Tuzba protiv NDH (Hrvatske)

??? (pssst, evo ti kvisko - poljska pravo nije postojala u to vreme, nemoj da se blamiras, poljska je bila deo nemacke....)

a NDH nije bila ni integrisana rajhom ni u statusu okupirane i privremeno upravljane drzave - ona je bila nezavisna i slobodna, sve nemacke institucije imale su samo diplomatsko savetodavnu ulogu, sve vojne aktivnosti i unutrasnje-politicka dejstva su bila pravno striktno hrvatska... ajde da zavrsimo ovu temu, nemoj da stitis tu poziciju, ona je besmislena, sad jedino ako planiras da zahebavas tako zeza radi, ali batali, nije mi do toga, sve je ovde jasno.

pa nije jasno kako ce dokazati drzavno pravni kontinuitet NDH i danasnje Hrvatske koja je nastala 50 godina kasnije ,kada je danasnja Hrvatska u celom svetu priznata kao pravna naslednica SRH koja je nastala u Jajcu 43. ,a ne u Zagrebu 41. ?

zato sto je Nemacka do i posle tog perioda imala drzavni kontinuitet. zato je mogla odmah da odgovara i plati (mada ni tu naravno nisi u pravu, nemacka i dan danas po ad hoc dokazima i postupcima novoustanovljenih logorasa posle tuzbi placa i nove reparacije)

e, a Hrvatska moze da odgovara za iste zlocine tek od 1991, tek od tog momenta ona se kvalifikuje kao istorijski (nema veze sto nije pravni) naslednik hrvatske drzavnosti. i naravno da kao i nemacka koja se takodje u ustavu odrice nacisticke proslosti, svejedno mora da plati to sto su sve druge drzave zbog svoje ljubavi prema rasizmu i sovinizmu davno platile. sta ti tu nije jasno? mislim, ili hoces da kazes da istorijski kontinuitet Hrvatske treba otpocinjati samo od 1991? ali onda imamo problem, gde vam je osnova za drzavnost i ukidanje srba kao konstitutivnog naroda (kao u starom ustavu hrvatske)? dakle, ili kazes da je Hrvatska pocela da postoji istorijski tek 1991 (sto je beslmislica, kako je onda mogla da sluzi Austro-Ugarskoj u relativnoj nezavisnosti tolike godine?), ili je NDH istorijski jedna manje uspesna etapa razvitka drzavne nezavisnosti Hrvatske... nema treceg. nemoj da se trudis, uostalom, sud ce presuditi, ja te samo informisem o sansama tvoje drzave da taj spor obori, i one su - 0.1%

Da se razumijemo, ja nemam apsolutno ništa protiv da ljudi koji su doživjeli patnje od strane Hrvata dobiju neki vid obeštećenja. Čak mogu reći da sam za to.
Međutim, licemjerno je što neki traže trun u tuđem oku, a ne vide balvan u svom!
Francuska, Srbija, Norveška, Mađarska, Češka, .... sve te države su bile marionetske tvorevine pod kontrolom Hitlera i činile su zločine.
Dakle, prije nego se netko iz Srbije obruši na Hrvatsku optužujući je za suradnju sa nacistima, nek stavi prst na čelo i sjeti se da je i Srbija surađivala sa njima.
Ne želim umanjivati ustaške zločine.
Oni su takvi kakvi jesu.
Ali današnja Hrvatska nema ništa zajedničko sa njima.
I te eventualne odštete Hrvatska bi trebala isplatiti kao izraz suosjećanja sa stradanjima, a nikako kao odštete kojima bi dopustila da je se uvuče u neku povijesnu krivnju!

pa nije jasno kako ce dokazati drzavno pravni kontinuitet NDH i danasnje Hrvatske koja je nastala 50 godina kasnije ,kada je danasnja Hrvatska u celom svetu priznata kao pravna naslednica SRH koja je nastala u Jajcu 43. ,a ne u Zagrebu 41. ?

