Quantcast

Tumačenje Svetog Pisma: u duhu Predanja ili samostalno? Pitanje razlika i njihovog nadilaženja

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.301
У причи се не помиње зашто Хананејка није доследна Исусове пажње, осим то што није јеврејка. А он је са висине гледа али не примећује, а када му се обрати он је спушта на ниво џукеле.
O ženo, velika je vjera tvoja; neka ti bude kako hoćeš!

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.301
Nakon što ju je ponizio. Toliko o njegovoj ljubavi.
Čovek koji gleda samo jednu stranu kocke, rećiće da je samo u pitanju kvadrat.
Tako i ovo.
Ako gledaš samo deo o psima, to će ti i biti glavni zaključak.
Ako pogledaš celinu ove scene, vidiš širi smisao: smisao izazivanja dubine vere i pokazivanja primera ostalima...

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.783
Nakon što ju je ponizio. Toliko o njegovoj ljubavi.
Starogrcka rec koju je Isus upotrebio nazvavsi je zenom je ``yinai``. Ta se je rec upotrebljavala prilikom oslovljavanja zena visokog roda, kraljica ili carica.

Tako ju je nazvao pred svima, da bi pokazao koliko postovanje ima prema njoj i da bi drugi mogli shvatiti da mu nije ni najmanje bila namera da je nipodastava vac da njenim primerom pokaze da jedna takva vera ima kraljevsko dostojanstvo u Njegovim ocima.

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
3.771
Starogrcka rec koju je Isus upotrebio nazvavsi je zenom je ``yinai``. Ta se je rec upotrebljavala prilikom oslovljavanja zena visokog roda, kraljica ili carica.

Tako ju je nazvao pred svima, da bi pokazao koliko postovanje ima prema njoj i da bi drugi mogli shvatiti da mu nije ni najmanje bila namera da je nipodastava vac da njenim primerom pokaze da jedna takva vera ima kraljevsko dostojanstvo u Njegovim ocima.
Ne morate baš toliko da mi vređate inteligenciju.

south railroad

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.783
Pokušavaš da predstaviš nešto što je loše kao nešto što je dobro.
Evo probaj sam da proniknes u reci Jevandjelja imajuci na umu i objasnjenje koje je dato i tvoje licno poimanje, pa kako ih shvatas, tako nek bude :)

22. И гле, жена Хананејка изиђе из оних крајева и повика му говорећи: Помилуј ме, Господе, сине Давидов, кћер моју много мучи ђаво!
23. А он јој не одговори ни ријечи. И приступивши ученици његови мољаху га говорећи: Отпусти је, јер виче за нама.
24. А он одговарајући рече: Ја сам послан само изгубљеним овцама дома Израиљева.
25. А она приступивши поклони му се говорећи: Господе, помози ми!
26. А он одговарајући рече: Није добро узети хљеб од дјеце и бацити псима.
27. А она рече: Да, Господе! али и пси једу од мрва што падају са трпезе господара њихових.
28. Тада одговори Исус и рече јој: О жено, велика је вјера твоја; нека ти буде како хоћеш! И оздрави кћи њена од онога часа.

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
3.771
Evo probaj sam da proniknes u reci Jevandjelja imajuci na umu i objasnjenje koje je dato i tvoje licno poimanje, pa kako ih shvatas, tako nek bude :)

22. И гле, жена Хананејка изиђе из оних крајева и повика му говорећи: Помилуј ме, Господе, сине Давидов, кћер моју много мучи ђаво!
23. А он јој не одговори ни ријечи. И приступивши ученици његови мољаху га говорећи: Отпусти је, јер виче за нама.
24. А он одговарајући рече: Ја сам послан само изгубљеним овцама дома Израиљева.
25. А она приступивши поклони му се говорећи: Господе, помози ми!
26. А он одговарајући рече: Није добро узети хљеб од дјеце и бацити псима.
27. А она рече: Да, Господе! али и пси једу од мрва што падају са трпезе господара њихових.
28. Тада одговори Исус и рече јој: О жено, велика је вјера твоја; нека ти буде како хоћеш! И оздрави кћи њена од онога часа.
Ovo je već igra pokvarenih telefona. Ovde su stvari više nego očigledne bez obzira što je Isus njoj izašao u susret on ju je izvređao i ponizio mislim o čemu pričamo? Kakva dubina jevanđelja? Opet vređaš inteligenciju ne samo moju već i drugih ljudi pošto je ovo ipak javna diskusija.

Eto samo jevrejima tako da Isus Hrist nema veze sa nama Srbima. A ono što je posthumno rekao krstite ostale narode u ime moje nauke ništa ne znači.