Najposećeniji grad na svetu u 2023.godini

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.456
1707831104752.jpeg


Kada se pomenu gradovi koji su magnet za turiste većini prvo padne na pamet Pariz, Rim ili London. Međutim, prema "Euromonitor Internationalu", nijedna od ovih destinacija nije zauzela prvo mesto na listi najposećenijih gradova sveta u 2023. godini.
To je Istanbul koji je prošle godine imao najviše međunarodnih dolazaka. Ekonomski i kulturni centar Turske dočekao je 2023. godine neverovatnih 20,2 miliona posetilaca, a predviđa se da će se u 2024. taj broj biti još veći.
London je zauzeo drugo mesto na listi sa 18,8 miliona, a imajući u vidu da se broj posetilaca u gradu vratio na nivo pre pandemije i nije veliko iznenađenje. Dubai je na trećem mestu sa 16,8 miliona, a Antalija, još jedan turski grad, zauzima četvrto mesto.

Lista od 10 najposećenijih gradova u 2023. godini prema Euromonitor Internationalu obuhvata:

Istanbul
London
Dubai
Antalija
Pariz
Hong Kong
Bangkok
Njujork
Kankun
Meka

link
 
Најпосећенији град у шпицу је Лајковац.
Треба ти,ако си вичан возач...
1 минут и 13 секунди...
у просеку...
да те неко пропусти...

А онда се неко сетио школских дана и почео да штанцује кружне токове...
...катастрофа ће да буде...
 
https://economymiddleeast.com/news/most-visited-cities-in-the-world/

Ma znam, pa svi oni to isto kažu - mere medjunarodne dolaske. Evo ako pitaš Wikipediju oni kažu da je njihova lista zasnovana na merenju Euromonitora i Mastercarda i na njoj je na prvom mestu Hong Kong!🤔

Fake news CNN su takodje objavili svoju listu i na njoj je prvi Paris, izgleda da i oni pitaju Chat GPT😅

Ja samo pitam kome verovati?
 
Poslednja izmena:
Ma jasno, svi mi verujemo uvek samo ono što želimo, bez onzira na istinu.
Nisam mislio da te demantujem nego stvarno kad malo pokušaš da se informišeš koji je najposeceniji grad na svet upadneš u džunglu informacija iz koje izadješ sa manje uvida nego li kada si ušao u nju. Ja sam pre 3-4,meseca pročitao da je Bangkok najpisećeniji sa 22 miliona da bi to sada bio Istanbul sa 20M, da bi kada pokušaš da vidiš koji je stvarno od ta dva video da je to Hong Kong sa 26M.😅
Ajde ono kad cene najlepšu plažu na svetu to razumem da je krajnje subjektivns procena i obično su takve liste i sponzorisane od turistickih organizacija ali ovo za gradove računao sam da mogu mnogo preciznije da izmere. Medjutim izgleda da jok.🤪
 
Istambul je oduvek bio zanimljiva destinacija i grad kome se vraca..zadnjih gdina je bas u ekspanziji
zato sam sklona da poverujem da je lista koju je objavio Euromonitor International koji je vodeći
svetski nezavisni provajder u istraživanju tržišta.Bar tako piše o njima
 
Istambul jeste lep grad na dva kontinenta...sa bezbroj istorijskih znamenitosti, predivnih gradjevina, bazara, dzamija, starih uskih ulioca
velikim bazarima i pijacama i naravno odlicnom hranom i orjentalnim poslasticama ..bila sam i znam i planiram ponovo da odem
 

Back
Top