Tiktokerka izabrala Beograd za nesiguran grad

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.408
site logo

Tiktokerka navela četiri grada gde se osećala nesigurno, među njima i Beograd​


danaska
island, rejkjavik


Deleći listu sa svojih 301,500 hiljada pratilaca, Tiktokerka nadimka Kloi Džejd istakla je četiri grada u kojima se kao putnica osećala nesigurno.

„Ovo je video koji su tražili mnogi pa sam odlučila da ga napravim“, započela je.
Devojka koju je Dejli Mejl predstavio kao turističkog profesionalca je naglasila da nikada nije naišla na ozbiljne probleme u ovim mestima, ali je rekla svojim pratiocima da je važno da uvek budu „budni“ i „svesni“ gde god da krenu.
Kloi je dodala da iako se osećala ‘nebezbedno’ u ovim gradovima, njena iskustva ne bi trebalo da vas odvrate od posete ovim ‘neverovatnim’ mestima.
Evo njene liste:

Pariz, Francuska

Prva lokacija na kojoj se ova putnica sa sedištem u SAD osećala nelagodno prilikom posete bio je Pariz. Iako je posetila grad oko šest puta, osećala se najugroženije tokom svog prvog putovanja.
Kloi, koja je tada imala 22 godine, rekla je da se tamo srela sa jednim meštaninom, ali joj je postalo jasno da njih dvoje imaju ‘različite namere’.
Rekla je da ju je muškarac ‘namamio’ da sa njim popije pivo i pokušao da je natera da ode mračnom uličicom daleko od njene hotelske sobe.
Nakon što je pobegla u hotel kaže da je osećala hladan znoj celu noć i sumnja da joj je definitivno muškarac stavio nešto u piće.

Marakeš, Maroko

Kloi je rekla da, iako je uživala u putovanju tokom kog se nije osećala „super nesigurno“ u Marakešu, njenoj prijateljici Turkinji nije bilo prijatno da šeta ulicama grada.
„Uopšteno gledano, obožavala sam svoje putovanje u Maroko i zaista sam uživala u vremenu u Marakešu, ali Dilar je bila sa mnom i nije se osećala super bezbedno na ulicama u Marakeša.“
„To je veoma star grad, ima malo prolaza svuda, iako se ja lično nisam osećala super nesigurno, mnogi mladići su bili prilično agresivni.“
Iako joj se na ovom putovanju nije dogodilo ništa loše, smatrala je da je važno ovo da napomene.

Pataja, Tajland
Kloi je rekla svojim pratiocima da, iako „apsolutno voli“ Tajland, treba da izbegavaju Pataju.
Objašnjavajući zašto se osećala nesigurno, rekla je: „To je jednostavno odvratno, ima toliko stranaca koji dolaze tamo, a za koje znate da rade užasne stvari i zbog toga sam se osećala izuzetno neprijatno.“

Beograd, Srbija

Na kraju njene liste našao se i naš glavni grad. Kloi je upozorila svoje pratioce da je naišla na „neprijateljstvo“ prilikom ulaska u grad.
Iako joj se ništa loše nije dogodilo, rekla je da je doživela neodobravanje od trenutka kada stigla.


https://n1info.rs/magazin/lifestyle/tiktokerka-cetiri-zemlje-nesigurno-nebezbedno-srbija/
 
Ovako izgleda sigurno i meni, ali. Prati neke Instagram profile koje objavljuju dešavanja svakodnevno iz grada. I ono sto se stalno provlaci je guzva u saobraćaju, loš gradski prevoz, tuče u istom, udesi, džeparenje od strane roma i migranata, nema vode, pukle cevi, izgubljene lične stvari ranac, ključevi, lična karta, tablice.
 
Ovako izgleda sigurno i meni, ali. Prati neke Instagram profile koje objavljuju dešavanja svakodnevno iz grada. I ono sto se stalno provlaci je guzva u saobraćaju, loš gradski prevoz, tuče u istom, udesi, džeparenje od strane roma i migranata, nema vode, pukle cevi, izgubljene lične stvari ranac, ključevi, lična karta, tablice.
Ok,al' ...veliki je ovo grad...si bio u vecem?
Toga..i gorih stvari na svakom koraku...
Pitam ja zenu,davno,pa kako ti je bilo u Parizu?
Joj cuti,covek pred nama skocio pod voz..
Tako da...
Naravno,pamtis lepe slike...ruzne gledas da zaboravis...ima toga svugde.
 