jos jednom - citamo pazljivije, ja ne pisem opsirno zato sam skriboman vec zato sto uvek dajem iscrpan odgovor:

ne racuna se drzavno-pravni kontinuitet vec drzavno-istorijski kontinuitet. razumi da je i nemacka TAKODJE BEZ DRZAVNO-PRAVNOG KONTINUITETA SA HITLEROVIM RAJHOM: nemacka je drzavno-pravni naslednik vajmarske nemacke i takodje je ogradjena od veze sa nacistickim rezimom. upravo o tome govorim. sudi se po principu - koje pravno lice je najblize odgovorno po upravno-komandnom lancu iz tog vremena, a ne koje je u drzavno-pravnom kontinuitetu. kraj price.

to su urbane legende , em je u to vreme rahmetli Tuki Grobar jos bio ********* i partizan koji je rokao ustase po Blajburgu , em sto se niko u to vreme ne bi usudio da jugoslovenskom i armijskom klubu stavi skroz crne dresove ,po uzoru na ustase ili italijanske fasiste
pa nije ni Njofra bio bas toliki idiot da se tako zayebava

Јок тражио је црне дресове "тутокомплето" додуше није навео одакле му та идеја. Има и писаних трагаова о његовом предлогу.

Колико су се неког плашили најбоље ти говори шта је Иван Стево Крајачић
рекао гостима из СР Србије:" Мало смо вас овде побили ! после посете конц. логору Јасеновац припит у неком ресторану.

Da se razumijemo, ja nemam apsolutno ništa protiv da ljudi koji su doživjeli patnje od strane Hrvata dobiju neki vid obeštećenja. Čak mogu reći da sam za to.
Međutim, licemjerno je što neki traže trun u tuđem oku, a ne vide balvan u svom!
Francuska, Srbija, Norveška, Mađarska, Češka, .... sve te države su bile marionetske tvorevine pod kontrolom Hitlera i činile su zločine.
Dakle, prije nego se netko iz Srbije obruši na Hrvatsku optužujući je za suradnju sa nacistima, nek stavi prst na čelo i sjeti se da je i Srbija surađivala sa njima.
Oni su takvi kakvi jesu.
I te eventualne odštete Hrvatska bi trebala isplatiti kao izraz suosjećanja sa stradanjima, a nikako kao odštete kojima bi dopustila da je se uvuče u neku povijesnu krivnju!

море марш бре ,тиш неком да причаш ,

што ти је деда радио ти сада оправдаваш ,мрш бре

ове црвене су биле под окупацијом,а ове две су биле НЕЗАВИСНЕ савезнице Немачке

eeeeeeeee braco srbi !!!!
dzaba se bunite i raspravljate.....stvarno su u pravu....za sve smo sami krivi....ko je terao srbiju 1918 da se udruzuje sa hrvatima islovencima,ko je dozvolio titu i komunstima da rade to to su radili,ko je dozvolio sve ono u jajcu 43,........hrvati i slovenci treba da dignu spomenik kralju aleksandru i slobodanu milosevicu u centru zagreba,naravno da medju te vlikane trebaju postaviti i tita i tudjmana.....

Oni su takvi kakvi jesu.

file.php
file.php
file.php

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf: :hahaha1:

Ја нећу, али ћете неко због овога сигурно пријавити!!!
И ТРЕБА!!!

Oni su takvi kakvi jesu.

