Tranzitni Saturn i Jupiter

Ma samo lagano, ASC je tek pocetak, onda ide prva kuca,aj' nije stasno, pa druga-nema veze jescu gloginje....a sta cu sa stelijumom u trecoj, karambol dostize vrhunac kada tranzitni Sa dodje na natalni Sa0Me....ali samo polako, ima vremena....uostalom,sta je najgore sto moze da se desi? Da puknem i da me odvedu cike u belom. Besplatan visemesecni odmor ,ako mene pitate.....By: Strelac na delu....kako cemo-lako cemo..:) Poz
 
KAda mi je Saturn tranzitni dosao na Sunce i IC ja sam pocela da zivim sa momkom, sada dolazi na Jupiter, a potom na Merkur....hocu samo da kazem da ni Saturn nije uvijek los...nekad nas naprosto iskusava, a nekad iznenadi prijatno kad to najmanje mislimo da je moguce
 
Zanimljivo je to oko tranzitnog saturna i sade sati, meni su prosli prvi sade sati izmedju 6-7 i 13 godine i koliko se secam nije imao nikakvog uticaja. A pri tom je tranzitirao i preko meseca koji mi je vladar AC.
Izgleda da na decu ne utice.

Proveri sa majkom... ona je tada bila jedini Mesec u vasoj kuci, da li je ona imala nekih dogadjanja..?
Npr. moja majka je imala komplikovanu i u 5 do 12 odradjenu operaciju..sreca. ostade ziva!
Kao dete. ..davno to bese, ali se secam nekog straha u ocima caleta, teskobe. sazaljih pogleda rodbine i komsiluka, tuge..TUGE...

Sledeci Sade sati. osetila sam licno, ja kao Mesec, zena, majka.:(
Preeeeziveeeela! :)
Kako? ....Nekako! :)
 
Meni je saturn na samom DC (u 7. kuci u Vagi) u konjukciji sa plutonom, kvadratu sa suncem i sekstilu sa neptunom. Mislim da trebam vec da spremam atomsko skloniste gde cu da se sklonim u tom periodu! KATASTROFA!!!!
 
Poslednja izmena:
Posto sam na drugoj grani Astrologije, Jupiter stvarno nije tako dobar kao sto se pise.

Sto se tice tranzita Jupitera (trigon) prema mom Jupiteru nije doneo nista dobro.

Dobro je imati u Natalu: Jupiter trigon Uran. Jedna od ove dve planete mora biti u 2.kuci, a druga mora biti vladar 5.kuce: moze se igrati Lotto ili druge igre na srecu.
 
Posto sam na drugoj grani Astrologije, Jupiter stvarno nije tako dobar kao sto se pise.
A na kojoj si grani?:klap:,a sto JU nije dobar?

Sto se tice tranzita Jupitera (trigon) prema mom Jupiteru nije doneo nista dobro.
Pa zavisi od toga kako je postavljen u natalu i cime vlada,a uz to,jesi gledala progresije?
Koja grana astrologije: medicinska astrologija. Uvek naletim na neku smrt.

Veruj mi, da ni Jupiter ni Mesec nisu dobri. Nije ni cudno, sta se bogatasima sve dogadja. Mogli bi se malo zamisliti i biti bolji.

Milja Vujanovic je napisala u svojoj knjizi: u svakom zitu ima kukolja. To je tacno!
 
Koja grana astrologije: medicinska astrologija. Uvek naletim na neku smrt.

Veruj mi, da ni Jupiter ni Mesec nisu dobri. Nije ni cudno, sta se bogatasima sve dogadja. Mogli bi se malo zamisliti i biti bolji.

Milja Vujanovic je napisala u svojoj knjizi: u svakom zitu ima kukolja. To je tacno!

