TORTE: recepti, saveti, ideje...

a gde nabavljate te celofane?ja sam ovu od 1kg uspela da spakujem,nasla neki celofan u tubi,al sam morala da spajam.u cvecarama pitala,kazu nemaju za prodaju..

ja sam kupovala u Basti u Zemunu 20 komada ukrasnog celofana kao na toj mojoj gornjoj slici taj sa crvenim cveticima je 384 din 20 kom a ima i taj providni on je oko 580 din al nisam sigurna dal ima 50 ili 100 komada u pakovanju
 
Cure i meni je potrebna hitnooo pomoc,treba da radim svoju prvu mladenacku tortu na tri sprata od 15 kg pa sam u panici:confused:.Donja treba da bude Dacina cokoladna,srednja Kokina Milka i gornja Kapri.Torte trebaju biti lepe visine.Koje precnike da radim i koliko mere za navedene torte?Donja torta zahteva dosta fondana za dekoraciju,gornje dve samo da se pokriju torte.Pomagajte!!!Hvala vam unapred!
 
30-21-15 i nemas greske, pravis 10 cm visine.....
donju dacinu coko pravis duplu meru za 30......kokina milka ne znam koja je , ali ja sam sad pravila milka tortu....u moju ide 3 jaja u koricu 24-25 precnika....za 21 cm i 10 cm visine pravim 5 korica...umutim 10 velikih jaja i rasporedim na 5 korica......i dobijes tu visinu....fil kuvam u 7 dl mleka.....kapri ja imam dve vrste, sa onom polususenom korom i sa redovnim korama sa lesnikom....za mladenacku pravim sa redovnim koricama, zutim filom i crvenim vocnim filom preko koga ide topljena cokolada......ako hoces pisem ti recept......
 
Poslednja izmena:
Mene dugo nema pa vas onda malo izbombardujem slikama, pa da ne kvarim tradiciju. :D

Prvo torte vezane za humanitarnu tortijadu koju smo organizovali u Boljevcu. Pre tortijade sam sa još jednom članicom udruženja bila gost "Best" televizije u Zaječaru, kako bismo najavile tortijadu i toom prilikom sam napravila tortu sa njihovim znakom.

attachment.php


A vo je moja torta sa tortijade. Tortijada je tematska, tema je bila škola. Naravno, moja torta nije učestvovala u takmičenju.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Pa da, citam sta si pisala za Zoranove stalke s kristalima i one iz mm stila. Mislim cinjenica je da onako providni izgledaju svetski i prelepi, ali sta vredi kad mi ne mozemo na to da stavimo tortu tezu od 25-30kg jer se ugiba pod tezinom i preti da se srusi svakog trenutka,a ja grizem nokte i molim Radeta da smislja nacin da sve to ucvrstimo i ojacamo dodavanjem novih oslonaca i nozica ispod. Zoran garantuje da ni jedna torta cak teza i od 100 kg nece srusiti stalak, a nista ti stalci nisu posebno tezi od onih od pleksiglasa. E sad sto mi krademo ideje od mm stila pa trazimo od njega da isto to pravi samo s malim izmenama, to je druga stvar... A majstor je majsor :D