mozda se nismo dobro razumeli - ja se slazem sa svim sto si u ovom postu napisao. ja ne dokazujem da su hrvati ustase, ja prosto objasnjavam da osnova za reparaciju nije manja nego ona kojom se obavezuju nemci, takodje bez drzavno-pravnog kontinuiteta s nacistickim rajhom. prosto, razumi, ja samo objasnjavam u cemu je pravno gledano razlika izmedju visijevske francuske, ili srbije iz tog perioda i hrvatske ili upravo madjarske (takodje nezavisna a ne okupirana i sa stalnom vladom a ne privremenom upravom): jedno je uprava a drugo vlada, jedno je okupirano podrucje (ceska, poljska, tamo nikakve vlasti nije bilo, osim lokalnih druzna, svi su bili direktno ukljuceni u nemacke orzane i upravne strukture) a drugo je nezavisna drzava. samo u tome je razlika. nemci su za nase zrtve platili, jer su oni pravno bili egzekutori i upravljaci okupacione vlade. a hrvatska bi trebalo da plati za svoje, jednostavno, jer tadasnja vlast nije odgovarala nikom osim sebi, cisto pravnopoliticki gledano (iako je naravno zavisila od nemacke). to je sve gde smo se sporili, ja nista drugo ne tvrdim i ne impliciram. sigurno ne zelim da kazem da si ti ne znam neki tamo fasista ili, ma koliko ja licno verujem da je puno hrvata ostrasceno dobrim delom i NDH kulturno-politickim nasledjem, da naprimer impliciram da je to oficijalna hrvatska doktrina. i da jeste, ja nemam neki interes da tebe licno vredjam, to je stvar politike.

to su urbane legende , em je u to vreme rahmetli Tuki Grobar jos bio ********* i partizan koji je rokao ustase po Blajburgu , em sto se niko u to vreme ne bi usudio da jugoslovenskom i armijskom klubu stavi skroz crne dresove ,po uzoru na ustase ili italijanske fasiste
pa nije ni Njofra bio bas toliki idiot da se tako zayebava

Када је он постао председник сд Партизан
затекао је ЦРВЕНО -ПЛАВЕ ДРЕСОВЕ И ЗА ЊЕГОВО ВРЕМЕ ЈЕ ПРОМЕЊЕНО У ЦРНО БЕЛЕ

jos jednom - citamo pazljivije, ja ne pisem opsirno zato sam skriboman vec zato sto uvek dajem iscrpan odgovor:

ne racuna se drzavno-pravni kontinuitet vec drzavno-istorijski kontinuitet. razumi da je i nemacka TAKODJE BEZ DRZAVNO-PRAVNOG KONTINUITETA SA HITLEROVIM RAJHOM: nemacka je drzavno-pravni naslednik vajmarske nemacke i takodje je ogradjena od veze sa nacistickim rezimom. upravo o tome govorim. sudi se po principu - koje pravno lice je najblize odgovorno po upravno-komandnom lancu iz tog vremena, a ne koje je u drzavno-pravnom kontinuitetu. kraj price.

glupost , poslaratna Nemacka je bila proizvod okupacije zapadnih saveznika i SSSR-a ,kao porazena u ratu u u samo njeno stvaranje je bila ugradjena i obaveza ratne ostete i denacifikacije pod budnim okom saveznicke uprave .
Danasnja Hrvatska je nastala 50 godina posle NDH , niko je nije okupirao bas naprotiv sve drzave ukljucujuci i Srbiju ,Rusiju,Izrael ,UN,EU ... su je priznali u ovim granicama i sa ovim politickim sistemom i ustavom , a jos je i iz rata izasla kao pobednik
nigde se ne spominje da je naslednik NDH ,vec ima pravni kontinuitet sa SRH koja je nastala u Jajcu 1943. i tako je i medjunarodno priznata
ne kazem ja da tamo nema ustaskih ispada , ali je dokazivanje njenog kontinuiteta sa NDH uzaludan posao jer prave cinjenice i medjunarodni poredak govore tako
a poredjenje sa Nemackom je smesno ,ne zbog toga sto su ustase bile bolje ,bas naprtoiv nego zato sto su okolnosti danas drugacije za 180 nego 45.
vec smo apsolvirali vezu Nemacke 45. i Hrvatske 2009.

file.php
file.php
file.php

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf: :hahaha1:

Ја нећу, али ћете неко због овога сигурно пријавити!!!
И ТРЕБА!!!

Nek prijavljuje.
Nisam napisao ništa što nije istina.
Evo ti i citat iz srpskog izvora.
Немачка управа је у циљу одржавања реда у Србији формирала квислиншку "комесарску управу" Милана Аћимовића, а након њеног неуспеха, "владу националног спаса" генерала Милана Недића. Међутим, у Србији је избио народни устанак и малобројне немачке окупационе снаге су били принуђени на повлачење. Партизани су имали иницијативу, а локалне четничке снаге прикључивале су се спонтано, или да би задржале контролу над ситуацијом и утицај у народу, како је то објаснио Михаиловић на састанку у Дивцима (видети: Противосовинске активности четника у Другом светском рату).

