TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li mala pomoc?
Jutros sam stigla iz Leptokarije. Isla sam preko agencije Office travel. Obecali su nam putovanje luksuznim autobusom, pokazali i sliku a dan pred put su nas obavestoli da idemo do Nisa kombijem, a onda presedamo u taj bus. Bus smo cekali 20-30 minuta a onda ponovo tumbanje stvari da bi putovanje konacno moglo da pocne. Tako je bilo u povratku. U Nisu smo u pola 2 ujutru presli u kombi, pa pravac u Bg. Jos smo trazili smestaj u mirnom delu a dobili smo preko puta restorana gde se petkom odrzava grcko vece i muzika tresti od 4 ujutru. I tako smo proveli divna 2 petka. Kada sam to rekla organizatoru putovanja jer sam ga besna zvala treci dan (subota), reklao je-Pa to je samo jedan dan nedeljno!
Naravno da to nije rekao pre putovanja. Imali su jos vila u ponudi tako da nije fer sto je porecutao ono sto smo mi naveli kao jednu od vaznijih stavri.
Malo smo bolje prosli od Novosadjana koji su do Bg-a dosli autobusom neke druge agencije, u Bg-u presli u kombi a u Nisu konacno u bus koji ide u Grcku. U povratku su im "divni" ljudi iz agencije dali mogucnost da boraju da li ce tim kombijem do Novog Sada ili hoce da u motelu "Dzep" predju u bus neke druge agencije koja ide do Novog Sada.
Dok smo njih cekali u poasku, organizator puta je rekao da su Novosadjani zvali i da su MALO ljuti ali da ce sve zaboraviti kada stignu dole. To me i navelo da pisem i trazim savet. Ne zelim da zaboravim jer se oni time i rukovode. Vecina ljudi dodje kuci i kaze ok, mogli smo i gore da prodjemo, pa stvarno zaborave. Nije u redu tolerisati takvo ponasanje ako nase agencije hoce da dostignu neki nivo. Hvala vam unapred!
P.S. Ako mozete napisite mi nesto vise o tih 8 dana za zalbu!
 
Mirka šizika:
A sta si ih pitao , kazi, kazi...bas me znaima ...

Izvinjavam se sto kasno odgovaram. Ma nista posebno, koje SAT kanale imaju, zbog sporta koji pratim gde god da sam, i kakvo vreme ocekuju pocetkom Septembra. Verovatno odgovaraju samo onima koji zele da rezervisu mesto, a mozda ni njima. Pitanje je i kakvi su sa engleskim. Da probam na SRPSKOM?
 
Toroni:
Izgleda da je agencija Marmaras ugašena, makar sudeći po niškoj filijali. Imam neke nezvanične informacije da su gazde pansiona u Grčkoj izbacivali ljude na ulicu zbog toga što agencija nije uplatila aranžmane. Jel ima neko potpunije informacije?
Nije ugasena, jos radi u BG, ne znam dali radi u Kragujevcu ali za Novi Sad znam da ne radi poslovnica vec dvadesetak dana, licno poznajem devojke koje su radile u poslovnici NS celih mesec dana pre zatvaranja. Jedno jutro dosao direktor i zatvorio ih bez objasnjenja, na njihovu srecu nisu radile dugo kod prevaranata.
 
VesnaKs: Jao!Sto ovo niste napisali ranije?!? :twisted: Danas proverih stanje-za onih par dana na Ohridu,za blejanje u telefon na lezaljci uz jezero-napravila sam 10500 ! :? :-? :oops:
--------------------------

Makedonski operateri su posebna priča, u ovom delu Evrope su, mislim, najveći pljačkaši. Ne samo GPRS, nego su im i poruke skoro dvostruko skuplje. Pored toga, interesantno je kako su na graničnim prelazima (npr. Preševo) samo njihove antene - kako to da nema npr. Telenorovih antena u blizini? Ukoliko ste na Telenorovoj mreži, i ako vam je na mobilnom izbor GSM mreže postavljen na "automatski" već nekoliko km pre granice ćete biti prebačeni na njihovog operatora, i ako vas neko zove, ili nedaj Bože vi nekog zovete - pelješenje počinje. :evil: Nisam proveravao kako je sa MTS mrežom, je l zna neko?
 