Danijela doslo je vreme da prestanes da lupetas gluposti i povlacis nase ime gde ti se prohte! Ja sam jedna veoma strpljiva osoba ali sada vec pocinjes opasno da mi ides na zivce. Ako ti se ne dopadaju stalci nemoj da ih kupujes niko te ne tera a o stabilnosti stalaka nemozes da komentarises na osnovu jednog stalka koji cak nije ni predvidjen za torte od 100 kg niti je ikad bio. A onaj ko je zeleo ojacan da stavi 50 kg taj ga je i dobio! I ko si ti da procenjujes ko je kakav majstor? Da li si ikada pratila nas rad i videla izradu pa ti kao doktor nauka dajes svoje skromno misljenje ko je i koliko profesionalan u svome poslu? Mislim da je krajnje vreme da vodis racuna o svojm tortama i svome poslu i prestanes da trpas svoj nosic tamo gde mu nije mesto. To sto do sada ne odgovaram na tvoje bljuvotine,ne znaci da sam glupa ili slepa,ja se samo PONASAM za razliku od drugih a da znam Danijela ... ZNAM SVE, i vise nego sto ti mislis da ja znam. Ostavi se vise prazne i jako ruzne price a ti sedaj na tvoj stalak od 100 kg slobodno niko ti ne brani! A o profesionalnosti i majstorstvu ti draga treba tek da ucis jer si upravo sa ovakvim glupim komentarima pala na ispitu!
Pozdrav Jelena!
 
Joj Jelena, nemoj biti tako oštra, sigurna sam da koka nije mislila ništa loše. :( Ako si već nešto htela, trebalo je da joj pošalješ pp.

Meni su vaši stalci i separatori lepši od tih iz Jagodine. Ali sam pitala i tebe i Zorana koliko koštaju, i naručila sam kod tebe jer je ista cena. Da je kojim slučajem kod njega bilo jeftinije, naručila bih tamo. E sada, o stabilnosti ne mogu da pričam, jer meni ne treba stalak koji može da izdrži 100 kg. Jedino da ja sednem na njega. :)

Mislim da je nesporazum u pitanju. Ne kudi koka rad tvog oca, nego prosto, ne odgovara joj kako on radi.

Čemu odmah teške reči. :(
 
Joj Jelena, nemoj biti tako oštra, sigurna sam da koka nije mislila ništa loše. :( Ako si već nešto htela, trebalo je da joj pošalješ pp.

Meni su vaši stalci i separatori lepši od tih iz Jagodine. Ali sam pitala i tebe i Zorana koliko koštaju, i naručila sam kod tebe jer je ista cena. Da je kojim slučajem kod njega bilo jeftinije, naručila bih tamo. E sada, o stabilnosti ne mogu da pričam, jer meni ne treba stalak koji može da izdrži 100 kg. Jedino da ja sednem na njega. :)

Mislim da je nesporazum u pitanju. Ne kudi koka rad tvog oca, nego prosto, ne odgovara joj kako on radi.

Čemu odmah teške reči. :(

Draga ZD hvala ti na ovom lepom tekstu ali ja vec nekoliko bockalica sa strane Danijele opravdavam da nije namerno i nije tako mislila i tako dalje.. Ja nisam kreten i vidim sta pise i na koji nacin je napisano. Ja postujem svaciji rad i nikoga ne provlacim nigde nikada a sa vama sam vec dosta dugo da ste to mogle i same da procenite. Danijela ima previse slobode ali ja joj nisam dala za pravo da komentarise rad moga oca sto je upravo uradila sa opaskom MAJSTOR JE MAJSTOR! Ja znam da citam! I ovo nije prvi put i ne na jedinom mestu. A sto se tice PP pa nije ni ona slala vama na pp nego ovde pa zasto bi joj ja pisala na pp ???
 
Draga Jelena, ja zaista ne znam sta je tebe toliko uvredilo?! Smatrala sam te za jednu vrlo finu i kulturnu osobu.
Pre svega nista napamet nisam rekla. Mi smo od Jove narucili stalak ciji je donji precnik 50cm i vrlo je logicno da ce na njemu ici vrlo teske torte. Jovu smo naknadno zvali da ga pitamo koliku tezinu stalak moze da izdrzi i rekao nam je da je 30kg neki maksimum. Nama je torta bila teska 45kg i morali smo da dodajemo nozice, jer se stalak ugibao! Nista nisam slagala! Nije nam pomenuo da moze da doda neke nozice! Cak nije razumeo i da na separatoru treba da zalepi male nozice, pa smo to vracali na doradu (i to je sasvim nebitno - izgledom stalka smo generalno vrlo zadovoljni).

