U Crnu Goru na letovanje? Neka,hvala!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nah, tesko da je boka iznad, bila je nekada... davno. ako je vjerovati starijima

sto se tice neelitnih primanja, nisu rezervisana za one koji ljetovanje smatraju necim sto se podrazumjeva pa se bune ako ne mogu gdje bi htjeli
podosta ljudi ne ide na zimovanja, ali njih ne vidis okolo kako kritikuju turizam sjevera

:ok::ok:

(А ја ти спадам у оне старије, који памте Боку ,,од пре'' :))
 
Ако ја као аутентични Србин из Црне Горе ( из племена Веље Цуце са Цетиња) нијесам био пуних 11 (једанаест) година доље на мору, а имам и гдје бесплатно Богу хвала, ваљда нешто говори о томе шта мислим о туристичкој понуди моје љубљене отаџбине?
 
Zadnji put sam bio u Budvi 2005. godine. Dobro se secam dogadjaja kada sam cerki kupovao sladoled. Trazila je da bude top gun od frikoma. Prodavacica susednog crnogorskog SUN-a nas je tako zestoko ispljuvala da je moje dete pocelo da place.



I tako ti presedne letovanje.Kad si im placao samodoprinos 10 godina da izgrade te objekte,onda smo bili braca.Daleko im lepa kuca da budemo braca,samo neka mi daju na ljubazan nacin ono sto placam,nista vise.E,kod njih ne moze ni to,jednostavno te mrze.Da ne poverujes ali te mrze zato sto si Srbin.Tu ima nesto bolesno,ne znam drugacije kako da obijasnim.
 
Ovako.. moj drug izdaje sobe u Sutomoru.. kuca ima dva sprata, po jedno kupatilo na spratu, a na jedno kupatilo 6 soba..:roll:... inventar soba mu je iz 60-tih i 70-tih godina proslog vijeka..duseci stari 30 godina :roll:, ispishani ,posteljina stara 20 god..gosti imaju na raspolaganju jedan plinski shporet na 12 soba, a kad se kuca napuni, ondak moj drug i njegova familija izdaju i njihove sobe pa spavaju na terasi..eh,da imaju i jedan poljski klozet u dvorishte..i moj drug TO je cijenio 10 eur.:hahaha::hahaha:ove godine 5...Klimu nemaju ni oni a kamoli gosti..:dash: oni misle da se " bave turizmom" a da nishta ne ulazu..:roll:
 
Zadnji put sam bio u Budvi 2005. godine. Dobro se secam dogadjaja kada sam cerki kupovao sladoled. Trazila je da bude top gun od frikoma. Prodavacica susednog crnogorskog SUN-a nas je tako zestoko ispljuvala da je moje dete pocelo da place.



I tako ti presedne letovanje.Kad si im placao samodoprinos 10 godina da izgrade te objekte,onda smo bili braca.Daleko im lepa kuca da budemo braca,samo neka mi daju na ljubazan nacin ono sto placam,nista vise.E,kod njih ne moze ni to,jednostavno te mrze.Da ne poverujes ali te mrze zato sto si Srbin.Tu ima nesto bolesno,ne znam drugacije kako da obijasnim.

Не разумем!? Хрком није српска фирма, Зашто би вас испљувала?
 
Ovako.. moj drug izdaje sobe u Sutomoru.. kuca ima dva sprata, po jedno kupatilo na spratu, a na jedno kupatilo 6 soba..:roll:... inventar soba mu je iz 60-tih i 70-tih godina proslog vijeka..duseci stari 30 godina :roll:, ispishani ,posteljina stara 20 god..gosti imaju na raspolaganju jedan plinski shporet na 12 soba, a kad se kuca napuni, ondak moj drug i njegova familija izdaju i njihove sobe pa spavaju na terasi..eh,da imaju i jedan poljski klozet u dvorishte..i moj drug TO je cijenio 10 eur.:hahaha::hahaha:ove godine 5...Klimu nemaju ni oni a kamoli gosti..:dash: oni misle da se " bave turizmom" a da nishta ne ulazu..:roll:
Mozda se nadje i neko gori od njih :hahaha:
 
Не стаје се. Цариници само уђу у воз и преглед обављају у току вожње....
Е сад, колико су ригорозни сада, то не знам јер сам последњи пут ишла пре 2 године....
 
imam jedno za mene bitno pitanje za one koje se razumeju oko putovanja u crnu goru

kada se ide vozom u cg, da li se staje na granici radi pregledanja dokumenata, i koliko su
rigorozne kontrole, da li se podaci unose u kompjuter itd

hvala

Voz stoji otprilike pola sata u Prijepolju i pola sata u Bijelome Polju... Kontrole nijesu mnogo rigorozne, posebno sada kada je turisticka sezona ali te nece pustit bez nekog dokumenta...Isao sam zimus za Suboticu jedan auto da uzmem i otprilike ti je takva situacija kroz voz bila... ;) Srecan put.
 
soba ima najvise, ali one su na dnu ljestvice, sto je i logicno iz prvog dijela recenice
ako niko sa teme nije bio na elitnim mjestima, onda moze da prica samo o svom iskustvu
eventualno o privatnom smjestaju u tom i tom mjestu
ali nikako o turizmu uopste

Koja su to elitna mesta u CG, da se njima pozabavimo?...
Mozda "Slovenska Plaza", sa ogromnom brazdom na sred bazena?...
Nema nista elitno u CG... Bas nista.
Ili nam se shvatanja tog pojma razlikuju...