Ne bih se usudio da nekoj agenciji dodelim titulu najbolje, ali znam sigurmo koja je najgora. To je definitivno Bravotours iz Leskovca. Pre dva dana sam imao vrlo neptijatno iskustvo sa direktorom agencije gospodinom Miodragom Spasicem. On je inace bio vodic na turi za Bugarsku. Prilikom povtratka sa letovanja ja i jos devetoro ljudi smo cekali autobus oko 90 minuta po najvecem suncu u Burgasu, na parkingu ispred hipermarketa Metro. Kad je autobus konacno stigao, gospodin Spasic se nije udostojio ni da se izvini putnicima, vec je rekao da smo mi dosli ranije, a to stoga sto on racuna vreme prema Srpskoj vremenskoj zoni iako se nalazi duboko u Bugarskoj. Kada sam ja negodovao zbog kasnjenja, Spasic je poceo da mi se dere, unosio mi se u lice, nazvao me je budalom. Cak mi je rekao da ga je bas briga zbog mene, jer sam ja uplatio samo prevoz preko njegove agencije.
Danas sam ga prijavio turistickoj inspekciji, pa se nadam da ce oni reagovati po ovom pitanju. Tamo sam inace saznao da je covek alkoholocar, tako da pretpostavljam da je bio pod dejstvom neke psihoaktivne supstance, jer je njegova reakcija na moju primedbu bila vise nego agresivna i bahata.
Stoga, predlazem svima da ovu agenciju zaobilaze u sirokom luku!
 
Moram da pohvalim rad inspektora turisticke inspekcije i da ohrabrim one koji su lose prosli sa izabranom agencijom. Za sve sto je obecano i naplaceno u agenciji a nije ispunjeno treba traziti refundaciju i to ih oplesti bez milosti.
Vazno je da sve uradite u zakonskim rokovima sa kompletnom dokumentacijom; moj "slucaj" je resen u moju korist i ostaje mi samo da SE NADAM da ce agenciji sutra biti vazan klijent, u suprotnom ce ga izgubiti, pa tako jedan po jedan...
 
Draga27:
Moram da pohvalim rad inspektora turisticke inspekcije i da ohrabrim one koji su lose prosli sa izabranom agencijom. Za sve sto je obecano i naplaceno u agenciji a nije ispunjeno treba traziti refundaciju i to ih oplesti bez milosti.
Vazno je da sve uradite u zakonskim rokovima sa kompletnom dokumentacijom; moj "slucaj" je resen u moju korist i ostaje mi samo da SE NADAM da ce agenciji sutra biti vazan klijent, u suprotnom ce ga izgubiti, pa tako jedan po jedan...

U kojim rokovima i kako poceti? Ja sam na prethodnoj strani napisala moj problem, pa ako moze mala pomoc. Hvala unapred!
 
Mala Mavra:
naslovna strana danasnjih nishkih novina-AGENCIJA MARMARAS PUKLA-
nisam stigla da procitam tekst,ali izgleda da su nadrljali!
Sada vec davne ' 97. letovao sam preko njih, Neos Marmaras, divna plaza, divno more, ali smestaj... U strogom centru mesta, sto znaci dvadeset minuta tabananja do plaze, mozes da spavas tek posle 02h, apartman memljiv, svaki dan sam jurio gazdaricu da pusti toplu vodu... Secam se gazde agencije, neki Kostas, srpski zet ( cini mi se bas niski ), ma smrdeo na prevaranta. Ali u tim godinama sve mi je delovalo nebitno.
 