Drugo: Ja Zorana poznajem 10 godina, a on stalke pravi vise od 15 godina i preko tih stalaka smo se upoznali. Nisam ja vase ime provlacila koje-kuda nego vi njegovo, pa sam ja morala da se umesam, jer covek apsolutno nije nista kriv, a stalak oko koga je nastao nesporazum je pravljen za nas. Ne treba on bilo koga da zove i pita za dimenzije i bilo kakve druge informacije oko stalaka, on ih je bar napravio na hiljade. Na to vam nisam ni odgovorila, smatram nepotrebnim da naglasavam takvu jednu cinjenicu. Zato sam rekla da je MAJSTOR, a ne neko ko se juce pojavio, pa od vas uci kako se prave stalci za torte.
Naglasicu samo da mi je bilo previse da platim stalak 280 evra, a da ga koristim samo dva-tri puta, pa sam narucila kod njega isti takav oblik, ali od medijapana i onda je to vama zasmetalo. Pa niste vi meni dali dimenzije, vec sam ja vas pitala koliko bi kostao stalak odredjenih dimenzija. Tako radim i sa Zoranom. Ja njemu dajem one dimenzije koje meni odgovaraju. Jos jedan vama nepoznat podatak; kristalice na tom stalku smo nizali sami, a Zoran nam je samo rupice izbusio!!! Nanizale su ih nase dve radnice za 8 sati. (svih 6 redova --od 14h do 22h)

Jos jednom cu da podsetim da su vasi stalci lepsi i izgledaju puuuno raskosnije, ali ocigledno je da je proradila neka sujeta. Ja razumem da se vama pojavila konkurencija i da se mozda osecate prevareno, ali mislim da zaista nemate osnova da se tako ponasate ni prema njemu, ni prema meni!!
Niste patentirali te stalke, pa da niko ne sme da pravi takve! Po onome sto sam videla po internetu, takav stalak nije nista novo.

I zamislite kada bi za svaku tortu koju bilo koja od nas napravi po slici neke druge (nevazno da li je bolja ili losija izrada), ovoj drugoj to zasmetalo?! Na sta bi to licilo da ja isprozivam sve koji su kopirali neku moju tortu ili mene svi oni cije sam torte kopirala???

Ovaj forum sluzi da razmenimo iskustva i dobra i losa, a ono sto sam napisala su moja iskustva. Apsolutno nemam nista protiv Jelene i porodice Marceta (s kojima smo cak i dalji rodjaci)...
 
Poslednja izmena:
Ja ne branim nikog ali ja sam opasku majstor je majstor shvatila da misli na to kako je zoran majstor pa zna napraviti sta ona od njega zahteva....
aaa meni se cini bice fajta :zcepanje: manite se devojke, nemojte tako.....kad malo smirite strasti videcete da nije sve bas tako kako vam se cini...
 
Pa da, bas sam to mislila.
Ja stvarno nemam nista protiv Jelene i MM stila i njihovi stalci su stvarno prelepi. Ja sam cak ponosna sto imamo isto prezime :))) Ali je cinjenica da ne mogu da nose preteske torte. E sad cinjenica je i da ne trebaju svima stalci za preteske torte. Mi smo u takvom kraju gde ljudi zahtevaju ogrooomne torte (makar ih posle bacili :( ) Zar ne rece ZD da njoj apsolutno nije ni potrebno za teske torte :D

Meni je samo zasmetalo sto je ona isprozivala Zokija za te stalke na FB, pa sam se malo umesala. Nju je to pogodilo. Mozda bi bolja reakcija bila da pokusaju da naprave jaci stalak sa dodatnim nozicama ako ljudi to zahtevaju, mozda da pitaju koliku nosivost treba da zadovolji stalak i sl. (pomenula je da i to sad moze)
Svaka kritika treba da nam pomogne da budemo bolji! Zar ne?
 
