TORTE: recepti, saveti, ideje...

Kumovska, za koju mi je devojka koja ju je naručila rekla da je dobila sve pohvale. Unutra je kidi sa malinama. A zlatna boja je davidov.

9bhxe8.jpg


I mladenačka, za koju je moj muž rekao da je jako prosta, ali je mlada želela baš takvu, i oduševila se kada ju je videla. Imala je 12 kg, prečnici su 31, 22 i 14 cm, a torte cvetna livada, grčka i na vrhu čokoladna sa višnjama.

2vv516t.jpg
 
- - - - - - - - - -

attachment.php
attachment.php


na ovom linku mozete videti kako radimo sa slagom,za sve one koji hoce da nauce ili barem da pokusaju, ili ih jednostavno zanima.Unapred se ogradjujem da je ovo postavljeno kao bilo kakav vid samoreklame,vec smatram da posle cetiri godine na ovom forumu mogu postaviti nesto sto ce svima koristiti.
 
Poslednja izmena:
Evo mene s pitanjcima. Nisam jos ni pola stigla pregledati. Divim Vam se, torte, nesebicni saveti ma divne ste! Recite mi molim Vas, imam narucenu tortu za 60 ljudi, krstenje, pod fondan s medom i cestitkom napisanom. Vidim da cesto pominjete ZOJA tortu, gde mogu naci recept? Koje mi dimenzije predlazete, da bude cetvrtasta? I postavila sam ovo pitanje i na figuricama pa da pitam i vas, cime pisete po fondanu? U glavi mi stoji ideja da je napisem kao na nekom "starom" uvijenom papru (al ga objasnih). Hvala Vam unapred
 
Da li je neko od vas pravi fil ovako: žumanca + šećer kuvano na pari pa se razmuti sa margarinom i dodaje slatka pavlaka????
Žena traži takav fil i nisam sigurna koliko slatke pavlake da stavim na 30žumanaca???
Iskustva???

Ja to nisam pravila,a kako žumanca na pari mogu da budu nezgodna za pravljenje, nisam sigurna ni da bih se usudila da dodajem slatku pavlaku u taj fil. Donela ti je neki recept za to ili izmišlja? Meni se dešavalo da ljudi dodju sa nekim filozofijama da neće fil ni sa margarinom, ni sa maslacem, ni to ne vole, zato pitam.
 
Jel ima neko sliku neke torte u obliku kamiona ,al da je ukrasena slagom ,cisto da pogledam mada mislim da nije problem za napraviti ,al bi mi ipak svaki savet bio od koristi ? I trebala bih da pravim kucicu iz crtaca Pepa prase da je stavi na tortu pa sam mislila da probam to sa rizinim pahuljicama al nisam sihurna u kolicine pahuljica i bombona ? Savet ,moli vas ? Hvala
 
Skuvaš fil , ohladiš i dodaš puter/margarin, kao i inače.
Slatku pavlaku dobro umutiš i dodaješ tako umućenu pomalo,mešaš lagano varjačom dok ne dobiješ fin krem.(na kraju možeš kratko mikserom tek da ne ostanu grudvice šlaga). Mislim da će ti 2-3 dl pavlake biti dovoljno. Tako dobiješ malo lakši kremastiji fil.
 
Jel ima neko sliku neke torte u obliku kamiona ,al da je ukrasena slagom ,cisto da pogledam mada mislim da nije problem za napraviti ,al bi mi ipak svaki savet bio od koristi ? I trebala bih da pravim kucicu iz crtaca Pepa prase da je stavi na tortu pa sam mislila da probam to sa rizinim pahuljicama al nisam sihurna u kolicine pahuljica i bombona ? Savet ,moli vas ? Hvala
sto se tice prvog pitanja, to nemam pojma, pa ti ne mogu pomoci, a drugo kucica od rizinih pahuljica moze 1000%, ja probala vise puta, kucicu za MAsu i medvjeda sam radila, pa za ejdnog koker spanijela, pa neku nogu od Miki Maus clubhaouse, ma ne sjecams e svega, da, Thomasa od nedavnbo pravim samo od tih pahuljica, tako da nema greske, ako ti ej neravno kada se stegne poravnas skalperom i pk preko, ukrasavas fodnanom akko god hoces
 