Немци су за гушење устанка ангажовали додатне трупе и почели провођење драстичних масовних репресалија над цивилним становништвом. Ово је Михаиловића додатно учврастило у уверењу о погрешности отворене борбе против окупатора пре завршне фазе рата.

Михаиловић је покренуо офанзиву на партизане у западној Србији и затражио контакт са немачком управом ради прекидања непријатељства. Међутим, Немци су на састанку у Дивцима 11.11.1941. одбили ову понуду примирја и сарадње као неискрену.

У офанзивном наступању, Немци су потиснули партизанске формације из Србије, док су четнички одреди једним дело распустуили регруте кућама и остали у илегали само на кадровском саставу, а другим делом се легализовали као припадници званичних формација Милана Недића. За Михаиловићем је расписана потерница и он се неколико месеци крио у дубокој илегали.

У јуну 1942. Михаиловић је прешао у италијанску окупациону зону, на територију коју су држали црногорски четници.

Ови одреди с почетка нису били у непосредној вези са Михаиловићем, али су га признавали за команданта. Током друге половине Михаиловић успоставља непосреднију контролу над босанским четницима преко свог "делегата Врховне команде за западну Босну", капетана Боре Митрановића и жандармеријског мајора Славољуба Врањешевића.

Ови одреди склопили су уговоре о сарадњи са војним властима НДХ током априла, маја и јуна 1942. Први је споразум са НДХ потписао Урош Дреновић у име свог одреда 27. априла 1942. Затим су сличне споразуме потписали Лазо Тешановић, Раде Радић, Саво Божић, Цвијетин Тодић, Радивоје Керовић и други. Ради координације, ове јединице образовале су Главни штаб босанских четничких одреда на челу са Радом Радићем као заједничку команду.
http://sr.wikipedia.org/wiki/Сарадњ...BC_.D1.83.D0.BF.D1.80.D0.B0.D0.B2.D0.BE.D0.BC
Jesi vidio antifašiste na djelu !!! :evil:

Nemoj mi to govoriti!

Neću prijatelju. Nego, krivo mi je što se malo sa decom ne izbrčkaš na našem moru, kojeg su baš tvoji vekovima branili (barem zaleđe) od Turaka a na kraju radi nekog blesavog mita napustili i izgubili rodnu grudu. A najstariji pisani trag za tebe i tvoje vezan je za Hrvatsku. Ja to nikad ne bi proda ni za šta. Sve i da nas Mlećani opet okupiraju, osta bi svoj na svome kao što jesam više od hiljadu godina.

Nego zar nije jedan o tvoraca danasnje Hrvatske i njen predsednik Mesic , dobio 2005. od njegovog bozanstva Vladimira Velikog najvisi ruski orden za strance ,bas za zasluge u antifasistickoj borbi , a povodom 60. godina od pobede ? (iako je mesic tada imao 10 godina )
kako bi on dao nekom Pavelicevom pravnom i ideoloskom nasledniku tako visoku pocast ,mislim pa nije Volodja budala

