U Republici Srpskoj sve spremno za obeležavanje 9. januara - Dana Republike

Nemoj da se pravis luda a navedi mi link ka pitanju na koje nisam odgovorila, pa da se vidi ko laze.

P.S. Ja svakako nisam ni "pojava" ni deo teme.

Izvini, da li ti imas mentalnih problema kad postavljas ovakva pitanja?
Kerkyra,
Dodik i Republika Srpska samo traže da se poštuje ugovor odnosno zakon ili ustav.
Onaj koji traži da se poštuje zakon nije strana koja pravi problem.
 
Kerkyra,
Dodik i Republika Srpska samo traže da se poštuje ugovor odnosno zakon ili ustav.
Onaj koji traži da se poštuje zakon nije strana koja pravi problem.
Pa koliko znam, dva puta je presudjeno da je neustavno proslavljanje Dana R. Srpske, ali ga ipak Dodik i dalje slavi.

Bojim se da opet ne bude samo "ko je prvi poceo", mada vidim da su svi nezadovoljni takvom drzavom u BiH i da bi svi voleli raspad i na svoju stranu. Zalosno sto je tako i sto mrznja nije mogla da ustukne pred razumom, jer tu drzavu krojili su lideri svih naroda. Sada im opet sve nesto ne valja, a nikako da se sami u necemu sloze.

A sve ono sto hocu da kazem i sve vreme porucujem na temi je da nemam nista protiv bilo kog poteza R. Srpske, ali da bude na miran i zakonit nacin, dosta je bilo ratova, ratne retorike i proslosti.
 
Pa koliko znam, dva puta je presudjeno da je neustavno proslavljanje Dana R. Srpske, ali ga ipak Dodik i dalje slavi.

Bojim se da opet ne bude samo "ko je prvi poceo", mada vidim da su svi nezadovoljni takvom drzavom u BiH i da bi svi voleli raspad i na svoju stranu. Zalosno sto je tako i sto mrznja nije mogla da ustukne pred razumom, jer tu drzavu krojili su lideri svih naroda. Sada im opet sve nesto ne valja, a nikako da se sami u necemu sloze.

A sve ono sto hocu da kazem i sve vreme porucujem na temi je da nemam nista protiv bilo kog poteza R. Srpske, ali da bude na miran i zakonit nacin, dosta je bilo ratova, ratne retorike i proslosti.
Nije normalno nešto proslavljati, veseliti se, pjevati, slati poruke mira.. to je neustavno?
Ali zato nije neustavno javno prijetiti i pozivati na ubijanje, srbima u Srpskoj?

Kakve moralne i ljudske vrijednosti se danas mogu propagirati je za nevjericu.
 
Nije normalno nešto proslavljati, veseliti se, pjevati, slati poruke mira.. to je neustavno?
Ali zato nije neustavno javno prijetiti i pozivati na ubijanje, srbima u Srpskoj?

Kakve moralne i ljudske vrijednosti se danas mogu propagirati je za nevjericu.
To nisam rekla ja, vec Ustavni sud u BiH.

Ne kazem da je posebno ni problematicno, ali ako je vec postavljeno pitanje postovanja zakona, a sto me je pitao korisnik, onda nije da Dodik postuje sve zakone BiH.
 
Pa koliko znam, dva puta je presudjeno da je neustavno proslavljanje Dana R. Srpske, ali ga ipak Dodik i dalje slavi.

Bojim se da opet ne bude samo "ko je prvi poceo", mada vidim da su svi nezadovoljni takvom drzavom u BiH i da bi svi voleli raspad i na svoju stranu. Zalosno sto je tako i sto mrznja nije mogla da ustukne pred razumom, jer tu drzavu krojili su lideri svih naroda. Sada im opet sve nesto ne valja, a nikako da se sami u necemu sloze.