sada malo ja o relaxu :D
bili smo ove godine preko njih na tasosu. posto smo uplatili samo aranzman preko njih a prevoz u sopstvenoj reziji dobili smo obavestenje pri uplati da cemo dobiti broj vodica na ostrvu da ga kontaktiramo kada stignemo da bi nas odveo do uplacenog smestaja. naravno broj nije stigao ni na jednu adresu a nisu nas ni obavestili telefono. kada smo stigli srecom smo naleteli na njihov autobus i dva vodica, sama se devojka ponudila da sacekamo minut samo da isprati grupu koja je krenula u bg i uredno nas odvela do naseg smestaja udaljenog 750m od plaze(stvarno je bio toliko udaljen). smestaj nije bio kao u katalogu, ja licno smatram da je bio mnogo bolji od onoga na slikama.izuzetno cist apartman, sa malom(stvarno malom) kuhinjicom, sto sa 2 stolice i kupatilo, nista luksuzno ali slatko namesteno i sto je najbitnije cisto(nismo ni ocekivali ritz za 169e!!!! 8) ).
moja molba pri izboru apartmana je bila da nema dece u blizini zato sto znam da je porodicno ostrvo pretezno, a od prosle godine(privatan smestaj u budvi) imam jako lose iskustvo sa detetom koje je njakalo 24h 10 dana u sobi pored! :evil: I stvarno su ispali jako korektni i u celom objektu su bili iskljucivo parovi do 30 godina bez ijednog deteta.
e sada, prijatelji koji su putovali sa nama su pitali da li smo mozda smesteni na magistrali ili na nekom prometnom putu na sta su im vise puta odgovorili(bila sam prisutna i licno cula) da nismo!ispostavilo se da nismo bili na putu oko ostrva ali smo bili u glavnoj ulici u limenariji koja spaja sela,skracuje put da se ne bi islo oko celog ostrva i sl.koji koriste prvenstveno grci sa njihovim motorima i kamionetima kojima prenose stvari konstantno!!!
ulica je najbucnija u celoj limenariji i svi prisutni u okolnim sobama su cak smisljali da rasire kanap za pecanje preko puta zbog nekog lika na motoru koji je prolazio celu noc i tandrkao tako da niko nije spavao, osim mene 8-) . sto se tice vodica, koliko sam cula redovno su odrzavale info sastanke, na koje mi nismo isli jel smo sami sebi isplanirali letovanje, raspitali se gde treba da idemo, kako,koje su cene...itd.
jednu noc smo culi svadju vodica i nekih frajera iz nekog drugog relaxovog apartmana koji su imali valjda pacove ispred pa su trazili da im da daljinski od klime posto moraju da zatvore vrata a u sobi im je bilo jako vruce....kako se to zavrsilo iskreno ne znam, zaspala sam.
na oglasnoj tabli su nam stajala sva obavestenja kao i brojevi vodica da ih kontaktitamo ako nam nesto zatreba. inace ih nismo videli 10 dana zato sto nam je mnogol lakse da sami sebi isplaniramo letovanje i da nam mirarbi i gsm doca daju informacije gde su koje plaze nego da njih pitam (verovarno ne bi znale da nam odgovore) i da dizem sebi pritisak na letovanju zbog necije neobavestenosti i neznanja!!!
meni je bilo ok i mogla bih ponovo da idem preko relaxa dok je drugi par koji je isao autobusom rekao nikada vise. nadam se da sam vam pomogla i da nisam bas puno udavila. :D
 
sladja_s:
U kojim rokovima i kako poceti? Ja sam na prethodnoj strani napisala moj problem, pa ako moze mala pomoc. Hvala unapred!

