U kom pravcu ide srpska politika, da li se svetlosnom brzinom udaljava ili priblizava Evropskoj uniji?

To što mi dobijamo od njih to je samo mala razlika za kolonijalni status koji imamo

Dok god nam oni vode monetarnu politiku, tj dok je naš Topčider kod njih mi moramo biti na EU putu
Cela Evropa mora biti na "evropskom putu" i u tom smislu niko nema izbor.

Zemlje se tu i tamo izbore za poneku sitnicu za sebe, ali niko od nas u Evropi baš i nema neku stvarnu autonomiju, a pogotovo ne siromašne bivše istočne zemlje. Može se samo prelaziti iz ruke u ruku. Poljaci su sad možda više pod uticajem SAD nego Nemačke, ali opet to dođe na isto. Nisu samostalni.

Doba samostalnosti se završilo raspadom Jugoslavije. Mi smo potčinjavanje nekako odlagali, ali je na kraju i nas stiglo, tj. bilo je uzalud otimati se.

Evropa je kao Borg - Resistance is futile. :D

 
Pukli ste.

Kriza u Ukrajini znači i kraj vaše prefrigane ideje "Pretvaraću se da sam neutralan."


Poslušnost se uvek ne isplati. ;)

Sad, možda vi više nemate čime da trgujete, niste važni za region, pa vam niko neće učiniti nikakav ustupak - ne znam. Ali mi smo u drugoj situaciji... ;)

Umesto što se bavite nama, bavite se sobom. Više ljubavi prema svom narodu, manje mržnje prema drugima i sve će biti u redu. :)
 
ahahahahaha budaalo, čemu se ti raduješ, lično znam tu lopinu i lažova, moralnu 0. šta on ima kome da priča majko mila
Poznajem ga i ja iz dana kad je bio obični kafedžija koji se tukao sa pijancima u svom zagušljivom bircuzu bez ventilacije. Davao je Demokratskoj Stranci da u njegovom bircuzu drže sastanke u vreme Miloševića, pa kad su došli na vlast to iskoristio da se i sam ugura u vladajuću strukturu. Preko noći dođe i do diploma i do stana u Beogradu i do mlade nove žene i brojnih ljubavnica i svačega još nečeg. :D
 
Poznajem ga i ja iz dana kad je bio obični kafedžija koji se tukao sa pijancima u svom zagušljivom bircuzu bez ventilacije. Davao je Demokratskoj Stranci da u njegovom bircuzu drže sastanke u vreme Miloševića, pa kad su došli na vlast to iskoristio da se i sam ugura u vladajuću strukturu. Preko noći dođe i do diploma i do stana u Beogradu i do mlade nove žene i brojnih ljubavnica i svačega još nečeg. :D
onda se znamo odande, visio sam stalno u LA :rumenko::D
Bitanga je i to velika
 
Вучић има комотну позицију.Може да уведе санкције Русији али ће објаснити својим бирачима да се као лав борио али да је на крају морао да попусти услед великих притисака.Његови бирачи ће вероватно прихватити ово објашњење, али и да не прихвате, тај губитак СНС-а нема ко да искористи.Другосрбијанска опозиција свакако то не може да искористи, јер би они још раније увели санкције Русији, а "десничари" су углавном под контролом Вучићевог режима.

Вучић можда и не уведе санкције Русији, јер је западне силе доста задужио својом политиком према КиМ.Могуће је да ће му дозволити да не уводи санкције, јер нема бољег српског властодржца за западне силе од Вучића.Радили су они и са Ђиласом, Јеремићем, и масом ликова са српске политичке сцене и видели су да од њих нема ништа, па су их одбацили.
 
Poznajem ga i ja iz dana kad je bio obični kafedžija koji se tukao sa pijancima u svom zagušljivom bircuzu bez ventilacije. Davao je Demokratskoj Stranci da u njegovom bircuzu drže sastanke u vreme Miloševića, pa kad su došli na vlast to iskoristio da se i sam ugura u vladajuću strukturu. Preko noći dođe i do diploma i do stana u Beogradu i do mlade nove žene i brojnih ljubavnica i svačega još nečeg. :D
Kako znaš da nije bilo ventilacije :lol:
 
onda se znamo odande, visio sam stalno u LA
:rumenko:
:D

Bitanga je i to velika
Moguće je i da se znamo.
;)


Eto kako je Srbija mala. Svuda naletiš na poznate ljude.

