Tunis

Postovani,

temperatura vazduha u maju i junu ide izmedju 27 - 32, a za more ne znam. Imas jedan akva park, zove se aqua palace i nalazi se izmedju porta i soussa, tj preko puta Hanibal parka i Hanibal hotela, na ulazu u Marinu u Portu. Sto se tice hotela, ne znam da li si za polupansion ili all inclusiv. Kod hotela nema greske kad biras neki iz lanca Mouradijevih hotela, ali imaj u vidu da za hotel od 5 zvezdica neces dobiti evropskih 5 zvezdica..od hotela u centru soussa biraj Tej Marhabu ili Riadh Palms, s tim da Tej Marhaba ima plazu do koje dolazis prelaskom preko ulice, a Riadh Palms ima sopstvenu. Tu je i Marhaba hotel i Hana..ostali su malo udaljeniji, ali to laganim hodom 10-15 minuta od centra gde se nalaze i restorani i klubovi i diskoteke..Odlican hotel je Orient Palace, ima 5 zvezdica i super je i on je na 2 - 3 km od centra. Kad krenes od Soussa prema Portu, za preporuku su i Vinnci hotel, naravno Hanibal palace i idu dalje Mouradi Sol el Kant, Mouradi Palace, Palm Marina...Imas i hotele sa 3 zvezdice koji su povoljniji po ceni, Karavan, Seherezadu itd, ali oni po meni imaju katasrofalnu hranu, pa tako da ono sto u strau platis nize te na kraju ne kosta bas tako malo..ne znam sa kojim budzetom raspolazes, pa ako mi das te innformscije i sta te zanima tj da li volis aktivan ili pasivan odmor mogu ti dati vise informacija i malo vise pomoci..
 
e. ljudi, bejah od 3. do 10. januara u port el kantauiju... samo da preporucim hotel "vincci" [ima predivan zatvoreni bazen... temepratura H2O oko 30 stepeni] i piceriju "sultana" kod tamo neke fontane [suprotno od pristanista].... :p

Draga, u februaru i martu imas extra ponudu Kontikija, za samo 250 eura hotele Talasso koji se inace ne prodaje za Istocnoevropsko trziste, samo za Francuze i Italijane, ima 4 zvezdice i odlican je kao i hrana u njemu, all incusiv 7 dana je toliko, a za 14 dana doplacujes samo 100 eura...to je ponuda koja je ali bukvalno dzabe
 
Mene zanim grad Skanes u Tunisu, recimo koji je bolji hotel u tom mestu (5*) me samo zanima i usluga allinclusive.
Posebno me zanima, posto sam negde ovde procitala da je njihova kategorizacija hotela razlicita od nase, sta tacno znaci hotel sa 5 zvezdica u njihovom slucaju????
 
Planiram da u maju idem za Tunis, htela sam prvobitno da idem za Sus, ali citajuci ovde komentare, pokolebala sam se. Mozda je Port El Kantanui bolja opcija...

Svaki savet dobrodosao!
 
Da li neko moze da mi kaze koliko je potrebno za zivot u tunisu jedno mesec dana,koliko je potrebno para za smestaj,hranu itd?

Za zivot u Tunisu ti je potrebno negde izmedju 300-500 evra mesecno ...Mislim to bi ti bilo sasvim dovoljno ako tamo imas smestaj i zivis normalno kao i njihovi gradjani..A to otprilike znaci da neces ici svako vece po restoranima,kupovaces u prodavnicama u kojima i oni kupuju i slicno,koristices gradski prevoz i tako to..
Ne znam da li ides u glavni grad ili neki drugi grad u Tunisu...
U principu tamo su prosecne plate negde oko 300 evra a cene su sve manje u odnosu na Beograd..
Moj drug iz Tunisa radi kao profesor Engleskog i ima platu 320 evra sto je sasvim dovoljno za zivot.
 