nesto mi se ne da da pisem... prilazem deo clanka:

quote
Prava i obaveze turistickih agencija i putnika uredjeni su Zakonom o obligacionim odnosima i Zakonom o turizmu.
*************
U slučaju da organizator putovanja ne izvrši usluge onako kako se to obavezao programom i opštim uslovima putovanja, putnik u roku od osam dana od dana završetka putovanja može da stavi prigovor (reklamaciju) organizatoru putovanja. Putnik može da traži srazmerno snižavanje cene odnosno povraćaj novca za deo neizvršenih usluga. Takođe, ima pravo i na nadoknadu štete (materijalne i nematerijalne) koju je pretrpeo zbog neizvršenja programa putovanja. Agencija, odnosno organizator putovanja obavezan je da srazmerno snizi cenu odnosno da vrati putniku novac u iznosu koji je srazmeran neizvršenim uslugama (naravno, ako je prigovor osnovan) u roku ne dužem od 15 dana od dana podnošenja reklamacije.
(Ovde ne pise ali agencija je duzna da ti odgovori u roku od osam dana, bilo pozitivno bilo negativno)

Putnik koji smatra da se agencija nije pridržavala programa putovanja, a agencija mu za neizvršene usluge nije u propisanom roku vratila novac, može da se obrati turističkoj inspekciji i da podnese prijavu. U takvim slučajevima turistički inspektor, nakon utvrđivanja činjenica, podnosi zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv agencije zbog nepridržavanja programa putovanja i neizvršavanja usluge, kao i zbog toga što putnik nije bio obeštećen u propisanom roku..
(Ne znam koji je rok za podnosenje prijave ali recimo da je najbolje to uraditi odmah posto dobijes odgovor od agencije a najkasnije za 8 dana)

Turistička inspekcija utvrđuje da li ima osnova za srazmerno sniženje cene aranžmana odnosno da li se agencija pridržavala programa putovanja i da li je putniku u roku vratila novac, a utvrđivanje iznosa za obeštećenje putnika, kao i iznosa za naknadu štete utvrđuje se u redovnom sudskom postupku.

Putnici se turističkoj inspekciji najčešće žale ako nisu bili smešteni u ugovorenom hotelu, ako lokacija hotela ne odgovara onoj navedenoj u programu putovanja, ako nivo usluge i način usluživanja obroka nisu u skladu sa programom putovanja. Takođe, u praksi su česta kašnjenja čartera, što onda dovodi u pitanje realizaciju programa putovanja u celosti. Turistička inspekcija je dužna da reaguje na svaku prijavu, da utvrdi činjenice i da u skladu sa svojim ovlašćenjima, preduzme odgovarajuće mere.

Turistička agencija - organizator putovanja koja je više od dva puta prekršajno kažnjena za neizvršenje ili nepotpuno izvršenje usluga obuhvaćenih programom turističkog putovanja gubi licencu. Akt o oduzimanju licence donosi resorni ministar.
unquote

Inspektor ce otici do agencije sa tvojom prijavom i razgovarati sa upravom (direktor).
Bitno je kako ces da napises pismo agenciji, treba da bude jasno i da taksativno izneses tvoje primedbe na koje trazis da ti isto tako i odgovori agencija, tacku po tacku. ako te odbiju oba pisma prilozi uz prijavu inspekciji; prilozi ugovor sa agencijom (neke uopste ne rade ugovore nego samo izdaju racun/prijavu) i sve sto imas (slike, potvrde) a moze da potkrepi tvoju zalbu.
Ja sam prijavu poslala 13. avgusta a inspektor je izasao na teren 21. sto smatram da nije lose s obzirom na broj prijava.
Nadam se da ti je pomogla informacija.
 
