U vezi čega je život, ali i religija?

Dobro, tačno, ono što sam promašio je očito, hvala, ne studuriram sve dijelove Biblje (niti ću, mada, ako se želi dati validan komentar, moraju se znati i svi detalji koje sam previdio, da moraju se znati onakvim kako su napisani, i očito mi se omaklo, priznajem, ali to u cjelovitoj slici i mom zaključku i nije toliko važno, mada je moglo da bude. Ono što sam htio reći jeste da je Kain prognan sa Adamove zemlje, Jehova ga je kaznio da se potura i skriva po zemlji, ali ne po Adamovoj zemlji. Ono na čemu sam ja zaokružio svoje zaključivanje o INCESTU je bilo na činjenici da je Kain bio prvi od Adamovih potomaka koji je napustio Adamovu zemlju, njegovo pleme. Prije a ni poslije njega u Bibliji nigdje ne kaže da su sinovi ili Adamove kćeri (ako ih je imao) napuštali njegovu zemlju. Samim tim nije bilo moguće da Kain sretne sestru a izvan Adamovog plemena. Još se može pretpostaviti (a to je bila poenta mojih zaključaka), da je Kain upoznao ženu iz drugog plemena, plemena koje nije bilo Adamovo. Kain je upoznao ženu iz plemena i zemlje u kojoj se nastanio. Ostalo je sve isto kao što sam pisao.

Napomena: To he samo moje logičko zaključivanje na osnovu biblijske priče i šireg znanja o postojanju. Da li je moj logički zaključak blizu istine ili ne ne znam, zato sam u inicijalnom tekstu naglasio par riječi ("Čini se") kojim se ograđujem od mogućeg pogrešnog shvatanja nekoga koji čita da govorim apsolutnu ustinu o tome.

Drugi dio inicijalnog komentara je baziran na apsolutnim znanjima o sebi, o nama, tačnije o apsolutu kao Biću koje jesmo.
 
Poslednja izmena:
Dobro, tačno, ono što sam promašio je očito, hvala, ne studuriram sve dijelove Biblje (niti ću, mada, ako se želi dati validan komentar, moraju se znati i svi detalji koje sam previdio, da moraju se znati onakvim kako su napisani, i očito mi se omaklo, priznajem, ali to u cjelovitoj slici i mom zaključku i nije toliko važno, mada je moglo da bude. Ono što sam htio reći jeste da je Kain prognan sa Adamove zemlje, Jehova ga je kaznio da se potura i skriva po zemlji, ali ne po Adamovoj zemlji. Ono na čemu sam ja zaokružio svoje zaključivanje o INCESTU je bilo na činjenici da je Kain bio prvi od Adamovih potomaka koji je napustio Adamovu zemlju, njegovo pleme. Prije a ni poslije njega u Bibliji nigdje ne kaže da su sinovi ili Adamove kćeri (ako ih je imao) napuštali njegovu zemlju. Samim tim nije bilo moguće da Kain sretne sestru a izvan Adamovog plemena. Još se može pretpostaviti (a to je bila poenta mojih zaključaka), da je Kain upoznao ženu iz drugog plemena, plemena koje nije bilo Adamovo. Kain je upoznao ženu iz plemena i zemlje u kojoj se nastanio. Ostalo je sve isto kao što sam pisao.

Napomena: To he samo moje logičko zaključivanje na osnovu biblijske priče i šireg znanja o postojanju. Da li je moj logički zaključak blizu istine ili ne ne znam, zato sam u inicijalnom tekstu naglasio par riječi ("Čini se") kojim se ograđujem od mogućeg pogrešnog shvatanja nekoga koji čita da govorim apsolutnu ustinu o tome.

Drugi dio inicijalnog komentara je baziran na apsolutnim znanjima o sebi, o nama, tačnije o apsolutu kao Biću koje jesmo.

Pročitaj lepo Bibliju pa se onda vrati da komentarišeš. Ovako se samo blamiraš.
 
Pročitaj lepo Bibliju pa se onda vrati da komentarišeš. Ovako se samo blamiraš.

Moja glupost je što se s tobom upustih u diskusiju o tome.

