Therion

jedna od najboljih pesama theriona je o fortuna!!!
mada nesto ne volim takvu vrstu metala(zovem je takvu jer ne znam kako da je krstim da li je to power, gothic ili sta vec)ova pesma me je zadivila!
 
Cini mi se da sam cuo nesto od njih i nisam bio bas odusevljen, ali malo je to da bi prosudio kakvi su zaista.

E, imam jednu preporuku, ako nemate nista protiv. Za one koji to vole, nadjite album Dereka Sheriniana (bivsi klavijaturista Dream Theater) "Black Utopia" - album je remek-delo, svakako najbolji metal CD koji sam uzeo u zadnjih par meseci. Osim Sheriniana, na albumu sviraju i Yngwie Malmsteen, Zakk Wylde (sta kazete, a? :wink: ), Billy Sheehan, cak je tu i Al DiMeola. Smenjivanje agresivnih, rasturajucih deonica i prelepih melodicnih delova. Uzivanje!
 
U potpunosti se slazem sa Nevenom,takodje smatram da su fenomenalni i da im je najbolji album "Secret of the runes",a pesma Asgard (ma ne mozes ni da se odlucis,sve su dobre).Mada mislim da sadrze nosto gotik metala. :roll:
 
Therion,hmm,Christopher Johansson i ostala svedska druzina.
Krajnje bedno i bezvredno,plagijatori,kradljivci pesama,setite se samo "Seawinds" od Accept,pa onda identicna "Crazy Nights" od KISS,,,,,,horror.
Secam se starih dobrih vremena kada su Euronymus (R.I.P) i ostali ljudi oko tadasnjeg Mayhema pokusali da ih ubiju kada su Christopher i co. pokusali da predju Norvesku granicu,i nekako mi je zao sto nisu uspeli u tome,zato sto je Therion najveca moguca sramota fantasticne svedske muzicke scene,a to sto ubacuju klasicnu muziku i sto obradjuju tudje pesme vise nego sto pisu svoje,to je malo glupo.
Bilo bi im najbolje da se raspadnu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Therion,hmm,Christopher Johansson i ostala svedska druzina.
Krajnje bedno i bezvredno,plagijatori,kradljivci pesama,setite se samo "Seawinds" od Accept,pa onda identicna "Crazy Nights" od KISS,,,,,,horror.
Secam se starih dobrih vremena kada su Euronymus (R.I.P) i ostali ljudi oko tadasnjeg Mayhema pokusali da ih ubiju kada su Christopher i co. pokusali da predju Norvesku granicu,i nekako mi je zao sto nisu uspeli u tome,zato sto je Therion najveca moguca sramota fantasticne svedske muzicke scene,a to sto ubacuju klasicnu muziku i sto obradjuju tudje pesme vise nego sto pisu svoje,to je malo glupo.
Bilo bi im najbolje da se raspadnu.

Stvarno su pokusali da ih ubiju?
Nisam to znala ,hvala na informaciji Oath.
Mada dobra im je ona Abbina obrada :lol:
 
Dont_Break_The_Oath:
Therion,hmm,Christopher Johansson i ostala svedska druzina.
Krajnje bedno i bezvredno,plagijatori,kradljivci pesama,setite se samo "Seawinds" od Accept,pa onda identicna "Crazy Nights" od KISS,,,,,,horror.
Secam se starih dobrih vremena kada su Euronymus (R.I.P) i ostali ljudi oko tadasnjeg Mayhema pokusali da ih ubiju kada su Christopher i co. pokusali da predju Norvesku granicu,i nekako mi je zao sto nisu uspeli u tome,zato sto je Therion najveca moguca sramota fantasticne svedske muzicke scene,a to sto ubacuju klasicnu muziku i sto obradjuju tudje pesme vise nego sto pisu svoje,to je malo glupo.
Bilo bi im najbolje da se raspadnu.


covece dokle ces ti ovako?zar ti dosad nije uslo u glavu da se dobra vecina sa tobom ovde ne slaze,pa makar ti i bio u pravu!god damn,pusti ljude da sviraju ono sto sviraju ako im se to svidja...ti ih neces promeniti.
 
Therion = musical beast :D :lol:
Nesto najlepse sto je metal smislio i sto postoji vec 15 godina...Podjednako volim death & sympho fazu, dobre su i obrade mada mislim da su bolji na polju autorske muzike...Ali u svakom slucaju slusajte Therion i ne dozvolite da vam neko poput Don't Break The Oath ispira mozak :evil:
 
Rasta gal:
Therion = musical beast :D :lol:
Nesto najlepse sto je metal smislio i sto postoji vec 15 godina...Podjednako volim death & sympho fazu, dobre su i obrade mada mislim da su bolji na polju autorske muzike...Ali u svakom slucaju slusajte Therion i ne dozvolite da vam neko poput Don't Break The Oath ispira mozak :evil:
Oath neispira nikome mozak!
 