Poslednja izmena od moderatora:
SonjaZ:
sada malo ja o relaxu :D
bili smo ove godine preko njih na tasosu. posto smo uplatili samo aranzman preko njih a prevoz u sopstvenoj reziji dobili smo obavestenje pri uplati da cemo dobiti broj vodica na ostrvu da ga kontaktiramo kada stignemo da bi nas odveo do uplacenog smestaja. naravno broj nije stigao ni na jednu adresu a nisu nas ni obavestili telefono. kada smo stigli srecom smo naleteli na njihov autobus i dva vodica, sama se devojka ponudila da sacekamo minut samo da isprati grupu koja je krenula u bg i uredno nas odvela do naseg smestaja udaljenog 750m od plaze(stvarno je bio toliko udaljen). smestaj nije bio kao u katalogu, ja licno smatram da je bio mnogo bolji od onoga na slikama.izuzetno cist apartman, sa malom(stvarno malom) kuhinjicom, sto sa 2 stolice i kupatilo, nista luksuzno ali slatko namesteno i sto je najbitnije cisto(nismo ni ocekivali ritz za 169e!!!! 8) ).
moja molba pri izboru apartmana je bila da nema dece u blizini zato sto znam da je porodicno ostrvo pretezno, a od prosle godine(privatan smestaj u budvi) imam jako lose iskustvo sa detetom koje je njakalo 24h 10 dana u sobi pored! :evil: I stvarno su ispali jako korektni i u celom objektu su bili iskljucivo parovi do 30 godina bez ijednog deteta.
e sada, prijatelji koji su putovali sa nama su pitali da li smo mozda smesteni na magistrali ili na nekom prometnom putu na sta su im vise puta odgovorili(bila sam prisutna i licno cula) da nismo!ispostavilo se da nismo bili na putu oko ostrva ali smo bili u glavnoj ulici u limenariji koja spaja sela,skracuje put da se ne bi islo oko celog ostrva i sl.koji koriste prvenstveno grci sa njihovim motorima i kamionetima kojima prenose stvari konstantno!!!
ulica je najbucnija u celoj limenariji i svi prisutni u okolnim sobama su cak smisljali da rasire kanap za pecanje preko puta zbog nekog lika na motoru koji je prolazio celu noc i tandrkao tako da niko nije spavao, osim mene 8-) . sto se tice vodica, koliko sam cula redovno su odrzavale info sastanke, na koje mi nismo isli jel smo sami sebi isplanirali letovanje, raspitali se gde treba da idemo, kako,koje su cene...itd.
jednu noc smo culi svadju vodica i nekih frajera iz nekog drugog relaxovog apartmana koji su imali valjda pacove ispred pa su trazili da im da daljinski od klime posto moraju da zatvore vrata a u sobi im je bilo jako vruce....kako se to zavrsilo iskreno ne znam, zaspala sam.
na oglasnoj tabli su nam stajala sva obavestenja kao i brojevi vodica da ih kontaktitamo ako nam nesto zatreba. inace ih nismo videli 10 dana zato sto nam je mnogol lakse da sami sebi isplaniramo letovanje i da nam mirarbi i gsm doca daju informacije gde su koje plaze nego da njih pitam (verovarno ne bi znale da nam odgovore) i da dizem sebi pritisak na letovanju zbog necije neobavestenosti i neznanja!!!
meni je bilo ok i mogla bih ponovo da idem preko relaxa dok je drugi par koji je isao autobusom rekao nikada vise. nadam se da sam vam pomogla i da nisam bas puno udavila. :D

..pa i ja opet da se nadovežem, po ko zna koji put o Relaxu...eto, vi ste se dobro proveli i bili relativno zadovoljni, dok pojedinci nisu..pa normalno je valjda da među hiljadama putnika neko bude nezadovoljan, zavisi i ko sta očekuje. Vi ste lepo isli kolima i super se organizovali, ali u startu ste se oslonili na sopstvenu organizaciju a ne na vodice,koji u vecini jurcaju po ostrvu i resavaju neke pratece probleme, tipa to sa tim pacovima, nestašicom vode isl. Meni je recimo bitno da mi se iskreno kaže gde je smeštaj , šta ima ili nema u njemu, i to je to..za ostalo ću i sama da se pobrinem, a zato mi je Relax najbolji jer ti oni stvarno kažu i pokažu njihpve sfotke o smeštaju i plaži...i ako ti se svidi ok, ako ne trži dalje.I stvarno su extra ljubazni i založe se za tebe , dok u pojedinim agencijama samo gledaju da te izbace napolje.. Ja sam se tamo nekako odomaćila i neću ih menjati dokle god budu ovakvi :lol: ja znam njih i oni mene, znaju šta mi treba i šta da mi preporuče ... ako stvarno želite pouzdane informacije o nekoj destinaciji koju oni rade i o smeštaju i svemu, moja preporuka * Relaxova poslovnica u YBC-u na Novom Beogradu, rade dve devojke koje će vam stvarno preporučiti i objasniti, i obračunati i uputiti..i šta god, imaju strpljena za sve zaista..to je moj savet kao dugogodišnjeg Relaxovog putnika... ;-)
 
