Tinejdzeri iz grada ili sa sela?

Pa vidite ovako. Ja zivim u jednom malom mestu do Pozege. Rnjakovicu dobro poznato Arilje.

Smatram da nije selo. Ne zato sto ja tu zivim, nego je tako. Naravno, nije ni grad kao, lupam, Kragujevac, ali da je selo, nije.

Jer, mnogo je sela oko Arilja. A selo nema Dom zdravlja, vec samo ambulantu, nema postu, nema srednju skolu, vise smerova u istoj, nema diskoteku, mnogobrojne kafice, banke, kladionice, poslasticarnice, pekare, apoteke, biblioteke i sl.

Zato, ne mogu reci da je Arilje selo.

Danke. z:lol:
 
Pa vidite ovako. Ja zivim u jednom malom mestu do Pozege. Rnjakovicu dobro poznato Arilje.

Smatram da nije selo. Ne zato sto ja tu zivim, nego je tako. Naravno, nije ni grad kao, lupam, Kragujevac, ali da je selo, nije.

Jer, mnogo je sela oko Arilja. A selo nema Dom zdravlja, vec samo ambulantu, nema postu, nema srednju skolu, vise smerova u istoj, nema diskoteku, mnogobrojne kafice, banke, kladionice, poslasticarnice, pekare, apoteke, biblioteke i sl.

Zato, ne mogu reci da je Arilje selo.

Danke. z:lol:
Vidite ljudi kako je kad se mestani drugih gradova orjentisu prema maloj pozegi!
 
Pa vidite ovako. Ja zivim u jednom malom mestu do Pozege. Rnjakovicu dobro poznato Arilje.

Smatram da nije selo. Ne zato sto ja tu zivim, nego je tako. Naravno, nije ni grad kao, lupam, Kragujevac, ali da je selo, nije.

Jer, mnogo je sela oko Arilja. A selo nema Dom zdravlja, vec samo ambulantu, nema postu, nema srednju skolu, vise smerova u istoj, nema diskoteku, mnogobrojne kafice, banke, kladionice, poslasticarnice, pekare, apoteke, biblioteke i sl.

Zato, ne mogu reci da je Arilje selo.

Danke. z:lol:

Грешиш, овај грешиш девојко ;)
Жабаљ нпр. све то има па је опет село, Футог све то има па је опет село ;) Футог има 18.000 становника, а Ариље 7.000, а Футог је село а Ариље није? z:)
 
Грешиш, овај грешиш девојко ;)
Жабаљ нпр. све то има па је опет село, Футог све то има па је опет село ;) Футог има 18.000 становника, а Ариље 7.000, а Футог је село а Ариље није? z:)

Nisam rekla ni da je Futog selo. Arilje ima oko 20.000 stanovnika.
Svejedno.
Necemo se raspravljati.
Ova prica se moze samo vrteti u krug.
z:)
 
Nisam rekla ni da je Futog selo. Arilje ima oko 20.000 stanovnika.
Svejedno.
Necemo se raspravljati.
Ova prica se moze samo vrteti u krug.
z:)

Ариље је градско насеље и седиште општине Ариље у Златиборском округу. Према попису из 2002. било је 6744 становника (према попису из 1991. било је 6074 становника).

Само да се разумемо, немој да мислиш да ја имам нешто против села или људи који тамо живе... Имам много добрих пријатеља који живе у селима око Новог Сада па и негде по Србији доле, чак су и моји родитељи и моји преци са села (ја и сестра смо прва генерација која је рођена у граду) и ја се свог сељачког порекла не стидим ;) Само ето указујем на неке разлике између села и града, оба имају своје предности и мане ;)
 
Само да се разумемо, немој да мислиш да ја имам нешто против села или људи који тамо живе... Имам много добрих пријатеља који живе у селима око Новог Сада па и негде по Србији доле, чак су и моји родитељи и моји преци са села (ја и сестра смо прва генерација која је рођена у граду) и ја се свог сељачког порекла не стидим ;) Само ето указујем на неке разлике између села и града, оба имају своје предности и мане ;)

Aha, u pravu si, to je sam krug Arilja. Ali sa selima ima oko 20 000. Ne mog' ja vise ovo. Nem' snage.

Rnjakovicu, zaboravih i tebe citirati. Ok, POZEGA JE ZAKON, ALE ALE! Ne mogu se sa tobom ubedjivati.
 
