сте и сносите одговорност за ситуацију у Зворнику.
Криминалци, које оптужујете, имају разне надимке и нестаће послије рата… Значи, упозорио сам их!
Али, када смо отворили ово питање, да га онда и разјаснимо: колико год, многима овдје, изгледало невјероватно да ће се овај рат завршити – он ће, ипак, као и сви остали ратови до сада, једног дана стати, а када се заврши за ратне злочине ће се одговарати...
На плебисциту одржаном новембра 1991 године, чији сам ја иницијатор, српски народ у Босни и Херцеговини позвао је друге народе да остану с њим у Југославији. На тој одлуци народа почива наша политика. Српски народ, ни на том плебисциту, а ни послије, није тражио етничко чишћење нити подржао чињење ратних злочина. Срби нису геноцидни, и у Зворнику
није вршен геноцид од стране српског народа. Немојте да вам прича буде
контрапродуктивна…"


Stenogram sa navedene skupštine svjedoči da je Ratko Mladić ćutao nakon ovih riječi Dr Dragana Đokanovića, da su ćutali Karadžić i njegovi potpredsjednici, da su ćutali svi SDS-ovi poslanici, da je ćutao Milorad Dodik i da je ćutalo još nekoliko "nezavisnih" poslanika, da su ćutali svi drugi članovi Vlade uključujući i predsjednika vlade, te da je ćutao i predsjednik Narodne skupštine RS sa svim svojim potpredsjednicima.

Plavsic%20Karadzic%20i%20Mladic.jpg


Preuzeto sa:
http://www.eastsarajevocity.com/ind...nc=view&catid=4&id=1327&limit=6&limitstart=18
 
Ово је свједочење Бошњака, не Србина него Бошњака из Сребренице о томе како је убијао Насер.


Svedočenje Ibrana Musafića - Prilog krvničkoj biografiji Nasera Orića



Srebrenički planirani haos



Mustafić svedoči da Orić ne samo da je dobro znao da su pomenuti zatočenici
pobijeni, nego je i sam u tome učestvovao. „Kada smo onu ekipu zarobljenih na
Zalazju iz zatvora ponovo poveli prema Zalazju i kad je počelo klanje, meni je
dopao Slobodan Ilić. Popeo sam mu se na prsa. Bio je bradat i čupav kao
životinja. Gledao je u mene i nije progovarao ni reči. Izvadio sam bajonetu i
direktno ga udario u jedno oko, a zatim provrtio nožem. Nije ni zapomagao.
Zatim sam ga nožem udario u drugo oko. Nisam mogao da verujem da ne reaguje.
Iskreno rečeno, tada sam se prvi put uplašio, tako da sam ga odmah posle toga
preklao”
, doslovce je Orić prepričao svoj “podvig” Mustafiću.


http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg40160.html

aj ne preseravajs e vise.. ima svakakvih ksvedoka na sve strane. zlocina mozes naci posvuda i kod svih nacija. sta se tu stvarno desilo znacemo tek kada CIA otvori svoje arhive po tom pitanju a to ce biti za 100 godina. danas ni o II svetskom ratu ne mozes da govoris ozbiljno, o cemu se arhive jos cuvaju, a kamoli o ratu koji je juce zavrsen. toliko si opterecen osvetnistvom i revansizmom da je to nepojmljivo. vidim da si iz republike srpske. skontaj da su mladic i ostale nesrece koje su zadesile nas narod, bile cena formiranja srpske pravoslavne drzave zapadno od Drine.

veruj da to nije mali momenat. Republika Srpska je tekovina svih tih zlodela, ratova, sudova. Kako god ti sudovi resili pojedinacne slucajeve, Srpska je sada realnost. Ono jedino sto je bitno je da je Srpska realna, da postoji... :D

A za mladica, karadzica, plavsicku.. oni su kolateralna steta. jevreji su imali 7 miliona ljudi kolateralne stete kako bi dobili drzavu,

Mi smo jeftino prosli.

Hrvati su isto platili Gotovinom, etnicko ciscenje Srba.