A sve ono sto hocu da kazem i sve vreme porucujem na temi je da nemam nista protiv bilo kog poteza R. Srpske, ali da bude na miran i zakonit nacin, dosta je bilo ratova, ratne retorike i proslosti.
Српски лидери нису кројили ту државу нити је српски народ желио ту државу
БИХ је ваш србијански предсјденик Милошевић кројио са Американцима , Ричард Холбурком и Фрањом Туђманом
Милошевић је у тим преговорима предао много српских територија РСК ,западни дио Босанске Крајине који је српски и етнички чистији него Шумадија предао је српске територије Брчко,Сарајево,Возућу итд
Срби су жртвовани да би ти и теби слични неби имали санкције ,да би могли да идете на зимовање ,летовње,у шопинг у ЕУ

И сад опет хоћете да се ово понови
 
To nisam rekla ja, vec Ustavni sud u BiH.

Ne kazem d aje posebno ni problematicno, ali ako je vec pitanje postovanaj zakona, a sto me je pitao korisnik, onda nije da Dodik postuje sve zakone BiH.
Ne, ne.. zakoni su tu da se krše.
Idemo ponovo.. da li je neustavno nešto proslavljati ili prijetiti ubistvima i krvoprolićem? Šte je (ne)normalno?
 
Poslednja izmena:
Pa koliko znam, dva puta je presudjeno da je neustavno proslavljanje Dana R. Srpske, ali ga ipak Dodik i dalje slavi.

Bojim se da opet ne bude samo "ko je prvi poceo", mada vidim da su svi nezadovoljni takvom drzavom u BiH i da bi svi voleli raspad i na svoju stranu. Zalosno sto je tako i sto mrznja nije mogla da ustukne pred razumom, jer tu drzavu krojili su lideri svih naroda. Sada im opet sve nesto ne valja, a nikako da se sami u necemu sloze.

A sve ono sto hocu da kazem i sve vreme porucujem na temi je da nemam nista protiv bilo kog poteza R. Srpske, ali da bude na miran i zakonit nacin, dosta je bilo ratova, ratne retorike i proslosti.
Cela priča je mnogo kompleksnija od presuda nekog suda ali ne vidim smisao...
 
Uopste nisam cio dan na temi.
A i da jesam,to citiranje me zamara,imam i pametnijih stvari da radim.
Kazi lepo - lagila sam.
Српски лидери нису кројили ту државу нити је српски народ желио ту државу
БИХ је ваш србијански предсјденик Милошевић кројио са Американцима , Р
ичард Холбурком и Фрањом Туђманом
Милошевић је у тим преговорима предао много српских територија РСК ,западни дио Босанске Крајине који је српски и етнички чистији него Шумадија предао је српске територије Брчко,Сарајево,Возућу итд
Срби су жртвовани да би ти и теби слични неби имали санкције ,да би могли да идете на зимовање ,летовње,у шопинг у ЕУ

И сад опет хоћете да се ово понови
Nemoj molim te, imas transkripte prenosa odgovornosti na Milosevica pa sam procitaj. Ali procitaj ceo, ovo je samo kraj.

Milošević: Sve smo pokušali. Odgovornost je vaša. Uvredili ste me. A vaša je odgovornost i prema svom narodu. Nije mi žao što ćete se vi ubiti ali ubićete toliki narod. A vaša koža ne može to pokriti. Više nema pata-karte.


Karadžić: Možemo li da se dogovrimo da se to podrazumeva.


Milošević: Ne možemo. Sve mora da piše. Evo predlog dokumenta 3+3, ako nema saglasnosti, odlučuje Milošević. (Tajac)


Patrijarh: Kada sam čuo da nas mogu uništiti, pitam se gde je ta stopa gde moramo stati. Moramo imati na umu da je za nas biti ili ne biti. Moramo dogovor zajednički prihvatiti i onda se držati toga.


