Трагедија на Каћком мосту! Погинуло четворо чланова Српске радикалне странке.

Не могу да верујем да још не могу аутомобил да извуку. Каква језива смрт. Целе ноћи сам пратио вести и још не могу од шока да се опоравим.


А, што си онда на самом почетку написао:
.."Вечерас су извукли аутомобил који је био на шест метара дубине"
 
Pretpostavljam da je uzrok neprilagodjena brzina i poledica, vozači znaju da je na mostovima uvek kritično kad je temperatura ispod nule.

znas sta mene fascinira.

fascinira me da su ti mostovi tako slabo obezbedjeni tj nepostojanje zastitne ograde ili postojanje neke umetne zastitne ograde .

da je na tom mostu postojala odgovarajuca zastitna betonska ograda + metalna ne bi bilo sanse da bilo ko moze sa mosta da se surva u kanal tj da to probije.
 
Јомини, како те није срамота, па нема везе Тадић са оградом. ТО је крива нс власт, још од Новковића, а и после њега радикали нису ништа учинили, да је среде. Немој овде ширити политиканство, велика је несрећа да бисмо се овде гложили.
 
Naravno da nedostaje kada su je ovi odvalili kolima!!!!

a zar nije logicno da na mostovima bude prisutna tvrda betonska ograda + limena a ne samo najobicnija limena?

recimo na brankovom mostu u beogradu i vecini drugih vecih mostova imas takvu ogradu

nikad nisam vozio tim putem zrenjanin novi sad pa ne mogu da tvrdim al evo sta kaze jedan posetilac sajta b92:

Ja vozio danas tuda. Nikoga neka ne cudi ovaj dogadjaj. Neocisceno, klizavo, ubitacno. Ko je od Novog Sada do Zrenjanina danas stigao citav, neka slavi ovaj dan kao svoj drugi rodjendan.
(Ed, 14. februar 2009 01:03)

sve u svemu ovde ima i krivice vozaca ali i u velikoj meri krivice preduzeca za puteve i policije koji nisu odgovarajuce obezbedili taj most.

jos sto je najsmesnije ovamo gde sam ja kod nas u ibarskoj imas 1000 mesta gde mozes da se survas a tamo kod vas u vojvodini gde je sve ravno prakticno samo treba obezbediti mostove i nista vise jer ako sletis sa puta sleces ne u jarak , provaliju ili kanal kao ovamo kod nas vec u njivu ili livadu.

ovde glavni deo krivice snosi preduzece za puteve.
 
Ovaj most uopšte nije velik. Uostalom, ograda mu je kao na većini mostova, pa i većih od ovog.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/44528/Poginuli+članovi+SRS-a

samim tim je krivica odgovornih iz preduzeca za puteve veca

sramota da u ravnoj vojvodini ne mogu betonskom ogradom da obezbede ni jedan najobicniji most eto kazi srednje velicine.

sta bi radili tek da im je konfiguracija terena kao u crnoj gori u kanjonu morace

da bi taj put bio siguran sve sto je trebalo da urade jeste da betonskom ogradom i stubovima obezbede mostove na duzini puta zrenjanin novi sad i to je sve , dok recimo u kanjonu reke ibra ka crnoj gori ili kanjonu morace moras da obezbedis bukvalno celu duzinu puta.
 
Ne znam da li je metalna ograda dovoljna - ali pre neki dan je bila cela. Verovatno su je odvalili kolima dok su se klizali.

pa to je i poenta cele price da metalna ograda NIJE dovoljna

jedina bezbedna ograda je betonska ograda jer betonsku ogradu ne moze da probije nijedan auto.
 
Evo ti Most slobode, jedan od većih u zemlji.
http://www.djdirkezz.eu/wallpapers/SERBIA WALLPAPERS/Novi Sad/794px-Most_Slobode_1.jpg
Pogledaj ogradu kakva je, a pravac od grada do tunela 1600m. Niko o tome nikad nije vodio računa.

ma jasno skoro nijedan most kod nas nije odgovarajuce obezbedjen

dok na zapadu su i mostovi i autoputevi sa SVIH STRANA obezbedjeni betonskim plocama tj betonskom ogradom visine kazi najmanje 1 metar

recimo u italiji kad sam vozio autoputem celom duzinom imas te betonske ograde dok kod nas samo ove smrdljive metalne koje i ne znace nista u smislu sigurnosti.
 
Јомини, како те није срамота, па нема везе Тадић са оградом. ТО је крива нс власт, још од Новковића, а и после њега радикали нису ништа учинили, да је среде. Немој овде ширити политиканство, велика је несрећа да бисмо се овде гложили.

Ма пусти ти јоминија, њему је најважније да Тадића окриви за све!

Па јел` Тадић требао да дође да вам бетонира ограду? А?
 

Back
Top