Trebaju mi vezbe za donje trbusnjake!

prvo se rade donji trbusnjaci pa bocni pa gornji jer se prilikom vezbanja donjih trbusnjaka zagrevaju bocni, kad radis bocne zagrevas gornje...

predlog, ono sto ja radim :

1.sedi na pod digni noge 20 cm od poda i siri i skupljaj noge kao makazama da seces
2.isti stav pravi nogama krugove ka spolja
3. krugovi ka unutra
4. lezi na pod dizi jednu nogu pa drugu do 90 stepeni
5. dizi obe noge do 90 stepeni
odmor izmedju vezbi pola minuta ili vise koliko ti je potrebno isto vazi i za ponavljanja
to su ti 5 najobicnijih vezbi za donje trbusnjake, ima ih jos puno ali najbolje je da sam probas da vidis sta ti odgovara ja radim trbusnjake od od svoje 14-15 godine (sad imam 26) probao sam puno vezbi i nasao sta meni odgovara to ces morati i ti

trcanje ce ti pomoci u jacanju trbusnjaka ali ne trcanje nogu pred nogu nego malo jaci tempo...

probacu i to.zvuci mi nekako poznato.a sad se secam jedan drug mi je pominjao slicne vezbe.ali.... :think: ja mislim da trcanje smanjuje salo a da ne pomaze u jacanju trbusnjaka.Ili mozda gresim???:rumenko:
a po koliko serija da radim dnevno.ako treba mogu i da okacim neku sliku da vidite kako izgledam.(ako uspem da okacim na forum,to mi ne ide bas najbolje)
 
pogledaj kako izgledaju sprinteri u atletici, sam intenzitet treninga dovodi do jacanja misica, dok recimo dugoprugasi su sa mnogo manje misica( ne tako razvijeni), to ti je obican primer prvo sto mi je palo na pamet,
vezbe mozes da radis za pocetak po 30 u seriji pa 30 sekundi pauza
na svaka tri vezbanja( tri dana) povecavaj po 5 ili 10 ponavljanja do 50 sasvim je dovoljno
 
@jokilip

Momci su ti dali i vise nego sto treba..ovo je dovoljno,ne treba vise pitati.

Kad malo ojacas,umesto po 20,30,50 komada...radi na 2,3 minuta.Znaci makazice,gore dole,obe noge gore dole..i tako 2,3 min pa pola min pauza i tako par serija! Na treninzima kad smo to radili,plakali smo ! :D
 
trazio sam po google NUTRICIJE i nisam nista nasao.
ajde kazite mi.
a ishranu sam MALO sredio.
smanjio sam masti 75%
slatkise50%
grickalice20%
jedem pilece belo meso,cisto svinjsko.
voce,povrce,jaja,mleko.......
Ne treba malo da je sredis :zimag: vec SKROZ da je sredis.
Dakle, izbaci skroz skatkise i grickalice. Znaci da bude 0%
Ostalo jedi normalno. Da naravno... izbaci i hleb z:mrgreen: jer je go#vno.

Polako pravi odluku u zivotu da neces jesti slatkise, niti hleba. I stvarno disciplinuj sebe da to radis. Ta jedna odluka, ima da ti NENORMALNO ulepsa zivot!
 
Nemoj mene da ubacujes u tvoje rebuse :lol:
Salim se. Nastavi da vezbas, gledaj da izdrzis sto vise "peckanja" dok radis trbusnjake. To ce rezultirati u brzim rezultatima. Naravno, kada sam ti gore rekao za nutricije, to znaci sledece:
Kroz tvoj organizam mora stalno da ti kruze kvalitetne nutricije (zbog oporavka tela, preciznije tkiva). I veoma je potrebno da obracas paznju sta jedes. Ako jedes hrane koje se lako vare i dobre su u nutricijama + dodas mesa, verovatno si napravom putu samo trebas znati raspodeli ti to pravilno (recimo, svakih 2 - 3 sata jedes male obroje) 6 obroka dnevno. Po dvo-nedeljnim rezultatima gledas kakva ti je ishrana (da li treba da pojacas ili da smanjis),naravno obracas paznju na trening, da uvek bude naporan.
 

Back
Top