Nije ni čudo da kad god vidim tvoj nick čini se da piše 'Prepotenko' (slika ispod me vrati na ono što stvarno piše), i pošto nisam ignormus, ja priznam sam sebi da nije tako kako se učinilo na prvi pogled, da je to samo sklop slova koji me navodi na takvu percepciju.
Ustvari razlog nije moja percepcija već intuicija. ;)
Intuiciju uvijek treba slušati.
 
trenutno je u vezi kontrole ljudi i njihovog zaplasivanja


pocelo je naivno , kao objasnjnje za prirodne dogadjaje

razvijalo s tako sto je neko shvatio da je lakse da prica o bogu nego da radi


znaci prica o neznanju , moci , novcu i kontroli

- - - - - - - - - -

zivot je u vezi onoga sto volis , bar bi trebao biti

volis ono sto ti se svidi dok odrastas , sazrevas i sto izaziva emocije kod tebe

mnogi reaguju na epp

pa lako zavole ono sto im ne treba

ali i to ima veze sa odrastanjem i stecenim refleksima
 
Moja glupost je što se s tobom upustih u diskusiju o tome.

Nije ni čudo da kad god vidim tvoj nick čini se da piše 'Prepotenko' (slika ispod me vrati na ono što stvarno piše), i pošto nisam ignormus, ja priznam sam sebi da nije tako kako se učinilo na prvi pogled, da je to samo sklop slova koji me navodi na takvu percepciju.
Ustvari razlog nije moja percepcija već intuicija. ;)
Intuiciju uvijek treba slušati.

Bežiš kada si uvhvaćen u neznanju i lupetanju gluposti i ovo je karakteristično za većinu vernika da se tada obavezno okreću vređanju sagovornika.
 
Bežiš kada si uvhvaćen u neznanju i lupetanju gluposti i ovo je karakteristično za većinu vernika da se tada obavezno okreću vređanju sagovornika.

Nigdje ja ne bježim, objasnio sam ti da sam priznao gdje sam načinio grešku i javno ti dao priznanje da sam pogriješio, a ti opet po starom.
No ta greška koju sam načinio, nije izmijenila moj sveukupni zaključak, već je samo izmijenila redosled događaja prvih par informacija u slijedu moje memorije, te stoga i mog izlaganja... rezultat nije izmijenjen. Ja to iz Biblije ponovo pročitah i prihvatih onako kako je napisano ali ne vidim da ti imaš moć da se otrgneš od svog prvog suda koji si dao o meni. To ništa ne govori o meni, već sve o tebi.

Ako imaš šta da me pitaš ili pak da argumentuješ svoje znanje, nemoj da ga 'argumentuješ' kroz moje neznanje. Da to ne bude puko pokazivanje prsta na moju glupost, pokaži argumentom na ono što ti znaš, pokaži svoju pamet. A ako već hoćeš da znaš nešto o meni onda pitaj. Ne umišljaj jer ovako kako si krenuo samo pokazuješ prstom u ogledalo.
 
Nigdje ja ne bježim, objasnio sam ti da sam priznao gdje sam načinio grešku i javno ti dao priznanje da sam pogriješio, a ti opet po starom.
No ta greška koju sam načinio, nije izmijenila moj sveukupni zaključak, već je samo izmijenila redosled događaja prvih par informacija u slijedu moje memorije, te stoga i mog izlaganja... rezultat nije izmijenjen. Ja to iz Biblije ponovo pročitah i prihvatih onako kako je napisano ali ne vidim da ti imaš moć da se otrgneš od svog prvog suda koji si dao o meni. To ništa ne govori o meni, već sve o tebi.

Ako imaš šta da me pitaš ili pak da argumentuješ svoje znanje, nemoj da ga 'argumentuješ' kroz moje neznanje. Da to ne bude puko pokazivanje prsta na moju glupost, pokaži argumentom na ono što ti znaš, pokaži svoju pamet. A ako već hoćeš da znaš nešto o meni onda pitaj. Ne umišljaj jer ovako kako si krenuo samo pokazuješ prstom u ogledalo.

Dobro ako si pročitao Bibliju, reci mi da li se ti slažeš sa onim zakonima iz Starog zavete koji traže kamenovanje žena zbog švaleracije i neposlušne dece?
 
Očito je da uopšte nisi shvatio ama baš ništa od onog što sam ja rekao o sebi. Moje korisničko ime nema veze sa Biblijom i biblijskim bogom. Bibliju sam čitao da bih ono što je u njoj napisano uporedio sa svojim nepostednim iskustvom Boga i apsolutne istine.

Naravno da se ne slažem sa onim što si pitao, ali nije sve u Starom Zavjetu za bacanje. Nije sve ali većina jeste. I to što valja treba znati zašto valja.
 
