TORTE: recepti, saveti, ideje...

Kato ja bih isto rekla da je to torta na cetiri sprata, ja prizemlje razunam kao sprat...ipak je to visoko prizemlje :)
ja sad sto sam pravila mladenacku bila je dimenzija 35, 25.15, po tacno 10 cm visine i imala je ravno 18 kg....
e sad zavisi kolika ce ti biti visina torti, kao i ukusi....meni je zadnji sprat bio plazma torta koja je bas teska a mala.....a da je recimo bila neka druga torta odmah bi bila laksa bar 1 kg....
 
Ove cokoladaste torte sa coko transferima me mnogooo privlace i nikako da i ja to isprobam. Super su!
Radila sam i ja malo, dve tortice na istu adresu! Pod hitno moram kupiti drugi aparat jer sa ovim mi boje uopste nisu realne, sto se tice ove sa vini puom, boje su mi bas intenzivne i odusevila sam se kako su dobri kontrasti ali se to bas na slici i ne vidi :(. No dobro, evo i slicica.
attachment.php

attachment.php
 
Pozdrav.Evo i ja da podelim jedan stari proveren recept moje mame "Vesela torta", ili "Pijana torta" KORE:8jaja(6 cela i 2 bjelanjka},8 kasika secer,10 kasika mlevenih oraha,3 kasika brasno,1 kasika kakao. KREM : Dobro se umuti 200 gr puter sa 250 gr secer u prah.Zatim se dodaju 30 gr,otopljene cokolade u koju dok je jos vruca dodaju se i mute mikserom 2 zumanjka. 200 grama mlevenih biskvita,najbolje plazma,natope se sa 250 ml.toplo mleko.Kad se ohladi muti se zajedno sa puterom.Dodaje se 200 gr seckano suvo grozje,koje je nekoliko sati pre natopeno sa 100 ml.rum.Po potrebi visine i tezine torte ja celokupnu dozu zgolemjujem 2 do 3 puta.:bye:

Mmmmmmmmmmmmmm.....:)
 
Znači tri torte - torta na tri sprata , četiri torte - torta na četiri sprata :D Dosad sam uvek bila u nedoumici oko tog pitanja . :lol: A što se tiče ove torte , ja sam dosad pravila na tri sprata i bile su uvek oko 10-12 kg , pa sam tom logikom išla da bi još jedan donji sprat bio i sa ukrasima došla bi do 20 kg . Znam da težina zavisi i od vrste torti i od visine torte , ali čisto da imam neku orjentaciju .U današnje vreme nažalost svi gledaju na svaki dinar pa tako moram uvek biti prilično precizna kad govorim kilažu i cene , jer se mušterije hvataju za svaku reč i u stanju su cenkati se za 100 dinara .
 
Daco , evo sličica madjarskog šećera u prahu i kakaa koji ja koristim . Šećer je bio prošli put oko 70 din ( pisala sam negde ranije ) a kakao izadje oko 50 -60 dinara . Ovaj kakao je tamo najjeftiniji ( onaj sa mačkicom je skuplji što ga je spominjala Ladyns ) a odličan je , baš lepo miriši za razliku od naših domaćih . A šećer je na oko lepo samleven . Prvom prilikom probam praviti fondan baš da vidim kakav je .

attachment.php


attachment.php
 
Daco , evo sličica madjarskog šećera u prahu i kakaa koji ja koristim . Šećer je bio prošli put oko 70 din ( pisala sam negde ranije ) a kakao izadje oko 50 -60 dinara . Ovaj kakao je tamo najjeftiniji ( onaj sa mačkicom je skuplji što ga je spominjala Ladyns ) a odličan je , baš lepo miriši za razliku od naših domaćih . A šećer je na oko lepo samleven . Prvom prilikom probam praviti fondan baš da vidim kakav je .

attachment.php

E vidis, taj secer nisma nigjde do sada vidjela, super je jeftin a sigurno da je kvalitetan, javljaj za fondan. A sto se kakaa tice, juce na pijaci pitam ove sto prodaju madjarsku robu i taj s amackicom ima 100gr i kosta 150din, kad se ne onesvjestih, ne znam koliko je u madjarskoj ali brate mili to je skupo. Ja sam prije pricala da sam uzimala od neke zene po 700din/kg, ona radi u Univerexpresu, ali vise ga nema, bas mi krivo jer je stavrno bilo fenomenalan.
 
Moj muz je, cini mi se, proslog vikenda razvozio kolace i torte. Isao je na tri mesta. Na dva mesta je nosio kolace a na jedno mesto vozio torte.
Da ne duzim, ova jedna je cekala kusur od 50-100 din, druga je spremila do u dinar tacno, dok jedino ova zena kojoj su isle torte nije htela kusur.
Ne zelim ja da mi iko bilo sta poklanja ali ako ti vec izlazim u susret i donesem ti na noge, mene bi bilo sramota da cekam 50 din kusura!

Ali ima nas raznih!
 
Kato gde ima u Madjarskoj taj secer? Negde blizu granice?
Muz i ja cesto idemo poslom za Su pa nam je to blizu da skocimo. Vidim da je kakao Tescov. Nisam primetila secer kada smo bili. Ali da li mi idemo na Kelebiju ali na onaj drugi prelaz nemam pojma ;-)

Daco su znas li ti na koji smo prelaz mogli ici? ;-)
Daco kako ti se cini mixer?
 

Slične teme


Back
Top