Trebaju mi vezbe za donje trbusnjake!

Stavi ti lepo tegove za noge oko nogu ,lezi na pod ruke nasloni na pod iza glave sa sakama okrenutim na gore,radi do otkaza samo podizanje nogu ispravljenim u zglobu kolena,s tim da pri spustanju noge ne dotaknu pod,onda radi do otkaza sve isto samo sa pilates loptom izmedju stopala,i do otkaza radis sledecu vezbu za koju ti treba partner: legnes na ledja a partner stoji rasirenih nogu tacno iznad tvoje glave ti se rukama uhvatis za njkegove skocne zgloboje i podignes noge ispravljene u zglobu kolena 9o stepeni u odnosu na trup,onda partner jako gura tvoje noge u svim pravcima,bez da one dotaknu pod i vezbu radis to brze..... sve vezbe angazuju donji pripoj ...srecno.....
 
Inace za lepo i ravnomerno razvijene trbusnjake( sto nema veze sa rasporedom plocica to je genetski) treba da se trudis da biras vezbe gde ce se istovremeno oba misicna pripoja priblizavati jedan drugom.
Nije greska raditi vezbu za gornje pa vezbu za donje ali je mnogo efikasnije da to spojis u jednu vezbu
Kao sto su na primer:
zgrcka
sklopka
podizanje ramenog pojasa zajedno sa nogama
itd.
bitno je da se pripoji priblizavaju jedan drugom jer je tada kontrakcija kompletna
 
I jos jedna bitna stvar :)
Usredsredi se na vezbu ,vuci samo trbusnjacima , zavrsni polozaj zadrzi 3 sekunde, tako pravilnih trbusnjaka sa priblizavanjem oba pripoja neces moci ni 20 da uradis,jer ne ucestvuju drugi misici,iskljuci ruke skroz,ne hvataj zalet,pokusaj da samo trbusnjacima povuces trup i zadrzis taj polozaj 3 sec.
ukoliko ne osetis da te peku trbusnjaci ne radis pravilno i pokusaj ponovo
 
Pazi dobio si mnogo predloga ovde ,koliko vidim i nisi odusevljen , zapamti da je koncentracija jako bitna,moras da iskljucis sva pomagala ,druge misicne grupe,1000 trbusnjaka na osnovu zaleta i nepravilnog rada, veruj mi da 50-ak pravilno odradjenih trbusnjaka moze da ti napravi pakao od zivota, :) znaci samo je bitno da ih pravilno radis , lepo prekosutra ili kad si vec planirao trudi se da samo trbusnjacima povlacis trup i nicim vise.
Evo npr.cesta je greska kod klasicnih trbusnjaka (podizanje trupa sa savijenim kolenima) sto u velikoj meri ucestvuju misici karlicnog pojasa,obicno ljudi zaglave noge negde i nisu ni svesni koliko karlicni pojas , i ono pocetno cimanje trupa iz te zamke ucestvuje vise nego trbusnjaci,i onda kazu pa ja mogu da uradim 500 trbusnjaka,nije poenta u broju i brzini poenta je u kvalitetno odradjenom treningu pa makar to bilo i 30 trbusnjaka.
 
malo je bolje...ali samo za nijansu...vec duze vreme radim samo donje ali sam od skora poceo kompletno...
okacicu sliku za neki dan.sad idem u skolu pa ne mogu da se slikam sad...najverovatnije da cu se slikati sutra,a mozda i pri kraju sutrasnjeg dana okacim sliku a ako ne onda prekosutra...
pozz. i hvala na pomoci...
 
postavljao sam temu koja je vezana za trbusnjake.sad sampopravio liniju i trbusnjaci mi izgledaju ovako:
six-pack-abs-img_1692.jpg

kako da vezbam samo donje 2 plocice?
zasto tako stoje?:dontunderstand:kako da ih dobro da ih rasporedim?
npr:
PHE1327.jpg

trči.....:ok: mnogo.........plivaj.........:ok:.......mnogo..........i problem rešen:mrgreen:
 
imam 2 tega...super su...mogu da budu 3,5,7.5,10,12.5,15,17.5 kg...
sa njima vezbam ruke,ramena i grudi...

onda nemoj da kupuješ taj "ab đavo" :hahaha: ili kako li mu je već ime:D
radi aerobne vežbe trčanje plivanje boksovanje u džak, radi srca i da održiš liniju, da sprečiš gomilanje sala
sa tegovima vežbaj ovo standardno, i nemaš šta da brineš.

za trbušnjake traži ovo
sebr2452-cf306-abdominol_bench.jpg


to ti je za gornji par kod pleksusa, za sredinu su sasvim dobri klasični, a za donji par, legneš na klupu tako da ti komplet noge budu u vazduhu spojene jedna do druge, i od horizontale do vrha, ali za početak ako ti je teško savij noge u kolenima :ok: i to ti je to....

nadam se da sam pomogao
 

Back
Top