Ja preporucujem Jasmin Hammamet, prvenstveno jer sam ja imala sjajno iskustvo sa hotelom Sol Melia Flora Park... Grad je uredan, skockan, ali i star oko 5 godina... Sve je pravljeno za turiste, tako da je i dosta skuplje nego u gradovima gdje lokalno stanovnistvo zivi. Meni nije igralo ulogu jer sam bila na ljetovanju tih 10 dana, hranila se u hotelu, suvenire kupovala na izletima uokolo...
Cijene su nize nego u Bg-u.

Jedino sa cim ljudi definitivno treba da se pomire je njihova navalentnost u trgovini. Maltene vuku za rukav, a neugodnosti mogu imati i dame koje se slobodnije obuku ili pak setaju raspustene plave kose...
Mada, snimili smo dvije mame iz Bg-a tamo, setaju klince skockane kao za Splavove, ovi samo sto ih ne uvate za d... a one odusevljene sto su nekoem napokon privukle paznju. Tako da... Zavisi sta volis.
Ja imam jako dugu plavu kosu, pa sam nosila maramu jer je bilo neizdrzivo... Umjesto uskih majcica sam uvela tunike koje su mi padale preko farmerki i to je sve islo super...
 
Moze par informacija o hotelu Flora Park?? sa devojkom idemo na 2 nedelje sredinom maja bas u taj hotel.
zanimaju me kakve su sobe? kakva je hrana? konkretno kakav dorucak, kakva vecera?
da li je tih 300-400m daleko zbog prelaza ulice ili to nije tako daleko u praksi?
tvoj aiskustva sa lezaljkama, suncobranima? gde vredi rucati u Yasminu? jos par sugestija???
 
Da li se neko skoro vratio iz Tunisa ili uskoro putuje? Idem sredinom maja pa me zanimaju vremenske prilike, temperatura mora iz prve ruke. Ima li sad meduza i trave i koliko cesto?

Pisite!
 
Ja sam se pre 6 dana vratio iz Tunisa-Susa. Sto se vremena tice, trenutne temperature su oko 27-28 stepeni sto znaci da se mozete kupati u bazenu ali ne i u moru. Temperatura mora je dosta niska i mi smo se samo jednom okupali (jer nismo hteli da se vratimo a da se makar jednom ne okvasimo). Voda je dosta hladna, mada se organizam brzo navikne.
Isli smo preko Kontikija i zamerke su sledece: Mi smo rezervisali JAT-ov avion a oni nam dan pred putovanje zamene za Tunisair; vodic u Tunisu (Dragan Zvekic) je profesionalac i zadovoljni smo, ali je preskup izled u Saharu (130 eura). Znaju da vecina zbog toga dolazi u Tunis i da to niko nece da propusti pa su podigli cenu do maksimuma. Do zadjneg dana mi nismo znali kad treba sobu da napustimo, kad polazimo i kad polece avion dok nismo pozvali telefonom vodica. Ni na jednoj oglasnoj tabli nema informacija. Za izlet u Tunis nam je trebalo 45 dinara ali smo se mi sami organizovali, iznajmili kombi Taxi i u oba pravca potrosili oko 10 dinara. Od Tunisa do Sidi bou said-a smo isli vozom. Tacno je da su prodavci dosadni i da mozete cenu spustati i za 80%.Hotel je sa 4 zvezdice ali je "zastareo", tj. verovatno je imao 4* pre 18 godina.
Eto to su mane, a sve ostalo je odlicno.
 
Ja sam se pre 6 dana vratio iz Tunisa-Susa. Sto se vremena tice, trenutne temperature su oko 27-28 stepeni sto znaci da se mozete kupati u bazenu ali ne i u moru. Temperatura mora je dosta niska i mi smo se samo jednom okupali (jer nismo hteli da se vratimo a da se makar jednom ne okvasimo). Voda je dosta hladna, mada se organizam brzo navikne.

hvala na odgovoru.
Kakvo je more sto se tice cistoce> Ako imas neku slicicu mora mogao bi da okacis...

