U SRBIJI OTVORENO 40 NOVIH POGONA 2018. Šta je našu zemlju dovelo na prvo mesto u grinfild investicijama

Ovo je politika radjena 20 godina, nije Vucicev izum.

Srpska ekonomska politika najmanje zavisi od Srba i Srbije.

Jer u zemlji je konsensus svih znacajnih partija da Srbija teba da bude kolonija i da su stranci spas.

Ako smiluju da dodju i rade high tech industriju sve je okej, ako dolazu e tekstil i kablovi onda ostaje isto.

Ja mislim da ce high tech ostati u njihovim maticni zemljama, a Srbima je sudbina da motaju kablove.
 
Gde ti je to "ovde"?
Cisto ono da znam o cemu govorimo.
Radi Coop u celoj EU... DANSKA je u pitanju
Tacno tako. Samo da dodam nesto o strukturi tih stranaca.
Svi stranci koje je Vucic najavio i dovukao u Srbiju su tu samo u cilju "ekonomskog premrezavanja" Srbije. Niko tu nije dosao da koristi benefite koje im Srbija nudi nego po zadaktu. U Srbiju jos nije dosla ni jedna firma koja bi tu razvijala svoje poslovanje, nego su to uglavnom firme kojima je to 15. 16. ili 17. proizvodni pogon u svetu.
Svaka od tih firmi moze u roku od 24 sata da zatvori filijalu u Srbiji na "neciji mig", a da ne oseti nikakav gubitak.

U Srbiju nikada nece doci strana firma da otvori svoju prvu filijalu napolju. Isto je tako i u bankarskom sektoru. Na samo jedan mig, strane banke u Srbiji prestaju da kupuju "drzavne obveznice" NBS-a, i Srbija ce biti primorana u roku od 24 sata da zvanicno objavi bankrot sa svim iz toga proizilazecim posledicama.

Zar na jednom skupu nemacki ambasador u Beogradu nije ponosno rekao da preko 185.000 Srba radi u nemackim firmama u Srbiji?

Mislite o tome...
Ja znam jednu Grundfos.. Oni su došli i nisu tražili ništa još su ulazili svoje pare . Zatvorili su fabrike na Zapadu ostavili samo pamet.. U Indiji su locirani.. Znam ih više ali eto ti jedna
 

Vremena razvojne drzave su odavno iza nas, cak i ako neka zemlja ima ''debela ledja'' sto se kaze......

Npr. JK, japan, tajvan... su se razvili ko ludi jer je amerima trebala brana od komunizma u SK, Maovoj Kini i SSSR-u. I to je cela filozofija.
Cak ni oni navodni ''dobitnici tranzicije'' tipa Poljske nemaju svoj ekvivalent LG, Samsunga, Toyote, Doosana, Hyundaija niti ce ga imati.
 
Srbija nema nista.

Mi realno treba da pevamo od srece ako dodje neki investitor tipa Toyo Tires-a ili Linglonga. :mrgreen::mrgreen: Jedan od razloga zasto su najcesci strani investitori u Srbiju motaci kablova i slicno je to sto je obrazovni profil u Srbiji katastrofalan (osim naravno cinjenice da smo porazena zemlja).

Gde ces ti npr. u Medvedji ili Vlasotincu naci tehnicki obrazovane ljude , osim mozda ako ih nabrojis na prste jedne ruke? Nije ni cudo posle zasto tamo dolaze samo one najbezveznije investicije.
 
Vremena razvojne drzave su odavno iza nas, cak i ako neka zemlja ima ''debela ledja'' sto se kaze......

