TORTE: recepti, saveti, ideje...

E, bas lep gest I lepa prica o prijateljsrtvu.ja bas I nemam puno vremena da boravim na forumu, povremeno samo pogledam sta ima novo. Za zd sve pohvale zbog gesta, a bogami I zbog torti.Sve su odlicne, a ova cokoladna me posebno odusevila kako je savrseno odradjena.Ja se uvek namucim sa tom cokoladom, ostaju mi supljine mneravnine, posebno sa strane
 
evo i ja malo bila vredna...kidi sa malinama,bas sam zadovoljna kako mi je ispao joda
attachment.php
.ove dve su mi bile poslate slike kao trebaju da izgledaju,mada sam kod jedne smela malo i izmene da koristim,ajfelov toranj je porucen od dragane i prezadovoljna sam kako ga je uradila,prvi put sam resila da narucim figuricu
attachment.php
i druga gde nisam smela da uradim izmene
attachment.php
 
Ja stvarno dugo nisam postavljala slike, pa da se malo iskupim evo nekoliko

Dve svadbene

Manja svadbena, po uzoru na Tenessine divne torte


svadbena-bela-cokolada by Svaštara, on Flickr

I jedna sa morskom temom, jedino je figurica na vrhu od Beolina, pravila im je drugarica.



svadbena-morska by Svaštara, on Flickr

Za deverovog klinca... Svake godine mu pravim Disney cars tortu, obožava ih. I ove godine (tj prošle. u decembru je bio rođiš) mu predložim da budu avioni pošto i njih voli. A on meni: "Strina, a jel' mogu avioni da lete gore a dole da mi napraviš autiće?" :mrgreen: "Može, naravno"


marko-cars-and-planes by Svaštara, on Flickr

Dole obične, gore Star Wars ptičice


angry birds mihailo by Svaštara, on Flickr

I za jednu divnu devojčicu, koja svake godine izmisli originalnu tortu ove godine dobroćudni zmajevi :)


zmajevi-dora by Svaštara, on Flickr

Ima toga još, ali da vas ne udavim sad...
 
izgleda da je svuda problem sa porudzbinama,bice bolje, a tortice su ti super, tvoje ravnjanje slaga prosto me odusevljava

Hvala. :) Meni je svake godine ovako u ovom periodu nego znaš kako, nekad se raduješ kad imaš posla svakog vikenda, pa makar to bila po jedna torta, a onda prodje vreme, posao se širi pa ti postane čudno kad imaš jednu - dve za vikend. Sad sam figurice završila ranije, te dve namazala šlagom za sat vremena i ceo dan slobodna u subotu. Tortu na kojoj su Miki i Mini u nedelju presvukla fondanom ali sam i za to sve imala spremljeno unapred pa mi prosto bilo čudno što je vikend, a ja nemam šta da radim. :D
 
Ja u tom urnebes periodu leti, kad me moji, a posebno moja mama, pitaju jel imas puno posla za vikend, ja kazem nemam samo desetak torti, oni u fazonu pa jesi ti normalna.....:zcepanje: al tad uhvatim ritam i pun gas....a sad mi nesto i 7-8 torti puno.....ispala sam iz fazona.....:) kod mene su decembar, januar i februar malo losiji......
 
Opet ja sa istom pricom i lijepo kazem necu brbljati, al' ne umjem :zcepanje:
Kod mene pravila nema, niti perioda sa vise ni manje porudzbina, mene mama kad pita pa kako ti stalno imas isto posla ja kazem da se djeca stalno radjaju i slave rodjendane, nema pravila... Samo primjetim da vise ima pred raspust i poslije njega, pocetkom polugodista, valjda se tako roditelji odluce da te rodjendane koji padaju za vrijeme raspusta slave prije ili poslije njega. Ali to je kod mene tako jer stvarno nemam neki uhodan sistem, pa da znam brojcano koliko ce ih u kom perioduu biti. U stvari, imam ja stalnih musterija, ali stalno dolaze neki novi kojima ne mogu da udjem u trag kad ce sta da naruce. Jedna zena npr. narucuje samo mafine kod mene, svaki cas eto je i trazi opet za neki povod bzv, tako nedeljom kad popodne ide u goste, kod drugarice na kafu pa nosi mafine, sjeti se necega sto drugarica voli i ja to pravim kao dekoraciju... Pa isto tako kad se slave 18 rodjendani, prvi put naruce tortu, a onda nema pravila kad ce naruciti za sljedecu priliku i sve tako se to vrti kod mene
 
Nisam dugo bila na foruma pa rekoh malo da se javim.
Moram da vam se pohvalim da kod mene posla ima kao u prici.(Sto bi rekla moja mama: " Da kucnem u drvo da ne cuje zlo")
Od kraja oktobra pa evo sve nadalje bas je fino.
Kada sam ovde da priupotam nesto. Koliko kolaca ide na 200 ljudi? U pitanju su svatovi. Ja imam neku informaciju da ide oko 100 gr po osobi,
Musterija se plasi da ce to mozda biti malo, a nije mi u redu da lupim i kazem joj treba ti 50 kg.
Pozdravljam vas... :bye:
 

Back
Top