Ok,al' ...veliki je ovo grad...si bio u vecem?
Toga..i gorih stvari na svakom koraku...
Pitam ja zenu,davno,pa kako ti je bilo u Parizu?
Joj cuti,covek pred nama skocio pod voz..
Tako da...
Naravno,pamtis lepe slike...ruzne gledas da zaboravis...ima toga svugde.
Bio sam u većim i manjim.
 
Ova sigurno nije bila u nekim drugim gradovima. Svugda ces moci naici na budale, probisvete, manijake, lopove.
Nabrojani gradovi po mojim kriterijumima nikako ne spadaju u najnesigurnije ali dobro, to je verovatno njeno subjektivno misljenje.

U Makaresu i Parizu nisam bila, Pataja je odvratna za vecinu zena, ali ti muskarci nisu tamo zbog strankinja, verovatno je i ne konstatuju. Zna se zasto se ide tamo.
Beograd definitinvo ne spada u nesigurne gradove.
 
Poslednja izmena:
site logo

Tiktokerka navela četiri grada gde se osećala nesigurno, među njima i Beograd​


danaska
island, rejkjavik


Deleći listu sa svojih 301,500 hiljada pratilaca, Tiktokerka nadimka Kloi Džejd istakla je četiri grada u kojima se kao putnica osećala nesigurno.

„Ovo je video koji su tražili mnogi pa sam odlučila da ga napravim“, započela je.
Devojka koju je Dejli Mejl predstavio kao turističkog profesionalca je naglasila da nikada nije naišla na ozbiljne probleme u ovim mestima, ali je rekla svojim pratiocima da je važno da uvek budu „budni“ i „svesni“ gde god da krenu.
Kloi je dodala da iako se osećala ‘nebezbedno’ u ovim gradovima, njena iskustva ne bi trebalo da vas odvrate od posete ovim ‘neverovatnim’ mestima.
Evo njene liste:

Pariz, Francuska

Prva lokacija na kojoj se ova putnica sa sedištem u SAD osećala nelagodno prilikom posete bio je Pariz. Iako je posetila grad oko šest puta, osećala se najugroženije tokom svog prvog putovanja.
Kloi, koja je tada imala 22 godine, rekla je da se tamo srela sa jednim meštaninom, ali joj je postalo jasno da njih dvoje imaju ‘različite namere’.
Rekla je da ju je muškarac ‘namamio’ da sa njim popije pivo i pokušao da je natera da ode mračnom uličicom daleko od njene hotelske sobe.
Nakon što je pobegla u hotel kaže da je osećala hladan znoj celu noć i sumnja da joj je definitivno muškarac stavio nešto u piće.

Marakeš, Maroko

Kloi je rekla da, iako je uživala u putovanju tokom kog se nije osećala „super nesigurno“ u Marakešu, njenoj prijateljici Turkinji nije bilo prijatno da šeta ulicama grada.
„Uopšteno gledano, obožavala sam svoje putovanje u Maroko i zaista sam uživala u vremenu u Marakešu, ali Dilar je bila sa mnom i nije se osećala super bezbedno na ulicama u Marakeša.“
„To je veoma star grad, ima malo prolaza svuda, iako se ja lično nisam osećala super nesigurno, mnogi mladići su bili prilično agresivni.“
Iako joj se na ovom putovanju nije dogodilo ništa loše, smatrala je da je važno ovo da napomene.