Koliko uopste ima ljudi na plazi koji se kupaju u moru? Kolike su uvece temperature?
 
Bila sam prošlog avgusta. Početkom meseca. Kupala sam se u moru. Bilo je malo meduza. Ništa strašno. Ima meduza, naravno. Pa Mediteran je to. Predivno je more. Toplo, čisto. Plaža je bila prepuna. Ali ima i ljudi koji se kupaju u bazenu. Iskrena da budem, ne mogu da zamislim da se kupam u bazenu, a da sam na moru. Imala sam jedan susret sa meduzom, ali sam preživela. :) Ništa strašno. Bila je mala. Ali ima i većih.
Čula sam da je Hamamet super za mlađi svet, da je pun diskoteka i klubova. Bila sam u El Kantauiu. Lepo je, ali više za porodični odmor.
Tunis je jako lep. Svakome bih prepručila. Ljudi su divni. Topli, druželjubivi, nasmejani. Sve najlepše mogu kazati. Ipak, meni je najjači utisak ostavila Sahara koju smo posetili na dva dana. Nikako to ne treba ispustiti. Možete jahati kamile i to jako dugo. Možete videti sve i svašta. Kao da ste na drugoj planeti. Bez Sahare, ne bih imala utisak da sam u Africi.
 
Bila sam prošlog avgusta. Početkom meseca. Kupala sam se u moru. Bilo je malo meduza. Ništa strašno. Ima meduza, naravno. Pa Mediteran je to. Predivno je more. Toplo, čisto. Plaža je bila prepuna. Ali ima i ljudi koji se kupaju u bazenu. Iskrena da budem, ne mogu da zamislim da se kupam u bazenu, a da sam na moru. Imala sam jedan susret sa meduzom, ali sam preživela. :) Ništa strašno. Bila je mala. Ali ima i većih.
Čula sam da je Hamamet super za mlađi svet, da je pun diskoteka i klubova. Bila sam u El Kantauiu. Lepo je, ali više za porodični odmor.
Tunis je jako lep. Svakome bih prepručila. Ljudi su divni. Topli, druželjubivi, nasmejani. Sve najlepše mogu kazati. Ipak, meni je najjači utisak ostavila Sahara koju smo posetili na dva dana. Nikako to ne treba ispustiti. Možete jahati kamile i to jako dugo. Možete videti sve i svašta. Kao da ste na drugoj planeti. Bez Sahare, ne bih imala utisak da sam u Africi.


Ja idem za nedelju dana, zato sam pitala kakvo je stanje sad. tj. koliko ljudi se kupa u moru i kakvo je uvece...
 
Dobro, shvatila sam. Samo sam pročitala neke postove u kojima je avgust ocrnjen. A valjda će nekome biti značajno da pročita nešto od onoga što sam napisala. čisto šta da ne propusti. Ladno ljudi idu u Tunis i ne odu u Saharu.
 
27 maja 2008 sam se vratio iz Tunisa. isli smo preko NOMAD travela i oni su EXTA agencija! Jesu mala agencija, ali bas u tome je i njihova prednost - vodici su stalno na raspolaganju, i Snezana i Marko, a i Ines je zadnji dan dosla. Kompletna usluga, bez ikakvih ulepsavanja bilo cega, znaci realno kazu, super organizuju i osecas se drago da si kod njih uplatio aranzman.
Konklretno, smesteni smo bili u Flora Parku u YAsmin Hammametu. Hotel ima 4 zvezdice njihove,arapske, standardizacije. Miran, tih hotel, jedno 200-300m od plaze sto nije tako daleko uzivo kao kad se zamislja.
Hrana je bas dobra i sto je najbitinije meni je da je miran hotel malog kapaciteta sto znaci da nema guzvi, da nema cekanja u redu za svedski sto.
Nije hotel za one koji idu u provod vec za one koji oce da se odmore od guzve, posla, vreve.
Hotel ima svoju plazu, dzabe su bile i lezaljke i suncobrani. Naravno da ima i zatvoreni i otvoreni bazen, ciste sobe, menjaju posteljinu i peskire svaki dan.
Ako zelite cistije mesto, manje arapskog sveta onda obavezno idite u Yasmin Hammamet ili Port el Kantaui. Mnogo su evropskiji, sredjeniji, cistiji od ostalih naselja. Medjutim, ako ipak zelite da osetite vrevu, onaj arapski "smek" i miris onda birajte Hammamet ili Sus.