Sigurno vam je pljuvao u piće ili nešto još gore. Bitanga je to velika.
 
Moguće je i da se znamo. ;)

Eto kako je Srbija mala. Svuda naletiš na poznate ljude. :D
Ali bilo je to lepo vreme, bio sam bio mlad, sve mi dobro bilo u to doba, i ta bitanga Šormaz :lol:
Probao da mu startujem tadašnju devojku, radila je kao šankerica, kako se beše zvala, Olja čini mi se, on posle hteo obračun sa mnom :D
 
U kom pravcu ide srpska politika ?
Vucic kaze da je politika Srbije za Evropsku uniju ( setimo se samo kako se cela Srbija radovala i pevala - Sad si uzeo klaster Brnaba ), ali nece da uvede sankciji Rusiji i kaze bas me briga sta kazu politicari iz Evrope, i maneken Selakovic potpisuje neke ''rutinske'' papire sa Lavrovim...
Medjutim Vucicevi mediji na sva zvona pricaju protiv Evropske unije, veliki broj esksperata i strucnjaka od Nestorovica. Vucicevica, Sime Spasica, Miroljuba Petrovica, Drecuna, Seselja, mladjeg Seselja, Glisica, Boska Cenzusa, Milica Zavetnica, Gute sa Hepija, Jovane Jeremic sa Pinka....koji pljuju po EU kako samo sto se nije raspala, da su to oni sto su prizali Kosovo i bombardovali Jugoslaviju, da su tamo sada i Hrvati koji kaze da ce koce ulazak Srbije u EU, a Guta je rekao - Ako ce Hrvati da odlucuju da li cemo uci u EU, onda bolje da ni ne udjemo. Salje se poruka protiv ulaska Srbije u EU.
:think:
Mozda za sada vise lici da ide ka EU, ali ne bi trebalo tako, sramota bi bila Rusiji uvesti sankcije sve i da se ne slazemo s njom, ali pravi problem je sto ovakvi likovi imaju medijski prostor i vrse medijsku promociju postupaka Putina u zemlji koja ima svoje probleme, kao da smo ih resili sve, pa je sad samo do Putina doslo.

Mora biti da mnogo dobro zive cim im je stalo do Rusije i Putina vise nego do Srbije, pricaju price jer su placeni za to i jer su navikli da nam sedaju po glavama i treba ih iskljuciti.
 
Ali bilo je to lepo vreme, bio sam bio mlad, sve mi dobro bilo u to doba, i ta bitanga Šormaz :lol:
Probao da mu startujem tadašnju devojku, radila je kao šankerica, kako se beše zvala, Olja čini mi se, on posle hteo obračun sa mnom :D
Nije on ni bio tako loš dok se nije uhvatio politike. Sećam ga se i sa nekih žurki - bio je čak i OK. Nije delovao kao neko ko bi se uopšte aktivno ubacio u politiku i još postao isti kao oni koje je mrzeo i pljuvao. Moja drugarica i njeno društvo su bili s njim dosta bliski dok se nije politički uzneo. :D Bili su strašno razočarani onime što je postao.
Meni je uvek smešno kad neko njega spomene kao neki autoritet u bilo čemu. Čovek nije ni školovan (kupljene diplome ne računam).
 
Sigurno vam je pljuvao u piće ili nešto još gore. Bitanga je to velika.
Samo čovek koga su politika i moć iskvarile, pa je postao ono protiv čega se nekada borio.
Mi smo tada svi bili na istoj političkoj strani. Svi smo podržavali Demokratsku stranku i verovali u promene. :)

Mi koji smo znali Šormaza, Čedu i ostalu ekipu pre i posle dolaska na vlast i to uživo ili lično ne možemo ih gledati istim očima kao vi mladi koji ništa o svemu tome ne znate i koji verujete u isto ono u šta smo i mi verovali u vašim godinama. :) Ja vas razumem i ne treba da gubite svoj mladalački entuzijazam. Borite se ako u nešto verujete. Uvek ima vremena za buđenje i shvatanje srpske političke realnosti. :D
 

Back
Top