mozda se nismo dobro razumeli - ja se slazem sa svim sto si u ovom postu napisao. ja ne dokazujem da su hrvati ustase, ja prosto objasnjavam da osnova za reparaciju nije manja nego ona kojom se obavezuju nemci, takodje bez drzavno-pravnog kontinuiteta s nacistickim rajhom. prosto, razumi, ja samo objasnjavam u cemu je pravno gledano razlika izmedju visijevske francuske, ili srbije iz tog perioda i hrvatske ili upravo madjarske (takodje nezavisna a ne okupirana i sa stalnom vladom a ne privremenom upravom): jedno je uprava a drugo vlada, jedno je okupirano podrucje (ceska, poljska, tamo nikakve vlasti nije bilo, osim lokalnih druzna, svi su bili direktno ukljuceni u nemacke orzane i upravne strukture) a drugo je nezavisna drzava. samo u tome je razlika. nemci su za nase zrtve platili, jer su oni pravno bili egzekutori i upravljaci okupacione vlade. a hrvatska bi trebalo da plati za svoje, jednostavno, jer tadasnja vlast nije odgovarala nikom osim sebi, cisto pravnopoliticki gledano (iako je naravno zavisila od nemacke). to je sve gde smo se sporili, ja nista drugo ne tvrdim i ne impliciram. sigurno ne zelim da kazem da si ti ne znam neki tamo fasista ili, ma koliko ja licno verujem da je puno hrvata ostrasceno dobrim delom i NDH kulturno-politickim nasledjem, da naprimer impliciram da je to oficijalna hrvatska doktrina. i da jeste, ja nemam neki interes da tebe licno vredjam, to je stvar politike.

..slazem..se da je bivsa NDH..radila zlocin..i oni koji su ga radili treba da odgovraju...Napominjem da je bivsa NDH-a..bila zasnivana na rasnim..vjerskim..i politickim ..progonima u raznim oblicima..
ALI..
isto tako bi onda neki gradjani...(iako je gloopo za usporedjivati sadanju Srbiju sa onom iz perioda ww2..vezano za ovu temu o odsteti)...neki gradjani Hrvatske..trebali traziti odstetu za zločine koje su počinili..četnici...koji su predstavljali
koga?..
kada?
gdje?
..da li je postojala u WW2..Srbija kao drzava..i tko ju je priznao kao saveznicu..i kada..?...u kojim granicama..
..da li su četnici regularna vojska..Srbije iz WW2..ili NE..
..tko ih je priznao i kada..i do kojeg datuma..
..da li su četnici..kao vojna "sila"..imali rodove vojske..(kopneni vodeni zracni)..
..jednoobrazne uniforme..ili narodnu nosnju..

Poslednja izmena:
Neću prijatelju. Nego, krivo mi je što se malo sa decom ne izbrčkaš na našem moru, kojeg su baš tvoji vekovima branili (barem zaleđe) od Turaka a na kraju radi nekog blesavog mita napustili i izgubili rodnu grudu. A najstariji pisani trag za tebe i tvoje vezan je za Hrvatsku. Ja to nikad ne bi proda ni za šta. Sve i da nas Mlećani opet okupiraju, osta bi svoj na svome kao što jesam više od hiljadu godina.

Jel` bi ostao pod nama! ;)

Oni su takvi kakvi jesu.

Ти немаш појма.
Постојала је марионетска творевина Виши,НДХ, квислиншка Норвешка и Словачка.
Чешка је имала немачког гаулајтера војног команданта Хајдриха кога су припадници СОЕ ликвидирали а нацисти за одмазду до темеља уништили село Лидице и све становнике побили.
НДХ је имала Сабор и своје дипломатске представнике и своја дипломатско-конзуларна представништва.

..slazem..se da je bivsa NDH..radila zlocin..i oni koji su ga radili treba da odgovraju...Napominjem da je bivsa NDH-a..bila zasnivana na rasnim..vjerskim..i politickim ..progonima u raznim oblicima..
ALI..
isto tako bi onda neki gradjani...(iako je gloopo za usporedjivati sadanju Srbiju sa onom iz perioda ww2..vezano za ovu temu o odsteti)...neki gradjani Hrvatske..trebali traziti odstetu za zločine koje su počinili..četnici...koji su predstavljali
koga?..
kada?
gdje?
..da li je postojala u WW2..Srbija kao drzava..i tko ju je priznao kao saveznicu..i kada..?
..da li su četnici regularna vojska..Srbije iz WW2..ili NE..
..tko ih je priznao i kada..
..da li su četnici..kao vojna "sila"..imali rodove vojske..(kopneni vodeni zracni)..
..jednoobrazne uniforme..ili narodnu nosnju..

спам
отвори тему па ћемо тамо диванити

Back