Tko su sinovi Božji iz Knjige Postanka?

posle su plakali kao zene, jer su kukavice, znaju i sami da nije bilo divova nikakvih
4. Mojsijeva 14,1Tada se podiže sav zbor i stade vikati, i narod plakaše onu noć.
4. Mojsijeva 14,2I vikahu na Mojsija i na Arona svi sinovi Izrailjevi; i sav zbor reče im: kamo da smo pomrli u zemlji Misirskoj ili da pomremo u ovoj pustinji!


e, sad ce oni da pojedu njih ljudozdere:rotf:
4. Mojsijeva 14,9Samo se ne odmećite Gospoda, i ne bojte se naroda one zemlje; jer ih možemo pojesti; otstupio je od njih zaklon njihov, a s nama je Gospod, ne bojte ih se.


pobij lazljive kukavice, a SAMO OVOG HRABROG SACUVAJ
4. Mojsijeva 14,24A slugu svojega Haleva, u kojem bješe drugi duh i koji se sasvijem mene držao, njega ću odvesti u zemlju u koju je išao, i sjeme će je njegovo naslijediti.


i kako su zavrsili ovi sto su lagali za divove? pobi lazove zatre ih!!!
4. Mojsijeva 14,37Ti ljudi, koji prosuše zao glas o zemlji, pomriješe od pomora pred Gospodom;
Nije stvar o divovima da li su lazi ili nisu nego nisu imali poverenja u boga da ce im.pomoci zato su i oni ti spijuni stradali osim.valjda dvojice
 
Amos 2 .9 gde govori gospod o amorejcima
da, pravi analogiju sa visinom kedra, ali nas bi kasnije mogli da zanimaju boziji i livanski kedri
na primer
https://www.bible.com/bible/1969/ISA.14.NSPL
Nad tobom se raduju čempresi
i kedri livanski:
„Od kako si pao,
ne dolaze na nas drvoseče.

ili

Божји кедрови - Википедија​

Према једној легенди, десила се битка између полубогова и људи због прелепе божанске шуме Кедра у близини јужне Месопотамије. Ова шума, коју је некада штитио бог Енлил, била је потпуно пусто земљиште када су људи дошли на то подручје пре 4 700 година, после победе над чуварима шуме, полубогова. Такође се помиње и то да је Гилгамеш користио кедровину при изгради свог града.[4]

maki povezuje divove sa set-om, kaze prekrasan da je bio palama sada ne znam, tebe zanimaju ti amorejci, udala bi se amorejca? ja kazem da pratimo kontekst i koncepte da imamo, a da se ne vezujemo za ovaj ili onaj narod, pa na kraju hibridi i vanzemaljci... jel smo raskrinkali divove da su oni izmisljeni iznad ?
 
da, pravi analogiju sa visinom kedra, ali nas bi kasnije mogli da zanimaju boziji i livanski kedri
na primer
https://www.bible.com/bible/1969/ISA.14.NSPL
Nad tobom se raduju čempresi
i kedri livanski:
„Od kako si pao,
ne dolaze na nas drvoseče.

ili

Божји кедрови - Википедија​

Према једној легенди, десила се битка између полубогова и људи због прелепе божанске шуме Кедра у близини јужне Месопотамије. Ова шума, коју је некада штитио бог Енлил, била је потпуно пусто земљиште када су људи дошли на то подручје пре 4 700 година, после победе над чуварима шуме, полубогова. Такође се помиње и то да је Гилгамеш користио кедровину при изгради свог града.[4]

maki povezuje sa divove set-om, sada ne znam, tebe zanimaju ti amorejci, udala bi se amorejca? ja kazem da pratimo kontekst i koncepte da imamo, a da se ne vezujemo za ovaj ili onaj narod
nastavlja se prica i posle potopa o tim.ljudozderima haha
 
Nije stvar o divovima da li su lazi ili nisu nego nisu imali poverenja u boga da ce im.pomoci zato su i oni ti spijuni stradali osim.valjda dvojice
kako nije ako su slagali, da oni uopste postoje?
plus su slagali da su ljudozderi, da bi na kraju rekli - ma pojescemo mi njih, mozemo
nastavlja se prica i posle potopa o tim.ljudozderima haha
ej, sve sam citirao, ne blesavi se
izmislili su i divove i ljudozdere, jer su bili kukavice, samo je halev bio hrabar i spreman da se bije

i kako su ti "divovi" preziveli potop, bio PLICAK, a ne potop? ne postoje nikakvi divovi, izmislili su ih, slagali, sve sam citirao, jasno pise

nego su bili hrabriji i bolji borci, pa su ih kukavne jese proglasile divovima, umesto da priznaju da su oni sami zenetine, cast halevu, jedinom hrabrom medju njima
 
Poslednja izmena:

Back
Top