Izlet u saharu jer neizostavan. Bez toga glavnu bit putovanja prepustate.
Definitivno preko Nomada izlet u saharu!! zasto?? jer idete svo vreme dzipovima, toyota land cruiserom. Sto je to prednost? Jer stanete kad zelite, pravite pauzu kad zelite, dogovarate se sve sta kako zelite, koliko... Vodic Marko je extra lik, opusten a sa druge strane da vam sve zive informacije. Druge agencije rade izlet u saharu busom a tek onda angazuju dzipove da vas prevezu malo po pustinji. Pa se vi uklapajte medju 50 ljudi u busu...
Najbolje je otici na kruznu turu po Sahari 3 dana, ali to je vec specijalna tura. Stvarno se ima sta videti i taj izlet u Saharu vredi svaki euro i bez toga odlazak u Tunis gubi smisao.
Tunis i Kartagina su isto prelepi na svoj nacin. Puno istorijskih znamenitosti, muzeja, sucevaljanja raznih kultura...
Opet preporucujem Nomad jer ispostuju sve sto kazu, jednostavno vam nije zao vec bas drago da ste njima uplatili aranzman jer se potrude za svaki cent i daju vise od drugih.
Eh, najbokji vozac vam je Muhamed (Ali) koji uvek vozi vodicev-Markov dzip.
Skupite se u njegov dzip oni koji vole reli voznju, koju mogu da uzivaju u tome sta taj fenomenalni vozac moze i SME da izvuce iz te Toyote.
Napomena: OBAVEZNO kupite salove, suvenire u EL DZemu ili Keruanu. Sal u El Jemu je 1 din ako se cenkate (onaj bolji) a ona arapska marama sa onom gumom na celu isto 1 din, dok je u Yasminu 4din u radnjama sa fixnim cenama.

Jasmin Hamamet je za svaku preporuku. tipicno evropsko letovaliste koje se dosta razlikuje napr od Sus-a ili Hamameta gde imate dosta domaceg zivlja i ne verujem da ce se svakom dopasti arapska (ne)cistoca. Mada u svim mestima je turisticka zona odvojena od domaceg zivlja.
U Jasminu je sve mnogo sredjenije i cistije i zato sam odabrao moj godisnji tamo provesti. Ali, sa druge strane necete osetiti onda domaci "smek", jer neko to zeli. Meni je bilo drago da nisam osetio taj "smek" za vreme celog letovanja. Dosta mi bilo da to osetim na izletima.
Jasmin mozda nije prenatrpan kaficima i diskottekama, jer su to vise restorani, kafici hotela i to sto sam bio u predsezoni. Ceo Jasmin je ustvari komplex hotela.
Hoteli su kategorizovani po arapskom sistemu i daleko je to od evropske kategorizacije. Da budete nacisto unapred sa tim.
U svakom slucaju preporucujem Jasmin i odlazak u Tunis kako za sam odmor, tako i za kulturnu edukaciju a i za provod (mada onda vise Sus).
Tunis je izuzetno bezbedna zemlja, milicija stroga prema domacem zivlju dok turistima je izuzetno naklonjena i na usluzi u svakom trenutku.
cene u restoranima, kaficima su cak i nize od nasih, daleko nize od Cg primorja. Nekog sshopinga markirane robe bas i nema ali u Tunis se i ne ide radi toga.
Svi ljubazni i voljni za trgovinu.
Pazite na prvoponudjene cene kod cenkanja. Pogledajte prvo cene u radnjama sa fixnim cenama i nek to bude reper. Obicno kod cenkanja vam daju 10x vecu cenu!!! oprez!