Ja neznam zaista o kojoj sujeti pricas a ni konkurenciji! Sada uvlacis jos vise stvari koje apsolutno nisu tacne. Kao prvo to gde ces ti da kupis stalak je samo tvoje pravo kao i pravo svakok drugog da za svoj novac kupi sta mu odgovara. Tu sujeta ne postoji a konkurencija u bilo kojem poslu je uvek postojala i uvek ce postojati. I to coveku daje zapravo volju, snagu i energiju za ostvarivanje novih ideja kako bi se borio za trziste. Da bi covek zadobio trziste potrebno je ne samo kvalitet i garnacija vec i lepa rec,saradnja,dobra reputacija i mogucnost da se stane u susret sto vise mozes. Da li zaista smatras da pored dve firme,dvoje male dece i hiljadu obaveza imam vremena da se bavim ne bitnim stvarima? Ja nikad nisam imala nista protiv Zorana i jako je ruzno da nameces to da smo mi poludeli sto si ti kupila stalak kod njega sto je APSOLUTNO NEISPRAVNO. Mi imamo kupce koji kupuju nase stalke i znaju zasto ih kupuju i njema posvecujemo paznju i ispunjavamo sve zelje. A to da li neko kupuje kod Zorana ili Gorana,to je njegovo pravo! Ja sujetu i ego nikad nisam posedovala u svom zivotu a ni u biznisu jer je to najgora ljudska mana u medjuljudksim odnosima i krajnje neprofesionalno posanasanje. I da te podsetim, mi imamo registrovanu firmu i nama je jako vazno na koji nacin cemo pristupati trzistu a nase trziste su uglavnom ljudi koji kao i mi se bore za svoju egzisteniciju. Ja nikad nisam rekla ni jednu ruznu rec o Zoranovim produktima ali sam ipak cula par sa vasih strana za nas sto me je jako povredilo jer smatram da ako ti se nesto ne dopada nemoj kupiti ili nemoj raditi ali nemoj da siris ne istine. Da si rekla mom tati MAJSTORU da ti treba stalak za 50 kg on bi ti odmah rekao da taj stalak nemoze da podnese tu kilazu,takav kakav jeste. Sada smo radili za Atinu sa 4 debela ojacanja i na njega moze da se stavi mnogo vise ali je covek odmah rekao da mu treba za teze torte. A sto se tice konkurencije Danijela prvo da ti objasnim da ja Zorana apsolutno ne vidim kao konkurenta jer on radi sa farbanim drvetom koji za 6 meseci vise nece smeti , a ustvari to nikada nije ni smelo raspitaj se malo koliko to moze da bude opasno, da se unese u restoran jer moze da se desi da otpusta otrove farbe na njemu prilikom secenja . Mi imamo stalke koji su odobreni po HACCP-u i sve sto ide uz njih ( prohromske stubove,,stalke koji se nece podici i izvitoperiti ako stoje i 10 dana u vodi i i kojih ne viri piljevina tako da ja neznam zaista o cemu ti pricas???? A o tome da li sam ja kulturna ili fina zaista tebe necu pitati jer smatram da nisi merodavna da donosis takve odluke! U svakom slucaju ne zelim vise da ucestvujem u ovim glupostima jer moram da se skoncentrisem oko novog stalka koji ce neko samo posle da prekopira, A to koliko godina neko pravi stalke i po tome smatras da je majstor,sve si mi objasnila! Sto se tice naseg stalka,mozes sutra da ga vratis i dobices sav novac nazad. I ja sam smatrala da si ti jedna svestrana devojka,volela sam tvoj rad i borbu i postovala to do zadnje. Cak sam te i preporucilvala mojim prijateljima koji zive u vasoj blizini i koji su na kraju kupili tortu od vas koji su imali zamerke ali ja to NIKAD i NIKOM i NIGDE nisam rekla a ni spomenula.. Potrebe da se ja namecem nikada nije bilo jer se ja time ne bavim i to nije moj stil.Ti kao kupac i konzumator istih imas pravo da kazes svoje misljenje ali nemas pravo da govoris ko je kakav majstor i na osnovu cega se postaje majstor. Ti mozda smatras da si majstor u svom poslu a neko to ipak ne smatra ali to misljenje drzi za sebe i tebe i tvoj rad ne vredja. Rade je nas rodjak i zaista ne zelim vise da se uvlacim u ovo! U svakom slucaju zelim vam sve najbolje i zaista bila bi najsrecnija ako bi vratila stalak nazad. Pozdrav i svima ostalim izvinjene za ovu glupu prepisku!
 
