TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php
Ovu tortu radila sam danas-Žerbo torta
 
mene interesuje kako gledate na to kad treba da radite posnu tortu sa fondanom ( a fondan sadrzi zelatin)...ili mozda ima neki posni zelatin??

Snezo ja sam pocetnica ali cini mi se da sam videla negde na receptima posnu reformu...pa sad neka dalje kazu prave majstorice:)
 
ja sam isto pomislila da fondan nije postan zbog zelatina ali ,posto koristim barvalov fondan,procitala sam sastav i cini mi se da je to sve pono a zena koja mi je narucila tortu,na moju opasku da moram proveriti dali je fondan postan,kaze da je vec bila na krstenju gdje je bila posna torta s fondanom...
a evo i sastav:secer,dekstroza,bombonski sirup,voda,hidr.biljna mast,humenkant:glicerol E422,emulgator E471,limunska kiselina E330,zgusnjivac E413,aroma vanile i prehr.boja E171
e,sad jedino ovaj zgusnjivac mi je sporan!
molim sve iskusne,koje su vec apsolvirale ovaj problem,da mi odagnaju dilemu...
za posnu reformu znam,ali bih mi trebala jos jedna,provereno dobra i cvrsta pa kad bi bila jos i vocna....:)
 
ja sam isto pomislila da fondan nije postan zbog zelatina ali ,posto koristim barvalov fondan,procitala sam sastav i cini mi se da je to sve pono a zena koja mi je narucila tortu,na moju opasku da moram proveriti dali je fondan postan,kaze da je vec bila na krstenju gdje je bila posna torta s fondanom...
a evo i sastav:secer,dekstroza,bombonski sirup,voda,hidr.biljna mast,humenkant:glicerol E422,emulgator E471,limunska kiselina E330,zgusnjivac E413,aroma vanile i prehr.boja E171
e,sad jedino ovaj zgusnjivac mi je sporan!
molim sve iskusne,koje su vec apsolvirale ovaj problem,da mi odagnaju dilemu...
za posnu reformu znam,ali bih mi trebala jos jedna,provereno dobra i cvrsta pa kad bi bila jos i vocna....:)

Ako ti još uvek treba evo šaljem ti recept za POSNA VOĆNA TORTA

Sastojci za jednu koricu:
-šećer-1 čaša od jogurta
-kisela voda-1čaša od jogurta
-brašno-2 čaše od jogurta
-ulje-2 kašika
-džem od kajsija-2 kašike
-bikarbona soda-1/2 kašičice
Potrebno je tri ovakve korice,koje se peku u plehu dimenzija 23x38 na pek papiru.
Fil:
-sok od ananasa-1,4 litra
-puding od vanile-4
-margarin-300gr.
-prah šećer-500gr.
-ananas iz konzerve u krugovima-2
-kivi-0,500gr.
Skuvati sok sa pudingom,ohladiti,pa sjediniti sa margarinom prethodno umućenim sa šećerom u prahu.
Nafilovati kore na sledeći način:kora+fil+ananas u krugovima+fil+kora+fil+kivi isečen na krugove+fil+kora.
Po vrhu staviti glazuru od posnog šlagaili fondana
ja sam je pravila za sebe, ali je nisam merila
 
procitah citavu temu i sad sam sludjena skroz, molim vas za pomoc
hocu da napravim zoju, tj, dacinu cokoladnu tortu...okruglu pleh je 35 cm, da li da pravim dve mere, i sta mislite koliko kora, vidim da neki peku i vise nego sto je u receptu napisano, torta bi trebala da bude neke lepe visine, na nju bi isla jos jedna okrugla, pravim mojoj devojcici za prvi rodjendan i krstenje...a slatku pavlaku koju mi preporucujete, vidim da je daca cini mi se napisala da ona stavi pola slatku pavlaku pola slag, koja kolicina sl pavlake mi treba, to ne vidim da negde pise...e da i koliko dugo i na koliko stepeni da pecem koru
 
Poslednja izmena:
Ovo je biljni zelatin koji ja koristim. Pravi se od biljke Agar-Agar. Verovatno da ima i kod nas da se kupi u prodavnicama zdrave hrane ili slicnim.

Mene samo zanima ko jos pravi posnu tortu za krstenje:confused: i uopste koji svestenik krstava u vreme posta.Kod naseg svestenika je to nemoguce sem ako se ne napise pismo episkopu da to odobri :think:



attachment.php
 
hvala mnikolic4 na recepticu.
Zorice,izgleda da vise nista nije onako kako je bilo i kako bi trebalo biti..
i ja sam bila iznenadjena kad su rekli da je za krstenje,mislila sam da je za slavu,i da ide sa slagom,pa sam bila iznenadjena sto trazi fondan,a kad mi je rekla,nisam se mogla iscuditi !!!
 

Back
Top