TORTE: recepti, saveti, ideje...

Treba mi savet za Milka tortu.. Skuvan fil delim na pola, pa u to cokolade stavljam da se otope, hladne filove sjedinim sa puterom i onda dodajem slag?

Da, jako gust je fil, pustis da se ohladi i sjedinis sa puterom, ili margarinom (ja radim pola/pola) i onda spojis sa slagom (ja mijesam sl. pavlaku i C slag) ali da bude gusto bas umuceno. Podjelis, u svaki dio se dodaju otopljene cokolade pojedinacno. Za korice kada pecem smjesu razdjelim tako da imam 4 kom, pa filujem crni, pa pola bjeli, pola crni fil, pa bijeli fil.
 
attachment.php
attachment.php
 
Ljudi koje torte vi radite da djeca vole jesti? Pravila sam kindericu (sa korama nugatice da mi ne curi beze) za vikend i dobila sam kritiku da je torta mljackava (obično se ljudi tuže kad je torta suha) i da su ju djeca probrljala. Nisam pametna, za kindericu sam bila sigurna da djeca vole jesti, na svakom rođendanu na kojem sam bila kinderica se prva pojede.
 
Ljudi koje torte vi radite da djeca vole jesti? Pravila sam kindericu (sa korama nugatice da mi ne curi beze) za vikend i dobila sam kritiku da je torta mljackava (obično se ljudi tuže kad je torta suha) i da su ju djeca probrljala. Nisam pametna, za kindericu sam bila sigurna da djeca vole jesti, na svakom rođendanu na kojem sam bila kinderica se prva pojede.

Kod mene definitivno najbolje prolaze:
1. voćna sa bananama i vanila filom
2. keks torta (čitaj: keks, pudig, šlag)
 
Daca_Su , hvala puuuuno! Ne znam da li da se usudim, da ih stavim jednu na drugu-prvo sam htela da budu posebno, jer nikad nisam pravila na sprat, ali mnogo lepse izgledaju na sprat-to je mladenacka torta... Moze li nesto da podje naopako, ako ih stavim jedne na dugu, da li ima jos nesto sto treba da znam? Glupo pitanje, ali ja sam pocetnik... :)
 
U pravu je tvoj muž.Tvoja je torta neuporedivo bolja od mustre! :)
Teniski teren za jednog Veljka. Ponosna sam na sebe, jer mi je žena poslala sliku, ali ja mislim da sam je bolje odradila. Ovo je moja torta

3354iv8.jpg


a ovo slika po kojoj je rađeno, s tim što sam se dogovorila sa ženom da bude skroz zelena

2j607sw.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:

Slične teme


Back
Top