. . .:
Rasta gal:
Therion = musical beast :D :lol:
Nesto najlepse sto je metal smislio i sto postoji vec 15 godina...Podjednako volim death & sympho fazu, dobre su i obrade mada mislim da su bolji na polju autorske muzike...Ali u svakom slucaju slusajte Therion i ne dozvolite da vam neko poput Don't Break The Oath ispira mozak :evil:
Oath neispira nikome mozak!
U pravu si, meni nije isprao mozak :lol:
 
Luthien:
Dont_Break_The_Oath:
Therion,hmm,Christopher Johansson i ostala svedska druzina.
Krajnje bedno i bezvredno,plagijatori,kradljivci pesama,setite se samo "Seawinds" od Accept,pa onda identicna "Crazy Nights" od KISS,,,,,,horror.
Secam se starih dobrih vremena kada su Euronymus (R.I.P) i ostali ljudi oko tadasnjeg Mayhema pokusali da ih ubiju kada su Christopher i co. pokusali da predju Norvesku granicu,i nekako mi je zao sto nisu uspeli u tome,zato sto je Therion najveca moguca sramota fantasticne svedske muzicke scene,a to sto ubacuju klasicnu muziku i sto obradjuju tudje pesme vise nego sto pisu svoje,to je malo glupo.
Bilo bi im najbolje da se raspadnu.


covece dokle ces ti ovako?zar ti dosad nije uslo u glavu da se dobra vecina sa tobom ovde ne slaze,pa makar ti i bio u pravu!god damn,pusti ljude da sviraju ono sto sviraju ako im se to svidja...ti ih neces promeniti.

A sta mene briga sto vecina ljudi slusa Therion?
Ovde u Skandinaviji su bili cenjeniji pre albuma "Vovin" a kada su smeksali cak su se i sami svedjani poprilicno distancirali od njih,prvenstveno lideri poput Bathory.
Mnogo ljudi slusa i Metallicu,i po njima pljujem isto,i znam da ne mogu da promenim nicije misljenje,ali imam pravo da kazem ono sto mislim.
Mada,jadna Svedska sa njima....jedna nekadasnja imperija koja je podarila svetu Yngwie Malmsteen,Hammerfall,Andy La Rocque,i ostale prave klasicne metalce sada ima retardiranog cetvoroakordnog gitaristu Christopher Johansson-a.
 
Dont_Break_The_Oath:
Luthien:
Dont_Break_The_Oath:
Therion,hmm,Christopher Johansson i ostala svedska druzina.
Krajnje bedno i bezvredno,plagijatori,kradljivci pesama,setite se samo "Seawinds" od Accept,pa onda identicna "Crazy Nights" od KISS,,,,,,horror.
Secam se starih dobrih vremena kada su Euronymus (R.I.P) i ostali ljudi oko tadasnjeg Mayhema pokusali da ih ubiju kada su Christopher i co. pokusali da predju Norvesku granicu,i nekako mi je zao sto nisu uspeli u tome,zato sto je Therion najveca moguca sramota fantasticne svedske muzicke scene,a to sto ubacuju klasicnu muziku i sto obradjuju tudje pesme vise nego sto pisu svoje,to je malo glupo.
Bilo bi im najbolje da se raspadnu.


covece dokle ces ti ovako?zar ti dosad nije uslo u glavu da se dobra vecina sa tobom ovde ne slaze,pa makar ti i bio u pravu!god damn,pusti ljude da sviraju ono sto sviraju ako im se to svidja...ti ih neces promeniti.

A sta mene briga sto vecina ljudi slusa Therion?
Ovde u Skandinaviji su bili cenjeniji pre albuma "Vovin" a kada su smeksali cak su se i sami svedjani poprilicno distancirali od njih,prvenstveno lideri poput Bathory.
Mnogo ljudi slusa i Metallicu,i po njima pljujem isto,i znam da ne mogu da promenim nicije misljenje,ali imam pravo da kazem ono sto mislim.
Mada,jadna Svedska sa njima....jedna nekadasnja imperija koja je podarila svetu Yngwie Malmsteen,Hammerfall,Andy La Rocque,i ostale prave klasicne metalce sada ima retardiranog cetvoroakordnog gitaristu Christopher Johansson-a.


whatever... :?
 
Strava bend... A ovaj Oath je mentol!!!
Pa ti si lud... Ti nisi video dalje od svog prozora a zivis izvan svoje zemlje! Nabubao si sve o METALU i sad mislis da si TRUE!!! E pa previse si TRUE-O. I pa uzivaj u svojim pogledima... Samo nemoj molim te ti da obradjujes pesmu od drugih, i nastavi da kupujes svoje ultra voodoo xplorer Gibson mega gitare!!! Sta ti znas o muzici, sebe predstavljas za nekog muzicara... Pa sada se Schoppin, Vivaldi, Mozart i Beethoven okrecu u grobovima!!! Kakva tolerancija, svaka ti cast...
Ma mogao bih do sutra ali necu da trosim reci...


Vratimo se na therion...
Vovin mi se najvise svidja... I svi ostali su super albumi... Najomiljenije pesme su mi : rise of sodom and gommorah, Clavicula nox, Wine of Aluqah, To mega therion,Black sun... Bas sam se zaludeo s njima i mnogo su mi zanimljivi... za razliku od drugih githic bendova... Super sto je ova tema pokrenuta!
 
Je*em li ga to za paganštinu, tematika i textovi su mi manje bitni, ali celokupan muzički doživljaj je sve bolji nakon što više slušam, a naročito nakon live slušanja sinoć... ;)
 

Back
Top