Pataja, Tajland
Kloi je rekla svojim pratiocima da, iako „apsolutno voli“ Tajland, treba da izbegavaju Pataju.
Objašnjavajući zašto se osećala nesigurno, rekla je: „To je jednostavno odvratno, ima toliko stranaca koji dolaze tamo, a za koje znate da rade užasne stvari i zbog toga sam se osećala izuzetno neprijatno.“

Beograd, Srbija

Na kraju njene liste našao se i naš glavni grad. Kloi je upozorila svoje pratioce da je naišla na „neprijateljstvo“ prilikom ulaska u grad.
Iako joj se ništa loše nije dogodilo, rekla je da je doživela neodobravanje od trenutka kada stigla.


https://n1info.rs/magazin/lifestyle/tiktokerka-cetiri-zemlje-nesigurno-nebezbedno-srbija/
Svašta može za Beograd da se izvuče negativno, od higijene, freestyle arhitekture, taksista, cena...ali da je nesiguran za turiste jednostavno nije tačno.
Njen subjektivni utisak koji je iz kog zna kojeg razloga stekla (imam neki utisak da je vezano za divlje taxiste), ali uglavnom utisci većine tih vlogera i blogera i istočnih i zapadnih idu u suprotnom pravcu.

I da dodam za Pataju, ona je destinacija sexualnog turizma, može čovek da vidi stvarno svašta, može da bude prevaren na x načina za pare, ali bez ikakvih problema možeš da ideš cele noći kroz veći deo grada što sam barem x puta proverio dok sam u "mladosti" obilazio te krajeve. Razumem zašto prosečnoj turistkinji sve to može da izgleda gadno pošto je Pataja nedvosmisleno muški "playground" , ali opet, postoji razlika između gađenja i nesigurnosti.

Očigledno žena meša neprijatno i nesigurno, jer slična obrazloženja daje i za druga mesta(Pariz je zaista opasan van glavnih ruta).
 
Baš veliki broj tih blogera, vlogera, tiktokera, instagramera i ostalih influensera, kako naših(pogotovu naših) tako i stranih(a tek stranih) su neopevane budale. Veliki broj pratilaca mnogo često garantuje glup sadržaj tako da koga briga šta misli i priča tamo neka tiktokerka?
Ali kao povod za diskusiju na učmalim forumima u vezi teme može se lagano reći da svaki grad miže da bude opasan. Čim je veća koncentracija ljudi opasno je jer čovek je čoveku najopasnija zver.
Od pomenutih gradova u svim sam bio, u tri čak mnogo puta i naravno da tiktokerka lupeta nevidjeno.
Ja sam prvi put u životu u Ameriku ušao preko Havaja i taxi je bio neki station wagon koji je imao spušteno ono zadnje staklo na zadnjim vratima/gepeku. Tada su bila aktuelna neka ubistva turista na Floridi i ja sam se živ sasro u tom taxiju. Sedeo sam, takoreći ležao na zadnjem sedištu misleći da će neki zalutali metak da me pogodi. Okolo su vozili i crnci u automobilima na autoputu od aerodroma do grada, reko’ šta znam, možda me neki skenja?🤔
Života mi, ne lažem. U Honolulu!!🤣
Medjutim moj lični osećaj je bitan koliko i prdež neke krave na ispaši, bilo to u Amarilu, Texas ili bilo gde drugde u svetu. Isto važi i za osećaj bilo kog drugog, posebno tiktokera.

Što se Pataje tiče ona je meni od pomenutih najsigurnija. Još kada sam prvi put u nju kročio pitao sam se kako na ovakvom jednom mestu, sa ovolikom skupinom ološa, probisveta i ludaka sa svim mogućim vrstama ludila može da bude ovako mirno?!! Tuče su u Pataji retkost, ako se desi piše o tome u novinama a o ostalom većem kriminalu i da ne govorim…Naravno ima tu svega ali se obavlja diskretno i na površini je sve mirno i, ehem, “idilično”.
Odgovor na moje pitanje je bio jednostavan, daj im neograničen pristup pi.čki i biće svi mirni ko bubice😁 Oslobadjanje endorfina valjda smanjuje uzburkanost testosterona?😅
Anyway, naravno da nju u Pataji niko nije ni video, bila je neprimećen sivi miš, to jest belo rozikasto prase iz zapada, valjda je to Yokshirska rasa, ili Bekshirska, uvek ih mešam.
A možda je slično osetila i u Beogradu?🤣
 

Back
Top