Mladić: Jedna je Srbija. Moramo nastupati jedinstveno. Nema vremena, a nema ni suštinskog problema – Slobodan Milošević želi naše učešće u delegaciji, da budemo organski deo. Neophodne su konsultacije, naravno. Ako se može, ne pominjati plan Kontkt-grupe. Slobodan Milošević će se izboriti za maksimum. Milošević ima puno pravo da „preseče“. Inače, ne gine nam brzi rat i uništenje. Moramo gledati praktičnu stranu.

http://srbijaisrpska.rs/2020/04/17/последњи-договор-уочи-дејтона-транск/
 
Ne, ne.. zakoni su tu da se krše.
Idemo ponovo.. da li je neustavno nešto proslavljati ili prijetiti ubistvima i krvoprolićem? Šte je (ne)normalno?
Nisu, i ne mogu ponavljati vec nesto sto sam napisala u prethodnom postu.
Cela priča je mnogo kompleksnija od presuda nekog suda ali ne vidim smisao...
Pa nije "neki" vec Ustavni, kad si vec potegao to pitanje... A svoj stav sam vec rekla.
 

Vučić: Stranci i najmoćnije države na proljeće će tražiti ukidanje Republike Srpske​


Čuvajte se dobro ovog čoveka, isto tako je bilo pre predaje svih nadležnosti Kosovu, prvo "besno" kaže šta od njega zahtevaju velike sile, i posle to bespogovorno odradi bez prevelike galame, postepeno, stavku po stavku sve do konačnog izvršenja zadatog posla. Izvrstan je manipulator. Prosto je neverovatno da za više od deset godina kretanja u najvišim političkim krugovima nije stekao apsolutno nikakav kredibilitet, prijatelja, saveznika na medjunarodnim planu, tako da svako može da briše pod sa njim, a preko njega sa svima nama. Ne mogu da se oduprem utisku da sve namerno i svesno radi, s obzirom na to da je vrlo inteligentan i da hoće mogao bi mudrom politikom da kupi vreme i odloži neke stvari dok se ne promene geopolitičke prilike u svetu. Ovako dozvoljava isfrustriranom zapadu da opet preko Srba prikupi poene i ostvari, nakon dve godine, makar neku "pobedu". Iskreno se nadam da se Dodik nije prodao na isti način kao dotični, da će prepoznati šta radi i stati mu na put. Naše sunarodnci na KiM su mu slepo verovali, i doživeli ono čemu se nisu nadali ni u najcrnjim snovima. Stoga, oprez i samo oprez.
 
Čuvajte se dobro ovog čoveka, isto tako je bilo pre predaje svih nadležnosti Kosovu, prvo "besno" kaže šta od njega zahtevaju velike sile, i posle to bespogovorno odradi bez prevelike galame, postepeno, stavku po stavku sve do konačnog izvršenja zadatog posla. Izvrstan je manipulator. Prosto je neverovatno da za više od deset godina kretanja u najvišim političkim krugovima nije stekao apsolutno nikakav kredibilitet, prijatelja, saveznika na medjunarodnim planu, tako da svako može da briše pod sa njim, a preko njega sa svima nama. Ne mogu da se oduprem utisku da sve namerno i svesno radi, s obzirom na to da je vrlo inteligentan i da hoće mogao bi mudrom politikom da kupi vreme i odloži neke stvari dok se ne promene geopolitičke prilike u svetu. Ovako dozvoljava isfrustriranom zapadu da opet preko Srba prikupi poene i ostvari, nakon dve godine, makar neku "pobedu". Iskreno se nadam da se Dodik nije prodao na isti način kao dotični, da će prepoznati šta radi i stati mu na put. Naše sunarodnci na KiM su mu slepo verovali, i doživeli ono čemu se nisu nadali ni u najcrnjim snovima. Stoga, oprez i samo oprez.

Ko vjeruje da je Dodik posteniji od njega....kuku njemu
 
Српски лидери нису кројили ту државу нити је српски народ желио ту државу
БИХ је ваш србијански предсјденик Милошевић кројио са Американцима , Ричард Холбурком и Фрањом Туђманом
Милошевић је у тим преговорима предао много српских територија РСК ,западни дио Босанске Крајине који је српски и етнички чистији него Шумадија предао је српске територије Брчко,Сарајево,Возућу итд
Срби су жртвовани да би ти и теби слични неби имали санкције ,да би могли да идете на зимовање ,летовње,у шопинг у ЕУ

И сад опет хоћете да се ово понови
чачкају мечку...
 