Npr. JK, japan, tajvan... su se razvili ko ludi jer je amerima trebala brana od komunizma u SK, Maovoj Kini i SSSR-u. I to je cela filozofija.
Cak ni oni navodni ''dobitnici tranzicije'' tipa Poljske nemaju svoj ekvivalent LG, Samsunga, Toyote, Doosana, Hyundaija niti ce ga imati.
dobar primer si naveo, a tek gde smo mi u toj priči
 
dobar primer si naveo, a tek gde smo mi u toj priči

Ovde:

Mi realno treba da pevamo od srece ako dodje neki investitor tipa Toyo Tires-a ili Linglonga. :mrgreen::mrgreen: Jedan od razloga zasto su najcesci strani investitori u Srbiju motaci kablova i slicno je to sto je obrazovni profil u Srbiji katastrofalan (osim naravno cinjenice da smo porazena zemlja).

Gde ces ti npr. u Medvedji ili Vlasotincu naci tehnicki obrazovane ljude , osim mozda ako ih nabrojis na prste jedne ruke? Nije ni cudo posle zasto tamo dolaze samo one najbezveznije investicije.
 
Ovde:

Mi realno treba da pevamo od srece ako dodje neki investitor tipa Toyo Tires-a ili Linglonga. :mrgreen::mrgreen: Jedan od razloga zasto su najcesci strani investitori u Srbiju motaci kablova i slicno je to sto je obrazovni profil u Srbiji katastrofalan (osim naravno cinjenice da smo porazena zemlja).

Gde ces ti npr. u Medvedji ili Vlasotincu naci tehnicki obrazovane ljude , osim mozda ako ih nabrojis na prste jedne ruke? Nije ni cudo posle zasto tamo dolaze samo one najbezveznije investicije.
ni Kruševac nije mnogo bolji, znam gomilu ljudi koji su otišli od nove godine, pa do sada...da ne poveruješ
 
Znam mnogo ljudi i ja sam licno radio kod takozvanog stranog investitora i znam koja je to parodija. Plate mizerija, drze te pod ugovor na odredjeno, radis za trojicu. Sramota je sto se mi hvalimo necim, cega se druge zemlje stide. Ali zato smo i tu gfe smo , a to je nigde.
i stranci su uglavnom đubrad, u svojim zemljama moraju da poštuju zakone...ovde se tale sa srpskim lopurdama
 
U Srbiji je u prošloj godini zabeleženo 107 projekata direktnih stranih investicija (SDI) i to u različitim sektorima, a najviše u proizvodnji. To je jedan od razloga koji je našu zemlju ponovo posle tri godine "doveo" na čelo svetske rang liste britanskog lista "Fajnenšel tajms" po broju SDI u odnosu na veličinu svoje privrede.

Pogledajte prilog 590215

Stručnjaci tvrde da je na to uticalo više faktora, ali i upozoravaju da treba obratiti pažnju na kvalitet tih investicija i sagledati šta sve donose Srbiji.

Direktne strane investicije u Srbiji su prošle godine porasle na 3,2 milijarde evra neto, čemu je, prema mišljenju ekonomista najviše doprinela makroekonomska i politička stabilnost.

Posmatrajući oblasti u koje strani investitori najviše ulažu to su prerađivačka industrija (924,8 miliona evra), saobraćaj i skladištenje (660,1 miliona evra), zatim slede finansijske delatnosti, građevinarstvo i rudarstvo. Neke od najznačajnijih investicija (po vrednosti) koje su započete u 2018. godini u Srbiji su "Vansi", "Ziđin Mining", "Linglong International Europe" i fabrika "ZF Friedrichshafen".

https://www.blic.rs/biznis/vesti/u-...je-nasu-zemlju-dovelo-na-prvo-mesto-u/jf3x5st
Mešetari iz inostranstva sa Low Reputation se finansiraju iz SrPBskog budžeta, radnici ih ne koštaju ništa, pokupe pare pa pobegnu.
Koliko su para uložile strane banke do sada?
Hahaha...
 
Samo rade po eksperimentalnom modelu, da vide dokle može.
U Americi se ne bi zajebavali sa ovakvim "poslovanjem"
Pazi, slobodno tržište je nepogrešivo.

Ako neko radi za 1 dolar mesečno, to znači da je to njegova realna produktivnost.

"Wages tend to equal productivity." - Walter Block
 

Back
Top