U položaju u kakvom se Srbija danas nalazi, najviše se može "zahvaliti":

U položaju u kakvom se Srbija danas nalazi, najviše se može "zahvaliti":

  • Albancima (separatistima na KiM)

    glasova: 8 6,8%
  • Amerikancima (i NATOu)

    glasova: 25 21,4%
  • Hrvatima (politici rušenja SFRJ)

    glasova: 7 6,0%
  • Rusima (kao "pravom" drugaru)

    glasova: 6 5,1%
  • Turcima (kroz istoriju)

    glasova: 9 7,7%
  • Srpskim vladarima

    glasova: 17 14,5%
  • tvorevini SHS

    glasova: 21 17,9%
  • Titu i komunistima SFRJ

    glasova: 31 26,5%
  • Miloševiću i njegovoj politici u 90ima

    glasova: 56 47,9%
  • Demokratima

    glasova: 21 17,9%

  • Ukupno glasova
    117
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
JMBG:
Ma unistio nas SDS, komunjarski otpad, nepismenih i onih jos gorih polupismenih.
Sa parolama nema nazad, semo napred, nema druge linije, samo prva i sl.
Da smo imali dve, a o tri linije obdrane, hrvatici bi polomili zube :kreeza:
Gledao sam Oluja nad Krajinom gde njihovi lepo kazu, da su se Srbi lepo bili
na pocetku, da su morali da uvedu i rezervne snage koje su bile predvidjene za sutra. Ali
kada je pukla prva linija, koja uzgred i nije bila bas utvrdjena, nastalo je rasulo jer nije postojala druga linija odbrane. i kaze "cetnici su bili lijenji i raskalaseni..."
Sto se slazem, pravio se Srbin junak, nece slem, rov, zemunicu, a o strategiji takticke
odbrane, i kontrolisanog povlacenja da i ne pricam. Srbin voli da se busa u prsa,a kad dobije
po pi*, trci u BG i jauce kako ga je neko prodao i izdao.
Popusili smo na lokalnom nivou, ko je kome mogao zabraniti da se ukopava, kada im nije zabranjeno da svercuju sa "mrskim" neprijateljem.

ima nešto istine i u ovome što kažeš...
 
Hrc2007:
.........Heeeeeeej!!! pozdrav u VŽ.....eeeeee a sto dobra ona .....Ja sem Varždinec,Varaždinec.....da te pitam jel postoji jos onaj "Tonimir" ak znas na koji mislim ...ajmeeeeeeeee.al je tamo bilo....

hej
pozdrav i tebi
al HRC nije tema/anketa o VŽ...

određujemo
kako netko prije mene reče

bolesno tkivo koje je dovelo Srbiju u položaj u kakvom ona jest danas...

šta si ti zaokružio (tj šta ti misliš o tome)?
 
Hrc2007:
.....Ja posteno za dobrobit susjeda......Milosa i ekipu...

po meni:
1.Milošević i ekipa, pa
2.Tito i komunisti i
3.tvorevina SHS iliti Država (Kraljevina) Srba, Hrvata i Slovenaca

mada ni Turci nisu na odmet
koji su ih stoljećima ćerupkali

kao i geopolitički položaj uostalom (koji sam također mogao stavit kao opciju u anketi)
al nije bilo mjesta :roll:
 
JMBG:
Ma unistio nas SDS, komunjarski otpad, nepismenih i onih jos gorih polupismenih.
Sa parolama nema nazad, semo napred, nema druge linije, samo prva i sl.
Da smo imali dve, a o tri linije obdrane, hrvatici bi polomili zube :kreeza:
Gledao sam Oluja nad Krajinom gde njihovi lepo kazu, da su se Srbi lepo bili
na pocetku, da su morali da uvedu i rezervne snage koje su bile predvidjene za sutra. Ali
kada je pukla prva linija, koja uzgred i nije bila bas utvrdjena, nastalo je rasulo jer nije postojala druga linija odbrane. i kaze "cetnici su bili lijenji i raskalaseni..."
Sto se slazem, pravio se Srbin junak, nece slem, rov, zemunicu, a o strategiji takticke
odbrane, i kontrolisanog povlacenja da i ne pricam. Srbin voli da se busa u prsa,a kad dobije
po pi*, trci u BG i jauce kako ga je neko prodao i izdao.
Popusili smo na lokalnom nivou, ko je kome mogao zabraniti da se ukopava, kada im nije zabranjeno da svercuju sa "mrskim" neprijateljem.

Za ovo što ti navodiš kao druga linija i bla, bla...znaš da za to treba imati i naoružanje i ljude, a granica barem 1000 km...To je 95-e bilo neodbranjivo!

Naravno da su izdani/prodani u BG, gde to ima da neka država dopusti da joj se 500 000 građana preko noći nađe u susednoj državi?
 