Paradoks Alije Izetbegovića


Pre nekoliko godina turski novinar koji je boravio u Sarajevu i BiH ,nije krio iznenađenost i razočaranost odsustvom kulta Alije Izetbegovića u kako je rekao Bosni i Hercegovini misleći na Bošnjake to jeste muslimane.U zemlji iz koje dolazi Alija Izetbegović ima status mučenika za islam zbog višegodišnje robije ,islamskog mislioca i spasioca muslimana od genocida.Ne samo u Turskoj nego u manje više svim islamskim ili zemljama gde dominiraju muslimani ali je u Turskoj taj kult verovatno prisutniji zbog tradicionalnih veza bosanskohercegovačkih muslimana i Turske.Od životu Alije Izetbegovića Turci su snimili i igranu seriju.
Turski novinar sa takvom predstavom o Izetbegoviću razumljivo očekuje da je taj kult daleko izraženiji u samoj BiH među muslimanima jer je Izetbegović mučenik,mislilac i spasilac pre svega te muslimanske zajednice međutim u javnom prostru nalazi samo jedan verovatno samo skroman muzej posvećen Izetbegoviću i ime jedne ulice dato u čast tog muslimanskog lidera.Verovatno je i u neposrednim kontaktima sa tamošnjim stanovnicima naišao na rezervisanost i kritićke stavove u pogledu uloge Izetbegovića u vremenu dok je vršio vlast a posebno u pogledu njegovog izbora ratne opcije 1992 godine u smislu gurnuo nas je rat nenaoružane i nesrpremne.
Tako ispada da je za muslimane van BiH,Alija Izetbegović mučenik,heroj,islamski mislilac i mudrac,spasilac muslimana od genocida... a za dobar deo muslimana u BiH neko za koga bi voleli da nikad nisu čuli.
 

“Svake godine iste pretnje sa Zapada, Srbi znaju ko su i šta su”: Dodik o Danu RS​

RTRSdanas 13:11

“Svake godine iste pretnje sa Zapada, Srbi znaju ko su i šta su”: Dodik o Danu RS 1



Svake godine u isto vreme čitamo iste pretnje od istih ljudi i gledamo kako zvaničnici Zapada negiraju Dejtonski sporazum, osuđujući Srpsku što u skladu sa zakonima i propisima obeležava svoj dan, rekao je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik.

– Takvim radnjama i osporavanjem Republike Srpske osporavaju BiH, jer BiH bez Republike Srpske ne postoji. Ona je sastavljena od Republike Srpske i Federacije i nikada se neću umoriti od toga da svima koji se prave neupućeni u to govorim ono što piše u Ustavu i Dejtonu. Ustavni sud u BiH je političko telo, a sada i zvanično strana politička organizacija. Srba nema, a uskoro će ostati i bez Bošnjaka i Hrvata – istakao je Dodik.

Kako on dodaje, takav pristup ne postoji nigde na svetu.

– Takvo telo godinama se poziva na raniju praksu i odluke, umesto na Ustav BiH. Takav pristup pravu i pravni sistem ne postoji nigde na svetu i naravno da ga neće prihvatiti ni Republika Srpska i to je sa stanovišta svake normalne osobe potpuno legitimno. Zakon o Ustavnom sudu i odlazak stranaca omogućiće da na prostoru BiH zaživi pravo, koje je Zapad srušio. Nismo u srednjem veku i sigurno nećemo dozvoliti da nas Amerikanci vrate tamo svojim neuspešnim intervencijama, uz prećutno odobrenje zbunjene Evrope. Mi znamo ko smo, znamo naša prava, kao i način da ih ostvarimo – ističe Dodik.