Poslednja izmena:
Ja se ne bavim ispravljanjem Biblije. To ostavljam vama dokonima. Ja sam posvetio vrijeme kazivanju mog ličnog iskustva. Kome to ne odgovara, nek lijepo poljubi i ostavi. Sasvim je u redu. Kad mi je volja priključim se i u rasprave o Bibliji, dok imam interesovanja i razloga da nešto kažem. Moji komentari nisu puko pljuvanje po nečemu ili nečijem mišljenju, već promišljeni odgovori. Ako želiš dalju diskusiju sa mnom (a ne moraš, naravno) imaj to u vidu.
 
Očito je da uopšte nisi shvatio ama baš ništa od onog što sam ja rekao o sebi. Moje korisničko ime nema veze sa Biblijom i biblijskim bogom. Bibliju sam čitao da bih ono što je u njoj napisano uporedio sa svojim nepostednim iskustvom Boga i apsolutne istine.

Naravno da se ne slažem sa onim što si pitao, ali nije sve u Starom Zavjetu za bacanje. Nije sve ali većina jeste. I to što valja treba znati zašto valja.

Dobro onda to je pozitivno sa tvoje strane, ti dakle ne veruješ u Biblijskog Boga?
 
Ne.
To što se u Biblji predstavlja bogom nije Bog već entitet koji ima sve karakteristike čovjeka.

Bog koji jesmo nije entititet već postojanje, čisto nemanifestovano postojanje, koje ima Svijest o sebi. Svijest tom nemanifestovanom postojanju potvrđuje da ono postoji, da jeste, ali mu takođe omogućava da na račun tog znanja-o-sebi manifestuje svoje potencijale kroz bezbroj kreacija.

Kao takvo nešto (postojanje/apsolut + Svijest-o-sebi-postojanju/apsolutu), to nestvorivo i nepromjenjivo nešto heste Bog-Kreator.

To (Bog) jeste naša istinska priroda. Stoga, Ja, kao moja istinska priroda nepromjenjivog Bića koje zna sebe, ja jesam Bog.
Svi i sve jesmo.

Mnogi to ne znaju. Odatle vjera. Onaj koji zna ne treba da vjeruje.
To znanje nije naučeno znanje. To znanje'-o-sebi je u svakom od nas. Ne može se pojaviti u nama dok postojanje koje jesmo (apsolut) sebe ne vidi Boogom. Da bi se to desilo naša pažnja mora da se usmjeri u našu bit.
 
Poslednja izmena:
Postoji u našoj svjesnosti te stoga i u razumu filter, matrica, koja nam sobom otkriva ko nešto zna a ko ne zna. To je tako jednostavan princip da jedostavniji ne može biti. Naime, apsolutna istina je samo jedna i onaj koji je zna prepoznaje je u pisanjima ili iskazima drugih ma kako da to drugi izrekli ili napisali. Naravno, uslov je da poznajemo jezik kojim se taj drugi izjašnjava, srpski recimo.

Ako bi to predstavili matematičkim simbolima, recimo da za apsolutnu istinu smatramo da je 2+2=4, onda ko god to izgovorio, kao tvrdnju istinitosti mi ne treba da mu vjerujemo niti sumnjamo u istinitost te tvrdnje, jer i sami u sebi znamo tu istinu. Istina (isto znanje) u nama jeste ta matrica kojom ona samu sebe odobrava i potvrđuje u svima koji su je postali svjesni.
 
Poslednja izmena:
Siguran sam prijatelju da nisi uspeo :(

Ako bi to predstavili matematičkim simbolima, recimo da za apsolutnu istinu smatramo da je 2+2=4, onda ko god to izgovorio, kao tvrdnju istinitosti mi ne treba da mu vjerujemo niti sumnjamo u istinitost te tvrdnje, jer i sami u sebi znamo tu istinu

Ja licno ne razumem sta si ovim hteo da kazes :think:

2 + 2 su uvek 4 i kakva je tu istina, tvrdnja, sumnja, znanje, vera......palamudimo nesto sto je prosto kao pasulj
 
Tvrdnja da nam je nešto prosto kao pasulj mora doći iz potpunog shvatanja tog nečega. Bez shvatanja i najjednostavnija jednalčina nam se čini kompleksnom i nejasnom.
Sudeći po tome što mi pišeš, ti uistinu hoćeš da kažeš:

1. da ono o čemu ja govorim je svima jasno i prosto kao pasulj ili

2. da ti nemaš pojma niti ideju o čemu ja govorim.
 