A muslimani? Pa oni su najvise i pobijeni tokom rata. Trenutno imaju srecu jer SAD pokusavaju bas preko njih, a na ustrb nas, da pokazu kako oni u stvari ne mrze muslimane, nego teroriste. Ali politika SAD je vrlo promenljiva. pa ce tako i prema BiH njihov odnos kad tad da se promeni.

Setitte se da su upravo SAD na pocetu raspada SFRJ upravo se zalagale za ocuvanje celovitosti SFRJ, nakon toga su stav promenili.

To je igra velikih sila. Kosovo ide albancima tj NATO robovima, Srpska Srbiji, kao nadomestaj, hrvatska je dobila nezavisnost i celovitost, a muslimani svoju malu drzavu gde ce vecito da ostanu izolovani kao sto je i turska.
 
Šunatovac:
"Министар одбране Драган Шутановац изјавио је данас у Будимпешти да се Србија искрено залаже за европске вредности, што је показала и хапшењем Ратка Младића, чиме је отклонила једну од највећих препрека својој европској перспективи.

"Србија је јуче показала да се не залаже само декларативно за европске вредности", рекао је Шутановац на заједничкој конференцији за новинаре са мађарским колегом Чабом Хенде.

Шутановац је казао да је Србија хапшењем Младића учинила велики корак који је цео свет поздравио, и изразио задовољство што и данас у Мађарској наилази на подршку. "
 
Konstantin Sokolov, vicepredsednik Akademije geopolitičkih problema:

„Sama činjenica predaje haškom sudu još jednog predstavnika Srbije jednoznačno karakteriše sadašnju srpsku elitu sa stanovišta nivoa morala i težnji da se zaštite nacionalni interesi.

Međutim, glavno je drugo. Mora se shvatiti da stvar nije samo u Tadiću, ili u drugim ličnostima koji donose konkretne odluke. Problem je dublji, on je u svetskom sistemu vlasti 'zlatnog teleta'. Stvar je u tome što više nema slobodnih, nezavisnih država i njihovih lidera. U uslovima kada su svi zapleteni dugovima i obavezama, vlast je prešla kod banaka. Tako da u slučaju bilo kakvog odbijanja da se izvrše nalozi te nove svetske vlasti, svaku vladu čeka munjevit pad. Eto, to je strašno.

http://standard.rs/vesti/36-politik...srpska-vlast-se-ponovo-dodvorava-zapadu-.html
 
"...u danu hapšenja slavnog generala, Boris Tadića izjavljuje da će se nastaviti policijska istraga, kako bi se otkrili oni koji su pružali podršku Ratku Mladiću kao i da će se „trenutno procesuirati” svi oni koji budu pokušali da javno protestvuju protiv Mladićevog hapšenja. [2] Tadićeve nove „jezive” poruke upućene neposlušnim Srbima policija je formalizovala odlukom da u zemlji podigne stepen bezbednosti na viši nivo, istovremeno zabranjujući u Beogradu svako javno okupljanje. Ovakve izjave i postupci u suverenoj državi, u kojoj je narod izvor i utoka svih vlasti, bile bi ravne političkom samoubistvu. "

http://standard.rs/-cvijanovi-vam-p...-i-komesar-drama-srpske-nacionalne-etike.html

Jedno moje zapažanje, kako su uhvatili Mladića, a tek sad Bota najavljuje da će pokrenuti istragu o ljudima koji su ga skrivali. Dakle ako nisu znali ko ga skriva, kako su ga pronašli ?
 
" Teško je razumnom čoveku objasniti zašto je hapšenje Ratka Mladića u političkom interesu Srbije. Šta ćemo dobiti od hapšenja? Jedni se nadaju „bržim Eu integracijama“ a drugi „manjim pritiscima“. Nećemo dobiti ni jedno ni drugo. Brzina evropskih integracija je proces koji zavisi od mnoštva faktora, a hapšenje Ratka Mladića, to treba svima da bude jasno, nije jedan od njih. Sličnu smo situaciju imali kada je uhapšen Radovan Karadžić. Moguće je da ćemo dobiti status kandidata za prijem, ali taj bismo status dobili i bez hapšenja, uprkos strahu naših vlasti. Status kandidata, sa druge strane, ne znači ništa; novčana pomoć iz evropskih fondova biće opljačkana od strane lokalnih mafijaša koji su u dogovoru sa liderima političkih stranaka na vlasti (a za razliku od bugarskih ovi naši ni tragove neće ostaviti) a sam status kandidata može trajati i dvadeset, i trideset godina, ili beskonačno."