E sad, ja da pitam
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/1378501_10201410467958522_1536322589_n.jpg?oh=af278f309b1e01ffb4bd7269592f720c&oe=525E3475&__gda__=1381980743_c918664c185a7cfd676a3fa8ac103411
ovakva trota, jel radio neko bas ovako visoko i da li ovo gore na cemu je cvijece isto se radi od torte, plazme ili vec od cega? Mada, mislim da je to po dogovoru sa musterijom, ja bih najvise volila plazma da bude da mi je cvrsto. Ove ruze da li ide svaka na cackalicu ili zicu, ili se samo lijepe za fondan? I koja bi to minimalna tezina bila, jer visina je samo ovog ravnog dijela sigurno 12cm, pa jos to gore, pa jos brdo tih ruzica
 
sto se tice prvog pitanja, to nemam pojma, pa ti ne mogu pomoci, a drugo kucica od rizinih pahuljica moze 1000%, ja probala vise puta, kucicu za MAsu i medvjeda sam radila, pa za ejdnog koker spanijela, pa neku nogu od Miki Maus clubhaouse, ma ne sjecams e svega, da, Thomasa od nedavnbo pravim samo od tih pahuljica, tako da nema greske, ako ti ej neravno kada se stegne poravnas skalperom i pk preko, ukrasavas fodnanom akko god hoces

E bas ti hvala ,a sta mislis koliko grama mi treba pahuljica i tih bombona da napravim neku manju kucicu ,onako otprilike ako znas ?
 
ja nisam radila,ali mogu da dam misljenje....:Dovo gore moze biti i obicna torta i plazma,slazem se sa tobom da je bolja varijanta.a sto s e ruza tice,najbolje da ove sa strane idu na zicu,a ove odozo mozes samo da nalepis.


a meni trba savet kako da napravim tortu kriglu piva.
 
DSCI0094.jpg
ja sam je pravila prvo od plazma torte a posle se usudila i napravila od cokoladne...lako moze da se oblikuje u kriglu..
ja nisam radila,ali mogu da dam misljenje....:Dovo gore moze biti i obicna torta i plazma,slazem se sa tobom da je bolja varijanta.a sto s e ruza tice,najbolje da ove sa strane idu na zicu,a ove odozo mozes samo da nalepis.


a meni trba savet kako da napravim tortu kriglu piva.
 
Skuvaš fil , ohladiš i dodaš puter/margarin, kao i inače.
Slatku pavlaku dobro umutiš i dodaješ tako umućenu pomalo,mešaš lagano varjačom dok ne dobiješ fin krem.(na kraju možeš kratko mikserom tek da ne ostanu grudvice šlaga). Mislim da će ti 2-3 dl pavlake biti dovoljno. Tako dobiješ malo lakši kremastiji fil.

Hvala. Tako sam nekako i mislila. Dodavala sam već slatku pavlaku u filove koje kuvam sa mlekom, ali ovakav još nisam radila pa ne mogu da procenim količinu slatke pavlake. Luda sam što uopšte prihvatam tako nešto.... Hoće žena Moskva tortu, ali + 2 reda bebi piškota i gore pomenuti fil:roll:
Radim je za vikend i javljam iskustva....
 
Treba mi pomooć. Za jednu svadbu treba da pravim tortu za 200 ljudi, bez ukrašavanja, neće da je izvoze, kažu da im se taj bičaj ne svidja. Prva ideja im je bila da pravim klasičnu plazma tortu ali sam ih ubedila da je to skup za toliko ljudi i da to baš i nije torta za svadbu. Onda su rekli da hoće tortu koja nema suvog groždja i da nema čokolade, ili bar da nema puno čokolade. Mlada je negde jela negde Napoleon tortu i da joj se mnogo dopala pa bi tu. Ali svi recepti koje sam našla imaju čokoladu i u korama. Imate li neki proveren recept?
 

Slične teme


Back
Top