Osam miliona dolara za patike Majkla Džordana

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Smatraju ga jednim od najpopularnijih sportista na planeti, iako već 20 godina ne igra košarku.
Šest pari patika Majkla Džordana prodato je na aukciji u Njujorku u Aukcijskoj kući "Sotbi", za osam miliona dolara.

Nova rekordna cena za prodaju sportske obuće na kolekcionarskim aukcijama kuće „Sotbi“.
Šest pari „Er Džordan" patika, po jedna iz finalnih utakmica šampionske serije 1991, 1992, 1993, 1996, 1997. i 1998. godine, prodato je na aukciji.

Kako je istakao Bram Vaktert, predstavnik Aukcijske kuće „Sotbi“, ovo je podsetnik na trajni uticaj Majkla Džordana na svet sporta i opipljivi artefakt njegovog statusa košarkaške legende.Aukcijska kuća „Sotbi“ nije otkrila ime prodavca, ali je rekla da je reč o „privatnom američkom kolekcionaru“ koji je kupio džordan patike od dugogodišnjeg izvršnog direktora Čikago Bulsa.

"Džordan je prvi put poklonio svoje patike klubu posle prvenstvene utakmice 1991.godine i od tada je nastavio da to čini svake godine“, navodi se u saopštenju aukcijske kuće.

Petostruki MVP lige i dvostruki osvajač zlatne olimpijske medalje, Džordan je bio toliko izuzetan igrač da ga je bivši komesar NBA Dejvid Stern 1992. nazvao „standardom po kome se meri košarkaška izvrsnost“.


(rts)
 
Kuda ide ovaj svet ?
Ok, svaka cast Majklu Džordanu ali da li je normalno da se njegove patike prodaju za osam miliona dolara

Потпуно нормално.

Људи који имају пара, знају како да користе свој новац.

Вероватно ће за пар година тај пар патика вредети 10 или више милиона.
 
da imam tih 8 miliona dolara potrošila bih na neke lepše stvari nego što su košarkaške patike..
Očito da patike košarkaške zvezde koštaju toliko jer neki prosto imaju i žele toliko da ih plate. Ljudski život je npr. jeftin, ali zato patike neke mega ličnosti... to je nešto što treba držati u staklima, čuvati od vlage, grinja i prašine, kao, Bože me 'prosti, neku svetinju. Jeste bitan, jeste virtuoz, jeste nezaboravan... ali te patike, i da ih dobijem na poklon, bi mi spale u višak drangulija-šta će mi to, koju svrhu ima, i samo bezveze zauzima prostor! :zcepanje:
 
Očito da patike košarkaške zvezde koštaju toliko jer neki prosto imaju i žele toliko da ih plate. Ljudski život je npr. jeftin, ali zato patike neke mega ličnosti... to je nešto što treba držati u staklima, čuvati od vlage, grinja i prašine, kao, Bože me 'prosti, neku svetinju. Jeste bitan, jeste virtuoz, jeste nezaboravan... ali te patike, i da ih dobijem na poklon, bi mi spale u višak drangulija-šta će mi to, koju svrhu ima, i samo bezveze zauzima prostor! :zcepanje:
prosao sam pored poznatih ljudi holivudskih zvezda,pisaca,pevaca i bilo me bas briga..ljudi kao ljudi.nego, ljudi su od njih napravili svetinju
 
prosao sam pored poznatih ljudi holivudskih zvezda,pisaca,pevaca i bilo me bas briga..ljudi kao ljudi.nego, ljudi su od njih napravili svetinju
Takođe-kao kasirka i barmen-ka (Kako smešno zvuči barmen+ka, ali kasirka ne!), imala sam prilike da uslužim i ugostim famozna imena naše estrade-a tretirala sam ih kao "obične" ljude, što uglavnom i jesu. Ok, izleti utisak da sam ih prepoznala, ali samo kroz osmeh i pogled. Svako je u svom nekom domenu "zvezda". Postoje vidljive, i nevidljive zvezde. Možda smo i ti i ja u nečijim očima nekakve zvezde, a bavimo se poslovima koji se ne snimaju, ne prate viralno, ne šljašte, i ne traže nikakvu zvezdanost uostalom.
 
Haha imao sam ranije ovaj model patika i secam se uzeo sam ih bio za 100-tinak evra u nekom outletu.

Mada iskreno iako volim Air Jordan patike i danas nekako vise kul i mnogo veci fazon je bilo nositi ih ranije, jer ranije dzordanke je furalo mozda 20,30 likova u celom Beogradu a sad ih nose i devojcice i svi zivi (pogotovo one Air Jordan 1), ali ranije se znalo ono cim furas dzordanke ili slusas Hip Hop ili se lozis na basket ili i jedno i drugo i to je na neki nacin bio kao znak raspoznavanja medju likovima slicnih interesovanja i ono furati dzordanke imalo je neku posebnu draz i neku tezinu da tako kazem, sad nekako izgubile su tu ekskluzivnost, postale su previse mejnstrim (pa i bezobrazno skupe i kao neki statusni simbol a realno sto se tice materijala i ostalog nisu vise taj kvalitet kao nekad) i nekako izgubile su tu neku draz sto opet ne znaci da ih ne nosim ili da ih ne bi nosio ili da ne volim taj cuveni jumpman logo na svojoj odeci. ;)
 
Smatraju ga jednim od najpopularnijih sportista na planeti, iako već 20 godina ne igra košarku.
Šest pari patika Majkla Džordana prodato je na aukciji u Njujorku u Aukcijskoj kući "Sotbi", za osam miliona dolara.

Nova rekordna cena za prodaju sportske obuće na kolekcionarskim aukcijama kuće „Sotbi“.
Šest pari „Er Džordan" patika, po jedna iz finalnih utakmica šampionske serije 1991, 1992, 1993, 1996, 1997. i 1998. godine, prodato je na aukciji.

Kako je istakao Bram Vaktert, predstavnik Aukcijske kuće „Sotbi“, ovo je podsetnik na trajni uticaj Majkla Džordana na svet sporta i opipljivi artefakt njegovog statusa košarkaške legende.Aukcijska kuća „Sotbi“ nije otkrila ime prodavca, ali je rekla da je reč o „privatnom američkom kolekcionaru“ koji je kupio džordan patike od dugogodišnjeg izvršnog direktora Čikago Bulsa.

"Džordan je prvi put poklonio svoje patike klubu posle prvenstvene utakmice 1991.godine i od tada je nastavio da to čini svake godine“, navodi se u saopštenju aukcijske kuće.

Petostruki MVP lige i dvostruki osvajač zlatne olimpijske medalje, Džordan je bio toliko izuzetan igrač da ga je bivši komesar NBA Dejvid Stern 1992. nazvao „standardom po kome se meri košarkaška izvrsnost“.


(rts)
joooooj al su ruzne...pa ne bih ih uzeo ni dzabe.moze da bude poznat koliko god hoce.
 

Back
Top