Poslednja izmena:
Meni je takodje prepiska besmislena i nemam sta da dodam onome sto sam napisala, jer ja ne smatram da sam tebe icim uvredila, ma kako ti na to gledala. Kritiku na svoj racun uvek postujem, jer samo tako mogu da napredujem. Svaku kritiku razmotrim. A tvoji prijatelji ako icim nisu bili zadovoljni u sta u ovom trenutku cisto sumnjam (a ne znam o kome se radi) trebalo je da se pozale.
Stalak nemam nameru da vracam, to je tek najnebuloznija stvar koju sam cula... SVASTA! Jos jednom da ti kazem da za tvog oca nisam rekla da nije majstor, daleko od toga, ali neki ljudi cuju samo ono sto zele da cuju, a ne ono sto je sustina. Ne razumem sta je razlog tvog napada na mene.
Ja se tebi izvinjavam ako si se nasla uvredjena zbog bilo cega, nije mi bila namera!

Kao moderator, svaku sledecu poruku vezanu za ovo cu obrisati. Postoji pp, ako zelis nesto da mi kazes, jer ovo prelazi u licno!
 
Poslednja izmena:
Meni je takodje prepiska besmislena i nemam sta da dodam onome sto sam napisala, jer ja ne smatram da sam tebe icim uvredila, ma kako ti na to gledala. Kritiku na svoj racun uvek postujem, jer samo tako mogu da napredujem. Svaku kritiku razmotrim. A tvoji prijatelji ako icim nisu bili zadovoljni u sta u ovom trenutku cisto sumnjam (a ne znam o kome se radi) trebalo je da se pozale.
Stalak nemam nameru da vracam, to je tek najnebuloznija stvar koju sam cula... SVASTA! Jos jednom da ti kazem da za tvog oca nisam rekla da nije majstor, daleko od toga, ali neki ljudi cuju samo ono sto zele da cuju, a ne ono sto je sustina. Ne razumem sta je razlog tvog napada na mene.
Ja se tebi izvinjavam ako si se nasla uvredjena zbog bilo cega, nije mi bila namera!

Kao moderator, svaku sledecu poruku vezanu za ovo cu obrisati. Postoji pp, ako zelis nesto da mi kazes, jer ovo prelazi u licno!

Pa ti da si htela da pises licno napisala bi i ovu poslednju poruku u pp nego ti treba publika.Brisi sve sto se mene tice posto si kako kazes moderator :worth:
Ni ja nemam nista protiv tebe iskreno,nisam ni razmisljala o tebi nesto previse dok se nisi ubacila sama. Pozz :bye:
 
Pozdrav, imam pitanje ako moze neko od iskusnijih da mi kaze ima li negde cokolada za oblaganje torti gotova kao fondan i gde moze da se nabavi glukozni sirup.Hvala unapred

Сад прочитах, не спадам у искусне, можда само мало више информисане (онако штреберски, кроз информације на нету). Чоколаду мислим да има Пуратос, а глукозни сируп знам да има посласичарница Босиљчић у Београду. Зови их и питај. Евентуално наручи, а потребно је понети амблажу.
 

Slične teme


Back
Top