Eh, da... trave uopste nije bilo u Yasminu u periodu 15-27 maja 2008. Od meduza ni traga. Ta prica je prenaduvana. Mozda u avgustu ih ima ali u maju ih nije bilo.
More je na pocetku bilo hladnjikavo pa smo se kupali u bazenua suncali na plazi. Sunce je jako opsasno i pazite da se ne isprzite prvi dan kao ja iako sam imao kremu 50+. Od 20-og maja je vec uveliko bilo kupanja. ima talasa i taman su, aqua terapija :)
Obala je sva peskovita, mekana. Ipak more nije tako providno kao napr na Tasosu.

PREPORUCUJEM TUNIS zbog celokupne ponude u smislu i more i kulturno istorijski spomenici. Znaci i opustanje i edukacija. Jedini minus je manjak shopinga ako to uopste moze biti minus.

Cene pristupacne, zemlja bezbedna, i relativno cista (ako se uzme u obzir da je to arapska zemlja).
 
Poslednja izmena:
Bila sam u drugoj polovini maja u Port el Kantauiu. Samo cu dati moj komentar o moru i vremenu...
Bilo je pretezno suncano, a dva dana oblacno. Jedan oblačan dan more je bilo crno od trave.
Ostale dane , a posebno pred kraj, more je bilo fenomenalno! More je mnogo lepse nego sto sam zamisljala. Beli pesak na playi i kristano cisto tirkizno prozirno more. Kad odete dublje vec ima trave po dnu pa nije takva boja. Meni je more cak izgledalo lepse nego na slikama plaza koje sam videla u Egiptu, jer je pesak svetliji pa je i more lepse. Jedino je lutrija sa tom travom, da li cete imati neki dan sa morem punim trave ili meduza koje mi nismo videli. More je bilo za kupanje tek posle 20.maja.
 
ove godine po prvi put planiramo da idemo u tunis na letovanje. sem utisaka sa slika gde sve izgleda ok, drugih informacija nemamo. zato ako je neko vec bio molim za neke savete. mi razmisljamo o soussu i hotelu hana beach. sta mislite o tome. ako je neko bio u ovom hotelu molim za neke informacije. unapred hvala

Ja sam bila u januaru preko agencije jolly na dočeku nove godine u sossu hotel marhaba sa dve zvezdice i bilo je fenomenalno!!! Bez obzira na hotel sa dve zvezdice koji je bio sasvim pristojan, klopa je bila raznovrsna počev od raznih svežih salata do uvek toplog mesa i priloga, ma svašta, a sobe, svakoga dana nameštene i obavezno čisti peškiri!!! Sve to ne bi bilo to da nismo imali odličnog vodiča Dejana koji nas je vodio na razne izlete po čitavom Tunisu i pričao divnu istoriju za svaku destinaciju na kojoj smo se našli. Čovek je neumoran!!!
Zaista preporučujem mesto Sosse i agenciju Jolly!!!!!
 
Neke nase agencije imaju fine ponude za Tunis krajem juna.
Zna li neko iz iskustva kakvi su hoteli Colisee Beach (najjeftiniji, 2*, u Hamametu), Kheops (u Nabelu), Les Pyramides?
Za Nabel sam negde procitao da je ruzno i prljavo mesto - pretpostavljam da su Hamamet i Port el Kantui najlepsi?
Neko spominje travu, neko meduze, vidim da je i plicak dugacak? Sve u svemu, kakve su plaze i more?
I meni najvaznije, kakva je klopa u hotelima?;-)
 