SonjaZ:
sada malo ja o relaxu :D
bili smo ove godine preko njih na tasosu. posto smo uplatili samo aranzman preko njih a prevoz u sopstvenoj reziji dobili smo obavestenje pri uplati da cemo dobiti broj vodica na ostrvu da ga kontaktiramo kada stignemo da bi nas odveo do uplacenog smestaja. naravno broj nije stigao ni na jednu adresu a nisu nas ni obavestili telefono. kada smo stigli srecom smo naleteli na njihov autobus i dva vodica, sama se devojka ponudila da sacekamo minut samo da isprati grupu koja je krenula u bg i uredno nas odvela do naseg smestaja udaljenog 750m od plaze(stvarno je bio toliko udaljen). smestaj nije bio kao u katalogu, ja licno smatram da je bio mnogo bolji od onoga na slikama.izuzetno cist apartman, sa malom(stvarno malom) kuhinjicom, sto sa 2 stolice i kupatilo, nista luksuzno ali slatko namesteno i sto je najbitnije cisto(nismo ni ocekivali ritz za 169e!!!! 8) ).
moja molba pri izboru apartmana je bila da nema dece u blizini zato sto znam da je porodicno ostrvo pretezno, a od prosle godine(privatan smestaj u budvi) imam jako lose iskustvo sa detetom koje je njakalo 24h 10 dana u sobi pored! :evil: I stvarno su ispali jako korektni i u celom objektu su bili iskljucivo parovi do 30 godina bez ijednog deteta.
e sada, prijatelji koji su putovali sa nama su pitali da li smo mozda smesteni na magistrali ili na nekom prometnom putu na sta su im vise puta odgovorili(bila sam prisutna i licno cula) da nismo!ispostavilo se da nismo bili na putu oko ostrva ali smo bili u glavnoj ulici u limenariji koja spaja sela,skracuje put da se ne bi islo oko celog ostrva i sl.koji koriste prvenstveno grci sa njihovim motorima i kamionetima kojima prenose stvari konstantno!!!
ulica je najbucnija u celoj limenariji i svi prisutni u okolnim sobama su cak smisljali da rasire kanap za pecanje preko puta zbog nekog lika na motoru koji je prolazio celu noc i tandrkao tako da niko nije spavao, osim mene 8-) . sto se tice vodica, koliko sam cula redovno su odrzavale info sastanke, na koje mi nismo isli jel smo sami sebi isplanirali letovanje, raspitali se gde treba da idemo, kako,koje su cene...itd.
jednu noc smo culi svadju vodica i nekih frajera iz nekog drugog relaxovog apartmana koji su imali valjda pacove ispred pa su trazili da im da daljinski od klime posto moraju da zatvore vrata a u sobi im je bilo jako vruce....kako se to zavrsilo iskreno ne znam, zaspala sam.
na oglasnoj tabli su nam stajala sva obavestenja kao i brojevi vodica da ih kontaktitamo ako nam nesto zatreba. inace ih nismo videli 10 dana zato sto nam je mnogol lakse da sami sebi isplaniramo letovanje i da nam mirarbi i gsm doca daju informacije gde su koje plaze nego da njih pitam (verovarno ne bi znale da nam odgovore) i da dizem sebi pritisak na letovanju zbog necije neobavestenosti i neznanja!!!
meni je bilo ok i mogla bih ponovo da idem preko relaxa dok je drugi par koji je isao autobusom rekao nikada vise. nadam se da sam vam pomogla i da nisam bas puno udavila. :D

u kom ste smestaju bili?
 
