U čijem je interesu "BG na vodi"?

Necemo mi da dajemo pare, tih 3,5 milijardi. To daju Arapi.

Ono sto mi dajemo je da izmestimo zeleznicu, gde je najveca pojedinacna stavka most od 460 miliona evra kod Vince (skuplji nego Ada most sa prikljuccima, o kom dramataju do besmisla), a sa ostalim stavkama to raste do barem 700 miliona evra. Znaci - 100 evra po glavi stanovnika cemo mi da izdvojimo, bez obzira gde stanujemo. Zasto je to tako? Zato sto su najveci radovi na i oko zeleznice - koja je republicka.

Ne znam gde su nasli te 3 milijarde koje mi ulazemo.
taj most kod vinče je preko dunava tako da svako upoređivanje sa mostom na adi je glupo i taj most treba da je drumsko železnički most inače cena mosta na adi koliko se sećam je 360 miliona evra
inače taj most kod vinče treba da je dugačak oko 2100 metara i širok oko 30 metara naspram pišljivih 960 metara dužine mosta na adi
 
Poslednja izmena:
Док народ бира људе попут Вучића и сл. дотле ће се градити небулозе типа "Београд на води", тј. разграђивати и рушити све што ваља. Београд је један диван град коме се диви и наш народ и странци кад дођу. Између осталог, као град на две реке, Београд је управо препознатљив и по бродовима, а Синиша Мали каже: "Решићемо се тих бродова", као да су они нешто лоше. Онда Вучић помиње Ајфелов торањ у Паризу и кулу у Лондону у стилу "Београда на води", како би оправдао овај пројекат. Како може поредити једну грађевину у Паризу или Лондону са целим градом који се планира изградити?? Градом који не би био леп већ вештачка творевина за богаташе који не знају шта ће од пара. Такав град не би био више садашњи дивни Београд већ нешто сасвим друго. Таквих сулудих пројеката нема у другим лепим европским градовима него само ми служимо као заморчић за разне експерименте. А уз то све би то да ураде противно Уставу, без воље народа, без сагласности стручне јавности и осталог јавног мнења. Заборављају да кад тад сваки човек мора да одговара пред законом за све што чини, па тако и они. Народ треба да спречи ово финансијско, естетско и свако друго урушавање Београда и Србије и да изабере нормалне људе да их воде. Али не у овом квазидемократском духу већ да се бира неко, може то бити и монарх (не лажни монарх типа садашњег "принца" Александра Карађорђевића), али и не мора, ко ће за народ и са народом да гради једну нормалну земљу уређену по 10 Божијих заповести.
 
Станове ће морати, по наређењу Господара, да капаришу СНС буразерски бизнисмени који преко везе добијају послове од државе, да би и даље могли да добијају те исте послове. Станове ће, такође по партијском задатку, морати да капаришу а касније и купе СНС функционери и сви остали који су зависни од власти.

Palma ce za Jovancu da otkupi Zoo vrt na vodi... Gde ce da mu sviraju Bah i Beethoven. :mrgreen:

A Miskovic i Saric??? :kez:

_niemand_
 
10985045_946333922095488_300648058160077307_n.jpg
 
Necemo mi da dajemo pare, tih 3,5 milijardi. To daju Arapi.

Ono sto mi dajemo je da izmestimo zeleznicu, gde je najveca pojedinacna stavka most od 460 miliona evra kod Vince (skuplji nego Ada most sa prikljuccima, o kom dramataju do besmisla), a sa ostalim stavkama to raste do barem 700 miliona evra. Znaci - 100 evra po glavi stanovnika cemo mi da izdvojimo, bez obzira gde stanujemo. Zasto je to tako? Zato sto su najveci radovi na i oko zeleznice - koja je republicka.

Ne znam gde su nasli te 3 milijarde koje mi ulazemo.

Pa jel citas ti sta pise tvoja stranka?

Kazu da arapi daju 3.5 milijarde a Srbija 3 milijarde a vlasnistvo nad nekretninama ide 100% arapima

To je kao da ja i ti pravimo kucu, ja dajem 60% novca ti 40% , a 100% kvadrature pripada meni a tebi nista.
 
To je jako lepo, a gde su garancije da ako uradimo sve to (odnosno puknemo silne novce) da ce zaista ovaj besmislen i megalomanski projekat zaista biti zavrsen do kraja? S obzirom da veliki broj nekretnina "zvrji" prazno u Beogradu jer realno zivotni standard nedozvoljava kupovinu nekretnina od 2K/m2, kome prodati dodatne kvadrate?
Mi cemo tek da dovedemo vodu i struju. Arapi rade sve ostalo. Nas ce da kosta izmestanje pruge ali to bi nas kostalo bilo kada - sa time se vec kasni dobar broj godina.
Ne znam kome ce da prodaju 1,1 milion metara stambenih i 600 hiljada kvadrata poslovnih. To je oko 11000 stanova (po 100 kvadrata...) a lokala i kancelarija ko zna koliko. Mi imamo prazne parcice poslovnog prostora na potezu od Kalemegdana do Slavije, sto je najcentralnije sto moze da bude.

Sigurno, kada se uzme u obzir gradjnja Prokopa, Koridora 10, Vukovog spomenika itd. projekti koji su trajali decenijama i pojeli ko zna koliko milijardi evra. Izvestan scenario je da ce stanica biti unistena, a da na tom mestu nece biti izgradjeno nista, a onda ce kroz nekoliko godina neki Misko dobiti to zemljiste za 1 dinar.
Sama zgrada stare zeleznicke stanice ce da ostane tu kao muzej, a ostalo ce da bude sklonjeno. Koliko se secam ostace i zgrada poste, ali ne znam da li ce da ostane posta.

