Trojansko more - Panonsko more u doba antičke Troje

Ne znam šta si hteo da kažeš? Na ovom linku se nigde uopšte ni ne pominje Deukalion.

Uzmi Ovdijevu Metamorfozu npr. Deukalionov potop pripada jednoj prapovesti, davnašnjem vremenu koje se u viziji antičkog čoveka odvilo daaaavno pre. Mnogo pre Trojanskog rata.
Ko ti je taj Ovidije , mora da je neki vrhunski naučnik , a njegovi dokazi pouzdani ?
 
Цела та теорија се своди на то да је у време Хомерове Троје постојало Панонско море. Значи у старту отпада јер без Панонског мора теорија о Хомеровој (подвлачим "Хомеровој") Троји на том подручју је неодржива али то није једино што је обара...... Свакако се слажем да је Панонско море далеко новијег датума него што то званична историја представљаж.. Има доста ствари које износи људи који подржавају ову теорију, а које могу бити тачне али неке су једноставно спој чињеница и маште где се добила абнормално нереална слига нечега. Чак и да је Дунав био довољно широк да подсећа на море Хомерова Троја је имала јаку стратешку локацију, а трговина се одвијала у Медитерану, Јадрану.....тешко да је та Троја уз Дунав имала значај као она Хомерова...


Античка историја је читава окренута ка Истоку и Медитерану било да пратиш званичну историју или ону незваничну....северно је било неприступачније за живот него данас..... Зато су сви походи ишли на исток у то време јер северно није имало шта да се освоји и да се посебно добије, људи су у то време у северним деловима Европе живели на знатно нижем цивилизацијском и сваком другом нивоу него на Медитерану где је све врвело од могућности и сад ови бране Троју од Ахајаца на Дунаву да Ахајци не би могли да запуцају на север и отму пингвине или коју бунду успут...... А тешко да су имали шта да отму у тој дунавској Троји која се налазила на ивици тадашњег света према тој теорији...

Хомерова Троја у самом Скадру или околини је локација на коју треба обратити пажњу..
Homerova troja u skadru hahaha. Ma je l ti to ozbiljno
 
Šta pišu istoričari o Deukalionovom potopu , za razliku od nekih picopjevaca .

Ništa, pa nije to istorijski događaj da bi se njime bavili istoričari.

Suština moje objave je bila da po tradiciji Deukalionovo potop pripada periodu daaaaavno pre Trojanskog rata. Davno, u onom smislu u kojem trački konjanik perdatira Drugom svetskom ratu.
 
Ništa, pa nije to istorijski događaj da bi se njime bavili istoričari.

Suština moje objave je bila da po tradiciji Deukalionovo potop pripada periodu daaaaavno pre Trojanskog rata. Davno, u onom smislu u kojem trački konjanik perdatira Drugom svetskom ratu.

Kaki si ti rvat , kad ne čitaš vaše naučne radove?

1707852970732.png
 
Dardanov potop u 4. milenijumu
" Poslednje velike katastrofe poznnate u ovom delu sveta , koje su pomerale kulturne i civilizacijske tokove , su Dardanov potop u 4. milenijumu i veliki cunami izazvan erupcijom vulkana Santorini sredinom 2. milenijuma pre h. e. " --- citat iz - Civilizacija oblutka - od Ljubivoje Jovanovic Jack
Ostaje nam još da saznamo od Ljubivoje Jovanovic Jack gdje je pronašao podatak i tko je taj tko zna kada se dogodio Dardanov potop ?

Ljubivoje Jovanovic Jack
Речник Грчке и Римске митологије, 2 изд.Д.Срејовић,А.Ц.Кузмановић 1987. Књ.Задруга, Београд.
 
@OIlija evo ti Parska hronika, koja je u hronološkom redosledu postavila događaje.

https://epigraphy.packhum.org/text/77668

Po tradiciji hronike sa Para, Deukalijanov potop se odvio 1529. ili 1528. godine, a Trojanski rat od 1217. do 1208. godine pre naše ere.

Ne postoji bukvalno niti jedan jedini razlog da se hronologija okrene naopačke i da se, u bilo kakvom kontekst, Deukalijanov potop prebaci kao nešto što je zapravo sledilo nakon rata, kada ga bukvalno sve stavlja kao nešto što mu je značjno prethodilo.
 

Bilo mi je čast i zadovoljstvo gostovati na Prvom programu radija Crne Gore kod Miška Đukića ! Miško je i sam vredni istraživač pa je emisija puna novih saznanja i potvrda za stara . Hvala Miško na divnom druženju ! Upoznajte se sa Miškom Đukićem i njegovim delokrugom.

Jesam li ja to dobro razumeo da se tebi zapravo isprva javilo da je Troja tu?
 

Sve je rečeno u videu i potomnjem intervjuu.
Ne zalazim u geologiju ni istoriju i arheologiju.Sećam se da mi je baba pričala, na pomen Gvozdene kapije, da su je ljudi napravili, tj. probili planinu, da otekne more, a zadnje udare u proboju su uradili najstariji ljudi u narodu, jer su znali da će ih bujica odneti. Moja baba nije bila pismena, u Vojvodinu je došla iz Like, međutim od svog oca i dede je slušala priču o moru koje je oteklo kroz Đerdap.
 
Ne zalazim u geologiju ni istoriju i arheologiju.Sećam se da mi je baba pričala, na pomen Gvozdene kapije, da su je ljudi napravili, tj. probili planinu, da otekne more, a zadnje udare u proboju su uradili najstariji ljudi u narodu, jer su znali da će ih bujica odneti. Moja baba nije bila pismena, u Vojvodinu je došla iz Like, međutim od svog oca i dede je slušala priču o moru koje je oteklo kroz Đerdap.
HVALA na ovom predanju !
 

Back
Top