Tumačenje Svetog Pisma: u duhu Predanja ili samostalno? Pitanje razlika i njihovog nadilaženja

У причи се не помиње зашто Хананејка није доследна Исусове пажње, осим то што није јеврејка. А он је са висине гледа али не примећује, а када му се обрати он је спушта на ниво џукеле.
O ženo, velika je vjera tvoja; neka ti bude kako hoćeš!
 
Nakon što ju je ponizio. Toliko o njegovoj ljubavi.
Čovek koji gleda samo jednu stranu kocke, rećiće da je samo u pitanju kvadrat.
Tako i ovo.
Ako gledaš samo deo o psima, to će ti i biti glavni zaključak.
Ako pogledaš celinu ove scene, vidiš širi smisao: smisao izazivanja dubine vere i pokazivanja primera ostalima...
 
Nakon što ju je ponizio. Toliko o njegovoj ljubavi.
Starogrcka rec koju je Isus upotrebio nazvavsi je zenom je ``yinai``. Ta se je rec upotrebljavala prilikom oslovljavanja zena visokog roda, kraljica ili carica.

Tako ju je nazvao pred svima, da bi pokazao koliko postovanje ima prema njoj i da bi drugi mogli shvatiti da mu nije ni najmanje bila namera da je nipodastava vac da njenim primerom pokaze da jedna takva vera ima kraljevsko dostojanstvo u Njegovim ocima.
 
Starogrcka rec koju je Isus upotrebio nazvavsi je zenom je ``yinai``. Ta se je rec upotrebljavala prilikom oslovljavanja zena visokog roda, kraljica ili carica.

Tako ju je nazvao pred svima, da bi pokazao koliko postovanje ima prema njoj i da bi drugi mogli shvatiti da mu nije ni najmanje bila namera da je nipodastava vac da njenim primerom pokaze da jedna takva vera ima kraljevsko dostojanstvo u Njegovim ocima.

Ne morate baš toliko da mi vređate inteligenciju.
 
Pokušavaš da predstaviš nešto što je loše kao nešto što je dobro.
Evo probaj sam da proniknes u reci Jevandjelja imajuci na umu i objasnjenje koje je dato i tvoje licno poimanje, pa kako ih shvatas, tako nek bude :)

22. И гле, жена Хананејка изиђе из оних крајева и повика му говорећи: Помилуј ме, Господе, сине Давидов, кћер моју много мучи ђаво!
23. А он јој не одговори ни ријечи. И приступивши ученици његови мољаху га говорећи: Отпусти је, јер виче за нама.
24. А он одговарајући рече: Ја сам послан само изгубљеним овцама дома Израиљева.
25. А она приступивши поклони му се говорећи: Господе, помози ми!
26. А он одговарајући рече: Није добро узети хљеб од дјеце и бацити псима.
27. А она рече: Да, Господе! али и пси једу од мрва што падају са трпезе господара њихових.
28. Тада одговори Исус и рече јој: О жено, велика је вјера твоја; нека ти буде како хоћеш! И оздрави кћи њена од онога часа.
 
Evo probaj sam da proniknes u reci Jevandjelja imajuci na umu i objasnjenje koje je dato i tvoje licno poimanje, pa kako ih shvatas, tako nek bude :)

22. И гле, жена Хананејка изиђе из оних крајева и повика му говорећи: Помилуј ме, Господе, сине Давидов, кћер моју много мучи ђаво!
23. А он јој не одговори ни ријечи. И приступивши ученици његови мољаху га говорећи: Отпусти је, јер виче за нама.
24. А он одговарајући рече: Ја сам послан само изгубљеним овцама дома Израиљева.
25. А она приступивши поклони му се говорећи: Господе, помози ми!
26. А он одговарајући рече: Није добро узети хљеб од дјеце и бацити псима.
27. А она рече: Да, Господе! али и пси једу од мрва што падају са трпезе господара њихових.
28. Тада одговори Исус и рече јој: О жено, велика је вјера твоја; нека ти буде како хоћеш! И оздрави кћи њена од онога часа.

Ovo je već igra pokvarenih telefona. Ovde su stvari više nego očigledne bez obzira što je Isus njoj izašao u susret on ju je izvređao i ponizio mislim o čemu pričamo? Kakva dubina jevanđelja? Opet vređaš inteligenciju ne samo moju već i drugih ljudi pošto je ovo ipak javna diskusija.

Eto samo jevrejima tako da Isus Hrist nema veze sa nama Srbima. A ono što je posthumno rekao krstite ostale narode u ime moje nauke ništa ne znači.
 

Back
Top