Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

macamacic77

Zainteresovan član
Poruka
107
attachment.php

Boem M

Zainteresovan član
Poruka
192
Drage moje drugarice, izvinjavam se sto sam odjednom okacila tolike slike. Malo je preterano, ali nikako da nadjem vremena za to. Konacno am uspela da ne pecem tortew u utorak. Poslednja dva meseca gotovo da nisam imala slobodan dan. Al ako tako sam i zelela. Mic po mic i porudzbine samo pristizu. Bilo je mnogo nespavanja, oticanja, iscrpljenosti ali vredelo je. Isplatilo se. Sutra u nove radne pobede
Ljubim vas sve.

wanja08

Aktivan član
Poruka
1.345
ivana,ja sam jela napoleon tortu sa dosta fila i kasnije pronasla recept po kome ide oko 1kg margarina,sto u kore,sto u fil.cini mi se da se za fil kuvaju zumanca pa se onda mesa sa krem slagom od vanile.Ja bi smanjila kolicinu cokolade u korama i pojacala fil,tj kolicinu krem slaga

Ivanin svet slatkiša

Primećen član
Poruka
705
ivana,ja sam jela napoleon tortu sa dosta fila i kasnije pronasla recept po kome ide oko 1kg margarina,sto u kore,sto u fil.cini mi se da se za fil kuvaju zumanca pa se onda mesa sa krem slagom od vanile.Ja bi smanjila kolicinu cokolade u korama i pojacala fil,tj kolicinu krem slaga

Hvala Wanja. Ja sam našla recepti koji je pisala Teta Ira, a u njemu nema šlaga. Ispod je Danijela 2 pisala da je nekad jela drugačiju Napoleon tortu, objašnjavala je kakva je torta ali nije znala tačan recept. To jeste nešto sa šlagom u filu.

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
E sad jos jedno pitanje u vezi one torte sa poluloptom prepunom ruza na vrhu torte. Musterija je pitala mogu li ja citavu tortu da prekrijem marcipanom, pa onda po njoj te ostale drangulije od fondana?
Jel iko radio tako nesto, neko iskustvo u radu sa njim ja nemam ama bas nikakvo, nikad u ruke uzela marcipan nisam

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Teoretski može, ali u praksi će ti biti malo pipavo. Marcipan je tvrđi i suvlji, lakše puca i teže se razvlači. Moraćeš deblje da ga razvučeš pa će ti otići više marcipana. (to imaj u vidu kad joj budeš određivala cenu). I razvlači ga između dva lista pek papira.
Pa pozitivno je to sto marcipan treba biti prvi do torte, pa onda one gusjenice zelene dvije nijanse boje, i gore ispod ruza na polulopti prvo marc pa onda ruze, znaci nece se on ni vidjeti prakticno. Musterija je neka manekenka stalno na dijetama, a marcipan obozava, pa posto ja nemam nikakvu tortu u ponudi da je unutra on, onda smo ovako smislili, a rekla je koliko god ga ja potrosim kada kupim, platice mi pored cijene ovako torte. Samo se nadam da se on kao i fondan lijepi za pk i da poslije mogu sa lijepkom za fondan na njega lijepiti sve te dekoracije? A i gdje da ga kupim, ne znma, vidjela sam da ima u Rodi, a da li ima na buvljaku kod ovih sto donose madjarsku robu? Ima i ova moja sugradjanka SVE ZA TORTE, i moram da rijesim gdje da kupim

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
E pa sa ovom converse patikom se druzim od 8 sati navece, uz pauze davanja vecere, smirivanja zamora pred spavanje (polude djeca tad nacisto!) i evo vec je pola 2 ujutro, jos pertle ostale, to cu sutra jer je torta za popodne.
Ma ako nisam lakse dekorisala prosli vieknd malenacku na 3 sprata od ove jedne patike :evil: Nema tu nista tesko, ali dok ubodes proporcije, jer treba biti dosta veca od originala koji su mi donijeli. Pa dok sloj po sloj raznih trakica... bas me iznerviralo.
I da ne zaboravim, ako do sad niste nabavili, kupujte obavezno bijelu milkom boju u prahu, odlicna stvar, royal kada se u njega doda bijel kao snijeg, a eto, nikad se ne zna ni kada ce te imati narudzbu ovih patika, bez bijele ne bi bilo ni onog sava na njima :ok:

Tashana1977

Početnik
Poruka
6
Devojke potrebna mi je vasa pomoc. Pravim tortu za 60 ljudi, na coolki sam dobila savet da radim okruglu, donja 30, gornja 24. E sad...za sve postoji prvi put pa tako i torta na sprat dodje na red. Recite vi meni vase predloge posto ste iskusnije. Dali Dacina torta (Zoja) moze da bude donja i kako da iskalkulisem kolicinu potrebnih jaja, secera... Gornja bi bila Ferrero. Svi predlozi i saveti su dobrodosli. Hvala vam!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.