Nisam rekla ni da je Futog selo. Arilje ima oko 20.000 stanovnika.
Svejedno.
Necemo se raspravljati.
Ova prica se moze samo vrteti u krug.
z:)


Hajde da se malo raspravljamo! Broj stanovnika UOPSTE ne znaci da li je to selo ili ne,bar ne mislim na definiciju sela kakvu vi imate na umu. Sela su mesta gde se preko 50% ljudi bavi poljoprivredom.dele se na : 1.najmanja do 500 st
2.500-2000 srednja
3.2000-5000 velika
4.preko 5000 veoma velika sela -kao sto su Backo Novo Selo,Vladimirovci,Azanja(inace najvece selo u Srbiji)

Arilje ima sada preko 20.000 stanovnika,a to cak i pise na samom ulazu u isti.S'obzirom da je taj popis od ranije,broj stanovnika sada je bar za koju hiljadu veci.
 
Hajde da se malo raspravljamo! Broj stanovnika UOPSTE ne znaci da li je to selo ili ne,bar ne mislim na definiciju sela kakvu vi imate na umu. Sela su mesta gde se preko 50% ljudi bavi poljoprivredom.dele se na : 1.najmanja do 500 st
2.500-2000 srednja
3.2000-5000 velika
4.preko 5000 veoma velika sela -kao sto su Backo Novo Selo,Vladimirovci,Azanja(inace najvece selo u Srbiji)

Arilje ima sada preko 20.000 stanovnika,a to cak i pise na samom ulazu u isti.S'obzirom da je taj popis od ranije,broj stanovnika sada je bar za koju hiljadu veci.
Ok ariljci! pa i ja mogu da napisem na ulazu u Pozegu da ovde zivi 2000000 stanovnika i niko mi nece verovati! kao ni vama
 
Hajde da se malo raspravljamo! Broj stanovnika UOPSTE ne znaci da li je to selo ili ne,bar ne mislim na definiciju sela kakvu vi imate na umu. Sela su mesta gde se preko 50% ljudi bavi poljoprivredom.dele se na : 1.najmanja do 500 st
2.500-2000 srednja
3.2000-5000 velika
4.preko 5000 veoma velika sela -kao sto su Backo Novo Selo,Vladimirovci,Azanja(inace najvece selo u Srbiji)

Arilje ima sada preko 20.000 stanovnika,a to cak i pise na samom ulazu u isti.S'obzirom da je taj popis od ranije,broj stanovnika sada je bar za koju hiljadu veci.

Hvala na podrsci.
Ali, predjimo na nesto drugo. z:kiss:
 
Грешиш, овај грешиш девојко ;)
Жабаљ нпр. све то има па је опет село, Футог све то има па је опет село ;) Футог има 18.000 становника, а Ариље 7.000, а Футог је село а Ариље није? z:)

Selo se ne određuje po broju stanovnika, već po delatnosti meštana.
Čak ni infrastruktura mesta nije presudna.

Ako je veći procenat ljudi koji se bave poljoprivredom, onda je selo, u suprotnom grad.
------------------
Update:
Vidim i coca_girl je rekla isto. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ok ariljci! pa i ja mogu da napisem na ulazu u Pozegu da ovde zivi 2000000 stanovnika i niko mi nece verovati! kao ni vama

*** sto si ti nedotavan. Brale, neko je napisao, opstina, vlada, vlast, nismo mi. Tabla sa povrsinom grada i brojem stanovnika. Ti pisi sta hoces. Ne mora niko ni da veruje, nisam ovde da bih nekoga ubedjivala u nesto.
Ae da zavrsimo vec jednom ovu raspravu.
 
ZA KOGA BI STE SE ODLUCILI ZA TEENA SA SELA ILI IZ GRADA?:rtfm:

Kako se setite samo ovakvih tema?

Begeč boy, selo.

Za koga bih se odlučila? Za šta?

Čovek je čovek, bez obzira gde živeo, u selu ili gradu.

Opet se tu više podcenjuju seljaci iliti ljudi koji žive na selu, ali ko kaže da neko sa sela ne može biti veći intelektualac nego gradski čo'ek? Ili da je neko od njih, bolja ili gora osoba? Zašto moram da biram?

I najzad, dnevne migracije su svakodnevnica mnogih. Ljudi koji žive na selu putuju u gradove radi posla, obrazovanja, nabavljanja namirnica i sl.


Живот на селу је здравији и људи на селу се више друже и ближи су међусобно...

To stoji.
 

Back
Top