Na more u maju, na planinu u julu

u egiptu i jeste takvo vreme u to doba.
zna se kad se ide u egipat
sad pricas kao i kad bi rekla kako je u avgustu u tunisu katastrofa
pa jeste
zato u tunisu u julu i avgustu imas hotel sa 5 zvezdica u AI varijanti za manje para nego tursku 3 zvezdice.

prosto si pomesala sezone

na primer za maldive sezona je januar i februar
i sad ces reci kako se klima promenila kad ides tad na more
nije nego je polozaj ostrva takav da je tad klimatski oduvek bila sezona.
Vidi, meni je uvek toplo, što jeste znak za uzbunu.
Za Egipat sam htela reći da ste u pravu, da je voda hladna.
Znači ko želi toplu vodu neka ide kao što se oduvek išlo.
Nisam ja pomešala sezone već ti nisi razumeo šta sam htela da kažem.

Potez Cavtat - Dubrovnik. Trajalo je 2-3 dana. Četvrti dan - totalna promena! Toplo more, kao da se ništa nije desilo. Toliku hladnoću nisam nikada osetila - a volim zimu i -18C ali ovo! Osećaj kao da ti neko seče kožu. Ali prija i to mamu joj...
Nekada se može kupati bukvalno od aprila do novembra. Nekada samo od juna do oktobra. Zavisi.

Ja sticajem okolnosti prije dvije godine u septembru bio na moru. Samo bukvalno od prvog septembra. Voda bila divna.
septembar je macka u dzaku.
moze biti predivno moze biti katastrofa
sve zavisi gde ides i kakva je klima tamo.
moze te uhvatiti period prelepog vremena a opet sa druge strane od 10 dana mozes da imas 3..4 sa kisom.
na primer ja licno ne savetujem grcku za septembar ali savetujem tursku jer turska ima bolju klimu od grcke u to doba posto je grcka klima slicna nasoj kad u septembru krece kvarenje vremena.

u maju je voda prehladna.
najpametnije je ici na more u drugoj polovini Avgusta. More toplo (Mediteran) , temperatura vazduha zadovoljavajuca. Ni prva polovina Septembra nije losa ali tu ima malo opasnosti od eventualnih kisnih dana.
Ranije sam uvek isao na more u drugoj polovini Juna ali zadnjih godina, uvek kraj Avgusta-pocetak Septembra i sve je optimalno. (destinacija juzna Francuska).

moze te uhvatiti period prelepog vremena a opet sa druge strane od 10 dana mozes da imas 3..4 sa kisom.
na primer ja licno ne savetujem grcku za septembar ali savetujem tursku jer turska ima bolju klimu od grcke u to doba posto je grcka klima slicna nasoj kad u septembru krece kvarenje vremena.
Ja konkretno sam bio u CG. Od osam dana samo je prvi dan posljepodne bilo kiše. Voda oko 23,24 stepena vazduh 28-30. Ali je to bio iznuđeni termin. Obično idem u avgustu.

Katastrofa su guzve u julu i avgustu,sve ostalo moze i cunami ako treba

Back