Hrc2007:
........."Knin je pao u Beogradu"...hm...kako onda teza.... da smo mi protjerali nase sunardonjake pravoslavce...ako su im iz Beograda rekli da se organizirano trektorskim brigadama i zapreznim pukovima povuku u maticnu zemlju....nesto mi tu nije jasno......

Plan za povlačenje ne znači da cilj i nije bio proterivanje?
Dapače, samo je Hrvatima olakšao posao!
A vrhunac licemerstva je kada je onaj što je rekao da hvala Bogu da mu žena nije Srpkinja pozivao Srbe da ostanu!
Btw: A ne zna se, jesu li Hrvati, pro-komunjare, ili pro-Ustaše više mrzile Srbe?
 
........Hrvatima je pun racku ...i Partizana i Ustasa i Domobrana i Crvenih i Crnih...Novo je doba 21 stoljece.....sad smo svi jedinstveni postignut je nacionalni koncenzus ....kad je bila agresija na CRO i partizanski sinovi i ustaski ..stali su u odbranu Lijepe nase...konacno smo odrasli...vise nikog ne pati koje je boje kad se radi o "vanjskom" neprijatelju..a medju sobom ako se malo i "dohvatimo" pa moras malo to te jaca da ne zahrdjas.....jesi vidio neki dan kad su Talijanci nesto htjeli,,,,,,,,,a?...Stipica kao demokrata se strateski povukao.....
 
......imamo mi i Madjara,Slovaka,Siptara,Makedonaca,Crnogoraca,.Slovenaca...tu u Osijeku...bas je cudno kako je samo Srbima bilo lose.....EEEEEE sami su odlucili Ali...to su nasi sugradjani i imaju se pravo vratiti u svoju domovinu....ako zele naravno...imaju pravo na mirovinski,zdravstveno....sve drugo sto im se kao i drugim gradjanima CRO osigurava....
 
Hrc2007:
........Hrvatima je pun racku ...i Partizana i Ustasa i Domobrana i Crvenih i Crnih...Novo je doba 21 stoljece.....sad smo svi jedinstveni postignut je nacionalni koncenzus ....kad je bila agresija na CRO i partizanski sinovi i ustaski ..stali su u odbranu Lijepe nase...konacno smo odrasli...vise nikog ne pati koje je boje kad se radi o "vanjskom" neprijatelju..a medju sobom ako se malo i "dohvatimo" pa moras malo to te jaca da ne zahrdjas.....jesi vidio neki dan kad su Talijanci nesto htjeli,,,,,,,,,a?...Stipica kao demokrata se strateski povukao.....

Taj konsenzus vas je i zadužio kao Grčku: Ni USA ne bi izdržala kada bi morala davati penzije onima koji su šikanirali narod, kao i onima koji su bili žrtve!

E da, Stipica! Pa nije naveden kao mogući krivac za položaj Srba, od vremena kada je bio predsednik SFRJ pa na dalje.......:)
 
Hrc2007:
.......JMBG....imas ...M_DA....nije to lako reci ......
Ja sam imao m_da i kada sam se tukao sa vama.
Tek ste me se resili 31.12.91 a bio sam duboko i tadasnjoj vasoj teritoriji, a opet prvi sam koji
se prosetao hrvatskom. Gledam sve u oci i kazem ono sto mislim. Ali vi niste takvi, jos niste spremni priznati ono sto jeste i kako jeste.
Imam 4,7gb tv snimaka vasih nebuloza, ne mozete se dogovoriti e li vam ovo prva neovisna drzava ili nije a kamo li ozbiljnije stvari.
 
JMBG:
Ja sam imao m_da i kada sam se tukao sa vama.
Tek ste me se resili 31.12.91 a bio sam duboko i tadasnjoj vasoj teritoriji, a opet prvi sam koji
se prosetao hrvatskom. Gledam sve u oci i kazem ono sto mislim. Ali vi niste takvi, jos niste spremni priznati ono sto jeste i kako jeste.
Imam 4,7gb tv snimaka vasih nebuloza, ne mozete se dogovoriti e li vam ovo prva neovisna drzava ili nije a kamo li ozbiljnije stvari.

A najbolje da im ni jedna nije bila Nezavisna!:):):)
 
fosilvaso:
Titovu vlast možeš zahvaliti samo Staljinu i Amerima koji su ga se ukenjali :)
Ma gledaj prstenje, oba bili masoni. Onog ubise da postave tita. A jadni mali petar sta je moglo dete balavo.
Na svetu se nista ne desava slucajno i danas za sutra. Sve se unapred priprema, samo neko je sposoban da predvidi i iskoristi situaciju a neko ne. NPR nasi lijepi ratni profiteri koji su danas ugledni biznismeni :evil: , koji biznis raznise na krvi sunarodnika i komsija ;-)
;-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top