"A šta ćemo dobiti od hapšenja Ratka Mladića? Na početku, dobijamo novo poniženje Srbije i srpskog naroda. Dobijamo gubitak samopoštovanja, koji doduše, nije ni tako strašan imajući u vidu da je redovan i da smo svi na to pomalo otupeli. Dobijamo još veći psihološki pritisak na mlađu populaciju koja u sve većem broju napušta Srbiju i pokušava da zaboravi kojem narodu pripada. Neosporno je teško i mučno pripadati ovom narodu.
Dobijamo doživotnu presudu Ratku Mladiću za genocid, zatim ponovnu tužbu BiH protiv Srbije u kojoj će se pozvati na presudu Ratku Mladiću. Zatim, a tu nije kraj, plaćaćemo ratnu odštetu Bosni i Hercegovini. Presuda će uticati na gubitak teško stečenog međunarodnog ugleda Republike Srpske i na sve veće zahteve za njeno ukidanje."

http://www.pecat.co.rs/2011/05/milan-damjanac-hapsenje-ratka-mladica-i-sumrak-srbije/
 
aj ne preseravajs e vise.. ima svakakvih ksvedoka na sve strane. zlocina mozes naci posvuda i kod svih nacija. sta se tu stvarno desilo znacemo tek kada CIA otvori svoje arhive po tom pitanju a to ce biti za 100 godina. danas ni o II svetskom ratu ne mozes da govoris ozbiljno, o cemu se arhive jos cuvaju, a kamoli o ratu koji je juce zavrsen. toliko si opterecen osvetnistvom i revansizmom da je to nepojmljivo. vidim da si iz republike srpske. skontaj da su mladic i ostale nesrece koje su zadesile nas narod, bile cena formiranja srpske pravoslavne drzave zapadno od Drine.

Па баш ја сам на овом форуму не знам ни сам колико пута написао да освета никада не може вратити мртве и да се њом ништа не постиже. Лупаш безвезе по неком свом шаблону реченице, не схватајући уопште шта саговорник жели рећи. Вјероватно ниси ни прочитао више од пар мојих постова. ОК.
veruj da to nije mali momenat. Republika Srpska je tekovina svih tih zlodela, ratova, sudova. Kako god ti sudovi resili pojedinacne slucajeve, Srpska je sada realnost. Ono jedino sto je bitno je da je Srpska realna, da postoji... :D

Република Српска је резултат сукоба и грађанског рата исто као и фбих. бих је етнички и територијално подијељена.

A za mladica, karadzica, plavsicku.. oni su kolateralna steta. jevreji su imali 7 miliona ljudi kolateralne stete kako bi dobili drzavu,

Mi smo jeftino prosli.

Hrvati su isto platili Gotovinom, etnicko ciscenje Srba.

:roll:

A muslimani? Pa oni su najvise i pobijeni tokom rata. Trenutno imaju srecu jer SAD pokusavaju bas preko njih, a na ustrb nas, da pokazu kako oni u stvari ne mrze muslimane, nego teroriste. Ali politika SAD je vrlo promenljiva. pa ce tako i prema BiH njihov odnos kad tad da se promeni.

Ко каже да су процентуално страдали највише? Какво је то глупо дефинисање "највише побијени"? :dontunderstand:

Setitte se da su upravo SAD na pocetu raspada SFRJ upravo se zalagale za ocuvanje celovitosti SFRJ, nakon toga su stav promenili.

To je igra velikih sila. Kosovo ide albancima tj NATO robovima, Srpska Srbiji, kao nadomestaj, hrvatska je dobila nezavisnost i celovitost, a muslimani svoju malu drzavu gde ce vecito da ostanu izolovani kao sto je i turska.

Овакво упрошћавање показује колико знаш.....тј. не знаш.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top