Bili smo u Limenariji u app liana, i ja stvarno nemam nikakve primedbe na izgled i cictocu kao ii na udaljenost, lepo je receno kada smo uplacivali. Jedino sto nije za ljude kojima smeta buka nocu, sitnica :D. cak se i vlasnica, doticna liana motala tu svaki dan da vidi da li nam nesto treba, ponudili su nam i rostilj u dvorisu na koriscenje, i zvali nas na lokalnu manifestaciju tu u mestu da vidimo kako to izgleda. da zaboravih da kazem da su nam peti dan doneli ciste peskire i posteljinu!
a sto se dece tice, proverili smo da nam nisu uvalili neko kada smo krenuli kuci.
salim se ja malo, nemam nista protiv dece ali ako ne placu konstantno.
 
SonjaZ:
Bili smo u Limenariji u app liana, i ja stvarno nemam nikakve primedbe na izgled i cictocu kao ii na udaljenost, lepo je receno kada smo uplacivali. Jedino sto nije za ljude kojima smeta buka nocu, sitnica :D. cak se i vlasnica, doticna liana motala tu svaki dan da vidi da li nam nesto treba, ponudili su nam i rostilj u dvorisu na koriscenje, i zvali nas na lokalnu manifestaciju tu u mestu da vidimo kako to izgleda. da zaboravih da kazem da su nam peti dan doneli ciste peskire i posteljinu!
a sto se dece tice, proverili smo da nam nisu uvalili neko kada smo krenuli kuci.
salim se ja malo, nemam nista protiv dece ali ako ne placu konstantno.


Hvala ti puno na odgovoru.
Ja putujem preko relaxa u nedelju, u Limenariu, i trebalo bi da budem u Sotirii (posto je to oko preko onog 99eur travel - sto je relaksova podagencija pa se do dana polaska ne zna u kojim si app tacno, u odnosu na zelju).
I jos me zanima, posto ni u jednoj agenciji do sad nikad nije bilo da ti daju broj sedista u autobusu (sto me je stvarno odusevilo, jer znam kako je to kad pocne otimacina oko toga, jer niko nece pozadi na sarage), jel to stvarno tako, jes se pridrzavaju toga i jesu li stvarno Lastini autobusi?

Ja za sad nisam imala primedbe na usluznost pri raspitivanju oko aranzmana, a kako ce biti tamo, videcemo :)
 
Kao disciplinovani, novoregistrovani član, evo i mog skromnog priloga posle pažljivog čitanja svih 38 strana:

Iskustva sa agencijom Kontiki pozitivna.

2004. išli u Egipat sa njima (krstarenje Nilom + 3 dana u Hurgadi). Vodič Aleksandra - izvanredna u svakom pogledu. Sva obećanja iz programa ispunjenja (neka manja odstupanja objašnjena na vreme). Bonus bila gratis poseta Kičenerovom ostrvu u Asuanu. Posle dve godine na sličan program išla i naša ćerka, iskustva i utisci veoma slični. Vodič Dimitrije - izvanredan (kasnije smo saznali da on i osmislio ceo program, a napisao je i veoma lepu knjigu o tome).

2005. išli na letovanje u Tunis sa njima. Nešto "tanje" nego u Egiptu, što se organizacije tiče. Negativno je bilo da smo se morali "pogadjati" sa recepcionerima za dobijanje sobe sa pogledom na more (hotel je bio sa 5 zvezdica). Vodič na izletu u Tunis i Kartaginu - izvanredan, "redovan" vodič nešto slabija, ali u proseku - sasvim OK.

Iskustvo sa Argusom - nikad više. Ćerka išla sa njima u Tunis 2004. Počelo sa iznenadnim, ničim izazvanim zahtevom za doplatu od 3.000 dinara prilikom čekiranja, preko užasnog smeštaja (pogled na gradilište, gde su majstori spavali na ploči kuće u gradnji, a soba bez zavese itt)...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top