Tranzit cvorova

Neptunijanka

Aktivan član
Poruka
1.731


Kakva su vasa iskustva kada je reci o tranzitima Cvorova preko planeta i polja. Na primer secam se pre oko godinu dana kada mi je Severni cvor prelazio preko Sunca,Venere i Marsa, nije nista po tom pitanju napravio. Ali mi je jedna koleginica skrenula paznju, kako je ona primetila da tranzit severnog Cvora ona vise posmatra kroz kuce, i da se osoba zahvaljujuci njemu izgradi na tom polju ,kroz koje je cvor prelazio a ne toliko na planetu. Tako mi je i bilo. Izgradila sam neki svoj put, plan jer mi je prolazio kroz I polje horoskopa. Ali od sibolike planeta nista. Sada vise posmatram koje ce aspekte zivota da podigne ( polja horoskopa), nego ista drugo. Kakva su vasa iskustva u praksi?
 
Ja nisam pratila do sada nešto specijalno. Trenutno mi je osa čvorova tačno na osi Asc-Dsc pa sam se zainteresovala. :-)
Kad budem imala vremena pogledaću unazad da vidim da li je bilo nekih "sudbinskih" dešavanja za vreme bitnijih tranzita pa ćemo diskutovati. :wink:
 
Ajte ljudi kakva su vasa iskustva?! Tranzit je u pitanju, nista drugo , nista natalno

Moja iskustva u tom pogledu su da se prvenstveno paznja obraca na juzni cvor meseca koji oznacava uvek stvari koje se ne mogu zaobici u globalu i koje "moraju i trebaju" da se dese pod dejstvom planeta sa kojima dolaze u dodir. Kao sto si rekla, severni cvor je pokazatelj nasega rasta i duhovnih stremljenja i daje priliku u kuci gde e nadje i eventualno planeti ako je naglasena u horoskopu, polju koje se njenim dejstvom aktivira, ali tranzitno gledano, ipak sam bivala u situaciji da je juzni cvor "jaci" ili "prakticniji" sa svojim delovanjem. To proizilazi i iz onoga da ljudi najvise nauce kroz bol ili kroz gubitak, krizu, problem, kad im se nesto ne da da bude u tom trenu jer tu stanu i to zapamte. Ono sto im je u trigonima i propusno, oni cesto " prevrljaju" i nisu svesni znacenja nekih olaksica ili dobitaka zbog cega mnogo bolje pamte one kombinacije koje donosi juzni cvor. Ne mora da bude negativan, moze da donese situaciju da ukaze na karmicku krizu, npr. u vezi ili braku, na raskid koji je morao da se dogodi, na bitne susrete kroz 11 polje prijatelja ili saobracaj ili vec gde kako sta zahvati, posebno ako se gleda kao tranzit u odnosu na natalna polja i planete. Ja ga uvek posmatram, i sebi i drugima. Izvini sto nisam stigla pre da dam svoje misljenje ...
 
E, bre Elle :p Ispricacu ti jednom anegdotu, o tome sta je Pedja Petkovic rekao jednoj mojoj prijateljici kada ga je pitala sta znaci njen Severni na Asc. :lol:
Ali stala mu je na zulj , pa je malo odreagovao van svog stila.
Ma, znam to :-D znam i šta znači Severni čvor inače, nešto slično je rekao i Imširagić. Ali ja ga nemam natalno na Asc-u :wink:

Severni čvor jeste tzv. "tačka dobitaka" ali je istovremeno i mamac (baš zato što tu dobijamo i daje nam se), da "preteramo" i navučemo sebi dug, ovoživotni ili karmički (najčešće). To je tačka gde se lako "upecamo" da uzmemo više nego što nam pripada. To je u stvari pravo tumačenje Sev. čvora.

Vipcurlic, u pravu si za Južni čvor jer je to tačka koja nas vuče dole, označava našu prošlost, dugove i ono što treba odraditi, a od toga skoro direktno zavisi koliko ćemo ostale potencijale iskoristiti (pre svega Severnog čvora).
 
Kakva su vasa iskustva kada je reci o tranzitima Cvorova preko planeta i polja.
Preko planeta nisam osecala, dok su polja jako osecala.
11to kad je bilo aktivirano smc-om velike nade su nakvasale, stvorile temelj za neki moj buduci zivot, svi prijatelji koji su sa njim usli u moj zivot su worth mentioning. S druge strane jmc u petom -kraj velike platonske ljubavi
SMC u 10tom -moja karijera je pocela da se formira, ostvarenje nekih dalekoseznijih planova, public image veoma jasno kreiran, s druge strane jmc me ubio ko' zeca -pokrsila sam kucu, dobro da je nisam zapalila, sve sto je bilo vezano za moje korene sam isekla
SMC u 9om selim se tamo negde, kakve sam srece jmc ce mi dati danski za novi jazik :-)
 

Back
Top