Privatni smestaj je veliki procenat crnogorskog turizma, hoteli cesto zvrje prazni, zato i jeste pravi reper za ocenjivanje...
 
Pamtim jednu vrlo zanimljivu scenu, kad neko pomenu zakidanje 5-10 centi. Sećam se kad sam kupovao u lokalnoj prodavnici u Bečićima da su ispred mene u redu bili neki Francuzi. Cene su baš negde u to vreme prevedene u evre. I onda, vrhunac idiotizma - prodavačica 'ladno uzima pare od Francuza, i mirne glave mu vraća pet evra manje kusura nego što treba i pravi se luda. Francuz počinje s njom da se ubeđuje i konačno, ona kao odmahuje glavom i daje mu još pet NJEGOVIH evra. Ona, genijalac, valjda htela da zezne Francuza čija je zvanična valuta evro, koji u evrima računa i kod kuće! I onda se Crnogorci čude nešto....
 
Ajd' dobro sto su otisli dole, al' sto kolima, kad znaju situaciju u Budvi po tom pitanju, godinama se ne menja?... :dontunderstand:

Vala, neka ih i nose...

У осталим, високо уређеним туристичким земљама, практично немогуће је видети полицајца у туристичким областима, па још и да наплаћује казну, или не дај Боже да однесе аутомобил страном туристи! То би била брука невиђена...:rtfm:
 
A što se tiče usluge, moram i jednu legendarnu priču da podelim s vama...
Desilo nam se, meni i ćaletu, pre jedno pet-šest godina kad smo bili u tim istim Bečićima, da smo seli s još dvojicom prijatelja u baštu nekog od onih kafića uz plažu. Svratili s plaže kad sunce najviše peče, crkli od žeđi - znate ono kad biste sasuli cisternu piva u sebe...Bašta prazna, a konobar sedi za stolom u ćošku i ne ustaje. Mi ga pozovemo, on "evo sad ću" i sedi i dalje i kulira. Mi se zgledamo, šta se dešava, u p.m., a nema nigde nikog...Prošlo jedno pet-šest minuta i dalje on sedi, a mi konačno opet da probamo, ćale ponovo "izvini, hoće li skoro ta četiri piva", kad Crnogorac nama 'ladno : "Čuj, jadan, jesi li ti doša' na odmor?" Mi odgovorimo, "Pa jesmo" a on : Pa đe onda jadni žurite, polako...
NEVEROVATNI SU!
 
Sjednem ja na terasu " Mogrena" u Budvi , i dodje konobarica, simpaticna i ozbiljna crnka, narucim espreso ,bez mlijeka, ona mi kaze" pa da , espreso.." pitam ja nju " srce, odakle si ? " ona kaze " iz Skoplja" ..eto znao sa da nije iz CG, jer samo u CG bez pitanja sipaju mlijeko u espreso , da bi ga naplatili dodatnih 20 centi..i porucim parce pice,u tanjir 1 evro,preko puta u starom gradu , na ulici, s nogu je 2 evra..i naravno da uvijek dolazim zbog lijepe makedonke ;) na terasu " Mogrena" ,i uvijek joj ostavim sa zadovoljstvom baksis..ne volim da me sluze dlakavi konobari, pa ma kakav da je lokal..
Sjednem sa drustom nedavno na Cetinje, u kafanu u Bajovu ( glavnu) ulicu, dolazi konobar, ima oko 50 god. nachmoren :evil:, ja porucim domcu lozu, on mi donosi -vinjak..:roll:, ja mu prigovorim, on meni " Cuti JADO, uzmi to i da ti je dobro.." :eek: :eek: ,kad me gurnu drug laktom, "neka jado,ovaj konobar je izasao iz ztvora posle 10 godina robije ,zbog ubistva,oladio je dvojicu ...:( Eto takvo je ugostiteljstvo u CG..:dash: :dash:
 
Voz stoji otprilike pola sata u Prijepolju i pola sata u Bijelome Polju... Kontrole nijesu mnogo rigorozne, posebno sada kada je turisticka sezona ali te nece pustit bez nekog dokumenta...Isao sam zimus za Suboticu jedan auto da uzmem i otprilike ti je takva situacija kroz voz bila... ;) Srecan put.


pitam ovo, jer sam ja u civilnoj vojsci, pa me zanima da li unose podatke u kompjuter ili tako nesto, ili samo pogledaju licnu kartu i moze dalje
 
Појединачни случајеви свакако нису разлог да се некуд не оде.

Излазите ли ви некад у кафиће и ресторане у свом месту?

Негде ме дочекају супер, негде више не одем, због нељубазности конобара.

Али не могу рећи, људи, немојте долазити у мој град, дочекаће вас надрндани конобари! :rtfm::rtfm:
 
Појединачни случајеви свакако нису разлог да се некуд не оде.

Излазите ли ви некад у кафиће и ресторане у свом месту?

Негде ме дочекају супер, негде више не одем, због нељубазности конобара.

Али не могу рећи, људи, немојте долазити у мој град, дочекаће вас надрндани конобари! :rtfm::rtfm:

Čuj, to je bio jedan slučaj, zbog "genijalnog" odgovora konobara, posle čega nismo znali dal' da se smejemo ili popizdimo...imam ih ja još, ihahaj, da ne davim sad....:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top