Tusk: Irska smatra da je moguć sporazum o Bregzitu

Turpentine

Iskusan
Poruka
5.278
Predsednik Evropskog saveta Donald Tusk rekao je da je dobio "obećavajuće signale" od irskog premijera Lea Varadkara da je još moguće postići sporazum o Bregzitu i produžio je rok za nastavak razgovora sa Velikom Britanijom.

U izjavama u Nikoziji Tusk je rekao da su prvi put Varadkar i britanski premijer Boris Džonson videli put ka sporazumu o izlasku Britanije iz Evropske unije.

"Čak i najmanja šansa treba da se iskoristi da se postigne sporazum", rekao je Tusk.

Tusk je prvobitno planirao da objavi kraj pregovora EU i Britanije u petak, ali zbog ovog prodora sada misli da pregovori mogu da se nastave tokom vikenda. EU ima dvodnevni samit od idućeg četvrtka.

"Nema garancija za uspeh i vreme je takoreći isteklo", rekao je Tusk, ali naglasio da dve strane treba da iskoriste svaku raspoloživu mogućnost da postignu sporazum pre najavljenog izlaska Britanije iz EU 31. oktobra.

http://rs.n1info.com/Svet/a533722/Tusk-Irska-smatra-da-je-moguc-sporazum-o-Bregzitu.html

Jel su se Timiji uplašili da opet ne skapaju od gladi kad se zatvore granice :lol:
 
Irska je danas bogatija od tvoje englandije.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Osim što je Irska ispod OECD proseka. Ali da, Irska uz sav idiotizam koji dolazi iz EU (Pokušavanje da se reguliše njihova ekonomija onako kako se Nemcima sviđa) beleži rast i to su dobre vesti. Što jača Irska to su veće šanse da će njihovi zemljaci da odjebu preko Teemore-a nazad u svojih 26 okruga.
 
Osim što je Irska ispod OECD proseka. Ali da, Irska uz sav idiotizam koji dolazi iz EU (Pokušavanje da se reguliše njihova ekonomija onako kako se Nemcima sviđa) beleži rast i to su dobre vesti. Što jača Irska to su veće šanse da će njihovi zemljaci da odjebu preko Teemore-a nazad u svojih 26 okruga.

Irski PPP per capita: 78,785 $

UK PPP per capita: 45,705 $

;)
 
Porediti zemlju od 4 miliona stanovnika sa zemljom od 66 miliona u ovim kategorijama je miki maus statistika stručnjaka sa Krstarice, koji o ekonomiji znaju taman onoliko koliko im Vučić objasni na RTS1.
Pa BDP po glavi stanovnika je validniji za odredjivanje standarda u nekoj zemlji od onog ukupnog. Npr. Indija je po ukupnom BDP-u medju prvih deset, ali kad se to podeli po glavi stanovnika, dobije se skroz jadna cifra , skoro 3 puta gora od Vuciclenda.....
 
Ništa Johnson neće uraditi bez odobrenja DUP. Stormont nije u funkciji već 998 dana, tako da će Billy Boys ekipa u slučaju nekog solo poteza mu poprilično zagorčati život u Westminsteru. Mislim da Johnson ide na to da postigne neki dogovor sa Ircima na štetu DUP, koji bi u tom slučaju povukli podršku vladi što bi izazvalo nove izbore. Još jedan 4d chess od strane gospodina Cummingsa.

Neće biti prvi put da je Whitehall prodao narod Severne Irske njihovim varvarskim susedima, ali mislim da je ovaj put opravdano. Osim što naravno DUP više nikada neće prići blizu Torijevaca u narednih 100 godina.
 

Back
Top