Ma ko daje, tako nas vole pa će da daju. To su krediti koji moraju da se vrate. Plus vlast otima zadružnu zemlju i poklanja im. Arapi će nešto da daju...
To 'daju' je u smislu placaju da se napravi. Nisu ludi da nama daju kes lovu, sigurno.

- - - - - - - - - -

Pa jel citas ti sta pise tvoja stranka?

Kazu da arapi daju 3.5 milijarde a Srbija 3 milijarde a vlasnistvo nad nekretninama ide 100% arapima

To je kao da ja i ti pravimo kucu, ja dajem 60% novca ti 40% , a 100% kvadrature pripada meni a tebi nista.

A ja moram da budem slepi bot? :roll:

Srbija ulaze 700-800 miliona evra za Vinca most, ciscenje i pripremu terena, izgradnju nove zeleznicke i autobuske stanice. Ne znam gde su nasli cele 3 milijarde. Mozda troskovi porastu na jednu jedinu.
Juce sam cuo na vestima (pa ako hoces veruj, ne moras) da necemo da dajemo vlasnistvo nad zemljom. To je nasa strana ulaganja, osim navedenih radova.
 
Poslednja izmena:
taj most kod vinče je preko dunava tako da svako upoređivanje sa mostom na adi je glupo i taj most treba da je drumsko železnički most inače cena mosta na adi koliko se sećam je 360 miliona evra
inače taj most kod vinče treba da je dugačak oko 2100 metara i širok oko 30 metara naspram pišljivih 960 metara dužine mosta na adi

Da uzmemo u obzir cinjenice:
Most na Adi:
- 960 metara sam most = 2 zeleznicke trake, 3x2 automobilske trake, 2 pesacke trake
- most je sirok 45 metara
- vise kilometara uzdignutih pristupnih puteva i uzdignuti kruzni tok velik kao Slavija - ukupno od Careve cuprije do Tosinog bunara
- pocetna cena bila 408 miliona evra, poraska na 432 (most od 960 metara je sa 140 skocio na 160 miliona)

Most kod Vince:
- 2100 metara sam most = 1 zeleznicka traka, 2x2 automobilske trake, 2 pesacke trake (sa linka http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=17&t=2706 doduse stara je informacija)
- most je sirok 30 metara
- prilazni putevi uzdignuti samo iznad reke i u blizoj okolini, sve ostalo po zemlji
- pocetna cena 460 miliona evra (sam most je 129)
 
Poslednja izmena:
Mi cemo tek da dovedemo vodu i struju. Arapi rade sve ostalo. Nas ce da kosta izmestanje pruge ali to bi nas kostalo bilo kada - sa time se vec kasni dobar broj godina.
Ne znam kome ce da prodaju 1,1 milion metara stambenih i 600 hiljada kvadrata poslovnih. To je oko 11000 stanova (po 100 kvadrata...) a lokala i kancelarija ko zna koliko. Mi imamo prazne parcice poslovnog prostora na potezu od Kalemegdana do Slavije, sto je najcentralnije sto moze da bude.

Sama zgrada stare zeleznicke stanice ce da ostane tu kao muzej, a ostalo ce da bude sklonjeno. Koliko se secam ostace i zgrada poste, ali ne znam da li ce da ostane posta.

Srbija ulaze 700-800 miliona evra za Vinca most, ciscenje i pripremu terena, izgradnju nove zeleznicke i autobuske stanice. Ne znam gde su nasli cele 3 milijarde. Mozda troskovi porastu na jednu jedinu.
Juce sam cuo na vestima (pa ako hoces veruj, ne moras) da necemo da dajemo vlasnistvo nad zemljom. To je nasa strana ulaganja, osim navedenih radova.

Neka bude najiza cena 1 mlijarda + 3,5 milijardi + mora arapin da zaradi nesto ajde neka bude 30% na 3,5 milijardi + porez = 6.46 milijardi. Znaci kvadrat treba da bude 3800 evra. Ako je 3 + 3.5 ... = 8.46 milijardi - 5000 evra kvadrat da bi se posao isplatio.

Posta je napravila drugi GPC u pizdincima negde, tako da ce GPC u Savskoj prestati da radi, ako vec nije do sada. Mogu samo da ostanu salteri za uplate i slanje poste.

Vlada vrsi eksproprijaciju zemljista lex specijalisom, ali onda to zemljiste nece da prodaje. Zasto. Zasto vlada ne raspise tender pa ko kupi zemlju neka on gradi.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=07&nav_category=11&nav_id=978165

Kazu ovi iz DS , da su uvidom u sporazum o Beogradu na vodi, zakljucili da te zgrade treba da se naprave tako sto ce strani investitor uloziti 3.5 milijarde a drzava Srbija 3 milijarde evra u izgradnju stanova na toj lokaciji. Posto drzava Srbja nema te pare , jasno je da ce se svakom gradjaninu ove zemlje uzeti te pare da bi se napravili ti stanovi tamo .

Najveca pljacka je u tome , sto stanove nece prodavati drzava Srbija vec iskljucivo strani investior iz emirata i sve pare ce ici njemu direktno u dzep.

To znaci da prakticki mi gradjani Srbije dotiramo ovog stranog investitora sa 3 milijarde evra a on ce potom nama prodavati stanove po komercijalnim cenama tj koliko on pozeli!

NEVEROVATNA PLJACKA !

Inace podrzavam da se gradi na toj lokaciji ali ne podrzavam da mi gradjani Srbije finansiramo tu celu pricu jer tu za nas nema nikakve koristi!
Lukavi politicari, kad propadne drzava za koju god, pobeci ce svi.

Idiotski narod sto dozvoljava da ga zajebava ko stigne, bice rob u bliskoj buducnosti.
 

Back
Top