Za toliko zvezdica u Tunisu ako volis da jedes ponesi od kuce inace pisi propalo,mrsava i neraznovrsna hrana u hotelima sa 2 i 3 zvezdice a salata ceo dan stoji nije sveza kao u hotelima sa 4 i 5 zvezdica.More je okej a za travu i meduze zavisi od srece,mesta za odmor su Jasmin Hamamet i port el katanui.
 
ajd i ovde da kazem nesto.
bio u tunisu prosle godine u avgustu (6-16), u portu el kantaui-ju, hotel marhaba palace 4*, prvo hotel je odlican, plaza je hotelska sa besplatnim lezaljkama i suncobranima, lokalnim stanovnicima je ulaz u hotel i na plazu zabranjen. plaza i more su bili fantasticni, more cisto i toplo bez meduza.
sus nikome ne preporucujem jer je veliki i prljav grad a ni jedan hotel nema svoju plazu nego su gradsku plazu podelili na neke bokseve pa im je to kao hotelska plaza.
port je malo mesto sa lepom lukom za jahte i manje brodice i gradjeno je u evropskom stilu tako da je jako prijatno i veoma cisto. u tunisu vazi za elitno letovaliste tako da mnogo tunizana i drugih bogatijih arapa dolaze u port na letovanje.
port je par kilometara udaljen od susa i dobro je povezan svim vrstama prevoza tako da vam nije daleko ako hocete da izadjete navece.
u samom portu nema nekog narocitog nocnog zivota jer je vise koncipiran kao mesto za porodicni odmor.
moja preporuka je da u tunis ne idete u hotel ispod 4* jer je sve ispod dosta losije i po pitanju hrane, higijene i svega ostalog, a razlika u ceni izmedju 3* i 4* je mala.
sto se tice izleta u pustinju po meni jeste precenjen ali kad ste vec tamo zasto propustiti i to, ionako u tunisu vam je sve jeftino tako da ce vam to biti ubedljivo najskuplja stavka letovanja.
mene licno pustinja nije nesto odusevila, osim naravno lokaliteta gde je sniman star wars :), ali zato rimski amfiteatar i ostale stvari su vredne puta. nas vodic je bio covek po imenu Anis, tunizanin je i covek em sto je obrazovan, em sto govori par jezika tecno izmedju ostalih i srpski, em sto je brinuo o putnicima maksimalno, a informacija iz istorije i danasnjice ima milion - za svaku preporuku.

cene u tunisu su na nivou cena u beogradu ili su nize, alkohol se ne toci osim u par kafica i dosta je skup, imate njihovo domace pivo ali posto nisam ljubitelj piva nisam ga probao. sve u svemu tunis je ok za odmor, prilicno jeftin za nase uslove i vredi otici u svakom slucaju

pozdrav svima
 
Izlet u saharu jer neizostavan. Bez toga glavnu bit putovanja prepustate.
Definitivno preko Nomada izlet u saharu!! zasto?? jer idete svo vreme dzipovima, toyota land cruiserom. Sto je to prednost? Jer stanete kad zelite, pravite pauzu kad zelite, dogovarate se sve sta kako zelite, koliko... Vodic Marko je extra lik, opusten a sa druge strane da vam sve zive informacije. Druge agencije rade izlet u saharu busom a tek onda angazuju dzipove da vas prevezu malo po pustinji. Pa se vi uklapajte medju 50 ljudi u busu...
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Molim te pomozi mi... Ja idem 03.07. preko Argusa ali oni imaju organizovan prevoz autobusom... gde ja mogu da pronadjem Nomad agenciju
 
Herbuts... Molim te pomozi mi....Idem 03.07. u Hamammet preko Argusa. Oni imaju organizovani prevoz za Saharu autobusom... Gde bih mogla da pronadjem Nomad agenciju jer po tvom iskustvu oni su najbolji...
 
Da li je neko bio u mestu Nabel u blizini Hamameta? Hotel Les piramides? Neka sugestija. Vec idem tamo, tako da ako je nesto bas lose, nemojte mi reci direktno. Hvala u svakom slucaju. :)
 

Back
Top