Tvrdnja da nam je nešto prosto kao pasulj mora doći iz potpunog shvatanja tog nečega. Bez shvatanja i najjednostavnija jednalčina nam se čini kompleksnom i nejasnom.
Sudeći po tome što mi pišeš, ti uistinu hoćeš da kažeš:

1. da ono o čemu ja govorim je svima jasno i prosto kao pasulj ili

2. da ti nemaš pojma niti ideju o čemu ja govorim.

Bice da je pod stavkom 2. :confused:

Sta treba da shvatimo druze, daj konkretno i prostim najprostijim recnikom da svaki neuki covek moze da razume ?
 
Bice da je pod stavkom 2. :confused:

Sta treba da shvatimo druze, daj konkretno i prostim najprostijim recnikom da svaki neuki covek moze da razume ?

Treba da shvatiš da čovjek nije onaj koji odlučuje ni o čemu. Čovjek je kao projekcija Filma na filmskom platnu.
A gdje je projektor?
Gdje je režiser?
Gdj je posmatrač?
Gdje je filmska traka ili CD na kojeku su utisnute informacije koje se putem svjetlosnih zraka projektuju na platno?

Poenta svega tog jeste da postoji Biće koje sebe doživljava u svemu, pa i u svakom čovjeku.
To Biće je Jedno.
Stoga, svi i sve jesmo izrazi tog JEDNOG, zato i treba da se počnemo ponašati prema svima i svemu kao prema sebi samom.
 
Gresis brate, covek je taj koji odlucuje kao najinteligentnije bice na planeti

Nije brate, nije. Da je to istina čovjek bi odlučivao o trajanju svog života. Odlučivao bi kad će tačno da se rodi i sve što slijedi. Nema nikakvu moć nad tim.
Ono što ti smatraš 'čovjekom' je naizgled prosto, samo ono što vidiš i osjećaš dok koristiš tijelo kao vozilo kroz iskustva, međutim, postoji i realnost iznad te realnosti.
Eto, živiš u ovom vrmenu sa tehnologijom kakva jeste, te kao i ja imaš mogućnost da vidiš da je tijelo jedna masa mišića i kostiju i drugog, ali kad isto tijelo posmatraš kroz elektronski mikroskop, vidjet' ćeš svijet unutar tvog 'čvrstog tjela'.

Kako mi možemo vidjet tu molekularnu i atomsku strukturu tijela, tako i Biće može vidjeti strukturu života jednog čovjeka, na dlanu.

To ti je znak da postoji 'nešto' iznad te projekcije duše, razuma i tijela, koje ili što odlučuje o tome kad će čovjek da se rodi, zašto se rađa baš takav i kada će da umre. Čovjek nema nikakvu moć odluke nad tim pitanjima. Čak i one odluke koje čovjek svakodnevno donosi, i to su odluke tog istog Bića dok se identifikuje sa projekcijom 'čovjeka'.
 
To ti je znak da postoji 'nešto' iznad te projekcije duše, razuma i tijela, koje ili što odlučuje o tome kad će čovjek da se rodi, zašto se rađa baš takav i kada će da umre. Čovjek nema nikakvu moć odluke nad tim pitanjima. Čak i one odluke koje čovjek svakodnevno donosi, i to su odluke tog istog Bića dok se identifikuje sa projekcijom 'čovjeka'

Tacno brate, ali nema dokaza ni da postoji tamo "neko" ko to odlucuje, Sve su to samo hipoteze, pretpostavke.......pa aj nek to bude neki da ga tako nazovemo "bog".

I tako covek izmisli boga :lol:
 
Tacno brate, ali nema dokaza ni da postoji tamo "neko" ko to odlucuje, Sve su to samo hipoteze, pretpostavke.......pa aj nek to bude neki da ga tako nazovemo "bog".

I tako covek izmisli boga :lol:


To su brate, pretpostavke za tebe, a za mene i druge koji su doživjeli istost tog znanja to je relanost. Ja rekoh, ne želeći da povrijedim tvoju sujetu, da onaj koji to nije doživio ne može niti zamisliti o čemu se tu radi niti pak kako to postoji i funkcioniše. Jedino asocijacijama možemo iole približiti to što jeste razumu čovjeka, ali ni to ne pomaže. Ipak, nije zgoreg ispričati svoje iskustvo.

Kako znam da su i drugi iskusili isto što i ja?
Napisali su kjnjige prije nego li sam ih ja pitao o tome. Čitajući šta piše u tim knjigama ja mogu da uporedim ono što ja znam sa onim što su i oni znali ili znaju.
 

Back
Top