– Neka to imaju na umu svi koji pokušavaju da ovde sprovode neke svoje planove. Ovde se neće pitati ni Britanci ni Amerikanci, nego Srbi, Hrvati i Bošnjaci, ili neće biti prostora da se bilo ko pita – zaključio je Dodik, prenosi RTRS.
https://www.danas.rs/svet/region/sv...da-srbi-znaju-ko-su-i-sta-su-dodik-o-danu-rs/
 
I uopste ne znam kakvu ratnu retoriku pominje...U RS narod zivi mirno i nije mu do rata uopste,a i sto se tice politicara,ne vidim da pominju ikakav rat...pogotovo sto nema ni vojske.
Ko bi to vise ratovao?
Керки о РС зна само оно што је читала и чула од других. Још ако је превише слушала н1 или новуС, није ни чудо одакле тај њен став..
 
Керки о РС зна само оно што је читала и чула од других. Још ако је превише слушала н1 или новуС, није ни чудо одакле тај њен став..
Bolje joj je da cita forum,vise ce saznati.Ali se bojim da ona vec ima gotovu istinu.
 
Pa koliko znam, dva puta je presudjeno da je neustavno proslavljanje Dana R. Srpske, ali ga ipak Dodik i dalje slavi.

Bojim se da opet ne bude samo "ko je prvi poceo", mada vidim da su svi nezadovoljni takvom drzavom u BiH i da bi svi voleli raspad i na svoju stranu. Zalosno sto je tako i sto mrznja nije mogla da ustukne pred razumom, jer tu drzavu krojili su lideri svih naroda. Sada im opet sve nesto ne valja, a nikako da se sami u necemu sloze.

A sve ono sto hocu da kazem i sve vreme porucujem na temi je da nemam nista protiv bilo kog poteza R. Srpske, ali da bude na miran i zakonit nacin, dosta je bilo ratova, ratne retorike i proslosti.
Bar se malo informišu.tu odluku su doneli sudije muslimani i stranci. Zbog toga je Srbi i ne prihvataju.
 
Čuvajte se dobro ovog čoveka, isto tako je bilo pre predaje svih nadležnosti Kosovu, prvo "besno" kaže šta od njega zahtevaju velike sile, i posle to bespogovorno odradi bez prevelike galame, postepeno, stavku po stavku sve do konačnog izvršenja zadatog posla. Izvrstan je manipulator. Prosto je neverovatno da za više od deset godina kretanja u najvišim političkim krugovima nije stekao apsolutno nikakav kredibilitet, prijatelja, saveznika na medjunarodnim planu, tako da svako može da briše pod sa njim, a preko njega sa svima nama. Ne mogu da se oduprem utisku da sve namerno i svesno radi, s obzirom na to da je vrlo inteligentan i da hoće mogao bi mudrom politikom da kupi vreme i odloži neke stvari dok se ne promene geopolitičke prilike u svetu. Ovako dozvoljava isfrustriranom zapadu da opet preko Srba prikupi poene i ostvari, nakon dve godine, makar neku "pobedu". Iskreno se nadam da se Dodik nije prodao na isti način kao dotični, da će prepoznati šta radi i stati mu na put. Naše sunarodnci na KiM su mu slepo verovali, i doživeli ono čemu se nisu nadali ni u najcrnjim snovima. Stoga, oprez i samo oprez.
on to upravo sve vreme i radi,
ali vi tvrdite da je on vec 100 puta priznao kosovo,
pa kako ce ga sad opet priznati
 
Nisu, i ne mogu ponavljati vec nesto sto sam napisala u prethodnom postu.

Pa nije "neki" vec Ustavni, kad si vec potegao to pitanje... A svoj stav sam vec rekla.
ma kakav ustavni,
bosna je zapadni protektorat,
anektirana kao nekad od austrougarske
na prevaru i protiv svih zakona i dogovora
to je lakrdija od drzave
 

Back
Top