Pa ako su JU i MO npr.vladari 8.kuce onda mogu biti maleficni,nisu losi sami po sebi jer im je priroda beneficna..
 
prihvatanje posla koji moze biti smoran i narusiti zdravlje.

a moze i da znaci pojavljivanje (isplivavanje) neke kronicne bolesti, moze da bude problema sa zubima (to sam cula, jedna zena je u to vrijeme imala teske probleme sa zubima, nijedna operacija nije donosila poboljsanje, stano je imala komplikacije).

a i moze da znaci ucenje kroz posao, tj. kroz muku.
 
Uh Faith, zavisi sve i od aspekata drugih planeta ....i zavisi u kojoj je kuci, znaku, ima milion tumacenja..
Saturn je Veliki Ucitelj i moze vratiti na nesto sto jesi trebala, a do tada nisi naucila..baca na razna iskusenja i ispite ...
 
Saturn mi je u 11.kuci u lavu.Kad je bio u znaku lava prije 3 god.imala sam operaciju,otkriven mi je karcinom.Ma strahote.Sad kad je u djevici(moja 12.kuca u kojoj je i mars)opet muke.Novcani gubici,gubitak posla,depresije.Molim vas moze li mi neko odgovoriti sta mogu ocekivati kad saturn udje u vagu.Vaga je moja1.kuca u kojoj mi je i mjesec.
 
za Saturn u natalnoj karti, zelim dodati nesto, ovo sam samo sve procitala od drugih pa da napisem sve sto znam:

zene sa saturnom (u natalnoj karti) u 5. polju najcesce imaju 1 ili nijedno djete (ali vise iz nekog svog ubjedenja, s ne zbog nekih smetnji)... vjerovatno zato sto imaju pre ozbiljan stav prema djeci...

a da samo kazem i da ovo sve ne mora da bude istina... Maria Theresia je imala saturn u 5. polju kazu... a svi znamo da je imala vise od 1 djeteta...

dali jos netko zna nesto?


Znam tipa koji ima Sa u V, u Skorpiji. Nakon dvoje dece opredelio se za sterilizaciju. I narvno, pokajao...
 
Pa s obzirom na pluton u 5. nema da koci:lol: a sta znaci onda u sinastriji Venera tacno na mom Saturnu:D to dobro?!
Neko mi je rekao da Saturn tu daje dug zivot i da neko smatra da on vlada tom kucom:think: a aspektovan je dobro od Venere i Merkura:)

I ja sam nasla da Sa u VIII moze da da dug zivot, a smrt usled duge, hronicne, prolongirane bolesti. Moze da da i nezadovoljavajuci seksualni zivot s bracnim partnerom .
 
Meni Sa tranzitira VIII poljem, i za sada (mada je jos rano govoriti) nije pravio bitnije nezgode. Naprotiv, dobila sam super posao, a roditelji su mi nedavno kupili stan! (za sta su verovatno odgovorni neki drugi tranziti) Jesu partnerovi prihodi opali, obzirom da je na postdiplomskim pa ne radi i zivi od steka, ali i dalje lezerno. Prole godine mi je pravio opoziciju sa Mo (Ribe) i opet se nista znacajno nije desilo osim sto am bila u bedaku 2 nedelje; nekoliko dana je bilo poprilocno tesko... Videcu sta ce biti kad mi stane na Pl i napravi 180 sa Ve0Ma :confused:
Inace Sa vlada mojim AC-om, a po Vedic-u Sa je u tom slucaju meni funkcionalni benefic, a ne malefic. Znam da ne reba mesati Western i Vedic, ali eto...
 
Meni Saturnov povratak nije ama bas nista znacajno doneo! Npr. burazer se zaposlio u jednoj izuzenoj firmi, drugarica okoncala dugogodisnju vezu, a kod mene nista. Naime, Sa vlada mojim AC-om i smesten je u umetnutoj VII, u Lavu. Niti je doslo do okoncanja veze, niti do braka kako su neki mislili. Status quo na svim poljima. (Mozda nisam prosla tako strasno zahvaljujuci lepim aspektima natalnog Sa sa Ma, Ve, Ju, Pl, i Ne.)
Ali zato kada mi je Ur stao na Mo..... e to je vec drmalo zestoko, zapamticu za ceo zivot!
 

Back
Top